LG 42LM660S - opinie, porady, testy

ali69

New member
Czy ktos z forumowiczow spotkal sie z problemem warstwy kurzu w przestrzeni miedzy szyba a panelem LCD? Mial cos takiego moj znajomy w telewizorze LG (starszy model sprzed ok. 3 lat). Zglosil to na gwarancji i zostalo to wyczyszczone przez serwis. Kurz byl dosc wyraznie widoczny w postaci dwoch smug............

Moze zbyt krotko uzytkujesz ten telewizor, to o czym ja pisalem wystąpilo po ok. 1,5 roku ogladania.

Nabijasz posty kolego?????????
Temat jest o TV który jest 3 MIESIĄCE na rynku a nie 1,5 roku czy więcej ,więc o co kaman???
W zasadzie możesz pytanie wrzucić do każdego tematu na tym forum.
Jak widać nawet tematu całego nie przeczytałeś, jak byś przeczytał ,to byś wiedział że nikt tego jeszcze nie doświadczył :evil:
 

al-aksa

New member
cholera a ja chyba jednak doświadczam tego zjawiska BANDINGU na swoim... gdybym tu nie przeczytał o tych pionowych smugach pewnie bym tego nie widział, a tak widzę...podczas oglądania meczów! :(
 

picia11

New member
cholera a ja chyba jednak doświadczam tego zjawiska BANDINGU na swoim... gdybym tu nie przeczytał o tych pionowych smugach pewnie bym tego nie widział, a tak widzę...podczas oglądania meczów! :(
U mnie jest to samo, gdybym nie przeczytał to bym ich nie widział a tak widać ale tylko podczas meczu bo jak oglądam film lub inny program to tego nie ma. Może firma LG coś z tym zrobi jak będzie aktualizacja oprogramowania. Ilu calowy masz ten TV ? Ja mam 47 cali.
 

Adamson_PL_

New member
U mnie jest to samo, gdybym nie przeczytał to bym ich nie widział a tak widać ale tylko podczas meczu bo jak oglądam film lub inny program to tego nie ma. Może firma LG coś z tym zrobi jak będzie aktualizacja oprogramowania. Ilu calowy masz ten TV ? Ja mam 47 cali.

Tego zjawiska nie wyeliminujesz oprogramowaniem.
 

al-aksa

New member
zastanawia mnie tylko czy to zjawisko bandingu pojawia się w innych markach czy tylko u LG.. jeśli u SOny czy Panasonica też to występuję to mnie tu uspokoja, chociaż u teścia ogldałem mecze na Panasie nie widziałem czegoś takiego jednak...:cry:
 

alek37

New member
Nabijasz posty kolego?????????
Temat jest o TV który jest 3 MIESIĄCE na rynku a nie 1,5 roku czy więcej ,więc o co kaman???
W zasadzie możesz pytanie wrzucić do każdego tematu na tym forum.
Jak widać nawet tematu całego nie przeczytałeś, jak byś przeczytał ,to byś wiedział że nikt tego jeszcze nie doświadczył :evil:
O nabijanie postow to raczej Ciebie bym posadzal kolego. Zobacz od kiedy jestem zarejestrowany na forum, a ile mam tych postow. Uwazasz ze nagle teraz mi sie zebralo na takie dzialanie?

Wiem mniej wiecej od jakiego czasu model tego telewizora jest na rynku. I co to ma do rzeczy. Uwazam iz liczy sie glownie czas aktywnego uzywania TV a nie ilosc lat posiadania. Przypadek o ktorym ja wspomnialem (moj znajomy) aktywnie telewizora uzywal niewiele.

Nie widze sensu poruszania tego tematu w watku dotyczacym np. Samsunga ktory szyby na matrycy nie posiada. Natomiast telewizory LG posiadaja takowa w wielu modelach. Zapytalem o to akurat tutaj poniewaz jestem osobiscie zainteresowany tym modelem. Dodatkowo nie spotkalem sie nigdzie z podobnym tematem.

Co do przeczytania przeze mnie calosci tematu o LG 42LM660S to jestes w wielkim bledzie. Przeczytalem go od pierwszego postu dokladnie (jak wspomnialem jestem zainteresowany tym telewizorem) i dlatego wlasnie wiem iz temat ten nie byl przez nikogo poruszany. Stad pojawilo sie moje pytanie.
 

ali69

New member
O nabijanie postow to raczej Ciebie bym posadzal kolego. Zobacz od kiedy jestem zarejestrowany na forum, a ile mam tych postow. Uwazasz ze nagle teraz mi sie zebralo na takie dzialanie?

