LG 42LM660S - opinie, porady, testy

picia11

New member
Witam

Właśnie jestem na etapie wyboru TV, na chwilę obecną waham się pomiędzy 42LM660S, a 47LW5400. Wiem, że różnica pomiędzy nimi jest duża. Wcześniej byłem zdecydowany na 47LW5400 ze względu na dobry stosunek ceny do tego co oferuje i jak wygląda, ale znajomi twierdzą, że to będzie za duże do pokoju w którym będzie ten TV. Pokój ma 23m2, odległość od TV do sofy to około 3,5m. Więc jak 47 za duży, to może 42, a jak 42, to mogę zainwestować w coś bardziej odbajerowanego i ładniejszego w podobnej cenie.

Do czego TV.

Pokój jak wspomniałem 23m2, odległość 3,5m. W pokoju na przeciw planowanego miejsca na TV jest okno.
Ma służyć głównie do TV kablowej z dekoderem HD Vectra, pakiet VIP, oraz do kina domowego LG BH7420P, dodatkowo podłączanie HDD ze zdjęciami i filmami z kamery HD w formacie *.MOV

Na chwilę obecną mam LG 26LE3300, ale teraz zmieniam mieszkanie na większe, więc i TV może być większy. Na starym więcej niż 26 nie wchodzi. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to obecny TV spełnia moje oczekiwania, brakuje tylko 3D, dlatego wstępny wybór padł na 47LW5400. Wytestowałem już ten model w sklepie i podoba mi się. Nawet z wyglądu jest OK, ramka stosunkowo cieńka. Matowy ekran poradzi sobie z oknem naprzeciw.

Funkcje multimedialne, typu IPLA, YOUTUBE, DLNA itp mam w odtwarzaczu od kina domowego. Praktycznie z tego nie korzystam, więc nie są kryterium przy wyborze TV.

W 42LM660S napewno przyda się WiDi, ale też nie jest niezbędne. Pilot Magic bardzo wygodny przy poruszaniu się np po katalogach na HDD, bawiłem się w sklepie i nie dostrzegam żadnych problemów z opisywanych w tym wątku. To czego się boję, to lustrzany ekran. Boje się, że zamiast filmu będę widział co za oknem. Rodzice mają plazmę, w słoneczny dzień ciężko się ogląda, pomimo że słońce nie świeci na TV ani w oczy, w zasadzie prawie nie wpada do pokoju. Czy ktoś ma może ten TV ustawiony naprzeciw okna i może się wypowiedzieć, czy bardzo się odbija podczas oglądania filmów, czy te odbicia bardzo przeszkadzają?

Co do wad opisywanych w tym wątku. Meczy nie oglądam, więc nie boję się pionowych pasów. A co do cloudingu, to obecnie mam LEDa i jakoś ten problem w nim albo nie występuje, albo go nie dostrzegam, a chyba w nowszych modelach nie powinno być gorzej?

Chociaż wcześniej miałem LCD 26LG4000 i w moim subiektywnym odczuciu obraz był lepszy, czerń bardziej czarna niż w obecnym LED.

Który TV lepiej się sprawdzi pod względem jakości obrazu? Dźwięku nie biorę pod uwagę, bo i tak leci przez kino.

Miałem ten sam dylemat jeżeli chodzi o wielkość TV 42 czy 47 cali. Kupiłem LG 47LM660S i oglądam go z 2,80 metra i nie żałuje tej decyzji, następnym razem kupię większy.
Jeżeli chodzi o okno to masz problem bo w dzień odbicia są duże, ja mam okno z boku jakieś 4 metry od TV i w dzień widać delikatnie odbicia i nie wyobrażam sobie mieć okno z tyłu.
Jeżeli chodzi o sam TV to nie żałuję żadnej wydanej złotówki na ten TV.
 

picia11

New member
Witam

Właśnie jestem na etapie wyboru TV, na chwilę obecną waham się pomiędzy 42LM660S, a 47LW5400. Wiem, że różnica pomiędzy nimi jest duża. Wcześniej byłem zdecydowany na 47LW5400 ze względu na dobry stosunek ceny do tego co oferuje i jak wygląda, ale znajomi twierdzą, że to będzie za duże do pokoju w którym będzie ten TV. Pokój ma 23m2, odległość od TV do sofy to około 3,5m. Więc jak 47 za duży, to może 42, a jak 42, to mogę zainwestować w coś bardziej odbajerowanego i ładniejszego w podobnej cenie.

Do czego TV.

Pokój jak wspomniałem 23m2, odległość 3,5m. W pokoju na przeciw planowanego miejsca na TV jest okno.
Ma służyć głównie do TV kablowej z dekoderem HD Vectra, pakiet VIP, oraz do kina domowego LG BH7420P, dodatkowo podłączanie HDD ze zdjęciami i filmami z kamery HD w formacie *.MOV

Na chwilę obecną mam LG 26LE3300, ale teraz zmieniam mieszkanie na większe, więc i TV może być większy. Na starym więcej niż 26 nie wchodzi. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to obecny TV spełnia moje oczekiwania, brakuje tylko 3D, dlatego wstępny wybór padł na 47LW5400. Wytestowałem już ten model w sklepie i podoba mi się. Nawet z wyglądu jest OK, ramka stosunkowo cieńka. Matowy ekran poradzi sobie z oknem naprzeciw.

