lg 32LC2R proszę o opinie za i przeciw?

adamo_

New member
Bez reklam
Lech napisał:
Mam ten typ LCDeka tylko z inną przekątną. Czy sprzedawca wcisnął na pilocie tego telewizora przycisk 'INPUT', który wskazuje z którego wyjscia pochodzi rządany sygnał. Telewizorek posida bowiem 9 źródeł sygnału. I właściwe źródło należy zaznaczyć. Pozdrawiam:)

A pozatym to dekoder N- jest niedorobiony programowo , dlatego są problemy z HDMI z różnymi TV , pozostaje nadzieja czekać aż to poprawią
 

lipa_ml

New member
oczywiscie ze 32 cale jest hdtv a dokładniej hd ready , to ze nie chciało im działać hdmi z nboxem nie znaczy ze tv nie jest hd. problem działania z nboxem lezy po stronie niedopracowanego oprogramowania w nboxie. problem ten ma byc nie długo usuniety przez serwis "n" lub mozna wysłać tv do serwisu do wgrania nowego oprogramowania tv. ciekawe jest to ze duzo tv nie tylko lg ale samsungi , philipsy i zdaje sie ze jakis model toshiby w każdym razie różnych producentów mają problemy z hdmi z nboxem. czyli pokazuje to nie doskonałosc nboxa a nie tv. a z drugiej strony wystarczyło podłączyc nboxa do tego tv po komponencie i było by hdmi ale jak zwykle pracownicy MM pewnie tego nie wiedzieli. jesli chodzi o sprawe hd readyto nie masz co słuchac sprzedawcow MM ten tv ma hd ready tak jak 26 , 37 i 42 calowe wersje
ps. moja kuzynka zobaczyła u mnie jak chodzi lc2r 37 i tez jedzie do poznania do MM po lc2r ale 32 cale w niedziele
 

Warzywko

New member
media heheheh

Jedyny błąd jaki popełniłeś to zakpu w Mediacositam :D(kryptocenzura). Musisz wiedzieć że wiekszośc ludzi którzy tam pracują nie mają pojecia o sprzęcie a juz tym bardziej o skutecznej sprzedaży. Jeśli powiedział Tobie cokolwiek co nie jest zgodne z prawdą o tym sprzęcie oddaj go ( masz do tego prawo przez 24 miesiace od daty zakupu), jeśli był to kopmletny debil bez instrukcji obsługi, sam znajdziesz rozwiązanie to nie trudne np. na łamach tej strony.
Pozdrawiam
 

brtk00

New member
Ceny topnieją... (32LC2R)

Wczoraj dokonałem zakupu lcd. Latałem po mieście jak szalony, wertowałem ofertę sklepów internetowych - wszędzie podobna cena LG 32LC2R. Aż wreszcie...

Warszawa, centrum M1. Obok siebie (niemalże) sklep MM i Electro World. W jednym ten tv kosztuje 2969zł a w EW... 2690zł (!!!). Nie byłbym sobą, gdybym nie negocjował ceny (tak moi drodzy, ceny się da negocjować nawet u takich gigantów). Zapłaciłem po ciężkim bądź co bądź boju 2550zł.

Niech ktoś znajdzie (w chwili obecnej oczywiście) tańszy, w miarę rozsądny TV LCD za 2500 w 32'. NIe piszę tego w ramach przechwalania się, że kupiłem tanio ale po to, aby wszyscy zainteresowani uderzyli do najbliższego Electro World.

Pierwsze wrażenia: Po prostu ładnie wygląda; pilot (a to dla mnie ważne) ergonomiczny i przejrzysty; jest mała pikseloza przy bliskim oglądaniu obrazu, ale to wiedziałem i przed zakupem. Na razie testowałem tv na kablówce (Aster) i DVD. O dziwo dobrze odbierają polskie TVP a gorzej np. MTV. Nie pjest to jednak uderzająca różnica biorąc pod uwagę, że LCD nie jest odbiornikiem skonstruowanym pod kablówkę (a raczej system PAL). DVD no comments - po prostu żyletka. Głośniki - w skali 1-10 daję 6+.

Jak dla mnie ten LG ma wszystko, co obecnie mnie interesuje, łącznie z HDMI. Bezproblemowo podpinam PC.

