Kupiłem-Tw700

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
Po miesiącu analizowania rynku w końcu zdecydowałem się na TW700.
Wydaje mi się że w rozsądniej cenie na "Sprzętkom" za 2999zł.
Do tego kupiłem na Allegro w firmie Kraftmann ekaran stały ramowy MW 16:9 106'' za 789 zł.
Ekran w ramce aluminiowej pokrytej aksamitem.Ramka jest super wypas.
Naciąganie materiału okazało się trochę trudne i mam lekkie zastrzeżenia.W jednym rogu delikatnie się fałduje ale może to zniknie.
Jest to mój pierwszy projektor i oczywiście ekran i niestety nie mam porównania co do jakości płótna.
Na razie postawiłem projektor na niskiej szafce żeby sprawdzić na szybko czy mnie powali obraz.
Powiem że jest nieźle.Czeka mnie trochę zabawy z ustawianiem kolorów chociaż W Theater Black2 jest w miarę fajnie.
Ustawianie w TW700 lens shift to makabra luzy jak cholera.Trzeba kilku prób żeby w miarę ustawić obraz.
Głośność w tym trybie niezauważalna.
Postaram się wrzucić kilka fotek.Może uzyskam jakieś cenne wskazówki.

Pozdrawiam
Paweł
 

areqq

New member
kusior napisał:
Do tego kupiłem na Allegro w firmie Kraftmann ekaran stały ramowy MW 16:9 106'' za 789 zł. Ekran w ramce aluminiowej pokrytej aksamitem.Ramka jest super wypas.

Może rzucić link do aukcji ? nie widzę u nich ekranów ramowych. Ile on waży ? Na ile rama jest solidna ? Zrobisz fotki ? Szukam w miarę lekkiego ekranu ramowego który będę mógł przenosić między ścianami - rozwijane "tanie" jakoś do mnie nie przemawiają
 

Bambolo82

Banned
Fajna oferta ekranu. Czyżby pazerność polskich sprzedawców ekranów powoli ustępowała? :D

"Niewidzialna ręka" rynku zrobiła swoje. Nasz rynek A/V jakby trochę powoli wychodzi z dziadostwa i zacofania. Jak w USA to jeszcze długo nie będzie... Moje posty na tym forum, reklama "Wersal'a" ;) też być może trochę się do tego przyczyniły :D.
 
Ostatnia edycja:

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obiecane fotki:
nie mogę wstawić bo muszę mieć 5 postów:twisted:

-ekran delikatnie cuchnie ale może wywietrzeje
-zapachy z chłodzenia projektora też nie są przyjemne ale może to z nowości
-te słupy po bokach (uprzedzam pytania) nie są dla szpanu,w lewym musiałem schować rurę ogrzewania kominkowego na strych a prawy jest do pary
-słyszałem o efekcie odbitego światła od jasnego sufitu ale czy muszę malować na na ciemno?

Pozdrawiam
Paweł
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
areqq napisał:
Może rzucić link do aukcji ? nie widzę u nich ekranów ramowych. Ile on waży ? Na ile rama jest solidna ? Zrobisz fotki ? Szukam w miarę lekkiego ekranu ramowego który będę mógł przenosić między ścianami - rozwijane "tanie" jakoś do mnie nie przemawiają

Rama jest super nie wiem tylko czy materiał to faktycznie MW czy chińska podróba.Nie mam porównania.Co do przenoszenia, to nie jest wcale taki lekki.Raczej nie polecałbym go ruszać.
Linka nie mogę jeszcze dać bo nie mam 5 postów (ale się staram)
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
rama1.jpg

rama.jpg

rama2.jpg

rama3.jpg
 

Buti

New member
Ekran świetnie wygląda i na oko wydaje się być zawieszony na odpowiedniej wysokości a nie gdzieś pod sufitem. Ja miałem ekran namalowany na ścianie i teraz zdecydowałem sie kupić i zamontować rozwijany, może dlatego, że nie zawsze w pokoju chcę sie czuć jak w kinie. Plusem ekranu ramowego napewno jest idealna płaskość powierzchni. Na rozwijanym zawsze są pewne niedoskonałości.
Słupy nieźle się komponują z ekranem w dzień.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
:eek:k: witaj w klubie jak już na stałe ekran szykujesz to może poza ramką ścianę pomaluj na ciemniejszy kolor będzie większy kontrast na fotkach sufitu nie widać ale podloga też dosyć odbija może dywanik połóż poza tym fajny pokój kinowy jeszcze audio fotele i popkorn miłego oglądania ps. mam ten sam projektor
 

