LG 42PT81 PT81, wszystko o serii 81

Piotras_14

New member
Gdzie kupić ?

Witam .
Czy wie ktoś może gdzie można kupic LG PT81 za jakąś rozsądną cenę ???
Szukam go już 2 miesiąc i kompletnie nigdzie go nie ma :(
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam .
 

fantazja1

New member
lg pt81

Piotras_14 napisał:
Witam .
Czy wie ktoś może gdzie można kupic LG PT81 za jakąś rozsądną cenę ???
Szukam go już 2 miesiąc i kompletnie nigdzie go nie ma :(
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam .


http://www.ceneo.pl/935081 zobacz tutaj ja w listopadzie kupiłem za 3480+ przesyłka 60 zł myślałem że stanieją ale trzymają się w normalnej cenie ale telewizor zarąbisty jedna wada to że nie ma fuul ekranu ale można to zrobić pozdro......
 

magnet

New member
Piotras_14 napisał:
Witam .
Czy wie ktoś może gdzie można kupic LG PT81 za jakąś rozsądną cenę ???
Szukam go już 2 miesiąc i kompletnie nigdzie go nie ma :(
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam .
Witam,ja kupilem w MM cena 3799,jest tez dostepny chyba w komputroniku.pozdro
 

magnet

New member
jakie kable?

Witam,chcialbym sie dowiedziec jak najlepiej podlaczyc ten tv PT81 z fergusonem 2818,jakie kable i najlepiej z jakiej firmy bo widzialem duzo roznych w roznych cenach,co radzicie,Kupilem go dzis i czekam na dostawe ktora ma byc w niedziele.Pozdro i dzieki za odpowiedzi
 

amadeus222

New member
Co do UCHWYTÓW TV to polecam :
Tego kolesia: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=2600138 oczywiscie do modeli LG 42PT81 PT81 ten wiekszy.
Ja kupiłem i jestem bardzo zadowolony,solidny i rozsadna cena oraz w łodzi możliwy odbiór osobisty.
Z tego co widzę to teraz na aukcji nie ma czarnych ale ma bo ja kupowałem pewnie wystarczy sie zapytac.

Oraz mam takie pytania!!!
-Czy w końcu rozwjązał ktoś problem z napisami do filmów przez USB bo wcześniej opisane rozwjązania u mnie nie działają:confused:
-Czy gdzieś można zmienic by podczas recznego nagrywania nie ustawialo automatycznie 2h,(wiem że można zjechac do 1h ale jak chce nagrac tylko 30min?).
-Czy jak puszcze sygnał z komputera do wejścia hdmi to będę miał obraz i dzwięk? czy tylko sam obraz?.

Z góry dziękuję za odp.:eek:k:


 
Ostatnia edycja:

magnet

New member
wrazenia

a wiec,dzis dotarl tv pt81 do mnie.Musze stwierdzic ze jakotako duszki sie pojawiaja ale w niczym to nie przeszkadza w normalnym ogladaniu,zadnego bzyczenia nie slychac.Wszystko chodzi ladnie pomimo iz narazie mam tylko sygnal sd przez scart.Dzis postanowilem sprobowac jak dziala to usb i jestem mile zaskoczony,film w pliku avi z lektorem wiec z napisami nie mialem jeszcze do czynienia.Narazie to tyle,jak sie pobawie nim to napisze wiecej.Pozdro
 

pajed

New member
Witam,
Zauważyłem dziwną przypadłość, po podaniu sygnału RGB poprzez scart na AV1, przy wyłączonym trybie przesunięcia czasowego, po nagraniu obrazu i odtworzeniu, jest on nieczytelny, jest bez dźwięku i wygląda podobnie jak obraz z lekko rozstrojonego telewizora ( kolory są przekłamane, lekko zniekształcony przesuwa się zawsze w jednym kierunku ), zbliżony efekt do zabezpieczenie macrovision, które było czasami stosowane w niektórych urządzeniach. Problem mija kiedy zmieni się sygnał z RGB na inny lub kiedy się włączy przesunięcie czasowe w minu DVR.
Czy możecie mi potwiedzić czy dzieje się u Was tak samo czy mam po prostu coś skopane. Data produkcji telewizora to styczeń 2008, tkże powinien jeden z najnowszych firmware.
Jakby kogoś denerwuje hałas ( wibracje) pochodzące od dysku to polecam podmianę go na dysk 2,5 cala - zostaje tylko problem hałasu z przetwornicy - ale tego to się już chyba nie da usunąć

Dzięki za pomoc i pozdrawiam
 

hdtvprzeclaw

New member
Napisy

Witajcie wczoraj przywieźli telewizor wszystko pięknie , tylko nie ma napisów przy filmach w divixie zmieniam nazwę pliku ale stale mam rozszerzenie "txt" podpowiedźcie czy może ten plik ma być w innym rozszerzeniu , naturalnie aktuwuje wcześniej napisy w meni.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
 

hdtvprzeclaw

New member
Nowy Telewizor

Mam pytanie wczoraj dostałem telewizor do domu i czy mam na dzień dobry coś zmieniać w meni serwisowym , bo z lektury niektórych wypowiedzi wynika że ustawienia fabryczne są nie zaciekawe, czy lepiej tego nierobić , chyba że macie jakieś typy co do zmian zaraz po kupnie nowego odbiornika