Wiem mniej wiecej od jakiego czasu model tego telewizora jest na rynku. I co to ma do rzeczy. Uwazam iz liczy sie glownie czas aktywnego uzywania TV a nie ilosc lat posiadania. Przypadek o ktorym ja wspomnialem (moj znajomy) aktywnie telewizora uzywal niewiele.

Nie widze sensu poruszania tego tematu w watku dotyczacym np. Samsunga ktory szyby na matrycy nie posiada. Natomiast telewizory LG posiadaja takowa w wielu modelach. Zapytalem o to akurat tutaj poniewaz jestem osobiscie zainteresowany tym modelem. Dodatkowo nie spotkalem sie nigdzie z podobnym tematem.

Co do przeczytania przeze mnie calosci tematu o LG 42LM660S to jestes w wielkim bledzie. Przeczytalem go od pierwszego postu dokladnie (jak wspomnialem jestem zainteresowany tym telewizorem) i dlatego wlasnie wiem iz temat ten nie byl przez nikogo poruszany. Stad pojawilo sie moje pytanie.

Nabijasz, to ja też :bober:
Rejestracja nie jest równoznaczna z aktywnością na forum - zacząłeś pisać od niedawna.

Jest prawie niemożliwe ogladać TV przez 3 miesiące ,żeby równało się użytkowaniu przez 1,5 roku - nawet sporadycznie. Więc dalej uważam że pytanie powinieneś zadać w tematach dotyczących TV LG starszych roczników a nie z tego roku.
Możesz zapodać które to modele, ponieważ ja mam LG LE5300 z 2010 tylko nie wiem czy to jest szyba na matrycy , ale wiem że kurzu nie ma a chodzi naprawę dużo.

Ludzie martwią się że ramka wokół matrycy nie jest spasowana za bardzo i przez tą szczelinę może się kurz dostać. Ale problemu nikt z posiadaczy nie zgłosił i oby tak zostało :D

A kurz z TV to ścieram przy okazji odkurzania i mam nadzieję że problemu nie będzie. A jeśli już to serwis pomoże, tak jak twojemu kumplowi.

Jeden przypadek to nie reguła i to nie w tym modelu.
Ja mam tego TV-ka jestem zadowolony - puki co i polecam - puki co ;-)

I cieszę się że przeczytałeś cały wątek, oczywiście.

Jeśli preferujesz pasywne 3D to masz jeszcze Panasonica ET5
 

alek37

New member
...Rejestracja nie jest równoznaczna z aktywnością na forum - zacząłeś pisać od niedawna....
Wczesniej nie pisalem wlasnie dlatego iz nie mialem o czym. W tej chwili jestem zainteresowany zakupem telewizora i dlatego moja aktywnosc na forum (jak na nabijacza postow to zdecydowanie niewielka).

Moze w to nie uwierzysz ale sa ludzie ktorzy TV ogladaja kilka godzin w tygodniu i nie stanowi on dla nich "zabawki". A sa i tacy u ktorych telewizor gra przez dobre pol dnia siedem dni w tygodniu trzydziesci w miesiacu (osobiscie znam takich i takich).

Co do modeli starszych to akurat one mnie nie interesuja natomias interesuje mnie opisywany w biezacym watku stad moje pytanie pojawilo sie wlasnie tutaj.

Nie twierdze rowniez iz po trzech miesiacach bedzie jakos drastycznie widoczny efekt o ktorym pisalem ale moga sie pojawiac jakies jego poczatki (oby oczywiscie nie, nikomu tego nie zycze). Pomyslalem ze jak zasygnalizuje problem to wlasciciele tych telewizorow baczniej zwroca na to uwage (jak to mialo miejsce u niektorych w temacie pionowych pasow)

Serwis i owszem jest rozwiazaniem ale w czasie gwarancji. Natomias po juz gorzej poniewaz nie wiadomo ile taka usluga kosztuje.

