który wybrać sony czy sharp

bronekwoj

New member
witam wszystkich chciałbym poprosić o pomoc znawców wielkich i mniej wielkich w podjęciu decyzji co do zakupu telewizora mam dwie prośby chodzi o wielkość ekranu i producenta SONY lub SHARP
odległość będzie gdzieś 3.5-4 m
sygnał będzie z N-ki
chodzi mi żeby ktoś konkretnie mi podał wielkość i model telewizora już mi się nie chce czytać wszystkich za i przeciw bo mam taki mętlik że głowa boli z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
 

Ares78

New member
Temat powinieneś wrzucić raczej do działu ogólnego wtedy mógłbyś na większą miarodajność. Druga sprawa to dokładniejsze dane, ok podałeś odległość, ale przydałaby się jeszcze informacja o nasłonecznieniu pomieszczenia, podawanym sygnale czy chociażby kwocie jaką chcesz przeznaczyć na telewizor. Bez tego to można sobie co najwyżej gdybać...
 

bronekwoj

New member
pokój jest więcej słoneczny do południa aw dalszej częsci dnia już jest ok .
kwota jaką chcę przeznaczyć to góra 6500 tyś. dziękuję za odpowiedzi
 

bronekwoj

New member
chyba że jeszcze toshiba sv 685.
nie wiem czy kupić sharpa le 46 810
czy sony i tu jest problem z wyborem modelu najpierw myślałem o z 5500 a teraz już nie wiem czy brać z zwykłym podświetleniem czy edge led
lub wyżej wspomnianą toshibe sv 685.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba SV685 to inna półka. O wiele wyższy model od krawędziowego Sharpa.
Toshiba ma przecież tech. FULL LED(4000diod) z lokalnym wygaszaniem obszarów!
To LED z najwyższej półki.
Moim zdaniem najlepszy Tv w Polsce:)
 

bronekwoj

New member
to może mi ktoś doradzić jaki lcd kupić z tych które wymieniłem.
Chyba że bedzie zlewka niech się gosciu sam martwi ale w końcu od jest chyba te forum żeby sobie pomagać ale może się mylę
 

bronekwoj

New member
więc może dodam jakimi modelami się interesuje lub które wchodzą w grę.
SHARP LE 46 810.
SONY-KDL 46 I TU JEST PROBLEM CZY HX CZY NX LUB Z 5500
TOSHIBA SV 46 685 D.
myślę że rozmiar jest odpowiedni do odległośći z jakiej będę patrzył chyba że się mylę więc proszę doradzcie coś.Może KIKI wyrazi swa opinię będę wdzięczny.
 

kubis

New member
Miałem podobny problem co Ty i wybrałem Sony 46HX700 i dla mnie świeci pięknie!! porównywałem go z modelem NX ale był o wiele gorszy obraz tylko wygląd ma troszkę lepszy. Bierz spokojnie HX i będziesz zadowolony.
 

Techno200

New member
mialem ,ten sam dylemat co ty, dokladnie te same modele bralem pod uwage, kupilem sonego 46hx700, obraz ok, tylko tyle ze ze mi sie po 3 dniach zepsul :/
 

Ares78

New member
więc może dodam jakimi modelami się interesuje lub które wchodzą w grę.
SHARP LE 46 810.
SONY-KDL 46 I TU JEST PROBLEM CZY HX CZY NX LUB Z 5500
TOSHIBA SV 46 685 D.
myślę że rozmiar jest odpowiedni do odległośći z jakiej będę patrzył chyba że się mylę więc proszę doradzcie coś.Może KIKI wyrazi swa opinię będę wdzięczny.


Jeżeli masz w dobrej cenie to z5500 jest bardzo fajnym modelem i dodatkowo w przeciwieństwie do hx700 ma zastosowaną matrycę półmatową także nie ma problemu z refleksami. Minusem jest natomiast słabsza multimedialność w zestawieniu z tegorocznymi modelami i tak np. adaptera wifi nie podepniemy tak samo przez USB nie odtworzymy filmów divx.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bronekwoj -
Widzę że określiłeś poziom oceny jakości .
SHARP LE 46 810 model Quattron - o extra palecie barw.
Jest dodatkowo promocja na modele . Prezent i 5 lat gwarancji.
SHARP - PROMOCJA QUATTRON | nagrody

TOSHIBA SV 46 685 - jest produkowana już tylko 55 SV 685 - ale musisz podać jakie masz warunki w mieszkaniu ?

