Lepsza Plazma z Powidokami czy LED :)

digitalus

Banned
próbowałem tylko białym paskiem serwisowym w menu po 5 godzinach 0 efektu ... Wydaje Ci się że plazmę z ekspozycji gdzie pewnie kilkaset godzin była włączona w trybie menu można odratować ?
Wlacz szum z kanalu analogowego czyli nacisnij na pilocie przycisk tv i ustaw tryb dynamiczny.
lub pobierz plik z linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...acja-plazm-panasonica-puka-glosno-do-387.html
Nie moze nic sie pogorszyc bo to nie jest statyczny obraz.
W VT60 sa aplikacje internetowe czyli mozesz uruchomic film z youtube oczywiscie na pelnym w ekranie w telewizorze.
https://www.youtube.com/watch?v=L4gE_Xez-fQ
 
Ostatnia edycja:

astw

New member
Telewizor należy niezwłocznie zareklamować (pisemnie, listem poleconym z potwierdzeniem odbioru ) ze względu na niezgodność z umową powstaje pytanie TV z wypalonym powidokiem nie jest nowy). Jest do naprawy - wymiany panela. TV plazmowy można także pozyskać z innego salonu w drodze tzw. transferu.
Klient kupujący tv plazmowy klasy VT to klient premium i takiej potrzebuje obsługi.



TV Sony kupiony w salonie firmowym Sony ma 4 lata gwarancji (nie ubezpieczenia).
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Ile razy można przez lata pisać, że powidoki są formalnie wyłączone z ochrony gwarancyjnej przez firmę PANASONIC.

Może jakiś posiadacz plazmy PANASONIC wskaże stosowny paragraf ?

Kiedyś kolega oglądał film XXL.
Na pauzie udał się do WC i tamże był sobie zasnął.

Wypalony powidok był podobno wyjątkowo obrzydliwy ...
 

astw

New member
Tu nikt nie mówi o odpowiedzialności gwaranta z tytułu kształtowanej przez niego gwarancji, a o odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu niezgodności z umową.
 

Paweł_3m

New member
Jeśli chodzi o roszczenia z tytułu niezgodności z umową wobec EURO RTV, to nie mam do nich żalu, gdyż faktycznie mogli tego nie zauważyć,
Jadnak muszę przyznać że jestem zadowolony wobec ich stanowiska , gdyż bez kiwania nosem odrazu zaczeli szukać sprawnego eglemplarza w innych sklepach, okazało się żę nie ma, więc mam możliwość zwrotu lub wymiany na inny model LED

Tak więc ja z mojego doświadczenia polecam EURO za ich podejście do klienta.

PS. Widzę komentarze że Samsung jest awaryjny, Sony też lipa to niby który producent jest idealny ? :/
 

andreas2012

New member
Jeśli chodzi o roszczenia z tytułu niezgodności z umową wobec EURO RTV, to nie mam do nich żalu, gdyż faktycznie mogli tego nie zauważyć,
Jadnak muszę przyznać że jestem zadowolony wobec ich stanowiska , gdyż bez kiwania nosem odrazu zaczeli szukać sprawnego eglemplarza w innych sklepach, okazało się żę nie ma, więc mam możliwość zwrotu lub wymiany na inny model LED

Tak więc ja z mojego doświadczenia polecam EURO za ich podejście do klienta.

PS. Widzę komentarze że Samsung jest awaryjny, Sony też lipa to niby który producent jest idealny ? :/

To wyjątek może dlatego ze to jest rzeczywista wada i sprzet używany wiec mogli by nie dac rady w sadzie ale w pozostałych sprawach nie idzie się z nimi dogadać, sprawdzałem,

nie ma idealnych producentow, ja polecam LG wybili się ladnie
 

bluray

Banned
Tu nikt nie mówi o odpowiedzialności gwaranta z tytułu kształtowanej przez niego gwarancji, a o odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu niezgodności z umową.[/QUOTE]
Może chodzi Ci o niezgodność towaru z opisaniem go w sklepie przez sprzedawcę ?
Zwykle są to cytaty z informacji od producenta.
Jeżeli tak to na czym polega przedmiotowa niezgodność ?

Przedmiotem sprzedaży był TV używany i jako taki może mieć powidoki a powidoki ...

Kupując plazmę Panasonic masz wskazanie producenta, że powidoki nie stanowią podstawy do reklamacji i naprawy gwarancyjnej.
Kupując więc gdziekolwiek plazmę PANASONIC akceptujesz w/w warunek / zastrzeżenie.

Temat nieaktualny, bo usunięto z rynku wypalające się ekrany plazmowe.
 
Ostatnia edycja:

astw

New member
"Przedmiotem sprzedaży był TV używany" - ?

Jeśli strony umówiły się co do sprzedaży TV z powidokami, to nie ma niezgodności. Jeśli natomiast konsument kupił w sklepie oferującym produkty nowe TV za cenę katalogową powidoków być nie może. Wcześniejsza prezentacja sprzętu nie uprawnia do przyjęcia, iż może on mieć powidoki.