Co do Panasonica ET5 do zdecydowanie bardziej podoba mi sie wzornictwo LG oraz grafika ekranowa.
 

ali69

New member
Nie twierdze rowniez iz po trzech miesiacach bedzie jakos drastycznie widoczny efekt o ktorym pisalem ale moga sie pojawiac jakies jego poczatki (oby oczywiscie nie, nikomu tego nie zycze). Pomyslalem ze jak zasygnalizuje problem to wlasciciele tych telewizorow baczniej zwroca na to uwage (jak to mialo miejsce u niektorych w temacie pionowych pasow)

Tu już są tacy co żałują że zaczęli czytać to forum, bo wcześniej nie wiedzieli że istnieje coś takiego jak clouding & banding i żyli szczęśliwie. Teraz kupili sobie nówki telewizorki i zamiast oglądać mecze/filmy to siedzą przed TV i liczą chmurki i paski :mrgreen::-D:fool:
A ty im jeszcze kurz na matrycy dowalasz :grin: będziesz miał kogoś na sumieniu :(

Ja w robocie muszę wykazać się "sokolim wzrokiem" i wychodzi na to że sokoły nie zauważają tych wad bo ja jeszcze nie zauważyłem niczego co dyskwalifikowało by tego Tv-ka.
Clouding jest bo musi, ale bardzo mały. Pasków, puki co, na meczach nie widzę :mrgreen: a przede wszystkim ich nie szukam!!!
LCD za dużo większą kase mają te same przypadłości a ludziska i tak wywalają kaskę więc ja się cieszę, że tak mało zapłaciłem.
Pamiętaj że nawet jak weźmiesz trzy identyczne telewizory LCD to każdy będzie miał clouding w innym miejscu i intensywność różną i według producentów to NIE JEST WADA!!!! Dlatego polecam zakup przez internet masz 10 dni na testowanie , i w razie problemów pakujesz odsyłasz, a w stacjonarnych nie jest tak różowo.
 

maxisT

New member
Witam.
Czy można obraz wyświetlany np. z laptopa przenieś na ekran telewizora. Nie rozchodzi mi się np. o filmy wyświetlane na laptopie bo z tym sobie poradziłem. Ale np. strony internetowe wyświetlane na laptopie chciałbym zobaczyć na tv. Oczywiście nie podłączając po kablu hdmi, ale korzystając tylko z sieci. Może ktoś z was ma na to sposób i by się podzielił bo mnie się jeszcze nie udało.
A dokładnie chcę oglądać filmy np. z tvnplayer, kinomaniak.tv. Na telewizorze korzystając z internetu jak wejdę na stronę nie można rozszerzyć ramki z filmem na cały ekran dlatego chciałbym wyświetlać tą stronę z laptopa. Liczę na pomoc z waszej strony.
Pozdr.
 

micmus

Member
Bez reklam
Witam.
Czy można obraz wyświetlany np. z laptopa przenieś na ekran telewizora. Nie rozchodzi mi się np. o filmy wyświetlane na laptopie bo z tym sobie poradziłem. Ale np. strony internetowe wyświetlane na laptopie chciałbym zobaczyć na tv. Oczywiście nie podłączając po kablu hdmi, ale korzystając tylko z sieci. Może ktoś z was ma na to sposób i by się podzielił bo mnie się jeszcze nie udało.
A dokładnie chcę oglądać filmy np. z tvnplayer, kinomaniak.tv. Na telewizorze korzystając z internetu jak wejdę na stronę nie można rozszerzyć ramki z filmem na cały ekran dlatego chciałbym wyświetlać tą stronę z laptopa. Liczę na pomoc z waszej strony.
Pozdr.

Do tego jest funkcja WiDI, którą chyba posiadają te modele LG.
 

al-aksa

New member
Tu już są tacy co żałują że zaczęli czytać to forum, bo wcześniej nie wiedzieli że istnieje coś takiego jak clouding & banding i żyli szczęśliwie. Teraz kupili sobie nówki telewizorki i zamiast oglądać mecze/filmy to siedzą przed TV i liczą chmurki i paski :mrgreen::-D:fool:
A ty im jeszcze kurz na matrycy dowalasz :grin: będziesz miał kogoś na sumieniu :(