Buti

New member
Smartek, wiem, że abyś zaznał przyjemność z ogląania taką jak my (użytkownicy nisko zawieszonych ekranów :cool: ) musiałbyś dokonąć zmian u siebie - ponowne wiercenie, dopasowanie itd. Ja już mam kilkadziesiąt projekcji filmow za sobą i mam wyrobione zdanie gdzie tak naprawede ekran powinien być zamontowany. Kiedyś może sam spróbujesz obniżyć swój. Jesteś zdania, że jest idealnie dla Ciebie. Ok. Ale co powiesz na to aby było jeszcze lepiej :D.Miałem ekran zawieszony nieco wyżej i moim zadniem to nienaturalne spogladać pod górę a jeśli chodzi o czytanie napisów to mamy do wyboru:
- spoglądać na napisy niżej ciesząc sie całym obrazem przy naturalnej pozycji (moje ustawienie),
- spogladać na napisy pod górkę a na obraz jeszcze wyżej (twoje ustwienie).
:)
Pozdro.
 

Smartek

New member
Miałem wcześniej przez bodajże 1,5 tygodnia samą ścianę, na której obejrzałem kilka filmów.
W różnych pozycjach i o różnych wielkościach.
Niżej jest po prostu źle, więc dostosowałem tak, by było jak najlepiej.

;>
 

Bambolo82

Banned
Kwestia gustu i wytrenowania mięśni karku ;).

Dobrze że każdy z Was "potrenował" oglądanie projektora na ścianie zanim zamówił i zamontował ekran na danej wysokości.

Każdy jest zadowolony i dobrze.
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Leeonsjo napisał:
:eek:k: witaj w klubie jak już na stałe ekran szykujesz to może poza ramką ścianę pomaluj na ciemniejszy kolor będzie większy kontrast na fotkach sufitu nie widać ale podloga też dosyć odbija może dywanik połóż poza tym fajny pokój kinowy jeszcze audio fotele i popkorn miłego oglądania ps. mam ten sam projektor

Fotka pokoju w dzień:
rama4.jpg

Tak,myślałem żeby pomalować kawałek sufitu na ciemniejszy w grę wchodzi tylko ten co na słupach, ale nie wiem czy mnie żona nie wyrzuci z domu :).
Z przednimi głośnikami będę miał problem bo nie wstawię ich do "środka",przed słupami trochę blisko,może na zewn. słupów,ale tam znowu kaloryfer i drzwi.

Jeśli chodzi o wysokość faktycznie wydaje mi się że tak jest super.Starałem się powiesić go tak aby środek był na wysokości oczu osoby siedzącej na sofie,czyli ok 110 cm.W kinie też najlepiej się ogląda jak mamy miejsca z których widzimy środek ekranu.

Pozdrawiam
Paweł
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Głośniki "na słupach" wcale nie muszą być za blisko. Najlepiej jeśli wszystkie głośniki są w identycznej odległości od słuchacza. Tak więc, im dalej lewy i prawy są rozsunięte na boki, tym bardziej trzeba je odsunąć od ściany.
 

.:Marcin:.

New member
kusior napisał:
Witam!
Po miesiącu analizowania rynku w końcu zdecydowałem się na TW700.
Wydaje mi się że w rozsądniej cenie na "Sprzętkom" za 2999zł.
Do tego kupiłem na Allegro w firmie Kraftmann ekaran stały ramowy MW 16:9 106'' za 789 zł.

Paweł

Poszedłem podobną drogą :)
TW700 od tego samego dostawcy. Ekran również z tego źródła co Ty, ale zdecydowałem się na 100" Pull-Up'a (ze względu na większą mobilność zestawu :) ).
 
Do góry