lg 32LC2R proszę o opinie za i przeciw?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze powiedziane:
"dla mało wymagających - to dobry telewizor".
Jesli wydawać kasę na byle co - to już zdecydowanie lepiej na LG.

W telewizorze masz wyjście audio a w kinie wejścia audio lub aux. Jak tak podłączysz i wybierzesz odpowiednie wejście z pilota to będzie dźwięk z telewizora.
 

autorus

New member
j00m3r napisał:
ja tam sie nie przejmuje tym podswietleniem :)
wole sie zajac kablami itd :)
jutro kupie 3xRCA=component tak?
moze jakis profigold albo cuś :)

a ktos juz moze wie jak wypuscic audio na kino domowe z tv? :(
:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:


Moim zdaniem, (zakładam ze kolega ma jakąś platformę cyfrową ) to kino domowe łaczy się z tunerem satelitarnym. Nie za bardzo rozumiem sens wyciągania dzwięku z tv. No chyba ze kolega ma kablówkę no ale u znajomych jest tam tylko stereo wiec nie za bardzo jest co wyciągać.

Autorus
 

j00m3r

New member
kiki
mowiac o wyjsciu audio mowisz o VARIABLE AUDIO OUT ??

autorus
chce po prostu miec dzwiek na zestawie kina domowego a nie pierdzacy tv :D

nie uwierzycie ale kupilem dzisiaj kabel 3xRCA a w kinie domowym nie mam chyba wyjscia COMPONENT, ale ze mnie gapa... :( mozliwe to w ogole??
jesli tak to jak najefektywniej podlaczyc kino do tv ??

Dzieki, pzdr ;)
 

krzysiu.k

New member
kiki napisał:
W telewizorze masz wyjście audio a w kinie wejścia audio lub aux. Jak tak podłączysz i wybierzesz odpowiednie wejście z pilota to będzie dźwięk z telewizora.
Właśnie dokładnie tak robię i dźwięk jaki wychodzi na zestaw kina domowego to jest mniej niż zero! Dzwonilem do serwisu LG w Łodzi i gościu nie potrafi nic konkretnego powiedziec mówi abym wezwał serwisanta to sprawdzi to osobiście, lub opowiada abym przeczytał dokładnie instrukcję(tą cegłe w której nic nie ma o wyjściu audio).
 

ss1973

New member
Co jest z tym obrazem!!!

Przy podłączeniu telewizora z dvd przez component telewizor wyswietla 576i i 50 Hz(przez euro jest wszystko ok)Kable nie sa najlepsze tzn Vivianco no ale tez nie sa najgorsze.DVd Bellwood 301a.Telewizor lcd LG 32LC2R.
 

j00m3r

New member
krzysiu.k
masz racje tv musze wziac na volume 100 i kino domowe prawie tez na maxa zeby jakos to gralo (mowa o VARIABLE AUDIO OUT). Straszna tragedia czemu zjebali tak bardzo to wyjscie??

ss1973
tez kupilem kabelki vivanco w saturnie 34.99zl za 2m ale niestety nie zobaczylem ze w DVD nie mam w ogole wyjscia komponent, jestem wkurzony, zdziwiony i zniesmaczony... :( Czyli najlepsza dla mnie opcja to z jednej strony 3xRCA z drugiej SCART??...

THX pzdr
 

gs500f

New member
32lcr2

Witam,
Kupilem w MM za 1999 zł, bylem w M1 w Warszawie o 6:30 i kupilem TV.
Tez mam w prawym gornym rogu biala plame, jednak nie przeszkadza mi az tak, i ktos juz pisal wczesniej ze mamy 2 lata gwarancji i jak by co to LG wymini na nowszy model. :)
Pytanie mam do wlascicieli tego modelu o iNSTRUKCJE OBSLUGI, ktora niby jest ale praktycznie w niej NIC NIE MA !!!
czy tez taka macie ....zaledwie kilka kartek !!

pozdr
 

juice99

New member
a ja kupilem tez w MM al. krakowska i nie mam zadnej plamy. wpatrywałem sie z 15 minut w ten róg i nic tam nie ma, ani na tv, ani na dvd, ani na komputerze.

a co do wymiany - można wymienić w LG na nowszy model, za pieniądze, jeśli się nie ma żadnej wady?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapytaj - to dobra wola sprzedawcy.
U nas załatwiamy bez problemu. Więc myslę że też wymienisz bez problemu.
 