Dla sceptyków - zawsze powtarzam, że zawsze mozna mieć lepszy TV, kwestia $$$. Jezeli ktoś ma 4000zł to weźmie najpewniej Sharpa BV9. Ktoś z większą gotówką przesiądzie się już na wyrafinowany sprzęt. Ja kupiłem telewizor o adekwatnej jakości do ceny ale przyzwoitych parametrach. Mną kierował portfel a nie serce. Polecem ten TV.
 

LordKszyh

New member
Cześć ! Gratuluję zakupu ! Napisz coś więcej o swoich wrażeniach:
1. Jakość czerni
2. Przejścia tonalne kolorów
3. Jak ze smużeniem ( szczerze ) ;)
4. Czy odpalałeś już filmy HD z kompa i jakie wrażenia ?
Sam kupiłem za 3000 zł. Grundiga i opisałem to już na forum i ciekaw jestem wrażeń innych użytkowników ze sprzętu w podobnej klasie cenowej.
Pozdrawiam
 

piwano

New member
Witam,
tez bylem dzisiaj w electro world i rowniez dokonalem zakupu lg32lc2r po tej niskiej cenie. mam tylko jedno pytanie. Zauwazylem, ze symbol telewizora umieszczony z tyłu telewizora to 32lc2r-zj (zresztą podobny symbol mial telewizor oferowany w MM). Moje pytanie jest takie, czy powszechnie stosowany jest po prostu skrocony symbol, czy moze telewizory oferowane w sieciowych sklepach to są troche inne modele. czy ktos, kto kupil ten telewizor poza sklepami sieciowymi moglby sprawdzic u siebie, czy symbol telewizora rowniez konczy sie na "zj"?
pozdrawiam wszystkich
 

Mleko

New member
Chciałem kupić dokładnie ten TV, ale.........wycofali go z produkcji...
Dlatego tak to go kupiłes i gratuluję szczęścia, że udało Ci się na niego jeszcze trafić.:smile:
Teraz juz będą/są 32LC3R.
 

brtk00

New member
Witam ponownie,

Ja też mam ZJ na końcu i jak dobrze ktoś zauważył, to jest nr serii - oznaczenie. Seria ZH była podobno wypuszczona na rynek RUS, więc chwała Bogu, że jej już w naszym kraju nie ma :) Swoją droga LC3R jest chyba brzydszy...

Pewnie też to zauważyliście, że matryca w ZJ jest z Czech a reszta z Poski, z Mławy :)

Smużenie - nic a nic nie zauważyłem. Serio.

Kolory - pobawiłem się ustawieniami użytkownika i jest OK. Nie oczekujmy zbyt wiele w tej cenie, ale jest poważnie przyzwoicie (nie powala na kolana).

Czerń - jak komus nie przeszkadza wpadanie w szarośc to OK. Dla większości posiadaczy TV LCD nie ma to większego znaczenia. Dla mnie też. Generalnie czerń jest czarna.

Dla mnie bajerami są - pilot i jego ergonomia, automatyczne ściszanie dzwieku podczas reklam do poziomu nadawanej audycji, oraz budzik :) Wolę to niż drrrrrynnnnnn. Wolę info na TVN24 delikatnie budszące mnie do nowego dnia niż sygnał z komórki :)

HD jeszcze nie testowałem. DVD jak najbardziej tak i musze przyznać że jest dla mnie na 4+.

Na jakiejś dziwnej norweskiej stronie zauważyłem, że ten TV dostał noty 3+/4-. Design i ergonomia zdecydowanie tam wyprzedzają rozwiązania techniczne. No ale 2500zł to nie full HD za 10000zł. Zawsze może być lepiej, tylko portfel wie, że jest tego granica.
 

sil1

New member
Jakto go wycofali z produkcji.A ja mam zamiar go kupić zaraz po nowym roku.
Muszę się bardzo streszczać z zakupem czy na spokojnie-doradzcie.
Dzięki za odpowiedzi.
 

kamkin

New member
Lg32lc2r

Od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu - za tanie pieniądzę bo wydałem 2300 zł w Hipermarkecie AUCHMAN.
Narazie jestem na stopie testowania tego modelu - pierwsze wrażenia ok.
 

baranskia

Member
Jeszcze temat odświeżę: To za ile dziś można już go kupić?! Kto wie??? ;)

