który wybrać sony czy sharp

adas2412

New member
Witaj kubis czy mógłbyś mi podać jakieś odpowiednie ustawienia obrazu jeżeli takie masz. bo mecze z ustawieniem pod "n" z góry dzięki
 

bronekwoj

New member
więc pozostało mi tylko isc i na wlasne ryzyko kupic telewizor .
widze ze nikt nie pomoze w podjeciu tej waznej decyzji zekam jeszcze na test 822 i wtedy bede wiedzial co zrobie
 

kubis

New member
No kolego co do wyboru to niestety ale sam musisz wybrać który model jest dla Ciebie najlepszy... my podajemy Ci tylko modele które uważamy za dobre. Albo zamów prezentację w domu albo idź do sklepu i porównaj modele.
kolego adas2412 co do moich ustawień to niestety ale jestem na wczasach, jak przyjadę i nie zapomnę to Ci podam moje ustawienia ale ja mam cyfre +
Pzdr
 

bronekwoj

New member
dziekuje wszystkim ktorzy sie tutaj wypowiedzieli nie podjalem jeszcze decyzji na jaka marke i model sie zdecyduje ale juz sytuacja sie lekko wyklarowala pozostaje mi teraz isc do sklepu i wreszcie zakupic telewizor.
dziekuje wszystkim
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizor z pierwszych obserwacji skróconego testu - rewelacja. Ustawienie kolorów - super. Paleta barw jak marzenie.
Płynność skośna z testów Monstera rewelacja.
Płynność pionowa testów Pioneera - genialna.
Całość za parę dni - bo czekamy na kolejną dostawę.
 

foamclene

New member
Po tym jak Sony rozegrało sprawę z KDS'ami na których po jakimś czasie wypala się "optical block" plama na wiekszości wyświetlacza :) i obraz na tv staje się zielony (po tzrech latach uzytkowania tv nadaje sie jedynie do gier w żadnym wypadku do oglądania telewizji)
osobiście nigdy więcej nie kupię telewizora SONY i szczerze odradzam wszytskim, którzy biorą pod uwagę wybór tej marki
nie wiem jak na świecie, ale wsparcie/serwis Sony w polsce woła o pomstę do nieba (jak zadzwoniłam do serwisu w celu wymiany lapy pani kazała mi dostarczyć tv do serwisu ponieważ nie prowadzą sprzedaży części serwisowych jaką podobno jest lapma :) pudło 55" które nie wchodzi do winy i wymagało ręcznego transportu na 11 piętro kazali mi przywieźć do Warszawskiego serwisu :)) (chwała bogu, że udało sie zamówić samą zarówkę w stanach za grosze, niestety tak jak wspominałam od ok drugiego roku użytkowania tv nadaje sie tylko i wyłącznie do grania ze względu na wadę fabreyczną o której z pewnościa było już wiele na forum :)
pozdrawiam wszytskich współpokrzywdzonych i nabitych w butelkę polskich właścicieli KDSów :) trzymajmy się innych marek przy kolejnych wyborach
 

senior45

New member
Obecnie polecam tylko SHARP.Sony mu nie podskoczy zadnym modelem nawet X.Kolory i kontrast, design oraz pilot sa poza zasiegiem Sony.Do tego 46 cali "ciagnie" tylko 90 watt.LEDy Sony to jakas pomylka.Oczywiscie mowie o nowych modelach Sharpa z 4 kolorami.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Wiem, że nie powinno sie uogulniac, raczej oceniac pojedyncze modele. Ale coz, moja opinia jest taka: czasy kiedy tv Sony byly topem - Trinitron bezpowrotnie (?) minely. Oczywiscie, obecne, najwyzsze Sony modele sa ok, ale konkurencja jest i tak daleko do przodu.
 

Mike25

New member
Obecnie polecam tylko SHARP.Sony mu nie podskoczy zadnym modelem nawet X.Kolory i kontrast, design oraz pilot sa poza zasiegiem Sony.Do tego 46 cali "ciagnie" tylko 90 watt.LEDy Sony to jakas pomylka.Oczywiscie mowie o nowych modelach Sharpa z 4 kolorami.
Idąc tym tropem LEDy w Sharp QUATTRON to też "jakaś pomyłka", bo wystarczy poczytać sobie tutaj ilu użytkowników wymieniało te TV i w konsekwencji zwracało do sklepów z powodu tragicznego podświetlenia edge LED, jak również braku uzyskania satysfakcjonujących ustawień obrazu mimo niejednego podejścia do kalibracji Official Sharp Aquos/Quattron LC-XXLE810UN/LC-XXLE820UN Owners Thread - AVS Forum Póki co RGBY powoduje więcej komplikacji niż dobrodziejstw, a większość źródeł i tak jest nagrywana w RGB, zatem korzyść z RGBY jest póki co wątpliwa. Chyba, że nagle wszyscy producenci TV i twórcy contentu video przerzucą się na RGBY...