Funkcje multimedialne, typu IPLA, YOUTUBE, DLNA itp mam w odtwarzaczu od kina domowego. Praktycznie z tego nie korzystam, więc nie są kryterium przy wyborze TV.

W 42LM660S napewno przyda się WiDi, ale też nie jest niezbędne. Pilot Magic bardzo wygodny przy poruszaniu się np po katalogach na HDD, bawiłem się w sklepie i nie dostrzegam żadnych problemów z opisywanych w tym wątku. To czego się boję, to lustrzany ekran. Boje się, że zamiast filmu będę widział co za oknem. Rodzice mają plazmę, w słoneczny dzień ciężko się ogląda, pomimo że słońce nie świeci na TV ani w oczy, w zasadzie prawie nie wpada do pokoju. Czy ktoś ma może ten TV ustawiony naprzeciw okna i może się wypowiedzieć, czy bardzo się odbija podczas oglądania filmów, czy te odbicia bardzo przeszkadzają?

Co do wad opisywanych w tym wątku. Meczy nie oglądam, więc nie boję się pionowych pasów. A co do cloudingu, to obecnie mam LEDa i jakoś ten problem w nim albo nie występuje, albo go nie dostrzegam, a chyba w nowszych modelach nie powinno być gorzej?

Chociaż wcześniej miałem LCD 26LG4000 i w moim subiektywnym odczuciu obraz był lepszy, czerń bardziej czarna niż w obecnym LED.

Który TV lepiej się sprawdzi pod względem jakości obrazu? Dźwięku nie biorę pod uwagę, bo i tak leci przez kino.

tu masz link:

http://www.hdtv.com.pl/forum/3d-tv/83356-telewozor-3d-47-cali-a-odleglosc-ogladania.html
 

Miodzjo

New member
No tak, wahałem się pomiędzy 47LW5400, a 42LM660, czyli TV za około 3tyś, a chyba jednak kupię 47LM660. Bo jednak faktycznie chyba 47cali to minimum, no chyba że inaczej rozplanujemy urządzenie pokoju. A żona zakochała się w designie serii LM660. Wyjdzie 1tyś drożej niż założenia, ale mam nadzieję, że nie będziemy żałować. Na okna założymy żaluzje lub rolety i powinno być OK.

PS. Co jest na 29 stronie tego wątku?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale w teście masz zdjęcia z odbić światła.
Więc złośliwość nie jest na miejscu.
Płynność - przy ruchu jednostajnym.
 

Miodzjo

New member
Bez przesady z tymi złośliwościami, jeżeli faktycznie jakieś są to niezamierzone. O odbiciach jest trochę w teście, ale nie o to mi chodziło. Chociaż biorąc pod uwagę to co na zdjęciu, obawiam się, że mogę mieć spory problem z tym TV u siebie. Z powodu odbić boję się go kupić.
 

Miodzjo

New member
Pytanie do użytkowników serii LM660s. Ten TV po podłączeniu dysku może nagrywać programy. Ale czy można coś zaprogramować, żeby się nagrało jak TV jest wyłączony? czyli tak samo jest jest na dekoderach PVR

Czy ktoś korzystał z WiDi? Czy wyświetlanie obrazu z laptopa działa bezproblemowo i czy obraz jest dobrej jakości? Płynny, dobra rozdzielczość itp
 

Del1979

New member
ja mam z kolei pytanie co do napisów, mam wielkie problemy z synchronizacja napisow do filmu, na pc te same napisy dzialaja bez zarzutu, strimuje filmy przez DLNA za pomocą media playera, nie ma zadnego problemu nawet z mkv 3d, za to napisy to jakas masakra, albo się spózniają albo są za szybko, probowalem je przestawiac w opcjach wyswietlania w TV o sekundę lub dwie w rózne strony ale nie zdaje to egzaminu. Napisy sa w formacie txt, jakies sugestie?
 

lukisob

New member
Witam, mam ten TV od kilku dni i cały czas poznaję w nim coś nowego. Faktycznie jest dużo bajerów i dużo ustawień obrazu - trochę czasu trzeba poświęcić żeby uzyskać fajny obraz.

Mam tylko jeden problem i pytanie: Małem podpięty do niego tuner TV Sat przez złącze Euro i gdy włączałem tuner to automatycznie telewizor przełączał się na obraz z tego wejścia.

Teraz zmieniłem tuner na podłączany przez HDMI i gdy go włączam to telewizor nie chce mi automatycznie się przełączyć na złącze HDMI1. Muszę wybrać źródło na pilocie, co jest bardzo denerwujące. Po wyłączeniu SAT znowu muszę wybrać źródło "antena".