Warzywko napisał:
Jedyny błąd jaki popełniłeś to zakpu w Mediacositam :D(kryptocenzura). Musisz wiedzieć że wiekszośc ludzi którzy tam pracują nie mają pojecia o sprzęcie a juz tym bardziej o skutecznej sprzedaży. Jeśli powiedział Tobie cokolwiek co nie jest zgodne z prawdą o tym sprzęcie oddaj go ( masz do tego prawo przez 24 miesiace od daty zakupu), jeśli był to kopmletny debil bez instrukcji obsługi, sam znajdziesz rozwiązanie to nie trudne np. na łamach tej strony.
Pozdrawiam


;)
Jeszcze temat odświeżę: To za ile dziś można już go kupić?! Kto wie???
;)

PS:
:bober:
Warzywko, coś plączesz sie w zeznaniach, bo
jeżeli:
1. "... wiekszośc ludzi którzy tam pracują nie mają pojecia o sprzęcie a juz tym bardziej o skutecznej sprzedaży."
to skąd (?!):
2. "...Jedyny błąd jaki popełniłeś to zakpu w Mediacositam..."

Przyznasz, że z to jest sprzeczne, wręcz nielogiczne rozumowanie (ależ piękny oksymoron stworzyłem: rozumowanie nielogiczne!).

Pozdrawiam oczekująco!
NoToNaRazie, czyli NTNR!
:cool:
 

in_cool

New member
Lg 32lc2r

Kupilem go kilku dni temu. Rewelacja. Udało mi siędostać w fajnej cenie. 2400zl! Z papierami, gwarancją. Jakby ktoś chciał mogę pomóc w zbobyciu w takiej cenie.
 

RICHARDO1

New member
Media Markt

"Teraz 20 rat bez odsetek tylko w dniach od 01.03.2007 do 06.03.2007 - Telewizor LCD 32" Lg 32LC2R 20x 109.95 PLN = 2199"
Takie skromne info z najnowszej gazetki Media Markt na Śląsku:mrgreen: może komuś sie przyda.
Pozdrawiam Rychu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w Olsztynie również 2199 zł
Biorąc pod uwagę tą cenę - jakość jest usprawiedliwiona.
W przyrodzie nie ma nic za darmo.
Ale wybierając w klasie cenowej najniższej - cena do jakości przy oglądaniu w dzień z sygnału SD - to niezły wybór .
 

jankies

New member
Lg 32lc2r

Jestem szczesliwym posiadaczem tego plaszczaka i nie mam powodow do wybrzydzania. Przy jego jasnosci (500) i kontrascie (800) obraz jest wyswietlany poprawnie, przejscia tonalne kolorow sa nawet dobre,obraz z tv kablowej jest do bani ale z satelity to juz inna gadka , filmy z dvd dla mnie to brzytew.Bardzo duzo opcji regulacji obrazu i jego rozmiaru.Jako jeden z niewielu odbiornikow posiada funkcje obrazu SPECJALNY za pomoca ktorej potrafi przeskalowac obraz z formatu 4:3 do panoramy bez duzych strat/obcina gore i dol w bardzo malym stopniu/.Odnosnie czerni to moglaby byc glebsza. Ale za te pieniadze tez jest wporzo. Tluke go od 1/2 roku i nadal dziala poprawnie. Jednym slowem, ten tv jak za tak w miare mala kase spelnia swoje obowiazki jak nalezy.
 
Niech ktoś znajdzie (w chwili obecnej oczywiście) tańszy, w miarę rozsądny TV LCD za 2500 w 32'. NIe piszę tego w ramach przechwalania się, że kupiłem tanio ale po to, aby wszyscy zainteresowani uderzyli do najbliższego Electro World.

W MM, bedą po 2300 od piątku:p
 

Raz3r

New member
niedługo w MM bedzie mozna nabyc ten TV za 1.999zł. Cena wydaje się rewelacyjna, no ale wlasnie czy aż tak? Mam dylemat bo nie wiem czy brać ten telewizor na dniach czy moze czekacaz trafi się cos z wyzszej polki, też 32 cale, ale na przyklad za 3000zł z lepszymi parametrami, o ile takie TV są?

ew czy nie lepiej kupic "wyzszy" model 32LC3R doplacając np 300zł? Jest jakas roznica między tymi telewizorami oprocz "wizualnej" ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry