Lepsza Plazma z Powidokami czy LED :)

digitalus

Banned
Zostawic nie oddawac.Obejrzyj kilka filmow w hd w trybie dynamicznym i sprawdz czy powidok bedzie mniej widoczny.Albo sciagniej z internetu demo pioneera.
Bardzo skuteczny w usuwaniu powidokow jest szum.Moze byc nawet z pasma analogowego.
Jesli chodzi o calkowite usuniecie powidoku to moze trwac to kilka dni .Zalezy jak dlugo w sklepie bylo wlaczone menu z napisem speaker.
Kiedys bawilem sie w odbior daleki czyli odbior programow telewizyjnych z odleglych nadajnikow .Bardzo czesto uruchamialem reczne wyszukiwanie kanalow telewizyjnych.Po pewnym czasie na ekranie w czasie ogladania programow zauwazylem parametry czestotliwosci z menu.Byly bardzo widoczne ale po kilku dniach w czasie normalnego korzystania z telewizora znikly calkowicie.
Na youtube tez sa programy do likwidacji powidkow.To jeden z nich.

https://www.youtube.com/watch?v=L4gE_Xez-fQ

https://www.youtube.com/watch?v=wYtEQn1JqOI&list=PLsglERZ8B1AZ0bCwbNm5ZmFT-5qzMSf2Z
 
Ostatnia edycja:

JanVid

New member
Tak wyglądają moje powidoki a może wypalenia, co o tym myślicie ?

... bez obawy jak nie znikną całkowicie to na pewno osłabną :) ..... mam jeszcze "lepsze" powidoki po TVN 24 na LG 50PB6500 i przy oglądaniu filmu są niewidoczne (no prawie :) ) ... a obraz z plazmy jest bezcenny w stosunku do żarówiastego LED-a a przede wszystkim nie ma "efektu teatru", którego nie mogę przetrawić..... nie przejmuj się tak gdyż one są widoczne tylko na jednolitym tle ..... wkrótce o nich zapomnisz. Pozdro :)
 

klaus71

New member
Bez reklam
jak sobie skalibrujesz tv to niezależnie czy to jest lcd czy plazma to kolory będą identyczne.
także "efekt teatru" to nie domena lcd tylko każdego tv o ile ma on "upłynniacz" - widać twój tego nie ma (potrzebna mocna elektronika) stąd nie możesz sobie takiego efektu nawet u siebie zaobserwować.
 

m@rcin

Member
Tak wyglądają moje powidoki a może wypalenia, co o tym myślicie ?


1.JPG | pawelgdynia11 | Fotosik.pl

Jak zniknie - to powidok, jak nie - wypalenie. Nikt oprócz ciebie tego nie sprawdzi.
Ja swój powidok (logo tvn) usuwałem dobrych parę tygodni. Stosowałem zoom i przesuwający się pas. A pojawił się po około 4 godzinach oglądania filmu w trybie normalnym. Telewizor miał przepracowane zaledwie 150h.
Jeśli twój tv ma ponad 1900h i jest z ekspozycji, pracował na bank w trybie dynamicznym więc potrzebujesz bardzo dużo czasu na jego usunięcie. Powodzenia.
 

Paweł_3m

New member
Dziś w sklepie zaproponowali mi dodatkowy rabat jeśli go zatrzymam,
Dałem za niego 5300 i jeszcze chcą mi 800 zł oddać

Lub wymiana na inny model - czyli Led
Czy w nowych Ledach mozna uszyskac obraz podobny do plazmy aby nie było "efektu teatru" i aby dało sie obejżeć film bez nerwa że to nie plazma ?

W sumie za rok mój synek zacznie bajki oglądać i taż boję sie ze będę miał notorycznie wypalony carton network albo mini mini

Sam już nie wiem co robić , stąd prośba o wasze zdanie

Dzięki
 

Piomakusz

New member
W sumie za rok mój synek zacznie bajki oglądać i taż boję sie ze będę miał notorycznie wypalony carton network albo mini mini

Sam już nie wiem co robić , stąd prośba o wasze zdanie

Dzięki
U mnie dzieciaki oglądają Nickelodeon i Nickelodeon HD (mam plazmę LG PN6500) i mogę Cię uspokoić, że powidoków brak. A cartoon ma chyba logo transparentne. Kanały bajkowe krzywdy nie zrobią
 

Paweł_3m

New member
No ale wracając do najważniejszego pytania,

Czy Plazma z powidokiem takim jak u mnie ( nawet jeśli nie zniknie ) to czy i tak lepszy wybór niż LED ?