P.S. Kika dni temu widziałem w jednym z salonów dużej sieci w Warszawie tv plazmowy z wyświetlającym się na środku ekranu napisem brak sygnału. Ten sam napis widziałem na tym tv w maju. TV pracuje po 12 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu.
 

Paweł_3m

New member
No to mam dylemat....


Ściągneli mi z innego sklemu VT60 , która ma przelatane dwa razy tyle (3500 h )ale nie ma żadnych powidoków ( chcą mi zjechać jeszcze 600 zł na 4700 zł )

Wyraźne Powidoki powstają dość szybko po logo i innych ale zaraz znikają, czy to normalne , czy jest to efekt braku docierania ?

Proszę o waszą radę bo sam już nie wiem...
Tv ma służyć do 2-3 filmów w tygodniu , obsługiwaniu kompa przez 1-2 h dziennie ,słuchaniu radia przez tv i standardowo oglądaniu kanałów TV.
I jedno jeszcze pytanie do znawcy ( czy w tym modelu mogę puścić np muzykę albo radio z kompa i uruchomić jakiś wygaszacz ekranu jednocześnie aby obraz statyczny za długo nie był odpalony)
Trochę boję się że przez migotanie obrazu dziecko sobie wzrok popsuje :(

Zastanawiałem się czy nie zamienić tej plazmy na leda od Panasa
model
47 lub 55AS800
czy myślicie?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
[FONT=Tahoma, sans-serif]Plazma jest bardziej lagodna dla oczu.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Osace (Japonia) udowodniły, że zbyt jaskrawy obraz jest dużo bardziej męczący dla oczu. Badani z jednej strony określili obraz plazmowy jako ciemniejszy i mniej błyszczący niż w telewizorze LCD, z drugiej – mniej męczący i bardziej wyraźny. Okazało się, że godzina oglądania telewizora plazmowego powoduje wzrost aktywności powieki o ok. 10%, natomiast LCD o 40 %
[/FONT]

Podobne badania przeprowadzono na uniwersytecie w monachium i uzyskano identyczne wynki , czyli wzrost aktywnosci powieki o 40 % w czasie ogladania telewizji na ekranach lcd, led.tv
przyklady z hdforum,dzial lcd

Witam,

Kilka dni temu zakupiłem swój pierwszy TV LCD (Philips 37PFL7605). Wcześniej tylko CRT. Po obejrzeniu raptem 2 filmów jednego wieczoru, następnego dnia rano po założeniu okularów widziałem zdecydowanie gorzej niż zwykle. Jestem krótkowidzem, w 1998 roku miałem wadę -1.5, obecnie -2.5 (badanie miesiąc temu). Przez 12 lat pogorszył mi się wzrok tylko o -1. Gdybym teraz poszedł na kolejne badanie jestem pewien że miałbym co najmniej -3.5. Jestem załamany:(.

Wymieniłem telewizor 2 razy. Raz na ten sam model philipsa (obydwa miały problem dźwiękiem przez hdmi) a ostatnio wymieniłem na LG 37LH5000. Wzrok mi się pogarsza dalej, z dnia na dzień jest gorzej. Po siedzieniu przed laptopem nawet przez kilka godzin nic się nie dzieje a to przecież też matryca LCD. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?



Dokładnie tego samego doświadczyłem. Od wczoraj mam LCD 32" (Sharp LE705), przesiadłem się z CRTeka 20" z wypukłym ekranem.

Wadę wzroku mam dość mocną bo około -4,5, plus na jedno oko astygmatyzm. Wczoraj obejrzałem mecz, dzisiaj dwa filmy i widzę zdecydowanie gorzej. Podejrzewam, że oko przystosowało się do sferycznego ekranu i trochę minie zanim się 'przestawi'.

W najbliższym czasie wybieram się do okulisty i trochę popytam... Może przydałyby się jakieś krople wzmacniające etc.




Bedziesz sluchal radia przez telewizor? Czy nie lepiej wlaczyc normalne radio.
Powidoki po logo to normalne,Beda sie pojawiac i znikac.Nie nalezy ogladac zbyt dlugo kanalu tvn24 hd po powidoki po logo beda na pewno.
Inne logo kanalow czyli np tvp1hd,tvp2 hd ,tvn, tvn7 ,polsat, stopklatka, tv4, tv6, itp nie jest grozne bo jest transparentne (polprzezroczyste).
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daj sobie już spokój z tym telewizorem, sam przecież widzisz ile Ci to sprawia zmartwień. Tv kupujesz po to aby się cieszyć, a Ty masz cały czas zmartwienia. 5tys. to jest kupa kasy, a tv ma 3500h, czyli chodził przez 291 dni! nonstop po 12h dziennie.
 

