Lepsza Plazma z Powidokami czy LED :)

Paweł_3m

New member
Panowie, pewnie niektórzy mnie wyśmieją ale mam dylemat.

Ale z racji iż nie produkuje się już Plazm to mam problem....


Kupiłem w EURO plazmę 50VT60e z ekspozycji 1900 godzin, trochę słabo przyjrzałem się w sklepie i nie zauważyłem że telewizor ma powidoki (prawie całe menu startowe Panasonic). Jest to widoczne tylko przy bardzo jaskrawym kolorze i na białym ale też bez tragedii, czasami nawet tego nie widać nie wiem od czego to zależy. a oglądają film wogóle nie rzuca się to w oczy

No i teraz mam dylemat czy oddać Tv i wymienić na LED za którą nie przepadam ( wiadomo dlaczego... nawet plazma z powidokami dalej daje lepszy obraz i oddaje klimat filmu niż dwa razy droższy LED czy kupić LED...


Proszę o wasze zdanie


Pozdrawiam
Paweł
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam też sobie odpowiedziałeś na pytanie. Przecież to Ty będziesz oglądał.
Jak wolisz PDP i nie przeszkadzają Ci powidoki, to po co się chcesz pchać w Led'a który dla Ciebie jest gorszy.
 

Paweł_3m

New member
W euro nie oddasz sprzetu :/

To akurat zależy od kierownika klepu, a pracownik zapewniał że sprawdzał telewizor i jest w stanie idealnym, tak więc świadomie wprowadził klienta w błąd ( bezczelnie mnie oszukał ) - jak mnie zdenerwują to sprawa pójdzie pod sąd, a jestem do tego skłonny tak więc jest szansa się dogadać, z resztą ktoś na forum wywalczył w EURO nową plazmę za tv z ekspozycji z powidokami

Tylko pytanie czy z tymi powidokami da się żyć na dłuższą metę...
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Kliknij na link nizej.pobierz plik szum
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...acja-plazm-panasonica-puka-glosno-do-387.html
Jest tez program od pioneera do likwidacji powidokow
http://www.hdtv.com.pl/forum/934357-post5.html
trzeba kliknac na download now
opis tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/9148-pionner-plasma-panel-repair.html
Lub wlacz przesuwajacy bialy pas w menu telewizora do likwidacji powidokow,
menu obraz,ustawienia zaawansowane,przesuwajacy sie pas.
Lub szum z pasma analogowego czyli naciskasz na pilocie przycisk tv i przelaczasz telewizor na pasmo analogowe.
 
Ostatnia edycja:

astw

New member
Zdecydowanie należy zwrócić TV do sklepu. W innym wypadku zawsze siedząc przed TV będzie się widziało tego powidoka i zastanawiało, dlaczego nie zwróciło sprzętu.
 

SDman

Banned
No i teraz mam dylemat czy oddać Tv i wymienić na LED za którą nie przepadam ( wiadomo dlaczego... nawet plazma z powidokami dalej daje lepszy obraz i oddaje klimat filmu niż dwa razy droższy LED czy kupić LED...

Witam,
ja tylko się powtórzę i dobrze by było aby Ci co pisali parę miesięcy temu o powidokach w swoich PDP również dali znać co u nich.
Otóż w moim ST60 jak się okazało powidok był ponad 3-4 miesiące!
Po czym zniknął bez najmniejszego śladu -więc był to powidok nie trwałe wypalenie.

Ja na Twoim miejscu zostawiłbym TV i normalnie go eksploatował tak jakbyś go miał od nowości.
Teraz odsprzedaż go ze stratą, a za jakiś czas być może jeszcze na nim zarobisz !

Obraz z PDP zastąpi dopiero OLED i piszę to ja człek, który przez 8 lat używał Philipsy z najwyższych serii 9.

Pozdr.
 

bluray

Banned
Powidok to co innego niż trwałe wypalenie.

PANASONIC pisze od zawsze, że powidoki nie stanowią podstawy do reklamacji.
Są naturalną cechą technologii plazmowej.

Poprzez zakup akceptujesz tę zasadę ujawnioną formalnie w warunkach gwarancji.

Wyobraź sobie parskających ze śmiechu gości w salonie na widok Twoich malutkich powidoczków.

Ja pożegnałem PDP KURO 5090H po wypaleniu logo TVN 24.
I żadne szumy Ci nie pomogą. Zapomnij.

Chciałbym także, żebyś odniósł się do zapewnień kilku kolegów o rozwiązaniu problemu powidoków.
Czy byli uczciwi ?

