LG 42LM660S - opinie, porady, testy

TomekF

New member
zależy ... jak jest kanał hd to obraz jest wyświetlany orginalny czyli mogą być pasy po bokach, jak nie jest hd to dopasuje
 

TomekF

New member
acha najważniejsze ... byłem szczęśliwym posiadaczem 42LM660S od równo miesiąca do dziś :((( rano włączyłem tv i co .... na ok 1/4 długości ekranu od lewej strony pionowe zaciemnienie szerokości 10 cm od góry do dołu porażka. Zgłosiłem poprzez stronę LG naprawę w domu zobaczymy jaki będzie efekt. Na razie jestem rozczarowany po miesiącu użytkowania taka padaka
 

devion

New member
Koledzy użytkownicy LG 42LM660S/670S mam pytanie:
-jak sprawuje się tuner sat z kartą +moduł Cyfry+?
-czy odbiera kanały HD?
 

Lezz

New member
Ja na dniach będę kupował model z LG. Czy model 42LM660S różni się od modelu 42LM760S tylko MotionClarity 800 zamiast 400hz i 2 x Dual Play Glasses? Czy w 760 poprawiono jakieś niedociągnięcia z 660 np. Screen Share (wysyłanie multimediów jedynie z TV na inne urządzenia, a odwrotnie już nie)?
Jeśli nie warto dokładać to wybiorę 660.
 

krishd

New member
Czy w tych nowych modelach LG 42LM760S i LG 42LM765S też występują te problemy z matrycą czy już to poprawili? Bo bardzo mi przypadły i mocno się na tym zastanawiam, ale po przeczytaniu postów zaczynam się coraz bardziej zastanawiać i męczyć.
 

dawram

New member
Czy w tych nowych modelach LG 42LM760S i LG 42LM765S też występują te problemy z matrycą czy już to poprawili? Bo bardzo mi przypadły i mocno się na tym zastanawiam, ale po przeczytaniu postów zaczynam się coraz bardziej zastanawiać i męczyć.

Więc czytałeś opinie osób które to zauważyły lub na zasadzie (placebo) we wszystko uwierzyli, ja, jak i wiele innych osób takich przypadłości nie stwierdziłem, meczyki bez brudnych smug, pionowych linii, kresek też nie zaobserwowałem.Kiedyś miałem LCD Samsunga po zakończonym okresie gwarancji okazało się, że mam matrycę do wymiany-ot peszek, ale z tego tytułu psów nie wieszam, po głębszej analizie stwierdziłem, że najczęstszą przypadłością Sama są padające właśnie matryce(przynajmniej tak było)przed 660 miałem LW570 i tu obiektywnie dla mnie na korzyść tego najnowszego.Kieruj się sercem,estetyką,funkcjonalnością, jak też zasobem portfela i nie daj się zbajerować czytając to nowe artykuły i nie zastanawiaj się nad szkodliwością gorzkiej czekolady! W końcu i tak większość jest sponsorowana.:eek:k:
 

Adamson_PL_

New member
Więc czytałeś opinie osób które to zauważyły lub na zasadzie (placebo) we wszystko uwierzyli, ja, jak i wiele innych osób takich przypadłości nie stwierdziłem, meczyki bez brudnych smug, pionowych linii, kresek też nie zaobserwowałem.

Ale nie neguj zjawiska :)
Avforums . com w recenzji 47lm670S w plusach i minusach masz jak byk:
- "Some panel banding/dirty screen effect".
Najlepiej dokładnie obejrzeć egzemplarz przed zakupem (meczyk z pendrive'a prawde powie).
 

lotartur

New member
Witam, właśnie wyszedłem z MM i tam powiedziano mi, że nie jest prawdą, że 660 a 670 to tylko inna ramka, podobno zmienili procesor na szybszy, czy to prawda?
 

Miodzjo

New member
Witam

Właśnie jestem na etapie wyboru TV, na chwilę obecną waham się pomiędzy 42LM660S, a 47LW5400. Wiem, że różnica pomiędzy nimi jest duża. Wcześniej byłem zdecydowany na 47LW5400 ze względu na dobry stosunek ceny do tego co oferuje i jak wygląda, ale znajomi twierdzą, że to będzie za duże do pokoju w którym będzie ten TV. Pokój ma 23m2, odległość od TV do sofy to około 3,5m. Więc jak 47 za duży, to może 42, a jak 42, to mogę zainwestować w coś bardziej odbajerowanego i ładniejszego w podobnej cenie.

Do czego TV.

Pokój jak wspomniałem 23m2, odległość 3,5m. W pokoju na przeciw planowanego miejsca na TV jest okno.
Ma służyć głównie do TV kablowej z dekoderem HD Vectra, pakiet VIP, oraz do kina domowego LG BH7420P, dodatkowo podłączanie HDD ze zdjęciami i filmami z kamery HD w formacie *.MOV

Na chwilę obecną mam LG 26LE3300, ale teraz zmieniam mieszkanie na większe, więc i TV może być większy. Na starym więcej niż 26 nie wchodzi. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to obecny TV spełnia moje oczekiwania, brakuje tylko 3D, dlatego wstępny wybór padł na 47LW5400. Wytestowałem już ten model w sklepie i podoba mi się. Nawet z wyglądu jest OK, ramka stosunkowo cieńka. Matowy ekran poradzi sobie z oknem naprzeciw.

Funkcje multimedialne, typu IPLA, YOUTUBE, DLNA itp mam w odtwarzaczu od kina domowego. Praktycznie z tego nie korzystam, więc nie są kryterium przy wyborze TV.