juice99

New member
ktoś tu napisał że LG mu wymieni na nowszy model stąd moje pytanie.

jeśli chodzi o sprzedawcę, czyli MM, to powiedzieli przy zakupie że nie wymieniają sprawnego sprzętu, a wadliwy na nowszy wymienią TYLKO jeśli im zabraknie identycznego ale sprawnego modelu i oczywiście bym musiał dopłacić.

więc chyba mu jednak LG na nic nie wymieni, a na pewno nie na nowszy
 

krzysiu.k

New member
krzysiu.k napisał:
Właśnie dokładnie tak robię i dźwięk jaki wychodzi na zestaw kina domowego to jest mniej niż zero! Dzwonilem do serwisu LG w Łodzi i gościu nie potrafi nic konkretnego powiedziec mówi abym wezwał serwisanta to sprawdzi to osobiście, lub opowiada abym przeczytał dokładnie instrukcję(tą cegłe w której nic nie ma o wyjściu audio).

Hurraa !!! Udało mi się wyprowadzić dźwięk z TV na Kino domowe.Przewód Euro-cinch włożyłem do TV(euro) wejście AV1 do wzmacniacza (cinche)wejście AUX i wszystko gra !!! Nareszcie mogę normalnie posłuchać muzy z MTV, VH1 i VIVY .
 

j00m3r

New member
spoko a nie musisz przy tym miec wlaczone AV1 ?? i brak obrazu na TV?? :(
Czy dzwiek domyslnie sam sobie leci na kino?? VARIABLE AUDIO OUT tragedia jak sam wiesz... :/
Ja i tak mam zajete jedno EURO na DVD a drugie na VIDEO VHS

a i jeszcze jedno pytanko jak wylaczyc ta automatyczna opcje dostosowywania sie tv do wyswietlanego obrazu??
tak zeby sam nie powiekszal i zmniejszal obrazu bo przy dluzszym ogladaniu staje sie to meczace....

pzdr
 
Ostatnia edycja:

krzysiu.k

New member
Dźwięk samoczynnie pomyka na kino domowe(nie trzeba włączać AV1). Żeby obraz nie skakał ja włączam opcję 16:9 i nic nie skacze.
 

j00m3r

New member
no tak spoko juz wiem :) jak dawalem "pelny" to sie dostosowywal sama nazwa wskazuje :p
a dobrze wiedziec z tym dzwiekiem bo poki co to mam ta pierdziawke narazie podpieta do VARIABLE AUDIO OUT
 

corbi

New member
mam ten sam tv od pewnego czasu i jestem nie zadowolony, przez pierwszw dni bolały mnie oczy, nie tylko mnie ale żone też obraz z anteny naziemnie jako taki można powiedzieć ok a natomiast z decodera cyfry + co prawda starego philipsa 3010 bardzo zły, obraz sie rozmazuje, twarze ludzkie tak jakby pływały zwłaszcza w ruchu.szczeże mówiąc mam jeszcze nadzieje że to wina decodera philips bo ma tylko wyjście euro (połączenia
). i sygnał jest cyfrowy a le tylko do decodera a już zniego do tv to analog. nie wiem czy zmienić decoder w cyfrze czy cyfre na n-ke
 

corbi

New member
menu ser.

cześc czy w każdy lcd jest menu serwisowe i czy ktoś mi powie jak sie je uaktywnia mam lg 32lc2r z którego jestem zaj... nie zadowolony, obraz sie rozmywa
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
corbi napisał:
cześc czy w każdy lcd jest menu serwisowe i czy ktoś mi powie jak sie je uaktywnia mam lg 32lc2r z którego jestem zaj... nie zadowolony, obraz sie rozmywa

Musisz właczyć jednocześnie przyciski "MENU" na telewizorze i pilocie i przytrzymac przez ok 10 sek.
 

bor@s

New member
może lepiej zacząć od serwisu? Menu serwisowe na bank będzie naszpikowane niezrozumiałymi symbolami, pewne operacje będą działały nieprawidłowo, stracisz jakieś ważne ustawienia, gwarancję jak zostanie jakiś ślad grzebania, a próba przywrócenia fabrycznych pogorszy sprawę. To nie czarna wizja, to fakty i doświadczenia innych z tego forum.
 
Do góry