Dzieki za pomoc
 

herosmax

New member
hdtvprzeclaw napisał:
Witajcie wczoraj przywieźli telewizor wszystko pięknie , tylko nie ma napisów przy filmach w divixie zmieniam nazwę pliku ale stale mam rozszerzenie "txt" podpowiedźcie czy może ten plik ma być w innym rozszerzeniu , naturalnie aktuwuje wcześniej napisy w meni.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
Wystarczy zamienić plik TXT na SRT np. tym programem "SubtitleWorkshop251" ja jeszcze zmieniam małe litery na duże i wtedy się lepiej czyta.Ale to wszystko już było na forum:eek:k:
 

WombatPL

New member
Czy w końcu rozwjązał ktoś problem z napisami do filmów przez USB bo wcześniej opisane rozwjązania u mnie nie działają:confused:

Nie ma problemu. Działaja. problem może być taki że najwyżej nie umiesz tego zrobić. Bylo w tym watku.
-Czy jak puszcze sygnał z komputera do wejścia hdmi to będę miał obraz i dzwięk? czy tylko sam obraz?.

"z komputera" to bardzo obszerne pojęcie.
a to zalezy dokładnie od tego Z KTÓREGO wyjścia komputera sobie puścisz ten sygnał na HDMI. Jezeli twój komputer ma zintegrowane z płyta główną gniazdo HDMI to na 99,9% bedziesz miał w nim tez audio. Zintegrowane HDMI to ma ogoł komputery dedykowane do Media Center

Ale jezeli na to HDMI w telewizorze puszczasz sygnał z wyjścia DVI komputera to niestety ale audio sobie musisz puścić osobnym kablekiem

DVI to takie HDMI ale bez audio własnie.
 

amadeus222

New member
Dokładnie mi o taką odp.chodziło.
Pytanie wzieło się stąd -ponieważ na allegro ssprzedawany jest kabelek DVI-HDMI który przesyła obraz i dzwiek(tak opisuje sprzedawca):hmm:
Co do tych napisów to faktycznie przekonwertowałem na srt.i działąją ale nie ma polskich znaków:confused:
Proponował bym przykleic najważniejsze tematy w których zostały rozwjązane problemy (napisów,menu serwisowego,)bo sporo osób zadaje te same pytania a odp.sa na forum.
 

hipmen

New member
po co przyklejać, temat tego tv jest już przyklejony, a wszystkim poszukującym polecam opcję szukaj :):):):):)
i to dlatego, że ja sam na opisywane problemy dotyczące napisów kilka razy już odpowiadałem (także na PW), a nie tylko ja wiem o co chodzi. Przy okazji szukania poczytacie i poznacie inne ciekawe tematy dotyczące "naszego" tv.

polskie znaki w napisach *.SRT także można ustawić w menu tv, poszukaj :):):)

pozdrawiam
hipmen
 

magnet

New member
jaki program?

witam,jakiego programu uzyc aby przekonwertowac film na avi.?probowalem winavi ale wyskakuje blad,podejzewam ze film moze byc jakos zabezpieczony czy w takim przypadku moge to obejsc i czym.Jesli ktos ma jakies doswiadczenie w tym prosze o odpowiedz.Dzieki i pozdro:)

p.s dodam ze film "niby"jest w pliku avi tylko zadnym playerem nie moge go otworzyc
 

herosmax

New member
magnet napisał:
witam,jakiego programu uzyc aby przekonwertowac film na avi.?probowalem winavi ale wyskakuje blad,podejzewam ze film moze byc jakos zabezpieczony czy w takim przypadku moge to obejsc i czym.Jesli ktos ma jakies doswiadczenie w tym prosze o odpowiedz.Dzieki i pozdro:)

p.s dodam ze film "niby"jest w pliku avi tylko zadnym playerem nie moge go otworzyc
jak jest avi to po co konwertować może lepiej poszukaj nowych kodeków,a jak na tv ci nie chodzi to łatwiej se zassać inną wersje niż konwertować.
Pozdr.
 

hipmen

New member
A co będziesz puszczał dzwięk z głośników na TV :):):)
Nie rozumiem pytania, żródło sygnału 5.1 to nie tv, z tego co wiem :) nie ma on eż głośników 5.1 :):) to jak chcesz go podłączyć ??
Ludzie mylicie pojęcia

źródłem sygnału 5.1 dla głośników nie może być tv, domyślam się (choć nie wiem czy dobrze), że chodzi o odtwarzanie divxów przez usb, z tym, że ten tv nie ma wyjścia 5.1 więc czego oczekujesz?? Podłącz sobie tuner HD lub DVD i będzisz miał dźwięk 5.1 i obraz na TV :):):)

pozdrawiam
hipmen
 
Do góry