mkv(AVCHD) w BD-playerach.

Horhe Ortega

New member
Mam XP-ka.Po wielu nieudanych próbach z wypalaniem HD na DVD tak , aby czytał to BD-Player wreszcie znalazłem nie duży i darmowy programik z którym wreszcie wszystko poszło OK! za pierwszym razem ! - http://multiavchd.deanbg.com/tutorial.php . Samo wypalenie - też malutki ( i darmowy oczywiście ) ImgBurn,który to można związać poprzez zaptaszenie odpowiedniej opcji z multiavchd aby automatycznie wypalił naszą zapasową kopię naszego filmu BR np. :eek:k: P.S Temat dla szukających alternatywy dla drogich kombajnów.
 
Ostatnia edycja:

Greystone

New member
w przyszłym tygodniu wchodzi do Polski Blu-ray LG model BD370. Ma wsparcie dla Matroski. Nie trzeba kombinować z konwertowaniem. ;)
 

Domeno

New member
Greystone napisał:
w przyszłym tygodniu wchodzi do Polski Blu-ray LG model BD370. Ma wsparcie dla Matroski. Nie trzeba kombinować z konwertowaniem. ;)
To bardzo dobra wiadomość:eek:k: , czekamy z niecierpliwością:grin:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Domeno napisał:
To bardzo dobra wiadomość:eek:k: , czekamy z niecierpliwością:grin:

Nieprawda, co z tego. Właściciel kamery napewno moze oglądać film z kamery na tv, ma jakiś player odpowiedni do swojego formatu, np ten LG



Ale co ze znajomymi. Dasz im AVCHD Matroszka i co oni z tym zrobią.

Standard AVCHD odtwarzają właściwie już wszystkie Blu-Ray playery i to jest droga do wymiany pomiedzy znajomymi.

o chyba, że chcesz ich uraczyć jakością SD w postaci DVD, hahahahah :p
 

jedrek_125

New member
Horhe Ortega napisał:
Mam XP-ka.Po wielu nieudanych próbach z wypalaniem HD na DVD tak , aby czytał to BD-Player wreszcie znalazłem nie duży i darmowy programik z którym wreszcie wszystko poszło OK! za pierwszym razem ! - http://multiavchd.deanbg.com/tutorial.php . Samo wypalenie - też malutki ( i darmowy oczywiście ) ImgBurn,który to można związać poprzez zaptaszenie odpowiedniej opcji z multiavchd aby automatycznie wypalił naszą zapasową kopię naszego filmu BR np. :eek:k: P.S Temat dla szukających alternatywy dla drogich kombajnów.

Nie widzę opcji zmniejszenia pliku do pojemnosci 4.7 gb , czyli do pojemnosci normalnej płyty dvd ?
 

Horhe Ortega

New member
  • Nie widzę opcji zmniejszenia pliku do pojemnosci 4.7 gb , czyli do pojemnosci normalnej płyty dvd ? Zmniejszenie poprzez downgrade dźwięku z gęstych DTS-ów do AC3 lub LPCM.Jeżeli materiał po tym zabiegu i tak jest pow. ~8200 MB to przecież nie wejdzie na jedno DVD9.Funkcja AVCHD split at.. narazie nieczynna. Pozostaje BD-R.
 

tomato10

New member
Panie Horhe bardzo dobra robota , czegos takiego szukałem .Mam nadzieje że pliki MPEG4/x264 tez konweruje do AVchd? pozdrawiam :D
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Mam pytanie, czy przerobienie mkv na AVCHD zajmuje dużo czasu. Jest to o tyle istotne, gdyż nie wiem czy czekać na odtwarzacze czytające mkv. Czy trwa to tyle co np. przerobienie DivX na DVD, czy też jest to znacznie szybsze?
 

tomato10

New member
Chcę poprostu nagrac pliczki np. mov w hd (jakiekolwiek pliki w hd dostępne w necie ) , wypalic na dvd i oczywiście oglądac na BD.. A to co podałem wcześniej to coś pomieszałem z tymi formatami ? :roll:
 

Horhe Ortega

New member
MOV to te Quicktime ? One też wchodzą w grę (ja akurat nie miałem z nimi do czynienia za bardzo). Była aktualizacja (plik DAT do podmiany) , teraz v.2.5 . Wszystko OK! Chodziło o to że to AVCHD to nie kodek tylko raczej standard i jak najbardziej MPEG4/H264.
 
Ostatnia edycja:

actchris

New member
Ma już może ktoś tego LG w domu albo miał w testach ??

