Kupiłem-Tw700

HokaHey

New member
WOW nieźle sprawdze te ustawienia a czy to jest normalne to co napisałem na początku w moim poprzednim poście o tym aspect ratio że mogę wybrać tylko w opcje ?

I czy jest w epsonie taka opcja żeby uruchomić tryb wyświetlania na "pomarańczowej ścianie" (ciepły kolor nie rażący) żeby dostosował kolory pod taki kolor ściany ? (póki co niestety tak kolor ściany mam)
 

Fanek

New member
Bez reklam
pomyśl nad jak najszybszym zakupem ekranu, projekcja bez ekranu to jak jazda samochodem bez paliwa - nie da sie. zobacz moją galerie.

co do aspect ratio ja też moge wybrać tylko to co Ty. nie ma takiej opcji, chyba że któryś z trybów jasności bedzie bardziej 'kompatybilny'.
 

HokaHey

New member
Fanek napisał:
pomyśl nad jak najszybszym zakupem ekranu, projekcja bez ekranu to jak jazda samochodem bez paliwa - nie da sie. zobacz moją galerie..
Powiem szczerze że obraz na mojej ścianie wygląda całkiem całkiem :) ( zrobię później parę zdjęć to wstawie najwyżej ale mam zwykłą cyfrówke kompaktową w ciemności słabo wychodzą zdjęcia no a z flashem z kolei to będzie chyba za jasno...) no ale pewnie na ekranie lepiej choć zastanawiam się nad pomalowanie ściany na biało z wygładzeniem... póki co będę oglądał na pomarańczowej ścianie...


Ważne pytanko - czy gwarancja epsona powinna być w postaci jakiejś książeczki czy to jest na podstawie dokumentu zakupu ( faktura) i opakowania z numerami ?
 

Fanek

New member
Bez reklam
HokaHey napisał:
Powiem szczerze że obraz na mojej ścianie wygląda całkiem całkiem :) ( zrobię później parę zdjęć to wstawie najwyżej ale mam zwykłą cyfrówke kompaktową w ciemności słabo wychodzą zdjęcia no a z flashem z kolei to będzie chyba za jasno...) no ale pewnie na ekranie lepiej choć zastanawiam się nad pomalowanie ściany na biało z wygładzeniem... póki co będę oglądał na pomarańczowej ścianie...


Ważne pytanko - czy gwarancja epsona powinna być w postaci jakiejś książeczki czy to jest na podstawie dokumentu zakupu ( faktura) i opakowania z numerami ?
tu powinien wkroczyć meloman z tą ścianą, ja nie potrafie tak ładnie ubrać w słowa :)

książeczki jesli dobrze pamietam z gwarancją chyba nie mam, mam to co Ty.
 

HokaHey

New member
Potestowałem trochę dłużej i muszę przyznać że jestem pod pozytywnym wrażeniem, mimo wyświetlania na pomarańczowej ścianie. Super kolory i jakość. Także mogę polecić z czystym sumieniem jeśli ktoś chce kupić TW700 :eek:k:.

Na razie najbardziej przypadł mi do gustu tryb Dynamic oraz Living Room - tryby Theatre jeszcze potestuje no i jeszcze zostaje Natural

Obraz wyświetlam w rozmiarach 290x164 cm :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli brak ekranu wynika z niedoborów finansowych, to proponuję uderzyć do Allegrowych sprzedawców (producentów) "śmiesznych" ekranów z mechanizmem od rolety okiennej (np Punchowa). Przypuszczam że sprzedadzą sam materiał, i jeśli masz minimum umiejętności majsterkowicza to małym kosztem zrobisz se ekran ramowy.

Zawsze mnie ciekawi, czy materiał w tych ekranach to nie jest to samo co w najtańszych "markowych", np typu Optoma.

Nie wiem czy warto cekolować/malować ścianę. Mimo iż będzie dużo lepiej niż na pomarańczowej, to są to jakieś koszty, a owocują jedynie półśrodkiem. No, może 3/4 środka... ;)
 

HokaHey

New member
Nad ekranem pomyśle ale na pewno nie w najbliższym czasie...


Panowie mam pewien problem... otóż zauważyłem że podczas wyświetlania filmów głównie w formacie mkv chyba... na samym dole obraz nie jest równy tzn widać minimalne przesunięcie w poziomie ale tylko w ruchu... sprawdzałem subedit playera plus ffdshow i nie widać tego efektu wszystko wydaje się być ok.

