LG 42PT81 PT81, wszystko o serii 81

weder

New member
pomocy

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem plazmy, już się prawie zdecydowałem na : LG 42PT81, a może poradzicie coś innego z dyskiem i PIP 42 cale do 4 tys.zł.
Jeśli mógłbym prosić o info na temat jego żywotności.
 
Ostatnia edycja:

qpytko

New member
Pip

Panowie mam pytanie - czy w 42PT81 jest możliwość korzystania z funkcji PIP jeżeli oglądam Cyfrowy Polsat na AV1 i tylko to mam podłączone i chciałbym oglądać np. w jednym oknie AXN a w drugim Polsat Sport??? Pomóżcie!!!
 

hipmen

New member
Tak :)
Jeżeli posiadasz dwugłowicowy tuner :)

Na zwykłym z Polsacie Cyfrowym NIE!!


Jeśli posiadasz tylko dekoder Polsatu (nie wiem jakie są i czy są tam jakieś 2-głowicowe) nie ma mowy o PIP, no chyba, że masz jeszcze drugie źródło sygnału pod AV2 - np Playstation, Popcorna, DVD - wtedy masz PIP :):):)

pozdrawiam
hipmen
 

v4v

New member
jak dać na 100 Hz

witam
mam lg 42pt81
tv chodzi mi caly czas na 50 Hz jak przelaczyc go na 100 Hz ?
Jak naciskam na pilocie OK? to wyskakuje mi ze caly czas jest 1080p 50 Hz
:hmm: w instrukcji nie ma tego opisanego, jest ktos mądry tutaj zeby mi pomóc? odbieram sygnal ze wszystkich zrodel HDMI, scart , component i na wszystkich jest 50 Hz
 

hipmen

New member
Brak mi słów... jak chcesz oglądać coś w 100Hz to szukaj w wypożyczalni filmów oklejonych plakietką SUPER HIT 100 Hz!! :):) i druga sprawa ten TV i tak nie wyświetli ci pełnego 1080p
zrobi przeskalowanie w dół a pewnie z dekodera robisz najpierw przeskalowanie w górę do 1080p
-->podwójne skalowanie = pogorszenie obrazu - no ale mogę się mylić:)

a tak na serio sygnał podawany jest w 50, 60 Hz, a telewizor wyświetla go z podwójną szybkością co powoduje, że jest on dużo mniej "rozedrgany" oko ludzkie wychwytuje ok 20-25 klatek na sekundę więcej nie zobaczysz, lecz technologia 100Hz powoduje m.in. mniejsze męczenie wzroku oraz poprawia ostrość (choć nie zawsze) obrazu

mam nadzieję, że łopatologicznie dobrze to opisałem

i tak na przyszłość, naucz się szukać - internet to kopalnia wiedzy, i nie daj boże jak kupisz kiedyś sprzęt z ogromną liczbą funkcji - wtedy serwery na forach padną chyba od nadmiaru pytań :)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

qpytko

New member
Kalibracja!!!

Panowie mam propozycję - można by było stworzyć nowy temat w którym użytkownicy 42PT81 dzielili by się swoją wiedzą o najlepszych ustawieniach kontrastu, jasności, koloru itp.!!! Co wy na to? Na razie jak byście mogli to wrzucajcie ustawienia które macie w swoich tv w tym temacie!!! Myślę że mogłoby to pomóc wielu osobom , które za bardzo nie znają się na tych rzeczach!!! Tylko nie piszcie że informacje na temat ustawień kosztują bo wiem ile niektórzy biorą za kalibrację :hmm:!!!
 

magnet

New member
...

weder ja z czystym sumieniem moge Ci ten tv polecic czyli pt81.Mam go od jakiegos czasu i jestem bardzo zadowolony,mysle ze wiekszosc jak nie wszyscy posiadacze tego tv,byc moze ktos ma wadliwy egzemplaz to wiadomo ze nie poleci :) pozdro
 

qpytko

New member
Widzę że nie ma chętnych aby podzielić się swoimi ustawieniami? A podobno to forum ma pomagać innym???:(
 

waksio

New member
Panowie mam pewien problem, chciałem nagrać sobie na dysk film z kanału HBO i po dwóch minutach nagrywanie się przerwało z opisem - nagrywanie zakończono, ochrona przed kopiowaniem. Czy da się coś z tym zrobić?
 

