LG 42PT81 PT81, wszystko o serii 81

drozdzakd

New member
Problem przy "meczach"

qpytko napisał:
WITAM! Czy wie moż(...) Pomóżcie!!! :(:(:(

Witam.

Zaobserwowałem to samo na 32" trinitronie (kineskop) również używając platformy polsatu. Wiec wynika z tego, iż wina stoi po ich stronie.

Pozdrawiam
Daniel D.
 

herosmax

New member
Sailo napisał:
Witam!
Mam problem z moim 42pt81 a mianowicie, chce cos nagrać na dysk z platformy, oglądając ten program to mi nagrywa ale gdy nastawie czas nagrywania i wyłacze tv to w czasie nagrywania włącza mi się kontrolka pomarańczowa aż do ukończenia czasu nagrywania tylko że na dysku nic nie widnieje po nagraniu. umiecie mi pomóc?
Pozdrawiam!!
A jak masz podłączoną tę platforme do TV , ja mam polsat cyfrowy przez EURO i nagrywa sie bez problemu.Pamiętaj że tuner musi być załączony.
 

marcinek1979

New member
Witam serdecznie,

Powiedzcie mi koledzy, czy można tu zaprogramować nagranie filmu np na godzinę 5:33 rano? TV może być wyłączony podczas nagrywania?

Przeczytałem cały wątek ale chyba mi umknęło...

Pozdrawiam serdecznie...
 

hipmen

New member
Programujesz normalnie - jako źródło podajesz tv (tuner telewizora jeśli masz kablówkę) lub AV1, AV2 jeśli masz jakiś dekoder. Możesz wyłączyć tv w stand-by (pali się wtedy lampka pomańczowa) i nie zaponij włączyć lub ustawić dekodera na dany program. W momencie nagrywania tv nie włączy obrazu ale i tak nagra program.
 

Sailo

New member
herosmax napisał:
A jak masz podłączoną tę platforme do TV , ja mam polsat cyfrowy przez EURO i nagrywa sie bez problemu.Pamiętaj że tuner musi być załączony.
mam podłaczone przez euro i tuner cały czas jest włączony, robie tą samą procedurę co kiedys i mi nagrywało a teraz już nie....
 

mariuszn

New member
Witam Wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem forum i mam pytanko w sprawie PT81. Chciałem zapisać nagrany program na pendrive ale kiedy próbuje to zrobić to opcja kopiuj na usb jest niedostępna. Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem?

pozdrawiam
 

bigxlx

New member
mariuszn napisał:
Witam Wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem forum i mam pytanko w sprawie PT81. Chciałem zapisać nagrany program na pendrive ale kiedy próbuje to zrobić to opcja kopiuj na usb jest niedostępna. Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem?

pozdrawiam

Tak jak napisano w instrukcji: na zewnetrzny nosnik danych mozna jedynie dokonac BACKUP'u danych z TV, danych tych oczywisnie nie da sie odczytac na PC, a i zewnetrzny HDD musi miec min. 40Gb
 

konradmik

New member
50pt81 - gdzie?!

Witam,
znacie moze miejsce gdzie mozna dostac 50pt81 za mniej niz 5600zl?! Dlaczego tak trudno dostac ta 50"??
I jeszcze jedno - jakie sa roznice miedzy pt81 a pt85?!

dzieki
pzdr!
konrad
 

konradmik

New member
A czy to prawda ze PT85 nie ma USB i ogolnie to jest wersja na Wielka Brytanie, ktora u nas z pewnych powodow nie sprawdza sie zbyt dobrze? Jesli tak to z jakich?!
Czy jest jeszcze cos z czego PT85 jest okrojona wzgledem PT81?


5599 to faktycznie mniej niz 5600 ale to ja rowniez znalazlem :/

pzdr.
konrad
 

gurolpl

New member
konradmik napisał:
A czy to prawda ze PT85 nie ma USB i ogolnie to jest wersja na Wielka Brytanie, ktora u nas z pewnych powodow nie sprawdza sie zbyt dobrze? Jesli tak to z jakich?!
co do USB to nie wiem, choć nie sądzę,
natomiast co do "wersji UK" to domyślam się
że chodzi o wbudowany tuner DVB-T który
pt85 posiada - standardowo dekoduje on
cyfrową telewizję naziemną w standardzie MPEG2
(jak platforma Freeview w UK),
a w Polsce prawie na 100% obowiązywać będzie MPEG4,
więc nic sobie nie poodbierasz. Póki co w Polsce trwa
"emisja testowa" DVB-T ale zgodnie z deklaracjami
już w 2012 Polsce ma być tylko DVB-T! Oznacza to
że do "starych" telewizorów trzeba będzie dokupić dekoder
(podobny jak do satki czyli DVB-S). Jest szansa
że pt85 da się używać do DVB-T w Polsce, jeśli ma
tzw. gniazdo CI do modułu dekodującego MPEG4.
Aha no oczywiście pt85 ma tuner hybrydowy tzn. analog+DVBT
więc analogową telewizję łyka jak najbardziej.
 
Do góry