Kupiłem-Tw700

Fanek

New member
Bez reklam
rzep ja gdy kupowałem proja też nad tym sie zastanawiałem, czytałem troche na zagranicznyh forach bo na polskich nic prawie nie znalazłem.

jak piszą TW680 ma optyke cześciowo z tworzyw, mniejszy zoom, reszta to samo, ale co za tym idzie jeśli byłby to ten sam identyczny model po co producent wogle by go wporwadzał, podobno biel i kilka innych składowych takich jak ostrość zostało poprawionych w modelu TW700, dlatego też go wybrałem. jestem bardzo zadowolony.

http://laptopy.net/?product_id=1540 tu masz za 3320zł
ja swojego brałem z projektor-ag.pl , gdy były tańsze niż teraz, zamówiłem w poniedziałek, przyszedł we wtorek. tam w tej chwili jest po 3400zł.
http://allegro.pl/item542587527_epson_emp_tw700_nowy.html tu jest świetna cena.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

sonal

New member
Fanek napisał:
jeśli byłby to ten sam identyczny model po co producent wogle by go wporwadzał, podobno biel i kilka innych składowych takich jak ostrość zostało poprawionych w modelu TW700, dlatego też go wybrałem. jestem bardzo zadowolony.

już onegdaj ktoś pisal w odpowiedzi na twoje argumenty ze TW700 wprowadzono na rynek WCZESNIEJ niż TW680, wynikało by z tego ze ten ostatni model jest po prostu okrojoną wersją - główne róznice to mniejszy zoom i inna optyka (z tej samej odległosci daje większy obraz)
 

sonal

New member
rzep napisał:
Witam,

zamierzam wlasnie kupic projektor i moimi glownymi typami sa wlasnie Epson TW700 i Epson TW680. Wpierw (3 tyg temu) bylem zdecydowany na TW700 bo kosztowal okolo 3200 zlotych ale nagle ceny podskoczyly do gory i nie moge go znalezc nigdzie za mniej niz 3800 zlotych. :hmm:

Dlatego zainteresowalem sie modelem TW680. Moge go dostac za 3000, wiec 20% taniej. Wyczytalem juz, ze TW680 to niemal identyczny model, jednak ma gorszej jakosci optyke. Pytanie tylko - czy to widac w praktycznym uzytkowaniu? Chodzi mi o to, czy roznice zauwaze tylko na planszach testowych przy uzyciu sprzetu mierzacego czy tez w normalnym ogladaniu filmow roznica bedzie zauwazalna?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.
Miałem podobny dylemat lecz rozwiązała go kwestia odległosci projektora od ekranu - mianowicie sprawdziłem w kalkulatorze projekcji jak duży obraz dają poszczególne modele z preferowanej przez mnie odległosci (5,2-5,5m). Okazało się ze Benq w500 jak i TW680 oferują przekątne (bez zoomu - czyli najmniejsze możliwe) około 110-120". Tak więc nie mógłbym uzyskać mniejszego obrazu, który byłby pozadany np. przy projekcji filmów gorszej jakosci niż hd (np. DVD). TW 700 daje z tej odległosci około 80" a w razie gdyby to było za mało po prostu można podkręcić zoom.
 

rzep

New member
Dziekuje za powyzsze odpowiedzi.

Zdaje sobie sprawe, ze nic w tym swiecie nie jest za darmo, i nizsza cena TW680 musi byc czyms oplacona. Zastanawia mnie jednak czy jest to widoczne w praktycznym uzytkowaniu. Kupowalem nie tak dawno temu lustrzanke cyfrowa i tez nasiedzialem sie na stronach internetowych gdzie analizowany byl kazdy piksel przy pomocy niesamowitych urzadzen testujacych - ale wszystko to nie wyjasnialo jedne rzeczy - jak wypada w porownaniu zdjecie zrobione jednym i drugim aparatem - bo to co jest widoczne dla aparatury testujacej nie koniecznie musi byc widoczne dla uzytkownika ktory zdjecia oglada, a nie analizuje.

Tak wiec - czy gdybym postawil obok siebie TW680 i TW700 i odpalil sobie jakis film na obu to czy ogladajac go zauwazylbym roznice, czy musialbym zapauzowac film, podejsc do ekranu i zaczac sie przygladac cieniom i pikselom by ja dostrzec?

Ten mniejszy zoom to na pewno istotna sprawa, ale nie sadze bym uzywal tego projektora z odleglosci wiekszej niz 3.5 metra dlatego dla mnie jest do pominiecia.

