LG 60PK950 vs 60PX950 czy czekać 60PZ950

Geezer

New member
Pierwsze wrażenia po odpaleniu TV wczoraj 01:30 w nocy :)

> b. jasno świeci (obecnie jadę na 50% jasności w trybie ECO/Power Save)
> nic nie buczy
> filtr antyodblaskowy działa na pół gwizdka ale lepsze to niż nic... przy okazji tenże filtr (lub odstęp m-y matrycą a szybą) b. rozmazuje obraz gdy patrzeć z ekstremalnych kątów
> oryginalny Firmware był 3.09 - zaktualizowałem na 3.14...
> WiFi działa super na karcie USB od LG (w kpl)
> oprogramowanie PLEX do Smart TV - bajka (kombajn multimedialny)
> pełno możliwości "kalibracji dla idiotów"

Przymierzam się teraz do docierania TV wg uwag z avsforums.
> specjalne slajdy przez 100h
> mało grania
itd.
 

Geezer

New member
Docieranie nowych plazm, "nowych" mam na mysli obecnie produkowanych, mija sie z celem. Technika poszla mocno do przodu, a stereotypy nadal pokutuja w spoleczenstwie.

Ten LG ma screensaver i system "trzęsienia obrazem" jeśli zbyt długo nic się nie dzieje na ekranie ALE włącza się to-to losowo i nigdzie w MENU tego nie znalazłem...

Grałem ostatnio sporo na PS3 i telewizorek WYMIATA.
Nie zauważyłem żadnego smużenia ani input lag.

Raz tylko dostałem palpitacji serca gdy syn zostawił konsolę na pauzie na 30-40 min a TV był włączony ! :x
1 raz w życiu zobaczyłem na czym polega IR (Image Retention)
W rogu ekranu zostały 2 znaczki z ekranu gry ale po 10 min. puszczania slajdów znikły bez śladu (uff !)
 

TouaregPaweł

New member
Może właśnie była koleżanka i odwróciła uwagę syna na pól godziny :-D

Co do docierania plazmy to mam wrażenie, że po paru tygodniach pracy telewizora jakość obrazu się poprawiła, nie jest już taki ''matowy'' na kanałach SD
 
Ostatnia edycja:

maciekmm

Member
Ceny 60PZ950 sa troszke przesadzone... Ciekawe ile bedzie kosztowal 50PZ950 w polskiej dystrybusji 7.5 - 8tys ? Z czystym sumieniem mozna napisac ze kilka osob kupilo PZtki po bardzo okazyjnych cenach (redcoon)...
 

Geezer

New member
Może właśnie była koleżanka i odwróciła uwagę syna na pól godziny :-D

Co do docierania plazmy to mam wrażenie, że po paru tygodniach pracy telewizora jakość obrazu się poprawiła, nie jest już taki ''matowy'' na kanałach SD

heh... mam te same wrażenia.

ostrość na SD wymiata w porównaniu z LCD.
No i te kąty !
mogę nawet oglądać siedząc na kiblu 8m od TV i z kąta 60st.
 

Geezer

New member
Ceny 60PZ950 sa troszke przesadzone... Ciekawe ile bedzie kosztowal 50PZ950 w polskiej dystrybusji 7.5 - 8tys ? Z czystym sumieniem mozna napisac ze kilka osob kupilo PZtki po bardzo okazyjnych cenach (redcoon)...

czy ja wiem ? w EU cena 60PZ950 jest podobna do 10 tys u nas... no i dopóki Samsung PS64D8000 będzie kosztował 12,5 tys. to cena LG będzie te 2,5 tys. niższa bo 4 cale mniej i nieco gorsza obudowa...

myślałem poważnie o tym Samsungu bo optycznie wygląda bajkowo ale musiałbym wywalić 5 tys więcej a w USA opinie są podzielone (już wyszły pewne wady ...)

redcoon powinien zwolnić dyscyplinarnie gościa od cen :)
kolejny kwiatek - Samsung LED UE40D7000 wszędzie za ok. 5100 a w redcoon za .. 6800 !
Samsung UE40D7000 - Telewizor LED, Full HD, DVB-T/C, 3D - Samsung | redcoon Polska
 

bigxlx

New member
Czy ktoś sie z z Was orientuje czy są lub planują okulary do PZ dla dzieciaków (troszkę mniejsze) ?

Pytasz masz: AG-S230

LG-AG-S250-AG-S-270-AG-S230.jpg
 
Do góry