PLAZMA: telewizor na całe życie;
jak kupisz to już go nigdy nie sprzedaż.
 

Paweł_3m

New member
Powidok to co innego niż trwałe wypalenie.

PANASONIC pisze od zawsze, że powidoki nie stanowią podstawy do reklamacji.
Są naturalną cechą technologii plazmowej.

Poprzez zakup akceptujesz tę zasadę ujawnioną formalnie w warunkach gwarancji.

Wyobraź sobie parskających ze śmiechu gości w salonie na widok Twoich malutkich powidoczków.

Ja pożegnałem PDP KURO 5090H po wypaleniu logo TVN 24.
I żadne szumy Ci nie pomogą. Zapomnij.

Chciałbym także, żebyś odniósł się do zapewnień kilku kolegów o rozwiązaniu problemu powidoków.
Czy byli uczciwi ?

PLAZMA: telewizor na całe życie;
jak kupisz to już go nigdy nie sprzedaż.


No z tymi parskającymi gośćmi to już przesadziłeś... tak jak powiedziałem , przy oglądaniu filmu to nie jest prawie wogóle widoczne

Skoro ty mówisz że żadne szumy nie pomogą a inni że tak to nie wiem komu mam wierzyć, wolał bym aby w tej kwestii wypowiedziały się osoby które miały ten sam problem i sobie z tym poradziły albo nie....

czemu koledzy którzy twierdzą że problem powidoków można zminimalizować mieli by być nie uczciwi

Tak w ogóle to można jakoś odróżnić wypalenie od powidoków?
 

mariusz67

Member
Bez reklam
No z tymi parskającymi gośćmi to już przesadziłeś... tak jak powiedziałem , przy oglądaniu filmu to nie jest prawie wogóle widoczne

Skoro ty mówisz że żadne szumy nie pomogą a inni że tak to nie wiem komu mam wierzyć, wolał bym aby w tej kwestii wypowiedziały się osoby które miały ten sam problem i sobie z tym poradziły albo nie....

czemu koledzy którzy twierdzą że problem powidoków można zminimalizować mieli by być nie uczciwi

Tak w ogóle to można jakoś odróżnić wypalenie od powidoków?


ST60 powidoki (Wielostronicowy temat 1 2 3 ... Ostatnia Strona)
 

digitalus

Banned
Nie nalezy panikowac.Powidok zniknie ale trzeba spokojnie zaczekac.Aby przyspieszyc likwidacje powidokow ustaw tryb dynamiczny w telewizorze.

No i po kłopocie . Powidok był pewnie już długo , tylko nie zauważyłem go wcześniej .
Śnieg i inne metody nie dały rady całkowicie usunąć logo TVN .
Po długiej przerwie z tym kanałem ( i zapomnieniu o problemie ) stwierdzam , że nic
już nie mam wypalonego :smile:
Oglądanie TVN 24 po 8 godzin dziennie nie jest wskazane nawet dla KURO .
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
Dokładnie bez paniki ja mam 5 lat LG 32pg6000 plazme i już teraz to mam powidoki po wszystkim ale jak coś oglądam czy gram to po prostu znikają i potem są nowe hahhaa czasem tylko widać w ciemnych scenach na początku oglądania ale tylko moment jak się "komórki naświetlą" to nie ma tematu - stałych wypaleń nie zanotowałem a obraz miodowy caly czas - mam ochotę na wymianę na nową plazmę LG 50pn6500 ale jeszcze poczekam :szukaj:
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Plazmę docieramy jak silnik w motocyklu, taka ze sklepu miała trudne życie, ale jeśli nic nie jest na stałe wypalone (tutaj typowo mocno kontrastowe rzeczy mogą zostać, jak nietransparentne loga/reklamy etc.), to po jakimś czasie powinno być ok.
 

digitalus

Banned
Na pierwszym zdjeciu widac napis speaker - glosnik.To jest powidok ktory zniknie ,nie trzeba panikowac.Trzeba tylko zaczekac
 
Ostatnia edycja:

Paweł_3m

New member
Dokładnie o taki napis speaker chodzi, są jeszcze okręgi na pół ekranu i napis DTS, jak się bardzo dokładnie przyjrzeć na bardzo jaskrawym tle to jak by całe menu jest wypalone. czyli w sklepie musiał długo być odpalony tryb ustawień dźwięku.

Czyli go nie oddawać ? zniknie napewno ? ustawiłem przesuwający się pasek w ustawieniach , zobaczymy co będzie po 24 godzinach ...
 
Do góry