Lg bd 560

deusexe

Member
No nie wierzę żeby przez tyle czasu LG nie poprawiło firmware'u? A może nikt tego odtwarzacza nie kupił w Polsce, albo nie chcecie się pochwalić czy warto go kupić czy lepszym wyborem będzie BD370 (zależy mi tylko na napisach txt)
 

jacek.ok66

New member
Nadal nie ma nowego firmware, ktory daje mozliwosc czytania napisow txt....I tyle w tym temacie....

Acha i w Auchan jest juz do nabycia za 529zl...-;)
 

nowwoj

New member
Podepnę się do tematu.

Czy ktoś się orientuje czy ten odtwarzacz (konkretnie BP 570) poprawnie czyta pliki m2ts? Chodzi o odczyt z np. twardego dysku lub pendrive'a bo zakładam że z płyty AVCHD czyta. W specyfikacji takie rozszerzenie pliku nie jest wymienione, ale za to są wymienione kodeki MPEG2 TS i AC-3, czyli te co obsługują pliki m2ts. Jak to jest w rzeczywistości?
 

mimuszek

New member
Kupiłem ten odtwarzacz dzisiaj za całe 520zł (sklep netowy, odbiór osobisty)
Jest dokładnie taki jak chciałem, czyta znakomicie i szybko nagrywane płyty BR (25GB) z filmami ( płyty maxell i fortis po całe 6zł) .Nic się "nie tnie" . Płyty nagrywane na nagrywarce LG.
Świetnie poradził sobie z nagranym na zwykłej płycie DVD plikiem mkv i dołączonymi do niego napisami w pliku *.srt (mkv świeże bo "clash of the titans" 720p )
nie bawiłem się na razie w podłączenie do sieci i z plikami po USB.
 

mimuszek

New member
testów ciąg dalszy
divx z napisami w różnych formatach

txt czasowe 00:00:00 odtwarza bez problemu, nie przesuwa, przy przewijaniu nie gubi, wszystko idealnie

txt klatkowe {278}{317} odtwarza bez problemu, ale w momencie przewinięcia filmu znikają zupełnie.

txt klatkowe [980][1026] odtwarza bez problemu, ale po "przewinięciu" filmu do przodu zupełnie się gubią, wyświetlają się wcześniej albo później

srt, wyświetlane oczywiście bezbłędnie

wszystkie próby z pendrive po usb.
 

dick777

New member
Jestem posiadaczem LG BD-370 i BD-560. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić po zakupie BD-560, jest aktualizacja software'u, w przeciwnym razie mogą wystąpić problemy z otwarzaniem płyt Blu-Ray, których sam doświadczyłem. Jeśli chodzi o pozostałe sprawy związane z BD-560, jest tak, jak napisał przede mną mimuszek. Bez problemu odtwarza wraz z divxami napisy w plikach *.txt w formacie MicroDVD (klatkowy) i TMPlayer (czasowy). Jedyny problem, na jaki się natknąłem, to zanik napisów po przewijaniu filmu (divx) do tyłu. Bez problemu radzi sobie z formatem NTFS i plikami powyżej 4 GB i z zasilaniem dysku 2,5-calowego (powinien to być dysk w obudowie zasilanej pojedynczym kabelkiem). BD-370 tego nie potrafi. BD-560 mam podpięty do amplitunera Pioneer VSX-520, który obsługuje wszystkie formaty dźwięku, w związku z czym nie mam problemu z otwarzaniem DTS-HD i Dolby TrueHD (te dwa rodzaje dźwięku są przesyłane tylko kablem HDMI - nie ma możliwości przesłania ich przez wyjście audio optyczne lub coaxialne), o czym wspomniał kuncy7. Nie wiem, czy BD-560 sam dekoduje te rodzaje dźwięku, ponieważ tego nie sprawdzałem, niemniej przesyła je do odkodowania do zewnętrznego urządzenia (amplitunera), więc nie widzę problemu (w moim przypadku, ma się rozumieć). Miłą cechą napisów w BD-560 jest wąska czcionka (w BD-370 - szeroka), dzięki czemu nawet długie napisy bez trudu mieszczą się na ekranie. Mając kilka rodzajów napisów (klika plików z napisami) do danego filmu, w BD-560 możemy wybrać dowolny plik z napisami (najpierw wybieramy i zatwierdzamy plik z napisami, a potem wybieramy plik z filmem). W BD-370 nie zauważyłem takiej możliwości. Nie testowałem spraw związanych z Internetem, ponieważ w ogóle mnie one nie interesują. Jeśli, ktoś ma dylemat z wyborem między BD-370 i BD-560 (zbliżona cena), radzę kupić BD-560.
 

adam6150

New member
dick777 dzieki za info. Napisz jeszcze b. prosze jak wyglada sprawa zoomu w 560.
Czy jest taki jak w 370 wielostopniowy czy moze jakiś inny. Pozdro.
 

