Kupiłem-Tw700

HokaHey

New member
Chciałem się dowiedzieć czy w porónaniu do TW700 taki Panasonic AX200 który posiada funkcje "[FONT=Arial,Helvetica] Smoothscreen technology" co ponoć eliminuje efekt pikseli wypada dobrze czy bez tej technologi dają się we znaki piksele ?


Cytat:

"
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica]One key advantage of the AX200 is its Smoothscreen technology that eliminates any trace of pixel structure. If you want a projector without any trace of pixelation even at close viewing distances, the AX200 is unique among 720p resolution projectors in delivering a pixel free image."

[/FONT]http://www.projectorcentral.com/epson_cinema_720_home_theater_projector_review.htm
 

Meloman69

New member
Bez reklam
W mojej opinii efekt pikseli został już dawno wyeliminowany z technologii LCD. Problem nie istnieje, chyba że ogląda się z odległości mniej niż 1,0 m.
 

HokaHey

New member
Meloman69 napisał:
W mojej opinii efekt pikseli został już dawno wyeliminowany z technologii LCD. Problem nie istnieje, chyba że ogląda się z odległości mniej niż 1,0 m.

Wielkie dzięki, konkretna odpowiedź- to chciałem wiedzieć :eek:k:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Meloman, tak dla pełnej jasności, masz na myśli także 720p?

Nie pamiętam już dokładnie odległości i wymiarów ekranu, ale np z Hitachi PJ TX 300, przy pewnej dozie wysiłku, piksele widziałem. Stosunek szerokość ekr. odległość wynosił jakieś 1,5. Może mniej? Przypuszczam, że przy oglądaniu filmu wcale by to nie przeszkadzało, po prostu skupiłbym się na filmie a nie na delikatnej widoczności S.D.E. Bo żeby strukturę pikseli zauważyć musiałem się na tym skupić, nie na filmie. Ta Illumina to chyba równolatek wspomnianego Epsona? Z Sony AW15 też SDE widziałem, no ale tu było dość blisko ekranu, przynajmniej jak na przeciętne wymagania. Ja lubię nienajdalej...

HokaHey, jak się domyślasz, dużo zależy od tego czy lubisz pierwsze, środkowe czy też raczej ostatnie rzędy w kinie.

W teście Benq W500 na ProjectorCentral, napisano iż szokiem było dostrzeżenie widocznej struktury pikseli, dla odległości mniejszej niż 1,6 x szerokość ekranu. Ale w tym samym zdaniu dodali, dla oka "zepsutego" oglądaniem obrazów z projektorów 1080p. Więc tu też nieco zależy od innych czynników niż tylko obiektywne.

Reasumując ten nieco przydługi wywód, jeśli lubisz pierwsze rzędy w kinie, to LCD 720p (poza Panasem) może stanowić problem. W innym wypadku jak wspomniał Meloman nie.
 

HokaHey

New member
wiatrak napisał:
...
Reasumując ten nieco przydługi wywód, jeśli lubisz pierwsze rzędy w kinie, to LCD 720p (poza Panasem) może stanowić problem. W innym wypadku jak wspomniał Meloman nie.
Nie no pierwsze rzędy to nie bardzo bo nie nadążałbym za obrazem hehe ;-) tak środek mniej więcej ale na pewno nie koniec. A będę oglądał z jakichś 2,5 - 4 m ...
 

Smartek

New member
Ale ta siatka matrycy to chyba właśnie o te piksele chodzi. W Panasie jest ona sprytnie "rozmyta", z jednego metra już widać wszystko "jednolicie".

Widziałem na jakimś tanim projektorze LCD NECa jak to wygląda...
Koszmar, nawet z kilku metrów.
Te projektory do KD (włącznie z W500) nie powinny mieć tej dolegliwości, ale nie widziałem na żywo, więc się nie wypowiadam.
Tak czy siak - oglądając z Panasem nawet ekran 120" z 2 metrów - siatki pikseli, ani pikseli nie dostrzeżesz (tego jestem pewien).
 

Fanek

New member
Bez reklam
[FONT=Arial,Helvetica]te Smoothscreen technology musi polegać na rozmyciu krawedzi "pikseli" tym samym kontury "pikseli" nie są ostre i nie wyróżniają sie tak bardzo, ale cały ten efekt wdg. mnie musi powodować pogorszenie ostrości całego obrazu. coś za coś.
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

HokaHey

New member
Kupiłem dzisiaj TW700 :) podłączyłem na chwilę bo dopiero w weekend będę miał więcej czasu się zabrać za sprzęt... I na pierwszy rzut oka wydaje się być wszystko w porządku oprócz jednej rzeczy mianowicie zauważyłem że obraz nie synchronizuje tzn przy dynamiczniejszych scenach w filmach ( szybkich scenach) obraz jakby się "przecina" - efekt taki jak w grach bez synchronizacji pionowej "vsync" i teraz nie wiem czy mogę jakoś to w ustawieniach zmienić czy jak (szukałem ale nie znalazłem w systemie) ? Do odtwarzania filmów używam The KMPlayer w ustawieniach default , również w sterownikach nic nie ruszałem po prostu podłączyłem projektor i zmieniłem rozdzielczość na 1280x720 60Hz oraz zmieniłem Output Scaling na Larger bo w innym trybie nie widać było całego ekranu...