Trochę się boję że okres docierania to ona miała hardcorowy na ekspozycji , tryb dynamiczny i wszystko na maxa od nowości
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
No ale wracając do najważniejszego pytania,

Czy Plazma z powidokiem takim jak u mnie ( nawet jeśli nie zniknie ) to czy i tak lepszy wybór niż LED ?

Trochę się boję że okres docierania to ona miała hardcorowy na ekspozycji , tryb dynamiczny i wszystko na maxa od nowości
Czym kierowałeś się kupując wcześniej plazmę?
Nie miałeś wcześniej wiedzy o wadach i zaletach tego typu technologii?
Ja wiedziałem i podjąłem decyzję świadomie i nie żałuję.
Jeśli uważasz że to było docieranie to jesteś w błędzie.
Tak czy inaczej decyzja należy do ciebie.
 

andreas2012

New member
W euro nie oddasz sprzetu :/


Dokladnie popelniles jeden i niestety najgorszy blad, kupiles drogi sprzet w najgorszym sklepie stacjonarnym RTV w POLSCE!!! Wiec jak masz wady na sprzęcie albo ci się nie podoba to możesz wyrzycic TV do smieci ewentualnie sprzedać jako używany!!!

W sumie trafiles na kombinatora wiec ten temat nie wiem czy ma sens dla Ciebie bo chyba nie masz zamiaru sprzedawac zaraz po kupnie TV, chociaż powiem ze przyglądam się polityce EURO i ludzie kupując tam jak im się nie podoba to sprzedają jako używane i traca z miejca.

A co lepsze? TV ma bardzo duzy rozrzut jakościowy wiec w sumie powidoki będą na 1 2 plazmie a na trzeciej nie będzie. Tak jak i w LED nawet ta sama seria może mieć wadliwe odbiorniki i bezbłędne... laduja co się da w zaleznosci od daty produkcji skoncza się matryce daja inne itd... i później takie problemy
 

grzes_k

New member
Obawiam się, że te napisy mogą już być trwałe, okaże się za jakiś czas.
Miałem plazmę (LG, bardziej podatną na te niedoskonałości, może Twój da się "wyleczyć"), to po 5 latach miała trwałe wypalenia (menu dekodera), były one szczególnie widoczne na jasnym tle. Powidoki, które przemijały, widoczne były zwłaszcza na ciemnym tle.

Jeśli decydowałbyś się na zwrot (sama świadomość wady będzie Ci przeszkadzać) musisz się powołać na niezgodność towaru z umową - sprzedawca zapewniał o braku wad - powidoki są cechą plazmy, ale wypalenie to już trwała usterka.

PS
Nawiązując do tematu, po zmianie na LEDa nie podzielam częstych opinii o coraz gorszej jakości tych TV. LED ma swoje wady ale po lekturze różnych forów jestem miło zaskoczony.
 
Ostatnia edycja:

Paweł_3m

New member
NIestety druga plazma VT 60 miała identycznie wypalony panel menu jak moja, tak więc zaproponowali mi dodatkowy rabat lub wymianę na inny model... czyli LED :(

Nie wydaje mi się że można usunąć śniegiem lub filmami HD powidoki po kilkuset godzinach wypalania na ekspozycji... :( po kilku godzinach napewno ale to mogą być trwałe )

Co myślicie o Samsungu 48H8000 lub SONY 50W829

Czy można na nich obejrzeć film bez nerwów że to nie plazma i efektu teatru ?
 
Ostatnia edycja:

Paweł_3m

New member
próbowałem tylko białym paskiem serwisowym w menu po 5 godzinach 0 efektu ... Wydaje Ci się że plazmę z ekspozycji gdzie pewnie kilkaset godzin była włączona w trybie menu można odratować ?
 
Do góry