Moje pytanie czy spotkaliście się z tym, wiecie jak temu zaradzić ? Zależy mi na odtwarzaniu filmów przez The Kmplayer ale niestety taki babol występuje...

Może jakieś inne ustawienia w KMPlayer ? obecnie używam KMPWizard na wysoką jakość i średnią.

P.S. To co zauważyłem albo tak mi się zdaje przynajmniej że ten "babol" występuje przeważnie jak materiał jest na cały ekran lub prawie na cały w sensie rozdzieczości że zapełnia ekran..
 

HokaHey

New member
Fanek napisał:
to jest babol ? :D
Zwał jak zwał hehe poradźcie coś lepiej :(

A ty z jakich ustawień korzystasz w KMPlayer ?


----------------------------------------------------

UpDate: problem wygląda tak jak na poniższym linku

http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=9225 z tym że ustawienie na primary wyświetlacz nic nie daje tzn. w tyn przypadku nic nie daje...

Zaraz wstawie parę filmików które zrobiłem i widać ten problem...

-------------------------------------------------------


UpDate2: poniżej linki do filmików z problemem

http://rapidshare.com/files/185336077/MOV09604.MPG.html
http://rapidshare.com/files/185337886/MOV09603.MPG.html
http://rapidshare.com/files/185339732/MOV09602.MPG.html
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
po filmiku wiem już o co Ci chodzi, takie rwanie jakby obrazu na dole.
ja używam KMP 1430, do x264 używam coreavc.
video zaawansowane -jakość
generator video VMR 9 RENDLESS HQ NAPISów.

najlepiej to porób screeny opcje - wew i zew video jak masz ustawione, jeśli używasz coreavc podaj screena z ustawień także.
filtr źródłowy- rozmiar bufora ustaw 50mb.
menadrzer zwyklych filtrow upewnij sie ze napewno masz wymuszenie na odpowiedni kodek.
podaj screen jakis ze zuzyciem procesora.
 

HokaHey

New member












To co zauważyłem jeszcze to że na drugim kompie (notebook) który ma Windowsa XP działa normalnie obraz podłączony do projektora - nie ma żadnych niedogodności a program jest ten sam i identyczne ustawienia KMP. Jedyna rzecz że na stacjonarnym kompie są stery 8.12 @ HD4870 a na lapku 8.10 @ X1600 256MB .... Zaczynam podejrzewać sterowniki, może Vistę już sam nie wiem...

Prosiłbym jeszcze o wyeksportowanie ustawień w Twoim KMP to zainstaluje sobie tę wcześniejszą wersje i zaimportuje ustawienia takie jak ty masz zobaczymy co wtedy będzie...


UWAGA!!! : To co zauważyłem dosłownie przed chwilą to że nawet na laptopie co do tej pory chodziło ok po przestawieniu z natywnej rozdzielczości 1280x800 na 1280x720 zaczyna występować ten nieszczęsny efekt ( testowane na matrycy samego laptopa bez projektora) :-(.... czyli chyba rozchodzi się tutaj o rozdzielczość 720... tylko o co tu chodzi ?

P.S. po ustawieniu na full screen efekt znika - hmmm

 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
ja widze że w KMP chyba nic nie masz ustawionego, a renderem x264 zajmują sie wbudowane kodeki KMP, wiec tak:
http://forum.cdrinfo.pl/f111/poradn...acja-i-konfiguracja-kodekow-i-playerow-79598/

1. K-Lite Mega Codec pack w najnowszej wersji,
2. najnowszej wersji FFDshow,
3. najnowszej wersji Haali Media Splitter,
4. odtwarzacza Cyberlink PowerDVD8,
5. kodeków CoreAVC,

screen:
1. odznacz AVC1 i H264
2.ok
3.ok
4. po zainstalowaniu coreavc ustaw w nim in /out na PC LEVEL
, hardware, skip always, agressive, cropp, force..
w KMP SZUKAJ ZEW DEKODEROW, zaznaczasz 264,avc1 szukaj i dodajesz
*COREAVC VIDEO DECODER PRZY AVC1 i H264
5. zawsze uzyj
6.z mien an uzyj tekstur 3d
7.Matroska na systemowy
8.bufor na 50mb
9.ok
10.ok
11. dodaj zare.filter, wybierasz z listy CoreAVC VIDEO DECODER ok i zaznaczasz WYMUS

tak powinien byc ustawiony KMP, jeszcze są opcje do dzwieku ale chodzi Tobie o obraz. U mnie na takich ustawieniach wszystko smiga ok, zero przycieć :cool: daj znać czy pomogło.
zrob screnna po włączeniu opcji INFORMACJE O ODTWARZANIU, tam masz pdoane co zajmuje sie enkodowaniem obrazu i zużycie cpu.
 