Sprzęt jaki mam to:

Core2duo E8400 3GHz@3.5GHz
4GB RAM
ATI HD4870 512MB @ Catalyst 8.12

System to Windows Vista Premium

Kabel HDMI-DVI

Jedyne co zauważyłem to że na monitorze podłączonym do kompa w rozdzielczości 1680x1050 czyli natywnej dla monitora 22" nie występuje ten efekt a gdy zmienie na 1280x720 to znowu jest problem z "vsync" tak samo jak na projektorze tak i na monitorze z tym że na każdym wyświetlaczu objawia się to trochę w innych miejscach...
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
gratuluje zakupu, ja jesetm zadowolony ze swojego ;)
co masz na myśli że sie nie synchronizuje obraz? opisz to troche dokladniej lub jak sie da screena zrob, u mnie w kazdym razie jest ok.
moze cos z kmp chodzi? sprawdz na innym playerze. jakich kodekow uzywasz w kmp ?
material avi czy mkv ?
 

Smartek

New member
Podejrzewam, że chodzi o klonowanie obrazu - u mnie wtedy identyczny objaw.
Zrób tak, żeby obraz był widoczny tylko na projektorze i zobacz teraz.

Jak piszę głupoty to wybaczcie, ale nie moje godziny ;-).
 

HokaHey

New member
Smartek napisał:
Podejrzewam, że chodzi o klonowanie obrazu - u mnie wtedy identyczny objaw.
Zrób tak, żeby obraz był widoczny tylko na projektorze i zobacz teraz.

Jak piszę głupoty to wybaczcie, ale nie moje godziny ;-).

Tak dokładnie w trybie klonowania jest tyle że wcześniej na LCD TV 42" 1366x768 też byłw trybie klonowania i nie było tego... no ale nic sprawdzę tak jak mówisz ale to dopiero wieczorem ...


Fanek napisał:
gratuluje zakupu, ja jesetm zadowolony ze swojego ;)
co masz na myśli że sie nie synchronizuje obraz? opisz to troche dokladniej lub jak sie da screena zrob, u mnie w kazdym razie jest ok.
moze cos z kmp chodzi? sprawdz na innym playerze. jakich kodekow uzywasz w kmp ?
material avi czy mkv ?

To jest taki efekt jak opisałem wcześniej np jak byś grał w gre bez włączonego "vsync" coś w tym stylu jak nie pomoże porada "Smartka" to zrobię ewentualnie fotki jeśli mi się uda bo one tylko w ruchu są i ciężko je wyłapać nawet jak zrobie pauze to chyba ich już nie widać...
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Czy to o taki "efekt" chodzi :hmm:

VSync.png
 

HokaHey

New member
gadulinho napisał:
Czy to o taki "efekt" chodzi :hmm:

VSync.png

Dokładnie o to chodzi... dodam że materiał to HD w postaci mkv itp zwykych divixow nie sprawdzalem jeszcze... miedzyczasie idę sprawdzić czy jak wyłącze tryb klonowanie to czy to coś pomoże...
 

HokaHey

New member
Problem wydaje się być rozwiązany :) wystarczyło tak jak zasugerował Smartek wyłączyć tryb klonowania i ustawić żeby wyświetlał tylko projektor :eek:k: :). Także jeszcze raz dzięki Smartek za radę a i innym również za pomoc :)

P.S. Zastanawia mnie tylko czym to jest spowodowane, może wiecie czemu w trybie klonowania tak się dzieje a gdy przełączy się na sam projektor to wszystko jest elegancko ?
 

Smartek

New member
No widzisz, coś w tym jest. Super, że działa :).

HokaHey napisał:
(...)P.S. Zastanawia mnie tylko czym to jest spowodowane, może wiecie czemu w trybie klonowania tak się dzieje a gdy przełączy się na sam projektor to wszystko jest elegancko ?

Nie mam zielonego pojęcia, głowiłem się nad tym i nie potrafię powiedzieć.
Na początku miałem problemy z rozdzielczością, bo na co dzień używam innej, niż podczas projekcji. Z tego co zauważyłem to najlepiej jest tak:
1. podłączyć HDMI,
2. włączyć projektor,
3. zmienić rozdziałkę,
4. odłączyć hdmi,
5. wyłączyć projektor

I robić tak za każdym razem - wtedy po 2. punkcie ekran będzie wskakiwał na "projektor", rozdziałka będzie sama zmieniała się na właściwą i po 4. ekran wracał do monitora i ustawiała prawidłowa.
 

HokaHey

New member
Czy to że z menu Aspect Ratio mogę wybrać tylko Normal lub Trough jest spowodowane podłączeniem przez DVI-HDMI ?

Jakieś dodatkowe opcje zalecacie do zmiany z ustawień fabrycznych ? Póki co będę korzystał z ustawień predefiniowanych typu Dynamic, Living Room , Theatre itp ale chodzi mi o jakieś dodatkowe opcje...
 

Fanek

New member
Bez reklam
może zobacz tak, ja używam tych, mam ekran Matt White.

* Black Theater 1
* White level : +2
* Black level : -1
* Color Intensity : +2 (!!?!)
* Hue : 0
* Sharpness : "advanced mode " with :
- high level enhancement : +11
- low level enhancement: +11
- horizontal sharpness : +7
- vertical sharpness : +7

* color temp: 6500K
* skin tone : +4
* RGB set up :
-* OFFSET *-
-- R : -25
-- G : -4
-- B : +10

-* BIAIS *-
-- R : +5
-- G : +7
-- B : +25

* Gamma personnal (graphical mode) :
(+1)-(+7)-(+10)-(+9)-(+10)-(+7)-(+6)-(+5)-(+8 )

* IRIS : ON
picture with more 3D effect on the screen (black are deeper...colors are saturated but not so much...
Doux poprawione lepsze!

i
I have changed the White point and black point setting for better black :
(+3) for the WP and (-1) for the BT.
z avs forum.
contrast daje na 20.
 
Do góry