Czy może ktoś wie czy w tych telewizorach można wymusić domyślnie wyświetlanie sygnału ze złącza HDMI po załączeniu dekodera SAT?
 

picia11

New member
Witam, mam ten TV od kilku dni i cały czas poznaję w nim coś nowego. Faktycznie jest dużo bajerów i dużo ustawień obrazu - trochę czasu trzeba poświęcić żeby uzyskać fajny obraz.

Mam tylko jeden problem i pytanie: Małem podpięty do niego tuner TV Sat przez złącze Euro i gdy włączałem tuner to automatycznie telewizor przełączał się na obraz z tego wejścia.

Teraz zmieniłem tuner na podłączany przez HDMI i gdy go włączam to telewizor nie chce mi automatycznie się przełączyć na złącze HDMI1. Muszę wybrać źródło na pilocie, co jest bardzo denerwujące. Po wyłączeniu SAT znowu muszę wybrać źródło "antena".

Czy może ktoś wie czy w tych telewizorach można wymusić domyślnie wyświetlanie sygnału ze złącza HDMI po załączeniu dekodera SAT?

Kolego u mnie TV też nie rozpoznaje sam łącza HDMI. O ile się nie mylę trzeba mieć sprzęt, który wspiera CEC (Consumer Electronic Control). Ale nie jestem pewien a nie chciałbym wprowadzić Ciebie w błąd.
 

koddi

New member
Mam pytanie do kolegów i posiadaczy LG ...

Stoję przed wyborem pomiędzy:
LG 42LM670S
A
Philips 40PFL5507

Telewizję oglądam aktualnie za pośrednictwem WEEB.TV
Który z tym modeli wybrać ?
 

stalp

New member
przeglądarka internetowa lm660s ( co do lm670s nie wiem) nie otwiera obrazu z weeb.tv musisz dać sygnał z laptopa...jak dla mnie obraz w 660 jest po prostu rewelacja porównując sharpa 32 czy samsunga 40 cali jak to stwierdzili goście obraz z dvbt idealny....mankament to smart tv bez tvn player; tvp player.Na plus można dać 3d Player w tym tv ale treści mało...i w języku angielskim jeśli chodzi o 3d dla mnie cudo filmy w sbs .mkv dts dzwięk czyta obraz zajefajny okulary lekkie miodzio oglądać wszystko spod usb zaczytuje. co do nagrywania na usb niestety trzeba formatować dysk pod format plików LG więc na PC dysk wykrywany jako nieznane urządzenie a co do zaprogramowania można włączyć kiedy się chce bez potrzeby wł. tv to chyba standard. co do napisów w tym 660 u mnie brak problemów ale ja zaczytuje z usb filmy.....co do widi brak laptopa z karta intel wiec nie mam pojęcia jak to sie je...osobiście polecam ten TV
 

kogutko21

New member
ja mam z kolei pytanie co do napisów, mam wielkie problemy z synchronizacja napisow do filmu, na pc te same napisy dzialaja bez zarzutu, strimuje filmy przez DLNA za pomocą media playera, nie ma zadnego problemu nawet z mkv 3d, za to napisy to jakas masakra, albo się spózniają albo są za szybko, probowalem je przestawiac w opcjach wyswietlania w TV o sekundę lub dwie w rózne strony ale nie zdaje to egzaminu. Napisy sa w formacie txt, jakies sugestie?

wstaw w napisach na samym początku:
{1}{1} fps*

* - klatki/sekundę Twojego filmu np 23,976 lub 25.

Czy ktoś korzystał z WiDi? Czy wyświetlanie obrazu z laptopa działa bezproblemowo i czy obraz jest dobrej jakości? Płynny, dobra rozdzielczość itp

Testowałem WiDi. Na Intel i-5 działa, jednak karta WiFi obsługuje tylko jedno połączenia więc z automatu połączenie z routerem WiFi rozłącza i netu brak
 
Ostatnia edycja:

mats3

New member
Martwy piksel

Po konsultacjach z Wami zakupiłem LG42 LM660S...obieram, odpalam, a tu co....włączam białe tło a tam na samym środku czerwony piksel ;/
Zobaczymy czy przyjmą zwrot w Neo24.
 

dyga222

New member
youtube

Witam
Właśnie stałem sie posiadaczem tego TV i mam mały problem bo nie mogę uruchomić Youtube. Nie mogę tego zrobić ani w przeglądarce, ani w aplikacjach premium. Dodam że zaktualizowałem oprogramowanie i próbowałem na połączeniu przez WiFi i przez LAN.
Jak rozwiązać ten problem??
 

bruit

New member
Instalował ktoś kiedyś aktualizację ze strony LG? Telewizor wyszukuje mi wersję 04.01.63 jako najbardziej aktualną, na stronie jest już 04.01.68. Ma ktoś wiedzę czy jest w niej TVN Player?
Pozdrawiam
 
Do góry