dick777

New member
adam6150, Zoom w BD-560 jest również skokowy, ale odbywa się to nieco inaczej niż w BD-370, ponieważ w BD-560 jest wyświetlany procent powiększenia (w BD-370 tylko numer kolejnego skoku, tzn. powiększenia). Pierwszy skok jest do 106%, kolejne co 2%, i tak aż do 136%. Jeśli chodzi o napisy w divxach odkryłem pewną rzecz. Napisy w formacie klatkowym MicroDVD (np. {121}{374}) w pliku *.txt czasami nie wyświetlają się w ogóle, z wyjątkiem pierwszego napisu, który potrafi utrzymywać się cały czas na ekranie. Oznacza to, że z tym formatem jest jakiś problem. Aby go uniknąć, wystarczy przetworzyć ww. napisy klatkowe na napis czasowy TMPlayer, ale w wariancie klatkowym za pomocą darmowego programu Subtitle Workshop (minuta roboty). W tym wariancie formatu TMPlayer, gdy kończy się dialog, napis znika z ekranu, tak samo jak w formacie MicroDVD. Film w divxie z takimi napisami można przewijać, zarówno do przodu, jak i do tyłu, bez obawy zniknięcia napisów w ogóle.
 

Myszkin

New member
Dołączę swoje pierwsze wrażenia:
Wczoraj odebrałem od kuriera BD-560. Łącznie z przesyłką dałem 497 PLN.
Odtwarzanie płyt DVD i Blu-ray jak dla mnie SUPER jakość! Łyka po prostu wszystko z podpiętego dysku na USB, mkv śmiga jak rakieta - jakość rewelacyjna, pełna płynnosć. Są problemy z napisami wspomniane wyżej. Jedynie srt działają ale tez nie do końca dobrze. Czas wyświetlania napisów srt kaszani się. Chwilami tylko migną w ułamku sekundy, a za chwile wyświetlają się kilka sekund za długo. Dla mkv i innych plików w HD nie działa zoom :( Dla zwykłych divixów, dvd i bl z płyt, zoom działa bezproblemowo. Nie można zrobić aktualizacji bez podpięcia playera do netu. Instrukcja nie wspomina o innej mozliwości, a podczas aktualizacji należy odlączyć usb i wyjąć płytę z napędu.
 

mimuszek

New member
Nie można zrobić aktualizacji bez podpięcia playera do netu. Instrukcja nie wspomina o innej mozliwości

wczoraj aktualizowalem soft w swoim (sciagniety z polskiej strony LG)
z USB zadnej reakcji
nagralem to samo na plyte, wlaczylem, wlozylem plyte, zaraz zaskoczyl , zapytal czy zrobic aktualizacje.. zrobil, wylaczyl sie i jest.


Jedyne co mnie denerwuje, wiem ze jest z tym w roznych odtwarzaczach roznie to brak przy plytach BR funkcji "resume playback" (wznowienie odtwarzania) i nie pisze tu nawet po wylaczeniu, czy wyjeciu plyty, wystarczy czesto ze nacisne "stop" i potem film idzie od poczatku. jest to irytujace.
przy zwyklym dvd "resume" dziala bez problemu, nawet jak sie wylaczy odtwarzacz na noc.
czytalem troche o tym i roznie pisza, jedne odtwarzacze maja, jedne nie maja, jeszcze inni pisza ze czasem sama plyta BR na to nie pozwala..
na komputerze odtwarzajac TMedia Theatre bez problemu odtwarza od momentu gdzie sie skonczylo ogladac..
 

polowiec

New member
wczoraj aktualizowalem soft w swoim (sciagniety z polskiej strony LG)
z USB zadnej reakcji
nagralem to samo na plyte, wlaczylem, wlozylem plyte, zaraz zaskoczyl , zapytal czy zrobic aktualizacje.. zrobil, wylaczyl sie i jest.


Witam

Na stronie LG sa dwa softy : H08SAN_FW_588_100426 oraz LG_BD_5200B30[1].ROM_v831231_Apr.23.2010.

Czy trzeba oba wgrywać, jeśli tak, to w jakiej kolejność i czy na osobnych płytkach?

pozdrawiam
Tomek
 

predator22

New member
Witam serdecznie

Przepraszam że tutaj piszę ale nie mogłem założyć tematu
General
Pełna ścieżka : C:\Documents and Settings\darek\Pulpit\br-pre.720.x264.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4.28 GiB
Czas trwania : 1h 46mn
Całkowita przepływność bitów : 5 749 Kbps
Zdekodowana data : UTC 2010-07-07 06:22:19
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v4.1.1 ('Bouncin' Back') built on Jul 3 2010 22:54:08
Biblioteka zapisująca : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Yes
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 frames
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 46mn
Przepływność bitów : 5 300 Kbps
Szerokość : 1 280 pixels
Wysokość : 720 pixels
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23.976 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
Rodzaj skanu : Progressive
bity/(piksele*ramki) : 0.240
Rozmiar strumienia : 3.86 GiB (90%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 100 r1659 57b2e56
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=5300 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 46mn
Rodzaj przepływności : Constant
Przepływność bitów : 448 Kbps
Kanały : 6 channels
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48.0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
Rozmiar strumienia : 342 MiB (8%)
Język : Polish

