Lg 42lm640s

M

marplo92

Guest
mam jeszcze pytanie: o co chodzi z tym divx?
ściągnąłem aplikacje na kompa, wpisałem kod z tv, dostałem jakiś filmik który muszę odtworzyć na tv aby to aktywować. Zrobiłem tak i teraz mam tego divx-a aktywnego. Co to w ogóle jest i do czego to? Wiem że divx na kompie to są jakieś kodeki...
 
M

marplo92

Guest
i jeszcze jedno... coś takiego jak funkcja pip lub pop bo jakoś w menu albo na pilocie nie znalazłem tego. Czy ten tv ma coś takiego?
 

piter007

New member
lg42lm640s po zakodowaniu kanałów tv cyfra naziemna i po przejściu na tv historia zanika mi dźwięk. Po przełączeniu później na inny program dźwięku nie odzyskuje, dopiera restart tv przywraca dźwięk. Czyja to wina, może ktoś mi podpowie? A jeszcze jedno, czy są jakieś filmy 3D w formie pokazowej w tym modelu aby szybko zaprezentować rodzince aby przekonać ich, że warto było.
 

Śliwa1

New member
lg42lm640s po zakodowaniu kanałów tv cyfra naziemna i po przejściu na tv historia zanika mi dźwięk. Po przełączeniu później na inny program dźwięku nie odzyskuje, dopiera restart tv przywraca dźwięk. Czyja to wina, może ktoś mi podpowie? A jeszcze jedno, czy są jakieś filmy 3D w formie pokazowej w tym modelu aby szybko zaprezentować rodzince aby przekonać ich, że warto było.
Ustaw sobie dobrze antenę bo to ona raczej jest winna.
A filmików w 3D jest dużo jeśli masz neta.
 

Śliwa1

New member
mam jeszcze pytanie: o co chodzi z tym divx?
ściągnąłem aplikacje na kompa, wpisałem kod z tv, dostałem jakiś filmik który muszę odtworzyć na tv aby to aktywować. Zrobiłem tak i teraz mam tego divx-a aktywnego. Co to w ogóle jest i do czego to? Wiem że divx na kompie to są jakieś kodeki...
To chyba żeby oglądać filmiki ze strony divix , praktycznie do niczego nie potrzebne bo na razie guzik tam jest.
 
M

marplo92

Guest
Pomocy!!!
Podłączyłem mojego PC do TV i nie mam dźwięku
Niestety głośników zewnętrznych nie mogę podłączyć do pc bo mam je zamontowane na stałe u siebie w pokoju a teraz pc mam w salonie. Myślałem że dźwięk będzie przez głośniki w tv a tu lipa... da się coś z tym zrobić? Tak żeby pc był podłączony do tv i dźwięk był z tych głośników w tv....?
dodam jeszcze że pc i tv połączyłem za pomocą przewodu dvi
 
Ostatnia edycja:

C4rimucos

New member
Przez DVI nie jest wysyłany sygnału AUDIO, jedynie oddzielnie przez jakieś osobne wyjście dżwięku ANALOG, obraz razem z dźwiękiem przez HDMI, jeśli w PC masz możliwość takiego połączenia
 
Ostatnia edycja:

enter1

New member
Pomocy!!!
Podłączyłem mojego PC do TV i nie mam dźwięku
Niestety głośników zewnętrznych nie mogę podłączyć do pc bo mam je zamontowane na stałe u siebie w pokoju a teraz pc mam w salonie. Myślałem że dźwięk będzie przez głośniki w tv a tu lipa... da się coś z tym zrobić? Tak żeby pc był podłączony do tv i dźwięk był z tych głośników w tv....?
dodam jeszcze że pc i tv połączyłem za pomocą przewodu dvi
jeszcze trzeba kablem z komputera wyjscie sluchawkowe do tv wejscie audio in
 
M

marplo92

Guest
heh trzeba mieć jeszcze taki kabelek.... hdmi też nie mam na grafice
no na razie muszę się zadowolić słuchawkami z fona :) ale dzięki za info..
 

En!gma

New member
Witam,
rozważam zakup tego telewizora i chciałbym się zapytać jego użytkowników jak ma się sprawa z jakością obrazu, dźwiękiem i ewentualnie jeśli ktoś gra na konsoli/PC z input lagiem w tym modelu. Czy telewizor jest wart zakupu i czy jesteście z niego zadowoleni? Bo muszę przyznać, że zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie w sklepach.
Z góry dzięki za okazaną pomoc.
 

nartek86

New member
Model ten posiadam od grudnia 2012 i gorąco go polecam, kolory są ekstra, czerń bardzo dobra, dźwięk według mnie też jest bardzo dobry.
Pod telewizor podłączałem tylko PC na początku zauważyłem że obraz chodzi jakby w zwolnionym tempie ale przeczytałem gdzieś że wystarczy zmienić w TV nazwę wejścia HDMI na PC i faktycznie to pomogło. Teraz żadnego opóźnienia nie ma.
 
M

marplo92

Guest
Witam,
rozważam zakup tego telewizora i chciałbym się zapytać jego użytkowników jak ma się sprawa z jakością obrazu, dźwiękiem i ewentualnie jeśli ktoś gra na konsoli/PC z input lagiem w tym modelu. Czy telewizor jest wart zakupu i czy jesteście z niego zadowoleni? Bo muszę przyznać, że zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie w sklepach.
Z góry dzięki za okazaną pomoc.



Tv mam od 3 dni to niewiele ale muszę powiedzieć że jestem zadowolony.
Jeżeli chodzi o jakość obrazu to podczas oglądania filmów z jakiegoś dysku zewnętrznego to obraz jest idealny, czerń jest czarna wszystko jak być powinno a jeżeli chodzi o oglądanie telewizji to jakość raczej średnia ale to już nie wina telewizora tylko nadawanych programów.
Dźwięk super ale polecam podłączyć jakieś głośniki zewnętrzne efekt na pewno będzie lepszy niż te głośniki z tv
Do tv od mam podłączonego pc i średnio z tego jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o jakieś operacje na komputerze, przeglądanie sieci itp to jest to dla mnie trochę uciążliwe literki są trochę <nie wiem jak to opisać> przeglądanie sieci raczej przyjemne nie jest wolę sobie pc podłączyć do monitora. Może dla tego tak jest że mam pc podłączone przez dvi.....A jeśli chodzi o gry to obraz wygląda pięknie jest po prostu super.
Ogólnie mówiąc to jestem zadowolony z tv i polecam, to dobry wybór
 
M

marplo92

Guest
Mam takie pytanko.... bo tv jest w rozdzielczości 1920 na 1080
noi ściągnąłem sobie film 3D właśnie w takiej rozdzielczości w Full HD włączam go a tu czarny pasek u góry i u dołu ekranu. Co jest? Przecież film jest w Full HD tak jak telewizor. Dodam jeszcze że pisze że film ma szybkość klatek 24 na sekundę, szerokość 1920 i wysokość 1080 - czyli full hd
Co jest z skąd te paski na górze i na dole...


p.s niektóre filmy w jakiejś standardowej niskiej rozdzielczości odtwarza na całym ekranie...
 
Do góry