Każdy edge LED jest w jakimś sensie "pomyłką", bo jest prawdziwa loteria i graniczy z cudem, żeby trafić dobrze podświetlony ekran.

Sharp robi bardzo dobre panele (pomijam tu "eksperyment" w postaci QUATTRONA), ale Samsung/Sony robią nie gorsze w swojej fabryce. Poza matrycą o jakości obrazu decydują algorytmy obróbki video i tutaj najlepsze ma Sony (BE3) i Toshiba (MB).

Wszystko jest względne i nic nie jest idealne. Zależy kto jakie ma oczekiwania i do czego chce TV.
 
Ostatnia edycja:

senior45

New member
bardzo ladnie i fachowo to napisales kolego jednak dla uzytkownika liczy sie obraz a nie parametry.Ja posiadam Sony Z5500 ale kiedy zobaczylem co potrafi SHARP opadla mi szczeka.
 

plejak

Banned
święte słowa.

Idąc tym tropem LEDy w Sharp QUATTRON to też "jakaś pomyłka", bo wystarczy poczytać sobie tutaj ilu użytkowników wymieniało te TV i w konsekwencji zwracało do sklepów z powodu tragicznego podświetlenia edge LED, jak również braku uzyskania satysfakcjonujących ustawień obrazu mimo niejednego podejścia do kalibracji Official Sharp Aquos/Quattron LC-XXLE810UN/LC-XXLE820UN Owners Thread - AVS Forum Póki co RGBY powoduje więcej komplikacji niż dobrodziejstw, a większość źródeł i tak jest nagrywana w RGB, zatem korzyść z RGBY jest póki co wątpliwa. Chyba, że nagle wszyscy producenci TV i twórcy contentu video przerzucą się na RGBY...

Każdy edge LED jest w jakimś sensie "pomyłką", bo jest prawdziwa loteria i graniczy z cudem, żeby trafić dobrze podświetlony ekran.

Sharp robi bardzo dobre panele (pomijam tu "eksperyment" w postaci QUATTRONA), ale Samsung/Sony robią nie gorsze w swojej fabryce. Poza matrycą o jakości obrazu decydują algorytmy obróbki video i tutaj najlepsze ma Sony (BE3) i Toshiba (MB).

Wszystko jest względne i nic nie jest idealne. Zależy kto jakie ma oczekiwania i do czego chce TV.


Dodam od siebie to co fachowcy a nie forumowicze wypisują w testach tv na tym jak i konkurencyjnym forum.Klient jest wzrokowcem i lubi nowinki techniczne dlatego kupuje 3D choć nie ma sygnału 3Dd w domu i nie ma BR który odtwarza 3 d klient chce tv szczupłych jak lustro dlatego kupuje sharpy samsungi cienkie jak lustra zapominajac ze podświetlenie led edge jest bardzo wadliwe bo nierównomiernie rozprowadza na matrycy podświetlenie.Jest śliczny tv i paskudny obraz .Ale klient lubi tricki dlatego kupuje ładne z wygladu tv .Jęsli led to tylko full a takich jest tylko ok .10% i są drogie.Jesli lcd to tylko z podświetleniem tradycyjnym .Jeśli led to tylko full.

Muszę przyznać, że na LEDowe telewizory markowane przez Sony wyczekiwałem z ogromną niecierpliwością. 2009 rok był rokiem "cienkich" ekranów i wcale nie piszę tego z przekąsem: ten typ podświetlenia póki co nie pokazał za wiele dobrego. Mowa oczywiście o podświetleniu krawędziowym czyli Edge LED bo już większa ilość diod LED (podświetlenie lokalne a do tego RGB itp) daje sporo lepsze efekty. Głównym promotorem tego rozwiązania była w 2009 roku firma Samsung. Nawet nazwała to nową technologią czyli LED TV ale jak wszyscy już doskonale wiedzą to dobry, poczciwy LCD z nowym typem podświetlenia. Firma Sony, która kojarzy się z jakością broniła się jak mogła przed telewizorami LED ale rynek to rynek i wielu klientów wybiera wygląd ponad wszystko . to cytat z forum.:krol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 46LE810 - test otwarty - HDforum
Sharp Quattron na testach pokazał że ma właśnie równe podświetlenie dzięki nowym rodzajom dyfuzorów.

Nie zauważono nie równego podświetlenia.
010_P1120491.JPG


Korzyść największa na świecie nie jest wątpliwa ale jest kluczowa.
Pobór energii - to światowy problem. Dbałość o Ziemię do obowiązek każdego.
Sharp przoduje w tej dziedzinie bez cienia wątpliwości.

