LG 60PK950 vs 60PX950 czy czekać 60PZ950

bigxlx

New member
tak mi się wydaje - że ta technologia nie jest dla plazm

Z teoretycznego punktu widzenia dalo by sie to zrobic, ale:
1) nie jest oplacalne dodatkowe komplikowanie mechanizmow adresowania i nakladanie polaryzatorow
2) plazma ma duzo szybszy czas odpowiedzi wiec naturalnie nadaje sie do przemiatania ramek R/L w FHD
 

adamlop

New member
Witam, po wakacjach zamierzam nabyc ktorys z modeli plazm LG 60" (tv do ok 8tys)
Doradzcie mi co wybrac (kupuje za granica i na razie tylko te 3 modele sa w sklepie).
60PX950
60PK760
60PZ250

Czy jakosc obrazu znacznie rozni sie w tych modelach?
Czy ktorys z nich jest szczegolnie awaryjny ?
Raczej nie potrzebuje 3d

TV<---Onkyo tx578<---
<--- nbox
<--- komp przez hdmi (glownie mkv)
<--- x360
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
1) Po swoich wakacjach szukaj 60PZ750 - nowy model z lepszym filtrem i za rozsadne pieniadze.
2) Jakosc obrazu (adekwatna do ceny):
60PX950 +++
60PK760 ++
60PZ250 +
3) Co do awaryjnosci to nie ma szczegolnych faworytow (pamieta ze obecne plazmy to juz zupelnie inna bajka i nie maja one NIC wspolnego z boloaczkami nekajacymi plazmy kilka lat temu)
4) w modelach 2011 3D to standard "za free"
 
Ostatnia edycja:

adamlop

New member
Ceny ksztaltuja sie nastepujaco (przeliczylem na oko z NOK na PLN):
60pz950 11000zl
60pz750 11000zl
60pk950 9000zl
60pk760 8000zl
60px950 7500zl

Jestem zdecydowany na ten najtanszy px950 - Czy to dobry wybor patrzac na powyzsze modele i ich ceny w NO ?

EDIT: Znalazlem 60pz950 w cenie 7500zl w sklepie internetowym niestety, ale jest data dostawy 14.06, wiec podejrzewam ze w tym okresie pojawi sie takze w stacjonarnych w tej cenie...
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
Witam,
zamierzam nabyc ktorys z modeli plazm LG 60" (tv do ok 8tys)
Doradzcie mi co wybrac

60PK950
60PZ950

60PK950 - model '10
60PZ950 - model '11

reasumujac PZ czyli PK + SMART TV + 3D + mniejsza pradozernosc + pilot z czujnikiem ruchu + ciensza obudowa i wyzsza jasnosc (przy lepszej czerni), no moze kilka innych rzeczy by wyszlo przy glebszej analizie jeszcze
 

Tomik23

New member
Dzięki za info
a w tej cenie znalazło by się coś lepszego, a jak tak to jakie telewizory

chciałbym mieć pewność że zakup pz to bardzo dobry wybór i nie będę żałował :)

bardzo proszę o opinie
 

Tomik23

New member
60PK950 - model '10
60PZ950 - model '11

reasumujac PZ czyli PK + SMART TV + 3D + mniejsza pradozernosc + pilot z czujnikiem ruchu + ciensza obudowa i wyzsza jasnosc (przy lepszej czerni), no moze kilka innych rzeczy by wyszlo przy glebszej analizie jeszcze


bigxlx piszesz, że poziom czerni jest lepszy a w testach wynika, że w porównaniu do poprzedniego modelu PK950 jest gorszy ( PK950 0,04 cd/m2 czarny) ( PZ950 0,09 cd/m2 czarny )
Mógłbyś rozwinąć swoją opinię ??
Zastanawiam się, czy rzeczywiście warto wziąć PZ , czy lepiej poprzedni model PK

Dzięki
 

bigxlx

New member
bigxlx piszesz, że poziom czerni jest lepszy a w testach wynika, że w porównaniu do poprzedniego modelu PK950 jest gorszy ( PK950 0,04 cd/m2 czarny) ( PZ950 0,09 cd/m2 czarny )
Mógłbyś rozwinąć swoją opinię ??
Zastanawiam się, czy rzeczywiście warto wziąć PZ , czy lepiej poprzedni model PK

Dzięki

PK to matryca 2D, a PZ 3D - tak wiec oczywista sprawa jest ze do 3D uzyli lepszej matrycy z lepszym gaszeniem.

A co do poziomu czeni to czym dokladnie mierza wartosc rzedu 0,04 cd/m2?

Myslisz ze zobaczysz to "golym okiem" na sygnale uzytkowym?
 

andrzej_k2

New member
60pz950 już nie mam, będę miał PS59D550

I stało się. Nawalił mi LG 60pz950, a konkretnie coś z zasilaniem. Telewizor raz się włączał, raz nie. Szczególnie zaraz po wyłączeniu nie można go było włączyć. Trzeba było trochę odczekać, a i tak nie zawsze chciał się włączyć. Oddałem go do serwisu poprzez sklep, gdzie go kupiłem. Czekałem na naprawę 2 miesiące, po czym sklep nie dając odpowiedzi co się dzieje z telewizorem zaproponował mi zwrot kasy. Chciałem nowy TV, ale odmówili tłumacząc się, że nie mają go już w ofercie. Proponowali wybrać coś innego z ich oferty i ewentualnie różnicę dopłacić. Wybrałem ostatecznie zwrot kasy. Co do centa, nawet opłatę za pobraniem. Niby szkoda, ale teraz widzę, że ta cena aż tak atrakcyjna nie była?! 60pz950 za 7300 zł. Tyle tylko, że ten LG nie miał tunera satelitarnego, kiedy jego konkurencja w tym przedziale cenowym ma!
Po tych doświadczeniach stwierdziłem, że potrzebuję plazmy, która będzie miała przede wszystkim przyzwoity duży obraz. Nie interesują mnie inne wodotryski multimedialne, ponieważ do tego mam dreamboxa 8000. Wyznaczyłem sobie tym razem granicę w cenie do 5 tys. zł. Wybrałem Samsunga PS59D550 za 4944 zł z dostawą do domu. Duża 59 calowa plazma w najlepszej cenie. Wydaje się być dobra na moje skromne potrzeby. A jak będzie zobaczymy wkrótce :roll: Jak by kogoś interesowało mam okulary AG-S250 na zbyciu lub zamienię się na SSG-3100GB.
 
Ostatnia edycja:
Do góry