który wybrać sony czy sharp

sabrex11

New member
MIKE co ty pokazujesz??? nie jestem alfą - omegą tak jak niektórzy na tym forum
mam ten telewizor od tygodnia (40LX810), wybierając się do sklepu zabrałem pena z kolorami testowymi aby sprawdzić podświetlenie + kilka obrazów kontrolnych i stwierdzam że niema czegoś takiego jak to co pokazałeś. albo ktś celowo grzebał w ustawieniach i rozregulował odbiornik albo to walnięta sztuka.
to samo można zrobić z każdym odbiornikiem - nawet z Toshibą :-D
aha, jeszcze nie przeprowadzałem kalibracji tego wyświetlacza jak radzą poniektórzy ale mam zamiar to zrobić jak będzie troszkę chłodniej:-D
 

Mike25

New member
sabrex11
Nie rozumiem twojego zarzutu. Wkleiłem foty z LE810, one tak właśnie wyglądają, przynajmniej u ich posiadaczy z linków które podałem. Absolutnie nie twierdzę, ze każdy egzemplarz wygląda identycznie (nawet dwa wklejone przeze mnie przykłady się różnią), jednak generalnie edge LED tak właśnie wyglądają, jedne lepiej inne gorzej, ale jest to cecha edge LED i również gorszych CCFL.

W sklepowych warunkach możesz sobie guzik sprawdzać, a nie podświetlenie. Zgaś światło, zrób fote w idealnej ciemni na max podświetlonym TV przy czarnym tle (jpg) i wtedy dopiero realnie zobaczysz jakość podświetlenia swojego egzemplarza. Może będziesz miał lepsze niż na zaprezentowanych zdjęciach, może gorsze, tego nie wiem.

Moim postem chciałem uświadomić ludzi czym się charakteryzuje krawędziowe podświetlenie, ponieważ zauważyłem, że temat różnic w poszczególnych rodzajach LED praktycznie nie jest na tym forum poruszany, więc dobrze by było jak wśród konsumentów wzrośnie świadomość wad i zalet poszczególnych rodzajów rozwiązań LED. Nie ma nic gorszego niż podejmowanie decyzji bez odpowiedniej świadomości tego na co się decydujemy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kolejna bzdura.
Sprawdziliśmy ponad 200 tych telewizorów i żaden nie miał nawet jednej chmurki :) .
Po rozjechanym znaku Sharpa na dole widać że zdjęcia są spreparowane.
Więc takie sensacje można włożyć w buty.
Dowolne zdjęcie z jednolitym tłem wyraźnie pokazuje że nie ma żadnych problemów z nierównym podświetleniem.
015_P1120387.JPG


003_P1120474.JPG


016_P1120497.JPG


017_P1120449.JPG


Największy clouding w historii miał Sony - ale już sobie z tym też poradził:
clouding - Szukaj w Google

Obecnie w bardzo cienkich telewizorach widać nie równe podświetlenie matrycy.
 

Mike25

New member
kolejna bzdura.
Sprawdziliśmy ponad 200 tych telewizorów i żaden nie miał nawet jednej chmurki :) .
Po rozjechanym znaku Sharpa na dole widać że zdjęcia są spreparowane.
Więc takie sensacje można włożyć w buty.
Kolejne bezpodstawne zarzuty. Lekko rozjechane zdjecie jest dowodem słabej stabilizacji optyki w aparacie i nienajlepszych ustawień (dłuższy czas migawki, fota robiona z ręki), a nie żadnych preparacji! W tematach, które podałem można sobie poczytać ilu ludzi narzeka na clouding, nie są to tylko te dwa przypadki do których podałem foty. Więc takie zarzuty traktuję na poziomie szkoły podstawowej. Na obronę swoich tez o rzekomym równomiernym podświetleniu jak zwykle nie podałeś nic, wyłacznie foty na podstawie których nic się nie da stwierdzić, bo fota musi być zrobiona na max podświetleniu i całym czarnym tle i stosunkowo dłuższym czasie nastawienia migawki.

Doprawdy zdumiewa mnie czemu tak zażarcie bronisz tezy o rzekomej równomierności podświetlenia edge LED. Kolejna ewidentna ściema! To prawdy, że Sony miał problemy z cloudingiem w poprzednich modelach CCFL. Co więcej, tak jak KAŻDY producent ma również takie problemy ze wszystkimi edge LED w swojej ofercie. Sharp nie jest na tym polu żadnym wyjątkiem. W równym stopniu ludzie narzekają na edge LED w Sonym Samsungu, Sharpie i innych, bo to dotyczy wszystkich producentów. Jeszcze żadnemu się nie udało wymyślić sztuczki, która by robiła idealne podświetlenie przy krawędziowym ledzie.
 
Ostatnia edycja:

sabrex11

New member
nie będę podpierał swojej opinii fotkami - jest tu tego sporo, ale w domu (wieczorem) w dniu zakupu odpaliłem raz jeszcze to samo co w sklepie (tam również nie było widno) i sprawdzałem 6 kolorów które przygotowałem sobie w Photopaint : RGBY i dodatkowo biały i czarny.
może miałem szczęście :p
 
Do góry