7 Eco jest rozwiązaniem firmy SHARP z siedmioma unikalnymi funkcjami, służącymi ochronie środowiska. Obejmuje ono funkcje: X-Gen - panel dziesiątej generacji, podświetlenie LED, ekologiczne sterowanie obrazem, główny wyłącznik zasilania, przycisk Eco na pilocie, optyczne sterowanie obrazem (OPC) i wyłączenie przy braku sygnału lub braku obsługi.

img_eco_positive_02.jpg
Fragmenty zaznaczone kropkowanymi liniami i panele słoneczne na dachu są graficzną wizją ostatecznego wyglądu.
"Zielona Fabryka Sakai" została stworzona jako efekt tych wizji. W zakładach w Sakai będą powstawały dwa rodzaje produktów przyjaznych dla środowiska: energooszczędne panele LCD i wytwarzające energię panele słoneczne. Celem firmy Sharp jest przekształcenie tych zakładów w zaawansowaną ekologicznie bazę produkcyjną poprzez zastosowanie takich ekologicznych rozwiązań jak zastosowanie lamp LED w oświetleniu zewnętrznym i wewnętrznym (około 100.000 lamp LED) w całym kompleksie. Ponadto firma Sharp zainstaluje panele słoneczne na wszystkich dachach fabryki, żeby zaspokoić w ten sposób częściowe zapotrzebowanie energetyczne zakładów.
Zielona fabryka w Sakai to nowa siła stymulująca dążenie firmy Sharp do tworzenia produktów przyjaznych dla środowiska w ekologicznych zakładach, co przyczyni się do powstania "zielonego" społeczeństwa.

I oczywiście ocena ludzi którzy mieszają kolory. Wiedzą że dodanie koloru żółtego ma bezsprzeczny wpływ na wynik końcowy jakości.

Ale ważniejsza jest dynamika kolorów :
007_DSC_9599.jpg


Nasycenie kolorów bardzo dobre.
012_P1130107.JPG



Kolory postrzegamy w zależności od dokładnego bilansu stymulacji i każdy rodzaj receptora współpracuje w stosunku do siebie nawzajem. Możliwe jest żółte światło jest potrzebne do produkcji innego postrzegania kolorów niż jest to możliwe osiągając barwę z połączenia tylko czerwony + zielony . Żółte światło pobudzi bardziej niebieskie receptory i mniej czerwone , ale więcej niż zielone.
Sprawę komplikuje postrzeganie kolorów , postrzeganie które zależy również od czynników takich jak natężenie i kolor obszarów obrazu.
Najważniejsze jest to, iść do sklepu, porównać Quattrona Sharp do innych modeli i zobaczyć który z nich wygląda lepiej bo nie ma dwóch osób które widzą , czują , słyszą dokładnie w ten sam sposób.
021_P1130120.JPG
 

plejak

Banned
To niestety nie rewolucja.

Ale zauważono słabe kąty boczne i gorszą czerń.Czwarty kolor to duży plus niemniej nadal to edge led .:neutral:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rewolucja to duże słowo. Rewolucja jak się rozwinie - zobaczymy.

Jak każdy LCD :
019_P1120644.JPG


Lepsze jest formatowanie obrazu (zachowanie proporcji) przez Sharpa.
022_P1120649.JPG


Ale i tak lepiej gra niż konkurencja.

jeszcze raz czerń na wprost tego telewizora .
012_P1120628.JPG


i jeszcze raz kąty boczne po kalibracji obrazu.
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
014_P1120632.JPG


Czas na sygnał telewizyjny Cyfry +
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
Sharp 46LE810 - test otwarty - HDforum
Sharp Quattron na testach pokazał że ma właśnie równe podświetlenie dzięki nowym rodzajom dyfuzorów.

Nie zauważono nie równego podświetlenia.
Oto "nowe rodzaje dyfuzorów" w LE810, jak widać jednak niczego nie poprawiły

img0198f.jpg

Official Sharp Aquos/Quattron LC-XXLE810UN/LC-XXLE820UN Owners Thread - Page 23 - AVS Forum

img2770.jpg

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1246058&page=24

Edge LED jest najgorszym ledem i nie ma co tego faktu pomijać, dotyczy absolutnie każdego producenta. Krawędziowy LED daje najmniej równomiernie podświetloną matrycę ze wszystkich rodzajów podświetleń, a przy tym też zmniejsza kąty widzenia. To, że komuś się trafi lepiej podświetlone to ma szczęście, jednak generalnie w edge led jest z tym bardzo kiepsko.
 
Ostatnia edycja:
Do góry