SONY-KDL 46 I TU JEST PROBLEM CZY HX CZY NX LUB Z 5500 - tu musisz poczytać wątki ,bo jest parę problemów z NX a Z - to już historia.

Żeby nie iść w ciemno - poproś o prezentację w domu.
I weź pod uwagę 46LU 820 .
Pamiętaj o :
Kalibracja telewizora cyfrowego - Audio-wideo - NT w INTERIA.PL - nowe technologie, komputery, gadżety, wynalazki, technologia, telekomunikacja, testy, komputer, test
 

bronekwoj

New member
czyli dalej nie mam pewnej odpowiedzi ale już sie trochę wyjasniło
Toshiba odpada bo nie ma już 46''
Sony NX problemy z modelem . Z historia tylko na korzyść Z czy raczej na nie korzyść .Więc zostaje model HX
Sharp i tu 810 lub 820 raczej wybrałbym chyba 810 bo 820 przez szybę odbija światło z tego co szanowne grono forumowiczów pisze.Więc na placu boju pozostają dwie firmy z dwoma modelami.Zatem na jaki model postawić.
Sony HX
Sharp 810
 

bronekwoj

New member
sony HX też ma szybe wiec już nic nie wiem co wybrać nie chciałbym żeby patzrąc na telewizor odbijała mi sie w nim moja facjata lub coś innego co by rozpraszało uwagę na to co się ogląda
 

Hartson

New member
Bez reklam
sony HX też ma szybe wiec już nic nie wiem co wybrać nie chciałbym żeby patzrąc na telewizor odbijała mi sie w nim moja facjata lub coś innego co by rozpraszało uwagę na to co się ogląda

Skoro jesteś niezdecydowany i masz dylematy co do kupna telewizora, które pewnie nawet nie rozwiązują wycieczki do MM czy Saturna, to zamów prezentację u Kikiego i będziesz wiedział co Tobie odpowiada. Inaczej, widać, że cały czas będziesz się "miotał" między markami.
 

Ares78

New member
Sony NX problemy z modelem . Z historia tylko na korzyść Z czy raczej na nie korzyść .Więc zostaje model HX

Model z serii Z jest do tej pory bardzo udanym i zapewniającym świetną jakość obrazu i obróbką sygnału SD na poziomie tegorocznych nowości (ten sam procesor obrazu) do tego matryca jest półmatowa więc nie ujrzysz refleksów. Minusem jak wspomniałem to mniejsza multimedialność i dostępność (a jak się już znajdzie to pytanie w jakiej cenie).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście prezentacja wszystko wyjaśnia.
Sprawdź bo Sharp ma 5 lat gwarancji i dość drogie prezenty.
 

Mike25

New member
Sony też ma 5 lat gwarancji (w salonach sony centre i sony style) i to na wszystkie modele i przekątne. Obecna promocja Sharpa jest właśnie odpowiedzią na działania konkurencji ;)

Sony jeśli już ma być glossy to HX (tylko uważaj jakie masz wnętrze, bo to naprawdę potrafi przeszkadzać), jeśli mat to EX500.

Sharp 810 jest dosyć udany, o ile będziesz oglądał tylko na wprost.
 

bronekwoj

New member
a jak wyglada taka prezentacja u kikiego.
czyli sharp ma tak kiepskie katy ze sie nie da patrzeć pod jakimś katem.
sony HX znowu ma szybę i bedzie odbijał swiatło
sony Z znowu nie ma multimediów.
wiec jestem w punkcie wyjscia.
co do sygnału sd z tych telewizorów to sharp ma gorszy od sony HX zcy Z
kąty sony HX. Z czy sharp 810.
i ogólnie wziasc pod uwage marke,serwis tej marki w polsce na jakiej zasadzie działa dla klienta .
i co wreszcie kupic
 
Do góry