I tutaj mam problem posiadam LG bp 560 i nie odtwarza mi dzwięku w tym filmie no i tu mam prośbę do fachowców o wyjasnienie mi dlaczego tak jest i co trzeba zrobić żeby był w tym filmie dzwięk
dziękuję za pomoc
 

Pakman

New member
Witam,
Od kilku dni jestem posiadaczem LG BD 560. Jednym z głównych powodów jego kupna była, oprócz wielu formatów odtwarzania, możliwość podłączenia dysku twardego poprzez USB. Specjalnie do tego celu zakupiłem kieszeń zewnętrzną Welland ME-740J USB 2.0 SATA 3,5 z osobnym zasilaniem. Niestety nie widzi podłączonych w ten sposób dysków! Podłączałem Seagate 250 GB oraz WD 640 GB i nic :( Obydwa NTFS ale on przecież obsługuje ten system plików. Czy to nomalne? Czyżby w grę wchodziły tylko dyski zewnętrzne, bez osobnego zasilania? Jeśli tak to dla mnie dramat, nie mam zamiaru wydawać 300 zł na dysk zewnętrzny... Czuję się oszukany :(
Zaznaczam, że nie aktualizowałem jeszcze odtwarzacza ale wątpię żeby to pomogło...
 

jacek.ok66

New member
Witam,
Od kilku dni jestem posiadaczem LG BD 560. Jednym z głównych powodów jego kupna była, oprócz wielu formatów odtwarzania, możliwość podłączenia dysku twardego poprzez USB. Specjalnie do tego celu zakupiłem kieszeń zewnętrzną Welland ME-740J USB 2.0 SATA 3,5 z osobnym zasilaniem. Niestety nie widzi podłączonych w ten sposób dysków! Podłączałem Seagate 250 GB oraz WD 640 GB i nic :( Obydwa NTFS ale on przecież obsługuje ten system plików. Czy to nomalne? Czyżby w grę wchodziły tylko dyski zewnętrzne, bez osobnego zasilania? Jeśli tak to dla mnie dramat, nie mam zamiaru wydawać 300 zł na dysk zewnętrzny... Czuję się oszukany :(
Zaznaczam, że nie aktualizowałem jeszcze odtwarzacza ale wątpię żeby to pomogło...

Mam hard drive WD 1T w NTFS zasialny i bez problemu 560-ka go widzi i czyta....Moze powinienes go sformatowac.?
 

jacek.ok66

New member
Dziwne, bo ostatnio ogladalem koncert z Blu Ray i robilem to na raty przez 4 dni (brak czasu) i po obejrzeniu kolejnego fragmentu wciskalem stop i wylaczalem z plyta w srodku....Nastepnym razem wlaczalem i naciskalem play i plyta szla dokladnie od momentu gdzie przerwalem....Nawet moj kolega sie ze mna klucil, ze to nie mozliwe, bo w Blu Ray to nie dziala (ona ma Panasonic) to mu pokazalem i mocno sie zdziwil....-:)
 

mimuszek

New member
Dziwne, bo ostatnio ogladalem koncert z Blu Ray i robilem to na raty przez 4 dni (brak czasu) i po obejrzeniu kolejnego fragmentu wciskalem stop i wylaczalem z plyta w srodku....Nastepnym razem wlaczalem i naciskalem play i plyta szla dokladnie od momentu gdzie przerwalem....Nawet moj kolega sie ze mna klucil, ze to nie mozliwe, bo w Blu Ray to nie dziala (ona ma Panasonic) to mu pokazalem i mocno sie zdziwil....-:)


no wlasnie
nawet w instrukcji do naszej 560 pisze ze ta funkcja z plytami br nie dziala, ale okazuje sie ze nie jest tak do konca, wszystko zalezy od plyty ?
probujac sporo roznych plyt niektore maja mozliwosc "resume" a niektore nie
sam juz nie wiem, kolega ktory ma PS3 twierdzi ze u niego z wszystkimi plytami dziala "resume"
 

predator22

New member
Witam ponownie

Widż że nie zabardzo da radę pomóż mi w tamtym problemie ,to może inaczej poprosze o pomoc a mianowicie czy możecie mi polecić jakiś dobry program z poradnikiem co i jak ,żeby można było spoko przerabiać filmy do MKV, bo jak robie MakeMKV to wyskakuje mi nieobsługiwany format ,dzięki za pomoc
 
Do góry