Była by to fajna alternatywa dla osobnych urządzeń DVD+USB, BD, WD TV dla mnie :)
 

abcaa

New member
A z czym wy macie taki problem, kupcie sobie np. Pinnacla obrobicie film jak należy i wypalicie płytkę w formacie BDMW i odtwórzcie w BR.
ALE najpierw przed zakupem playera zapytać należy sprzedawcę lub najlepiej zabrać nagraną płytkę do sklepu i sprawdzić który sprzęt odtwarza ten format i dokonać zakupu . Wcześniejsze modele nie odtwarzały formatu BDMW i nie będą / wyrzucona kasa w błoto / Do czego zmierzam Format BDMW jest standardem który ma być odtwarzany na każdym odtwarzaczu BR/ takie są zalecenia światowych producentów/ a wszystko to po to aby każdy użytkowicz kamery i NIE TYLKO mógł odtworzyć swoje wypociny na każdym sprzęcie BR. BDMW jest wspierane przez wszystkich producentów i za jakiś czas będzie to w każdym playerze i nie będą się zajmować jakimiś wynalazkami. Pamiętacie jak to było z DVD -+R.
A tak naprawdę to PS3 czyta wszystko co sę rusza i jest to jak narazie najmniej konfliktowy sprzęt, kto kupił nie żałuje przynajmniej nie ma tylu problemów co z innymi odtwarzaczami typu Samsung P1500 fee..

Pozdrawiam
 

wtykacz

New member
Przeciez o to wlasnie chodzi aby nie trzeba bylo przerabiac .mkv(x264) w pinnacle czy innym sofcie. Wyobraz sobie drogi "abcaa", ze do tej pory wlasnie wiekszosc tak robila jak ty tutaj sugerujesz, ale kazdy ma juz to w ... nosie.
Teraz gdy nadarzyla sie okazja odtworzenia plikow .mkv w stacjonarnym plajerze Blu-Ray bez potrzeby obrobki/authoringu Blu/AVCHD to nalezy tylko sie cieszyc, a nie zgrywac wszechwiedzacego, ktory tu ma nas oswiecic, bo to o czym ty tu piszesz, wiekszosc z nas robi od ponad roku/dwuch.
A tego mamy juz tego serdecznie dosc, bo to... wyobraz sobie kolego jest dla nas strata cennego czasu na takie przerabianie za kazdym razem kazdego filmu z osobna.

Nie obchodzi mnie rowniez to , ze takich filmow nie lyknie player Blu u przyslowiowej cioci, kolegi wujka brata szwagra. A jesli owy wujek bedzie chcial odtworzyc .mkv to albo kupi owy player, albo ja w drodze wyjatku wykonam w 20min. authoring AVCHD/Blu-Ray, ktory to format jest kompatybilny z plejerkami Blu.

Co do kompatybilmosci z innymi odtwarzaczami u "cioci czy u kolegi wujka" ;) to fakt... w tej chwili jest tylko jedna jaskolka, ktora dostalismy w prezencie na wiosne.
Ale mysle, ze ta owa jaskolka wbrew powiedzeniu "Uczynila wiosne" :)

Czekam na wysyp takich playerkow od innych producentow.
Pozdrawiam
wtykacz
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
cytat: Format BDMW jest standardem który ma być odtwarzany na każdym odtwarzaczu BR/ takie są zalecenia światowych producentów/ a wszystko to po to aby każdy użytkowicz kamery i NIE TYLKO mógł odtworzyć swoje wypociny na każdym sprzęcie BR. Mylisz chyba BDMV z AVCHD.Playery to odtwarzają właśnie z powodu kamer . Może miałeś na myśli problemy z BD-R,BD-RE?
 

jedrek_125

New member
Napisy w AVCHD

mam pytanie do praktyków przerabiania plikow MKV na AVCHD ,
Dlaczego po takiej przeróbce player nie pokazuje napisów srt ,które były ,,wszyte w plik mkv ?
Program tsMuxer pokazuje przed konwersja ten plik rawidłowo, ale juz po
kiedy odtwarzam , nie pojawia sie opcja subtitles . Uzywam playera VLC .
Prosze o jakies sugestie :)
 

wtykacz

New member
Powiedz mi jaki jest sens przerabiania .mkv na AVCHD jesli chcesz to odtwarzac na komputerze za pomoca programu VLC?

A co do napisow, to pewnie cos zle robisz w tsMuxer, albo VLC nie obsluguje napisow zaszytych w AVCHD co jest bardziej prawdopodobne.

Uzyj programow PowerDVD, WinDVD lub Nero ShowTime z obsluga Blu-Ray.
Dopiero wtedy przekonasz sie czy napisy sa czy nie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry