LG 42LM660S - opinie, porady, testy

farba

New member
wierz mi, że staram sie nie widziec tego bandingu... może nie jest on specjalnie mocny, ale jednak jest...skoro jednak i droższe lcd-ki mogą też go mieć to kamień z serca :D
Tłumaczenie rodem z podstawówki, czyli: Mamo dostałem dwóję, ale nie przejmuj się bo wszyscy dostali... :lol:
Otóż kolego, nie wszystkie TV w tej cenie mają clouding, banding itp. Nawet tańsze nie mają takich przypadłości.
Przykład pierwszy z brzegu; zero cloudingu w TV za nieco ponad 2 tys zł: Sharp Aquos LC-40LE630E
 

ali69

New member
Tłumaczenie rodem z podstawówki, czyli: Mamo dostałem dwóję, ale nie przejmuj się bo wszyscy dostali... :lol:
Otóż kolego, nie wszystkie TV w tej cenie mają clouding, banding itp. Nawet tańsze nie mają takich przypadłości.
Przykład pierwszy z brzegu; zero cloudingu w TV za nieco ponad 2 tys zł: Sharp Aquos LC-40LE630E


telewizorek kosztuje 600 funtów lub 770 euro to jest ponad 3 tys zł, a nie nieco ponad 2 tys i też ma clouding :-(:
TBumacz Google
 

ali69

New member
ali69, nie chciałem uszczypać nikogo tym postem :) Pozytywny z Ciebie człeczek. Ciesze się, że mimo pewnych mankamentów nadal trwasz przy swoim wyborze.

Tak jak wspomniałem, cholernie mi żal tego LG , to pierwszy tak ładny LED ...ale ta reszta:((( Linka znam, zresztą zasypałbym Cię podobnymi :D w końcu marudzę od 6 m-cy i ciągle szukam :p Fora zagraniczne mam przewertowane, jak to nasze rodzime :D ....

Ps daj znać tu nam wszystkim,jak pojawi się reszta przykrych syndromów ów matrycy..poniekąd montowanej nie tylko przez LG :(

Jak "coś" znajdę co doprowadzi mnie do szału, to najpierw wykopie TV-ka ,a dopiero potem się pochwalę :mrgreen: ...... jak daleko zaleciał :bober::bober::bober:

Mnie się zdaje że zapominacie, że za "drzwiami " czai się OLED, więc czy jest sens "przepłacać" za niedopracowanego LEDa??? Ja mogłem kupić droższy ale czy lepszy??? Chodzenie po sklepach i czytanie forum nie dało jednoznacznej odpowiedzi więc wybrałem kompromis cena/jakość - oczywiście moim zdaniem.
A teraz zamierzam odkładać po stówaku miesięcznie, co by na następne ME 2016 mieć OLEDA na chacie, oczywiście mam nadzieje że do tego czasu ceny Oledów znormalnieją i faktycznie będzie to TV bez wad.

JarJar podziwiam twoją wytrwałość :eek:k: chyba teraz to ze wszystkimi sprzedawcami jestes na ty?? czy raczej rzucają w ciebie pilotami - "znowu ten niezdecydowany" :lol:
 

Cichy11

New member
Nie jestem pewien czy jest sens tak wyczekiwać OLED... Na początku cenu będą horendalnie wysokie, a żywotność ich nie powala.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
 

jarjar82

New member
Sam wiesz jacy są sprzedawcy, większość wychodzi z założenia, że każdy klient to półgłówek i zaczynają tyrady od tekstu typu..."szwagier kupił iiiii ...." zero konkretów :( ugada się o tym, jak to ma z pewnego źródła info, że w LG to robią tak a w Samsungu tak ...Sharp jest bleee a Philips nigdy nie wiadomo ...i tak w koło... w różnych konfiguracjach w zależności od sklepu :/

dziś drugi raz "oblukałem" 47' Panasa ET5 ...ten sam złom w dobrej cenie z chyba ciutkę lepszym sterownikiem i bez pionowych pasów z małym jak na ta klase zachmurzeniem :D tylko ta szara rama wokoło matrycy yyyyy
 

ali69

New member
"Z nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że OLED LG trafi do Polski w okolicach października tego roku. Ceny w złotówkach jeszcze nie znamy ale kosztować ma ok. 10 tysięcy dolarów za 55" ekran"
Wiem że teraz cena powala, ale za 4 lata? Kto wie? I może mniejsze też zaczną robić? Dlatego nie czekałem ,ale kupiłem coś "budżetowego"
 

ali69

New member
Czy udało się komuś w końcu wysłać po wifi sygnał na kom. z androidem? Nie mam pojęcia jak to zrobić.

Tak to napisałeś, że nie wiadomo o co kaman?
Zazwyczaj to sygnał się wysyła, ale na telewizor a nie odwrotnie. Chciałbyś "sterować" telewizorem za mocą komórki? Jest taka aplikacja LG Magic na Andka:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.tv.remoteapps&feature=more_from_developer

I komórka musi być w sieci razem z TV
 

szy_a

New member
Jest funkcja wifi screen share. Z tego co doczytałem można udostępniać pulpit - ekran telewizora na kompa, kom, tablet itd. Albo mam stary router albo coś nie funguje, co jak co ja na razie nie dałem rady uruchomić. Jeśli się komuś udało to niech coś napisze na ten temat.
 

ali69

New member
Jest funkcja wifi screen share. Z tego co doczytałem można udostępniać pulpit - ekran telewizora na kompa, kom, tablet itd. Albo mam stary router albo coś nie funguje, co jak co ja na razie nie dałem rady uruchomić. Jeśli się komuś udało to niech coś napisze na ten temat.

What is "Smart Share Plus" and how does it differ from "Smart Share"?

wychodzi na to że musi być SMART SHARE PLUS, może jakiś debeściak napisze jak to połączyć bo faktycznie fajna funkcja???

Smart TV avec Smart Share Plus | Démonstration Conviviale de Contenu Smart TV | LG Canada - YouTube

Do kibelka można pójść i żaden gol nie umknie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

al-aksa

New member
Tłumaczenie rodem z podstawówki, czyli: Mamo dostałem dwóję, ale nie przejmuj się bo wszyscy dostali... :lol:
Otóż kolego, nie wszystkie TV w tej cenie mają clouding, banding itp. Nawet tańsze nie mają takich przypadłości.
Przykład pierwszy z brzegu; zero cloudingu w TV za nieco ponad 2 tys zł: Sharp Aquos LC-40LE630E

to cieszę się kolego, że nie wszystkie mają banding i gratuluję ich posiadaczom... mój akurat lekki banding ma to co ? nie mogę k...trochę sobie ponarzekać? :evil:
 

surfline

New member
A mój 42LM670s nie ma bandingu, natomiast clouding sprowadza się do kilku jaśniejszych fragmentów przy krawędzi (te ustępują po punktowym dociśnięciu plexi przy krawędzi czyli to kwestia montażu), ale plam na środku ekranu rodem z Samsunga brak, kolory również super, oczywiście dopiero po kalibracji, kolor murawy i meczyki rewelacja!
 

lordgary

New member
Pytanie do sprzedawców

Czy orientuje się ktoś ile w zakupie kosztuje na dzień dzisiejszy model 47LM660S ? Sprzedaż widziałem już na poziomie 4015 zł. Czekam na odpowiedni moment by zakupić ten TV i nie chciałbym za dużo przepłacić :confused:
 

al-aksa

New member
A mój 42LM670s nie ma bandingu, natomiast clouding sprowadza się do kilku jaśniejszych fragmentów przy krawędzi (te ustępują po punktowym dociśnięciu plexi przy krawędzi czyli to kwestia montażu), ale plam na środku ekranu rodem z Samsunga brak, kolory również super, oczywiście dopiero po kalibracji, kolor murawy i meczyki rewelacja!

mi clouding nie przeszkadza.. coś tam widze w górnych rogach, ale to mnie nie intryguje jak te smugi podczas meczów...ale daję radę.. i nikt inny tego nie widzi :bober:
 

Alis919

New member
Od niedawna posiadam ten telewizor i mam pytanie do kogoś mądrego:) otóż jak oglądam coś w internecie na youtubie czy na innej stronie to nie mogę włączyć trybu pełnoekranowego, jak to zrobić?? Bradzo prosze o pomoc.
 
Do góry