Dzieki tez za linki do tych sklepow - jest tam taniej, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Jeden z Warszawskich sklepow z rzutnikami (nie wiem czy moge podawac nazwe, ale pewnie niektorzy sie domysla) oferuje ten rzutnik z gwarancja na 36 miesiecy i mowi ze to z polskiej dystrybucji.

Czy te rzutniki sprzedawane po nizszych cenach tez sa objete taka gwarancja, czy to moze jakies sprowadzane nieautoryzowanie z Chin (czy innego panstwa) i przez to nie objete zadna prawdziwa gwarancja.
 

Fanek

New member
Bez reklam
sonal napisał:
TW700 wprowadzono na rynek WCZESNIEJ niż TW680,
a jesteś pewien? ja czytałem, że tw680 był pierwszy, a tw700 to jego poprawiony następnik.

z tego co wiem Epsony z projektor-ag.pl sprowadzane są z Niemiec, oni też muszą coś zarobić na tym, gwarancją zajmuje sie Epson Polska z siedzibą główną w Warszawie. Na moim pisze "made in china" jak na wszystkich teraz.
 

tomek67

New member
TW700 był pierwszy. TW680 ukazał się mniej więcej rok później.
Identyczna sytuacja była przy TW1000 i TW980.
Nigdzie nie znalazłem wiarygodnej opinii na temat wyższości
TW700 jeśli chodzi o jakość obrazu, kupiłem więc TW680
i jest ok.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Mogę się mylić, ale wydaje mi się że TW 700 jest następcą TW 600 lub TW 620. A 680 jest uproszczoną wersją 700, przynajmniej w Polsce pojawił się w sprzedaży dużo później niż TW 700. Jeśli Epson stosował jakąś systematykę w nazewnictwie typów, to mogłoby tak być, czego potwierdzeniem TW 1000 i TW 980...


edit:

O, ubiegli mnie... ;)
 
Ostatnia edycja:

rzep

New member
tomek67 napisał:
TW700 był pierwszy. TW680 ukazał się mniej więcej rok później.
Identyczna sytuacja była przy TW1000 i TW980.
Nigdzie nie znalazłem wiarygodnej opinii na temat wyższości
TW700 jeśli chodzi o jakość obrazu, kupiłem więc TW680
i jest ok.

Ok znaczy wszystko w porzadku i jestes zadowolony czy ok - nie jest zle i cos tam wyswielta, ale sa problemy?

I chcialbym zadac jeszcze jedno pytanie przy okazji - czy sa jakies przeciwskaznia do tego by projektor pracowal w pionie? Chcialbym rzucac obraz na sufit, co rzecz jasna wymaga ustawienia projektora pionowo w gore.
 
Ostatnia edycja:

python636

New member
Witam wszystkich.
Mam gorącą prośbę: a mianowicie noszę się z zamiarem kupna projektorka, pierwotnie miał to być Full HD lecz względy finansowe szybko sprowadziły mnie na ziemię i poszukuję alternatywy czyli chyba HD Ready.
Po analizie wszelkich wątków w internecie nasówaja mi się dwa modele:
Epson TW 700 oraz Panasonic PT-AX 200E.
Moze koledzy, którzy mają większa i praktyczną wiedzę pomogą w wyborze a może zaproponujecie cos jeszcze innego??
Z góry dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam.
 

sonal

New member
rzep napisał:
I chcialbym zadac jeszcze jedno pytanie przy okazji - czy sa jakies przeciwskaznia do tego by projektor pracowal w pionie? Chcialbym rzucac obraz na sufit, co rzecz jasna wymaga ustawienia projektora pionowo w gore.



sciągnij jakis podręcznik użytkownika (projectorcentral.com) - o ile pamiętam piszą o zakazie odchylania projektora od poziomu powyżej określonego, niewielkiego kąta

...TW680.htm
(na dole ramki - first ship: Nov 2007)

...TW700.htm
(first ship: Oct 2006)


ps. nie wiem czemu ale ciąz widze komunikat ze mam ponizej 5 postów więc nie mogę zamieszczac linków :???:
 

rzep

New member
Ok, to dobrze wiedziec, w takim razie sufit odpada.

Czy moglby jednoczesnie ktos mi dac ostateczna odpowiedz - czy jest zauwazalna roznica w obrazie pomiedzy tw680 a tw700?
 
Do góry