W 42LM660S napewno przyda się WiDi, ale też nie jest niezbędne. Pilot Magic bardzo wygodny przy poruszaniu się np po katalogach na HDD, bawiłem się w sklepie i nie dostrzegam żadnych problemów z opisywanych w tym wątku. To czego się boję, to lustrzany ekran. Boje się, że zamiast filmu będę widział co za oknem. Rodzice mają plazmę, w słoneczny dzień ciężko się ogląda, pomimo że słońce nie świeci na TV ani w oczy, w zasadzie prawie nie wpada do pokoju. Czy ktoś ma może ten TV ustawiony naprzeciw okna i może się wypowiedzieć, czy bardzo się odbija podczas oglądania filmów, czy te odbicia bardzo przeszkadzają?

Co do wad opisywanych w tym wątku. Meczy nie oglądam, więc nie boję się pionowych pasów. A co do cloudingu, to obecnie mam LEDa i jakoś ten problem w nim albo nie występuje, albo go nie dostrzegam, a chyba w nowszych modelach nie powinno być gorzej?

Chociaż wcześniej miałem LCD 26LG4000 i w moim subiektywnym odczuciu obraz był lepszy, czerń bardziej czarna niż w obecnym LED.

Który TV lepiej się sprawdzi pod względem jakości obrazu? Dźwięku nie biorę pod uwagę, bo i tak leci przez kino.
 
Ostatnia edycja:

l5s5d6

New member
Witam

Właśnie jestem na etapie wyboru TV, na chwilę obecną waham się pomiędzy 42LM660S, a 47LW5400. Wiem, że różnica pomiędzy nimi jest duża. Wcześniej byłem zdecydowany na 47LW5400 ze względu na dobry stosunek ceny do tego co oferuje i jak wygląda, ale znajomi twierdzą, że to będzie za duże do pokoju w którym będzie ten TV. Pokój ma 23m2, odległość od TV do sofy to około 3,5m. Więc jak 47 za duży, to może 42, a jak 42, to mogę zainwestować w coś bardziej odbajerowanego i ładniejszego w podobnej cenie.

Do czego TV.

Pokój jak wspomniałem 23m2, odległość 3,5m. W pokoju na przeciw planowanego miejsca na TV jest okno.
Ma służyć głównie do TV kablowej z dekoderem HD Vectra, pakiet VIP, oraz do kina domowego LG BH7420P, dodatkowo podłączanie HDD ze zdjęciami i filmami z kamery HD w formacie *.MOV

Na chwilę obecną mam LG 26LE3300, ale teraz zmieniam mieszkanie na większe, więc i TV może być większy. Na starym więcej niż 26 nie wchodzi. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to obecny TV spełnia moje oczekiwania, brakuje tylko 3D, dlatego wstępny wybór padł na 47LW5400. Wytestowałem już ten model w sklepie i podoba mi się. Nawet z wyglądu jest OK, ramka stosunkowo cieńka. Matowy ekran poradzi sobie z oknem naprzeciw.

Funkcje multimedialne, typu IPLA, YOUTUBE, DLNA itp mam w odtwarzaczu od kina domowego. Praktycznie z tego nie korzystam, więc nie są kryterium przy wyborze TV.

W 42LM660S napewno przyda się WiDi, ale też nie jest niezbędne. Pilot Magic bardzo wygodny przy poruszaniu się np po katalogach na HDD, bawiłem się w sklepie i nie dostrzegam żadnych problemów z opisywanych w tym wątku. To czego się boję, to lustrzany ekran. Boje się, że zamiast filmu będę widział co za oknem. Rodzice mają plazmę, w słoneczny dzień ciężko się ogląda, pomimo że słońce nie świeci na TV ani w oczy, w zasadzie prawie nie wpada do pokoju. Czy ktoś ma może ten TV ustawiony naprzeciw okna i może się wypowiedzieć, czy bardzo się odbija podczas oglądania filmów, czy te odbicia bardzo przeszkadzają?

Co do wad opisywanych w tym wątku. Meczy nie oglądam, więc nie boję się pionowych pasów. A co do cloudingu, to obecnie mam LEDa i jakoś ten problem w nim albo nie występuje, albo go nie dostrzegam, a chyba w nowszych modelach nie powinno być gorzej?

Chociaż wcześniej miałem LCD 26LG4000 i w moim subiektywnym odczuciu obraz był lepszy, czerń bardziej czarna niż w obecnym LED.

Który TV lepiej się sprawdzi pod względem jakości obrazu? Dźwięku nie biorę pod uwagę, bo i tak leci przez kino.


Dla takiej odległości to tylko 47" albo i 55". Ja mam 42lm660s i oglądam z odległości ok 2.30m i powiem szczerze - na początku wydawał się wielki (przesiadka z monitora 22") ale teraz jest jak idealny. Co do lustra - trochę jest ale w moim przypadku nie jest aż tak uciążliwe (ale okno mam z lewej strony tv - ok 1m od niego). Ogólnie bardzo polecam.
 

Miodzjo

New member
Dzięki Kiki za linka. Musiałem zapłacić 6zł żeby to przeczytać, ale jak to ma pomóc w doborze sprzętu za kilka tys, to nie żałuję. Jednak po przeczytaniu tego artykułu obawiam się, że może być sponsorowany, bo aż za bardzo zachwycają się tym TV, nie dostrzegają problemów opisywanych tu na forum, co wydaje mi się dziwne.

No i brakuje dość istotnej kwestii. Tj jakiś testu odbić. Okno na przeciw/ z boku, obraz jasny, obraz ciemny, dzień słoneczny/ pochmurny itp.

Naoglądałem się trochę tych TV w sklepach i nie dostrzegłem żadnych problemów z płynnością. Może to jednak nie ma znaczenia w codziennym użytkowaniu.
 
Do góry