lcd-agd.pl

antsto

New member
tez jestem poszkodowany

Witam, tez jestem poszkodowany na kwote lekko ponad 3100 zl. Wczoraj poinformowalem portal gazeta.pl i dzis jest artykul na gazeta pl o nas.
Zakupy robie poprzez internet od 6 lat i dopiero pierwszy raz dokonano na mnie takiego oszustwa. Glownie dlatego, ze dalismy sie skusic na wyszukiwanie oferty poprzez chrzanione i nieuczciwe ceneo.pl. Gdyby nie porownywarka to kupilbym albo w agito albo w komputroniku gdzie wczesniej dokonywalem zakupow i bylem zawsze zadowolony. Dopiero dziennikarz z gazeta.pl zwrocil mi uwage na "frajerstwo" komentarzy zamieszczanych na serwisach porownywarkowych dot. tego przestepczego "sklepu" Obremskiego.
Pozdrawiam w niedoli.
 

stereoman

New member
osa22 napisał:
Niestety mam wątpliwą przyjemnośc byc jedną z ofiar tego palanta.Najbardziej nie mogę sobie darowac,że tak się sfrajerzyłam i wpłaciłam mu całą kwotę na konto.Niestety nie mam dużego doświadczenia w kupowaniu przez internet,ale widzę że starzy wyjadacze też dali się nabrac.Jutro idę na policję i mam nadzieję,że kara go nie ominie.
Pozdrawiam wszystkich zrobionych "w balona",teraz najważniejsze to trzymac się razem.

Chyba dlatego, że jednak większość sklepów internetowych jest solidna i wiarygodna, czyli normalna.
I my takiej normalności chcemy i ulegamy jej. I właśnie taka nieugięta postawa oszukanych klientów-w walce o swoje- odstraszy potencjalnych naciągaczy.

Ja napisałem w innym wątku o innym sklepie-zamówienie i wpłata w ubiegły czwartek, a od piątku strona nieczynna-nie wiem, czy mam już problem, czy jeszcze nie-ale pozdrawiam tu obecnych.
Nie dajmy się oszustom.
pzdr
 

al_s

New member
Ja też chciałam u nich kupić telewizor! Od ubiegłego poniedziałku (wtedy mieli otrzymać poszukiwany przeze mnie typ TV) czekałam na zmianę statusu zamówienia bo wpłaciłam (teraz okazuje się na szczęście ) tylko zaliczkę. Z niechęcią - ale wybiorę sie na policję!
 

Piotr3105

New member
Electrom.pl

stereoman napisał:
Chyba dlatego, że jednak większość sklepów internetowych jest solidna i wiarygodna, czyli normalna.
I my takiej normalności chcemy i ulegamy jej. I właśnie taka nieugięta postawa oszukanych klientów-w walce o swoje- odstraszy potencjalnych naciągaczy.

Ja napisałem w innym wątku o innym sklepie-zamówienie i wpłata w ubiegły czwartek, a od piątku strona nieczynna-nie wiem, czy mam już problem, czy jeszcze nie-ale pozdrawiam tu obecnych.
Nie dajmy się oszustom.
pzdr
Obawiam się,że będziesz miał ten sam problem co my. Ta strona jest biała.
 

raftom

New member
Niestety wygląda że też się dałem zrobić

Wygląda na to, że zrobiłem sobie ekstra prezent na Święta!. Jutro ide na Policję, amoże lepiej odrazu do prokuratury? Czy ktoś już ma jakieś efekty takiego zgłoszenia, tzn. załozóno sprawe albo odzyskał kase np? Prosze o odpowiedź, tylko sie nie śmiejcie z frajera prosze. I co będzie skuteczniejsze?
 

czorcik1

New member
raftom napisał:
Wygląda na to, że zrobiłem sobie ekstra prezent na Święta!. Jutro ide na Policję, amoże lepiej odrazu do prokuratury? Czy ktoś już ma jakieś efekty takiego zgłoszenia, tzn. załozóno sprawe albo odzyskał kase np? Prosze o odpowiedź, tylko sie nie śmiejcie z frajera prosze. I co będzie skuteczniejsze?