digitalus

Banned
Ja nie mam zadnych zmartwien z plazma.Zostaw plazme.W plazmie jest oryginalny japonski panel plazmowy panasonica.Telewizor bedzie dzialal wiele lat bez usterki.Jesli telewizor bedziesz wylaczal tylko wylacznikiem sieciowym nie pilotem , ustawisz nizsze wartosci jasnosci i kontrastu to telewizor masz na wiele lat.W czasie burzy wylacz wtyczkie z gniazdka , wtyczke antenowa i od internetu z telewizora.Jesli spelnisz wymienione wymagania to telewizor bedzie dzialal bardzo bardzo dlugo bez usterki..
Usterki telewizorow w czasie burzy sa bardzo czeste.Na forum elektroda takich przykladow uszkodzen telewizorow w czasie burzy sa tysiace.
Masz najlepszy telewizor z oryginalnym japonskim panelem plazmowym panasonica.Tylko plazma.
pdp-panas_nhshwww.jpg
 
Ostatnia edycja:

Paweł_3m

New member
Dzięki, takiej informacji szukałem ....

Co do radia, to żona przez pół dnia słucha muzyki , laptop podpięty HDMI do telewizora.
albo odpala radio internetowe na TV bo w lapie głośniki są bardzo słabe,
Zastanawiam czy nie ma możliwości odpalenia wygaszacza w tle aby się odtwarzacz mp3 albo pulpit z laptopa nie wypaliły na ekranie
 

Piomakusz

New member
Daj sobie już spokój z tym telewizorem, sam przecież widzisz ile Ci to sprawia zmartwień. Tv kupujesz po to aby się cieszyć, a Ty masz cały czas zmartwienia. 5tys. to jest kupa kasy, a tv ma 3500h, czyli chodził przez 291 dni! nonstop po 12h dziennie.

Ja też nie brałbym używki a jeszcze z takim licznikiem. Armanig ma rację, jeszcze go dobrze w domu nie ustawiłeś a już bieganina, stres...
Za 5 klocków można coś już fajnego kupić w dodatku "funkiel nówka".
A tak na marginesie możesz kupić plazmę LG50PB6500 za ok. 1700 PLN-ów:-D i w dodatku ile kaski zostanie:D
 

digitalus

Banned
Potwierdzeniu moich informacji
Naprawy telewizorw LCD

Warto przeczytac informacje w linku wyzej ktore moga przyczynic sie do przedluzenia "zycia" telewizora czyli pracy bez usterki.


Zywotnosc telewizora mozna przedluzyc. Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu to mozliwe przeduzenie "zycia" telewizora o 50 %.

Druga wazna sprawa to sprzet wylaczamy wylacznikiem sieciowym nie pilotem.Jesli nie ma wylacznika to mozna kupic gniazdko z wylacznikiem sieciowym.
W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze. W czasie burzy wyjmujemy wtyczke zasilania i wtyczke antenowa . W przypadku uszkodzenia po burzy naprawa jest bardzo droga lub calkowicie nieoplacalna. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory.


Na anglojezycznej stronie tez wspomniano o nizszych ustawieniach jasnosci i kontrastu i wylaczaniu telewizora wylacznikiem sieciowym.

How Long do HDTV Plasma TV and LCD/LED TVs last? What's the Life Span?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Digitalus widzę że dalej siejesz tą propagandę, ile to już lat, 2,3?
Gość płaci 5tys. za przechodzony towar, a Ty znowu o tych badaniach, tabelkach i innych bzdurach.
No ale nie moje klocki.
 

Paweł_3m

New member
TZN, jeśli chodzi o tą bieganinę i stres to nie jest to dla mnie żaden argument.

Chce poprostu wybrać możliwie najlepszy telewizor. TO że ma 3500 h przelatana na 100 000 tys godzin gwarantowanych to też nie jest aż tak dużo ( tak mi się wydaje )

Zależy mi tylko aby oglądać filmy i nie denerwować się "efektem teatru" którego nie mogę znieść. ale z tego co widziałem to niektóre LEDYjuż tego nie mają przy odpowiednim trybie.

Dlatego zastanawiam się czy nadal warto kupować PLAZMĘ jeśli ogląda się 2-3 filmy w tygodniu

Pokój mam bardzo jasny ale oglądam tv głównie wieczorem, w dzień tylko dziecko i żona będą oglądać
 

digitalus

Banned
Przypominam tylko, to bardzo wazne informacje.Aby sie o tym przekonac wystarczy zajrzec na forum elektroda i skorzystac z wyszukiwarki po wpisaniu po burzy beda tysiace przykladow uszkodzen sprzetu rtv.Dlatego warto o tym czesto przypominac.
Wracajac do panasonica to produkowal najlepsze plazmy.Wczesniej oczywiscie byl pioneer.
Tylko plazma.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zamów sobie prezentacje u Kiki, przywiezie Ci 2 tv (led) i sam się przekonasz, do tego czasu zatrzymaj tą plazmę do porównań. Najwyżej zapłacisz za usługę prezentacji, a spokój będziesz miał na lata.
 
Do góry