v4v

New member
Mega Problem z napisami w divX - usb

Witam ponownie.
Przy ogladaniu filmow przez USB (divX) mam problem z napisami , zgodnie z wyczytanymi na forum mądrościami użyłem programu Subtitle Workshop, czyli w podgladzie w tym programie wszystkie napisy wygladaja git, sa wsadzone w film , sa polskie znaki i duza czcionka, (przy odtwarzaniu z innego programu - (sub-edit) na kompie jest też spox) ale jak daje SAVE to jedyny format z rozszerzenim srt to SubRip , ( poniżej sceenshot z ustawieniami - chyba jedyne na ktorych dziłaja polskie znaki):

dalej wlaczam film z usb na lg 42pt81 i jest zonk, napisy są , ale mikroskopijne, nie ma polskich znaków, i nie da sie cokolwiek z tym zrobić - klikanie na pilocie nic nie daje
Może mi ktos szczegółowo opisac jak wyregulowac napisy i żeby były polskie znaki
HELP :hmm:
 
Ostatnia edycja:

herosmax

New member
Ja u siebie podczas przerabiania na SRT zmieniam wszystko na duże litery i wtedy jest lepiej czytać, a polskie znaki musisz wybrać z menu>DVR>NAPISY>WYKONAJ>JĘZYK>LATIN2/LATIN3>OK.
 

herosmax

New member
Uruchom Subtitle Workshop >Plik>otwórz>oryginal i wybierasz napisy które chcesz przerobić, potem Edycja>texty>zmiana wielkości liter zaznaczam "Duże litery" i "dla wszystkich napisów">OK
potem Plik>zapisz>oryginal jako wybieram SubRip klikasz dwa razy w ikonke i plik gotowy. Jeszcze jest ważne żeby plik z filmem miał taką samą nazwe jak plik z napisami . Nic nowego tu nie napisałem ale to dla tych co nie mają czasu poszukać.:) Miłego oglądania
 

v4v

New member
herosmax - mój zbawco

:D
dzięki Herosmax - dzięki twoim wskazówkom uporałem się z napisami :)
alleluja
 

siwy2411

New member
?

Witam!

Przymierzam sie do zakupu plazmy 42' (tak do 4 tysi) i mysle wlasnie o LG-ku 42PT81, jednak mam kilka pytan:
- do czego sluzy wbudowany hdd? wyczytalem (poprawcie mnie jesli sie myle) ze na pewno uzywany jest do automatycznego timeshiftingu ostatnich dwoch godzin ogladanego programu, chodzi mi o to czy mozna na nim nagrywac programy, zadawac nagrywanie itp?
- czy jest obsluga polskich napisow do filmow? widze ze bylo takie pytanie, ale nie jestem pewny czy dobrze zrozumialem odpowiedz ;)
- czy polecilibyscie ten model?
- ew. jaka inna plazme byscie polecili za ta cene ( raczej 42', ew. 37-38 )

Z gory dzieki za pomoc

Pozdrawiam
siwy2411
 

siwy2411

New member
.

a czy sa jeszcze jakies plazmy 42' z dyskiem twardym? bo o zadnej nie slyszalem a wydaje mi sie ze powinny jakies byc...
a co sadzicie o tych modelach:
- PHILIPS 42PF5331
- Samsung PS-42E71H
 

qpytko

New member
Poświata?

WITAM! Czy wie może ktoś co może być winą poświaty która pojawia się podczas oglądania meczu!!! poświata ta bije od zawodników a konkretnie od ich koszulek i jest w takim samym kolorze jak koszulki??? Widoczna jest jednak tylko wtedy gdy jest pokazywany widok boiska z góry!!! Czy może to być wina tego że obraz jest przesyłany do telewizora z tunera Polsatu przez kabel EURO??? Czy wiecie może co należy wzmocnić lub zmniejszyć w ustawieniach żeby to poprawić??? Próbowałem już wszystkich możliwych ustawień i trybów i nic nie pomaga!!! A skalibrować niestety tv nie mogę bo w pobiżu mnie prawdopodobnie (na 99%) nikt takich usług nie świadczy!!! Do Wawy mam 200 km!!! Pomóżcie!!! :(:(:(
 

Sailo

New member
Witam!
Mam problem z moim 42pt81 a mianowicie, chce cos nagrać na dysk z platformy, oglądając ten program to mi nagrywa ale gdy nastawie czas nagrywania i wyłacze tv to w czasie nagrywania włącza mi się kontrolka pomarańczowa aż do ukończenia czasu nagrywania tylko że na dysku nic nie widnieje po nagraniu. umiecie mi pomóc?
Pozdrawiam!!
 
Do góry