Efektów na razie brak zgłoszenie prokuratura policja a tak wogóle przekop sie przez wszystkie posty i zajżyj na lint z mojego postu powyżej :cool:
 

Piotr3105

New member
Oszust

raftom napisał:
Wygląda na to, że zrobiłem sobie ekstra prezent na Święta!. Jutro ide na Policję, amoże lepiej odrazu do prokuratury? Czy ktoś już ma jakieś efekty takiego zgłoszenia, tzn. załozóno sprawe albo odzyskał kase np? Prosze o odpowiedź, tylko sie nie śmiejcie z frajera prosze. I co będzie skuteczniejsze?
Odpowiedni komunikat jest na stronie prokuratury okręgowej w Zielonej Górze. Można zgłaszać się na policję lub do prokuratury. Część poszkodowanych forumowiczów twierdzi,że skuteczniej jest zgłosić się do prokuratora. Co nie oznacza,że policja może sobie schować zgłoszenie pod dywan. Oni mają obowiązek papiery przekazać prokuraturze. W każdym bądź razie sprawa ruszyła i trzeba czekać na dalszy rozwój wypadków.
 

q.qwerty

New member
raftom napisał:
Wygląda na to, że zrobiłem sobie ekstra prezent na Święta!. Jutro ide na Policję, amoże lepiej odrazu do prokuratury? Czy ktoś już ma jakieś efekty takiego zgłoszenia, tzn. załozóno sprawe albo odzyskał kase np? Prosze o odpowiedź, tylko sie nie śmiejcie z frajera prosze. I co będzie skuteczniejsze?
pisz pismo do prokuratury w świebodzinie.
wszystkie dane są w internecia.
mozesz wysłać faxem, mailem, na policję nie traćcie czasu i tak będziemy musieli jeszcze raz złożyć zeznania dla prokuratora.
 

q.qwerty

New member
Piotr3105 napisał:
Odpowiedni komunikat jest na stronie prokuratury okręgowej w Zielonej Górze. Można zgłaszać się na policję lub do prokuratury. Część poszkodowanych forumowiczów twierdzi,że skuteczniej jest zgłosić się do prokuratora. Co nie oznacza,że policja może sobie schować zgłoszenie pod dywan. Oni mają obowiązek papiery przekazać prokuraturze. W każdym bądź razie sprawa ruszyła i trzeba czekać na dalszy rozwój wypadków.
No tak ale zanim prześlą, to czas mija. Ponadto prokuratura w świebodzinie ma już nr tej sprawy i się nią zajmuje. Więc nei ma co latać po policjach, tłumaczyć im jak krowie na rowie i słuchać ich "dobrych rad" i uśmieszków
 
Ostatnia edycja:

grzechu510

New member
kolejny naiwny

Poczytałem na forum i na "gazeta.pl" i już wiem że jestem 2100 pln do tyłu. Zaraz jadę na policję z potrzebnymi papierami. Z tego co widzę jest nas spora grupa, mam nadzieję że prokuratura i policja zajmą się sprawą jak należy sprawa robi się ''gruba''.
 

renatag

New member
DAN-POL a OSKARMEDIA

To jest wiadomość dla wszystkich, którzy dali się też nabrac na sklep OSKARMEDIA. Dzisiaj strona tego sklepu została zablokowana, a ja w dalszym ciągu nie odzyskałam pieniędzy. Oczywiście nie mozna do nich sie dodzwonić, a na maile nie odpowiadają. Wysłałam poleconym rezygnację z zamówienia i wezwanie do zapłaty z groźbą zgłoszenia na prokuraturę. Jeżeli jeszcze ktoś jest w podobnej sytuacji, to proszę o kontakt ze mną: rg1974@interia.eu Może wspólnymi siłami jakoś odzyskamy pieniądze. Może ktoś bmieszka blisko ich siedziby. Jestem zrospaczona. Straciłam ponad 5 tys zł przez obydwu oszustów.
 

q.qwerty

New member
grzechu510 napisał:
Poczytałem na forum i na "gazeta.pl" i już wiem że jestem 2100 pln do tyłu. Zaraz jadę na policję z potrzebnymi papierami. Z tego co widzę jest nas spora grupa, mam nadzieję że prokuratura i policja zajmą się sprawą jak należy sprawa robi się ''gruba''.
wyślij lepiej fax maila do prokuratury. i tak będą cię jeszcze raz przesłuchiwali, ja wiem że skoczyła Ci adrenalina, nam już przez parę dni przeszła. Ale nie oczekuj od policjantów, ze od razu sie przejmą sprawą, oni mają swoje procedury, a takich ludzi mają masę. Masę możemy wykorzystać masowo ;-) Grupą osób pisząc do celu, czyli do prokuratury w świebodzinie. Oczywiści ejak chcesz to idź na policję. Opowiesz nam jak było.
 

