Pionner Plasma Panel Repair

mystic

New member
Program podobno pochodzi od inżynierów Pioneera.
Wpadł mi w ręce więc się dzielę z Wami. ;)

Można spreparować płytkę DVD.

Ja korzystałem z laptopa po RGB i programu InterVideo WinDVD_5.
Plik video_ts puszczony w opcji repet przez ok 18 godz. Ale w UK niektórzy nawet 48 godz.
Contrast i jasność ostro podkręcone.
Plazmę docierałem przez 300 godz wg. ustawień zalecanych do docierania, więc duszków się wiele nie narobiło. Miałem lekko widoczny powidok po logo mini-mini, oraz bardzo lekko widoczny trójkąt w lewym górnym rogu ekranu po ograniczeniach wiekowych. Obecnie powidoków brak, mam nadzieję że na stałę ;)

Pioneer Plasma Panel Repair
 
Ostatnia edycja:

tytan

New member
Witam! ja znalazłem to
http://www.jscreenfix.com/
Niestety jest pod Javą i ja nie umiem go przerobić na jakiś plik który można by zapisać na płytce,zostaje podłączenie kompa do TV.Może komuś się uda to
proszę się podzielić informacjami ,z tego co wyczytałem przydał by się wszystkim plazmowiczom i nie tylko.Bardzo polecają koledzy z Australi.
Ale czy to dobre ??
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów!
 
Ostatnia edycja:

mystic

New member
jaco napisał:
A szanowny kolego do czego służy ten program.?????

Program służy do usuwania wypalonych powidoków z ekranów plazmowych.

tytan napisał:
Witam! ja znalazłem to
http://www.jscreenfix.com/
Niestety jest pod Javą i ja nie umiem go przerobić na jakiś plik który można by zapisać na płytce,zostaje podłączenie kompa do TV.Może komuś się uda to
proszę się podzielić informacjami ,z tego co wyczytałem przydał by się wszystkim plazmowiczom i nie tylko.Bardzo polecają koledzy z Australi.
Ale czy to dobre ??

Możesz podłączyć laptopa i ustawić na nim rozdzielczość taką jaką masz w TV, a następnie puścić obraz na duży ekran. Jeśli twój TV ma rozdzielczość większą niż karta graficzna PC, to niestety nie pokryjesz obrazemz PC całości ekranu TV.
 

windsurfer

New member
A ja się zastanawiam, czy zapuszczenie takiego programu (lub śniegu) 3 razy po 8 godzin (na przykład w nocy) da ten sam efekt co raz przez 24 godziny. Chyba tak - co o tym myślicie?
 

mzdral

New member
do Tytana

Przecież tam też jest jako obraz płyty dla urządzeń które nie obsługują Javy. Piszą jednocześnie że jest mniej wydajny ze względu na niższą 'ilość klatek' dla materiału video oraz ewentualne problemy z pokryciem całego obszaru TV.
 

MarKo_wawa

New member
Witam Wszystkich,
Mystic mam pytanka, tez jestem "szczesliwym" posiadaczem Pioneer'ka PDP-436XDE (od konca sierpnia) i rowniez mam "male" problemy z duszkami (mimo pomocy Kikiego), sciagnalem ten programik i co dalej ? Wypalic nero plytke DVD ? Czy jakies szczegolne ustawienia przy wypalaniu ?
I jeszcze jedno, mialem problem ze zmiana czasu, po wejsciu w setup>funkcja clock moge ustawic tylko kanal Clock set programme (ustawilem na TVP1) w instrukcji jest napisane ze powinienem miec jeszcze funkcje ustawienia recznego czasu, przez 4 dni mialem nie przestawiony czas, zmienil sie dopiero jak wylaczylem plazme z sieci i wlaczylem po ok 30 min. - to chyba nie jest normalne ???
Jak to jest u Ciebie, czy mozesz zaproponowac jakies ustawienia odbioru ???
Pozdrawiam serdecznie
 

mirasss52

New member
Plazma Pioneer Pdp 4270xa

CZEŚĆ

OD WCZORAJ MAM PUSZCZONY TEN PROGRAM NA TEJ PLAZMIE I NARAZIE KISZKA:sad: ALE POCZEKAMY ZAOBACZYMY;)

POZDRO MIRAS Z GRUDZIADZA

 

ronin

New member
Puszczając ten program wiele osób robi podstawowy błąd puszczając go w trybie standardowym, czyli niskiego kontrastu. Wystarczy zmienić tryb na dynamiczny i po 4 godzinach nie będzie żadnych duszków. U mnie to działa, a niestety na Pionierze 427XA wypala się całkiem regularnie czerwone logo canal+HD (mój favorite program).
 

loniu74

New member
Użytkownicy Pioneer'a 507 xa czy ktoś wie jak wyświetlic licznik godzin użytkowania ekaranu?
Nie doszukałem sie w instrukcji...
 

dejneka

New member
loniu74 napisał:
Użytkownicy Pioneer'a 507 xa czy ktoś wie jak wyświetlic licznik godzin użytkowania ekaranu?
Nie doszukałem sie w instrukcji...