Ja w robocie muszę wykazać się "sokolim wzrokiem" i wychodzi na to że sokoły nie zauważają tych wad bo ja jeszcze nie zauważyłem niczego co dyskwalifikowało by tego Tv-ka.
Clouding jest bo musi, ale bardzo mały. Pasków, puki co, na meczach nie widzę :mrgreen: a przede wszystkim ich nie szukam!!!
LCD za dużo większą kase mają te same przypadłości a ludziska i tak wywalają kaskę więc ja się cieszę, że tak mało zapłaciłem.
Pamiętaj że nawet jak weźmiesz trzy identyczne telewizory LCD to każdy będzie miał clouding w innym miejscu i intensywność różną i według producentów to NIE JEST WADA!!!! Dlatego polecam zakup przez internet masz 10 dni na testowanie , i w razie problemów pakujesz odsyłasz, a w stacjonarnych nie jest tak różowo.

wierz mi, że staram sie nie widziec tego bandingu... może nie jest on specjalnie mocny, ale jednak jest...skoro jednak i droższe lcd-ki mogą też go mieć to kamień z serca :D
 

jarjar82

New member
Szpary w zle zaprojektowanej/ spasowanej obudowie. Powtarzajacy sie clouding do tego Banding i bog wie co jeszcze...tego juz chyba za duzo :( Mimo tego postawy co niektorych wlascicieli zakrawaja na obrone Czestochowy. Wiedza, ze jest lipa, ale za huhu nie odpuszcza, by nie wyszlo iz kasa zostala zle wydana. Wkurza mnie to, poniewaz spedzilem wiele czasu nad rozgryzaniem tego jakze ladnego stylistycznie i bogatego nominalnie modelu :( Powinniscie nie popuscic LG i walczyc o wyeliminowanie wad produktu. LG prawdopodobnie idzie na zywial, skoro clouding stal sie cecha to I banding oraz underflowing stanie sie parametrem :(( smutne
 

al-aksa

New member
Alaska, a mimo wszystko kupiłbyś drugi raz ten TV czy teraz wybrałbyś coś innego ?

hmm gdybym miał pewność, że w Sony lub Panasie trafiłbym na to samo to na pewno wziąłbym tego LGika :)
Ten banding nie jest tu aż taki tragiczny jak widziałem na necie ,więc daje radę ;)
Poza tym cholernie podoba mi się ta wąska ramka w tym modelu! Robi wrażenie na każdym kto do mnie przyjdzie, a banding...cóż... widzę go tylko ja, bo ja czytam to forum :D
Szpar żadnych na szczęście nie zauwazyłem...
pozdr. dla wszystkich użytkowników i potencjalnych nabywców :popcorn:
 

ali69

New member
Al-aksa, ja to w te wielkie szpary wsadziłem fugę pod kolor tapety, i teraz wyglada jak by była 3D :mrgreen::mrgreen::mrgreen: (tapeta oczywiście), polecam każdemu:-D

JarJar82 wpisz w google "samsung clouding/banding, sony clouding/banding itd"
U którego producenta to nie występuje???? A niektóre z tych tv kosztują 2x tyle co LG

Który producent wymieni ci telewizor ze względu na clouding/banding? Ja na żadnej stronie producentów takiej informcji nie widziałem?

I specjalnie dla ciebie i innych z wątpliwościami co wybrać:

ZACHMURZONE LEDY | TV TEST

Uderzcie w PLAZMĘ tam tego nie spotkacie, ale spotkacie inne przypadłości których LCD nie mają.

I jako obrońca najbardziej wypasionego TV jakim jest LG ,powiem Ci JarJar tak: przesiądź się na inny wątek, bo będę musiał wyzwać Cię na pojedynek :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: za narzekanie na tv którego nie posiadasz

Pozdrawiam użytkowników naszego "najgorszego na świecie TV" :wink::wink::wink::wink: mnie już doktor Prozac zapisał, bo taką mam deprechę po zakupie tego TV.
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
ali69, nie chciałem uszczypać nikogo tym postem :) Pozytywny z Ciebie człeczek. Ciesze się, że mimo pewnych mankamentów nadal trwasz przy swoim wyborze.

Tak jak wspomniałem, cholernie mi żal tego LG , to pierwszy tak ładny LED ...ale ta reszta:((( Linka znam, zresztą zasypałbym Cię podobnymi :D w końcu marudzę od 6 m-cy i ciągle szukam :p Fora zagraniczne mam przewertowane, jak to nasze rodzime :D ....

Ps daj znać tu nam wszystkim,jak pojawi się reszta przykrych syndromów ów matrycy..poniekąd montowanej nie tylko przez LG :(
 
Do góry