Piotr3105

New member
Pytanie

q.qwerty napisał:
No tak ale zanim prześlą, to czas mija. Ponadto prokuratura w świebodzinie ma już nr tej sprawy i się nią zajmuje. Więc nei ma co latać po policjach, tłumaczyć im jak krowie na rowie i słuchać ich "dobrych rad" i uśmieszków
To co będziemy musieli jechac do Świebodzina,złożyć zeznania ?
 

q.qwerty

New member
renatag napisał:
To jest wiadomość dla wszystkich, którzy dali się też nabrac na sklep OSKARMEDIA. Dzisiaj strona tego sklepu została zablokowana, a ja w dalszym ciągu nie odzyskałam pieniędzy. Oczywiście nie mozna do nich sie dodzwonić, a na maile nie odpowiadają. Wysłałam poleconym rezygnację z zamówienia i wezwanie do zapłaty z groźbą zgłoszenia na prokuraturę. Jeżeli jeszcze ktoś jest w podobnej sytuacji, to proszę o kontakt ze mną: rg1974@interia.eu Może wspólnymi siłami jakoś odzyskamy pieniądze. Może ktoś bmieszka blisko ich siedziby. Jestem zrospaczona. Straciłam ponad 5 tys zł przez obydwu oszustów.

No... to teraz będziesz mogła im sprawę cywilną założyć ;-) Po co składałaś rezygnację?
 

q.qwerty

New member
Piotr3105 napisał:
To co będziemy musieli jechać do Świebodzina,złożyć zeznania ?
Nie, raczej nie. Prokurator pp. zarządzi, że mamy się zgłosić na przesłuchania do swoich regionalnych komisariatów, ale raczej myślę ,że do prokuratur rejonowych.
Dlatego mówię, żeby nie iść 1 na policję bo i tak będziemy jeszcze raz proszeni o zeznania w tej sprawie, uzupełnienia itd. Policja działa na zlecenie prokuratora, spełnia jego zalecenia itd.
 

Piotr3105

New member
Policja

q.qwerty napisał:
wyślij lepiej fax maila do prokuratury. i tak będą cię jeszcze raz przesłuchiwali, ja wiem że skoczyła Ci adrenalina, nam już przez parę dni przeszła. Ale nie oczekuj od policjantów, ze od razu sie przejmą sprawą, oni mają swoje procedury, a takich ludzi mają masę. Masę możemy wykorzystać masowo ;-) Grupą osób pisząc do celu, czyli do prokuratury w świebodzinie. Oczywiści ejak chcesz to idź na policję. Opowiesz nam jak było.
Ja nie mogę nic złego powiedzieć,poniewaz zostałem przez policję potraktowany poważnie. Spędziłem tam blisko dwie godziny,składając zeznania. Wszystko zostało spisane jak należy,zeznanie przeczytałem,a następnie podpisałem. Nikt z policjantów nie nabijał się ze mnie,widać było zainteresowanie moją sprawą.
 

Piotr3105

New member
Ulga

q.qwerty napisał:
Nie, raczej nie. Prokurator pp. zarządzi, że mamy się zgłosić na przesłuchania do swoich regionalnych komisariatów, ale raczej myślę ,że do prokuratur rejonowych.
Dlatego mówię, żeby nie iść 1 na policję bo i tak będziemy jeszcze raz proszeni o zeznania w tej sprawie, uzupełnienia itd. Policja działa na zlecenie prokuratora, spełnia jego zalecenia itd.
No już myślałem,że będę musiał się fatygować na drugi koniec Polski i dokładać jeszcze koszty podróży do tego fatalnego w skutkach interesu.
 

q.qwerty

New member
Piotr3105 napisał:
Ja nie mogę nic złego powiedzieć,poniewaz zostałem przez policję potraktowany poważnie. Spędziłem tam blisko dwie godziny,składając zeznania. Wszystko zostało spisane jak należy,zeznanie przeczytałem,a następnie podpisałem. Nikt z policjantów nie nabijał się ze mnie,widać było zainteresowanie moją sprawą.

To dobrze, może trafiłeś na fachowców dla których komputer i internet nie są czarną magią i sami kupują w necie. Takich, którzy kupujących nie uważają za balonów,a nieuczciwych sprzedawców za spryciarzy.
Mamy jakieś przepisy i kodeksy, które obowiązują i należy je respektować.
nie mniej jednak, myślę że - bo takie są procedury- prokurator musi wszystkich przesłuchać i policjanci dostaną konkretne wytyczne o co mają pytać.

Ja tam nie neguję policjantów, bo naprawdę większość z nich to porządni ludzie i przykładają się do tego co robią, przesyłają niezwłocznie dokumentację do prokuratury , ale inni czekają do ostatniego dnia który ich obliguje do tego.
 

q.qwerty

New member
Piotr3105 napisał:
No już myślałem,że będę musiał się fatygować na drugi koniec Polski i dokładać jeszcze koszty podróży do tego fatalnego w skutkach interesu.
ale jeśli dojdzie do rozprawy sądowej, to będziemy musieli jechać do sądu, tam gdzie będzie prowadzona rozprawa, chyba że "stworzymy" pełnomocnika.
 
Ostatnia edycja:
Do góry