Podobno jest kilka sposobów ja zaczynam operację od załączonego TV, potem go wyłączasz pilotem i zaraz zanim kliknie przekaźnik naciskasz INFO, potem ok. 3 sek czekasz i wciskasz kolejno kursory lewo-góra-lewo-prawo a na końcu Power.
W ten sposób odpala Ci się ostanio oglądany kanał i zielone literki menu serwisowego. Uważaj jednak z grzebaniem w parametrach podobno moża popsuć sobie ekran.
 

loniu74

New member
Wielkie dzięki ! nie zamierzam nic grzebać chciałbym jedynie mieć możliwość sprawdzenia kiedy wyświecę te kluczowe 300 h. i będę się mógł trochę wyluzować z tym skakaniem obrazem. Zgodnie z radami na forum zmieniam mniej więcej co 30 minut skalowanie obrazu łudząc się, że uniknę dzięki temu powidoków. Gorzej z resztą mojej rodzinki ... Opiekunka nie koniecznie może uważać, że to takie istotne i choć ją prosiłem o utrzymanie takiej higieny telewizora to nie mam nad tym kontroli. Zobaczymy...
 

deha

New member
co dalej

ściągnąłem ten programik z pierwszej strony ale co dalej jak należy go uzywać przez ile godzin jestem laikiem wtym temacie może mi ktos podpowie co i jak?
 

goresh

New member
witam,

nie chciałbym zadawać głupich pytań, ale nie mogę się powstrzymać. Z tego co na tym forum widziałem, to pionieer jest wyznacznikiem sztuki w dziedzinie obraz plazmy :) a tu widze że użytkownicy mający nowe pionierki muszą to wszystko docierać, zmieniać kanały co 30 minut i niewiadomo co jeszcze :) dla mnie to dziwne, mam samsunga, i nie docieram go w najmniejszym stopniu (nawet w sumie nie wiem na czym to polega, miałem szukać ale olałem) i jest cacy :) wiadomo, plazma wypali delikatnego duszka/powidok np po 5 godzinach axn (ładne czerwone logo w prawym górnym rogu ekranu) ale wystarczy na pare sekund uruchomić "zintegrowany" system ochrony (znaczy ekran cały biały) i wszystko znika.
Pytanie moje więc takie - o co chodzi z tymi pionierkami? Naprawde takie dobre czy przereklamowane czy samsungowi udała się rewolucyjna plazma? (mowa o ps42q91h)? Bo ja już się gubię a przy okazji cieszę coraz bardziej z mojego telewizorka :) swoją drogą że obraz żyletka na hd :)

pozdrowionka :cool:
 

koba

New member
W nowych modelach Pioneera Kuro nic się nie wypala. Użytkuję takowy trzeci miesiąc i żadnych powidoków nie stwierdziłem.
 

kenobi36

New member
goresh napisał:
Pytanie moje więc takie - o co chodzi z tymi pionierkami? Naprawde takie dobre czy przereklamowane czy samsungowi udała się rewolucyjna plazma? (mowa o ps42q91h)? Bo ja już się gubię a przy okazji cieszę coraz bardziej z mojego telewizorka :) swoją drogą że obraz żyletka na hd :)

pozdrowionka :cool:

Osobiście na wypalanie w Samsungu nie narzekam ale....
W moim Q96 można wywołać sygnał naprawczy (nie miałem potrzeby z korzystania ale jestem posiadaczem od jednego miesiąca) który wygląda bardzo podobnie do owego "Pioneer Plazma Panel Repair" a więc Samsung przewiduje że problem mocnego wypalenia też kiedyś może wystąpić w ich plaźmie.
Przypuszczam że może nie dotyczy to normalnego użytkowania ale bardziej jeśli panel jest wykorzystywany głównie do jednego programu.
 
Ostatnia edycja:

jaco

New member
Od półtora roku używam Panasonica PV 60 jak normalny TV. Działa całymi dniami ( żona nie pracuje ) i nic się nie wypaliło.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
wypalone TVP1 na PS50A551

U mnie moja mama przyszła do dziecka akurat na drugi dzień po tym jak zainstalowałem nową plazmę Samsunga PS50A551 w pokoju. Widocznie przez dłuższy czas oglądała TVP1 bo niestety powidok loga stacji został :( Jest widoczny tylko na jasnych tłach, ale chętnie bym się go całkiem pozbył jeżeli to możliwe. W tej chwili telewizor ma wyświecone ponad 150 godzin. Czy można już użyć tego programu o którym jest mowa w pierwszym poście, czy poczekać aż TV będzie miał wyświecone te 300h. Czy może lepiej zostawić śnieg na całą noc. Proszę o dobrą radę i pozdrawiam :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ustaw biały w menu wypalanie. Nie na długo. Powiedzmy na godzinę i porównaj wyniki. Możesz też włączyć przewijanie. Działa subtelniej, więc musisz włączyć na dłużej. Działaj metodą prób i błędów. I sprawdzaj efekt w ciemnym pomieszczeniu bez podawania sygnału.

Na ile masz ustawione jasność i kontrast?

ArtS :)
 
Do góry