HokaHey

New member
Niestety efekt ten sam :/ Poniżej załączam screena z KMPlayera :





Chyba będę musiał spróbować postawić WIndowsa XP i zobaczyć wtedy bo z notebooka właśnie na XP nie ma takie problemu na FullScreen ...


P.S> nie wie czy to coś ma wspólnego ale gdy kliknę na "Główne problemy odtwarzania" -> skoryguj to wyskakuje mi taki błąd jak poniżej:



--------------------------------------------------------

UpDate:

Zainstalowałem VLC Media Player nic w nim nie zmieniałem ustawienia na default i odtwarza normalnie - nie ma tego problemu... nie wiem czego używa VLC do odtwarzania...
 
Ostatnia edycja:

HokaHey

New member
Fanek napisał:
HokaHey i jak tam wygrywasz ? :)

Zacząłem w końcu się cieszyć tak naprawdę tym projektorem i oglądać filmy zamiast jak do tej pory szukać tylko i wyłącznie rozwiązania tego problemu... więc póki co sprawa utkwiła do weekendu... wydaję mi się że to wina Visty lub sprzętu (mimo bardzo dobrych parametrów) albo Visty + sprzętu ponieważ jak wspomniałem na sporo gorszej maszynie notebooku z X1600 na pokładzie wszystko wyświetla się jak powinno z tym że notebook jest pod kontrolą Windowsa XP więc będę musiał chociażby testowo zainstalować XP na stacjonarnym PC... zobaczymy , dam znać jakby co ;)
 

sonal

New member
Kilka osób pisało ze jesli chodzi o projektory 720p to max. sensowna przekątna obrazu nie powinna przekraczac stu paru cali. U mnie projektor będzie oddalony od przeciwległej ściany o 5,2 m. Z tej odległości TW700 przy wykorzystaniu zoomu moze wyswietlic obraz np. 140 cali. Jakie macie spostrzeżenia odnośnie takiego formatu? Rozumiem ze jasność spadnie, ale co w przypadku jesli będę używał trybu normalnego a nie eco?
 

Smartek

New member
140" to już może być lekka przesada. Nie dość, że ogromna powierzchnia, to jeszcze największy zoom (prawdopodobnie i przypuszczalnie najniższa jasność, jaką może zaoferować projektor), to na dodatek refleksy od sufitu i ścian.
 

Fanek

New member
Bez reklam
sonal napisał:
Kilka osób pisało ze jesli chodzi o projektory 720p to max. sensowna przekątna obrazu nie powinna przekraczac stu paru cali. U mnie projektor będzie oddalony od przeciwległej ściany o 5,2 m. Z tej odległości TW700 przy wykorzystaniu zoomu moze wyswietlic obraz np. 140 cali. Jakie macie spostrzeżenia odnośnie takiego formatu? Rozumiem ze jasność spadnie, ale co w przypadku jesli będę używał trybu normalnego a nie eco?
jest taka zasada, długość podstawy ekranu x2 = odległość oczu od ekranu.

np. ekran 2m w podstawie, odległość 4m i tego sie trzymaj mniej wiecej.
5.2m wiec radziłbym ekran w podstawie 250cm, czyli to jakieś 115"
nie przesadzaj z wielkością ekranu bo później bedziesz żałował.
jak napisał Smartek + refleksy.
 

rzep

New member
Witam,

zamierzam wlasnie kupic projektor i moimi glownymi typami sa wlasnie Epson TW700 i Epson TW680. Wpierw (3 tyg temu) bylem zdecydowany na TW700 bo kosztowal okolo 3200 zlotych ale nagle ceny podskoczyly do gory i nie moge go znalezc nigdzie za mniej niz 3800 zlotych. :hmm:

Dlatego zainteresowalem sie modelem TW680. Moge go dostac za 3000, wiec 20% taniej. Wyczytalem juz, ze TW680 to niemal identyczny model, jednak ma gorszej jakosci optyke. Pytanie tylko - czy to widac w praktycznym uzytkowaniu? Chodzi mi o to, czy roznice zauwaze tylko na planszach testowych przy uzyciu sprzetu mierzacego czy tez w normalnym ogladaniu filmow roznica bedzie zauwazalna?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.
 
Do góry