LG 60PK950 vs 60PX950 czy czekać 60PZ950

krzych4212

New member
:confused:
Witam wszystkich pasjonatów :)

Spędziłem kilka dni przegladając wiele wątków odnośnie zakupu nowego TV (fajnie piszecie na niektóre tematy cieszy że jest sporo ludzi którch cokolwiek fascynuje i bronicie swego jak Częstochowy przed Szwedami)
Decyzja odnośnie rodzaju i modelu TV juz podjęta lecz jak zwykle gdy już doszło do szukania sprzedawcy zrobiło sie pod górkę.

Wybrałem LG 60PK950 i już (tylko ten rozmiar z dużych TV wchodzi mi na szerokość dziury którą mam w ścianie na TV :-D) . Gdy rozpocząłem poszukiwania gdzie kupić znalazłem w Redcoonie model 60PX950 za kilka stówek więcej. Co więcej za miesiąc czy dwa ma pojawic się 60PZ950.
No i bądź tu madry.
Informacji o 60PX950 praktycznie nie ma. Z opisów na stronach amerykańskich wynika że jest to identyczny jak PK z ta róznicą że ma 3D. Zadziwia jednak fakt że jest w USA proponowany o 600 $ taniej od modelu PK. O co chodzi? (w redcoonie kilka stówek w zł więcej od PK)
Nie ukrywam ze jeśli mój nowy TV będzie miał funkcję 3D to miło jeśli dobrze domniemam że ta funkcja nie ma znaczącego wpływu na jakość oglądania w 2D.
A moze przejść obojętnie obok modelu PK i PX i poczekac na PZ?
Czy któś pomoże? Dziękuję z góry.
 

grzeseik

New member
tez czytalem ze px to pk + 3D - na obraz 2D bez wplywu. jak Ci nie robi rożnicy te kilka stowek to pewnie fajnie miec te opcje.

pz ma byc lepszy niz zerszloroczne modele, ale kto wie kiedy doczekamy sie jakis testow? pozatym na poczatku bedzie znacznie drozszy...
generalnie nowe linie TV maja mniejsze ramki itp wiec poszukiwania radze zaczac od nowa - moze cos innego przypasuje we wneke w scianie ;) a zawsze lepiej miec wybor.
 

krzych4212

New member
tez czytalem ze px to pk + 3D - na obraz 2D bez wplywu. jak Ci nie robi rożnicy te kilka stowek to pewnie fajnie miec te opcje.

pz ma byc lepszy niz zerszloroczne modele, ale kto wie kiedy doczekamy sie jakis testow? pozatym na poczatku bedzie znacznie drozszy...
generalnie nowe linie TV maja mniejsze ramki itp wiec poszukiwania radze zaczac od nowa - moze cos innego przypasuje we wneke w scianie ;) a zawsze lepiej miec wybor.


Co do wnęki to najlepiej jakiś nowy model baby tam wsadzić :-D no ale cóz poligamia u nas zabroniona :-D

Dziwi tylko to sporo nizsza cena PX od PK (PK-3000 USD a PX- 2500 USD) skąd to się bierze??????????
Zadzwoniłem przed chwilą do LG ale ściemniają że niewiele wiedza o TV z innych rynków. (w sumie to po rozmowie odnoszę wrażenie że nieweiele na żaden temat wiedzą )
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Może źle szukałeś

Ceny
42PT350 $599.99 March
50PT350 $799.99 March
50PV450 $1,099.99 March
50PZ550 $1,299.99 Feb.
50PZ750 $1,599.99 April
60PV450 $1,699.99 March
60PZ550 $1,899.99 Feb.
60PZ750 $2,199.99 April
60PZ950 $2,599.99 March

50PZ950 $1,899
 

krzych4212

New member
Adrian 85

nie chodzi mi dokładnie o ceny aczkolwiek chyba w Twoim poście wczoraj gdzieś mi smigneły. Fajnie że cena PZ będzie nizsza niż PK.

Bardziej zalezy mi na info czemu PX z 3D jest w USA tańszy niż PK skoro te telewizorki niczym się oprócz 3d nie róznią a na dodatek to tv z 3d są przewaznie droższe.
 

krzych4212

New member
a no tak i ślepy nieraz zabłądzi hehhe :)

Chyba więc rozsądniej będzie poczekac kilka tygodni na PZ skoro wprowadzaja go w prawie tej samej cenie co PX i to po kilku miesiącach od premiery PX.
Zawsze nowszy model bardziej cieszy :) hheeh nie tylko wśród TV
 

krzych4212

New member
:confused:a tak wogóle są na tym forum zadowoleni z posiadania 60PK950 lub 50PK950?:confused:

krótka i prosta ogólna ocena czy wybór był dobry np. w skali od 1 do 10
 

krzych4212

New member
mam też samiego PS50Q91H
wylatał 15 000 h działa super
ile toto jeszcze pochodzi?
czy można jeszcze jakoś sprzedać i za ile? (hehhe jak wyszła dałem chyba z 7k może uda się sprzedać jak w MM bez vat czyli za około 5,5 k z hakiem:confused: :-D)
 

Geezer

New member
to co brać 60PX czy czekać na 60PZ ??????????????

jasne, że czekać ! choćby dla 3D, mniejszej wagi i zużycia energii (197W bez trybu ECO !)
miałem brać 55LX9500 ale jak zobaczyłem u kumpla jakość PK950...
LED ma swe wady i kosztuje 8800 pln - jeśli 60PZ950 będzie tańszy to biorę bez wahania.

nigdy tych cali za dużo :)
 
Do góry