Kto ma Sony kd-85xg8596??

pieczatki24

New member
Panowie, nie można się zniechęcać i być "mientkim". Takie jest życie, chcesz coś, to musisz coś z siebie dać ; )
Często na forach widzę podobne wpisy. Duży, nie da się, po co, nie jest żle, a z drugiej strony widać niezadowolenie.

Sam swojego 82" wymieniałem (a miał połowe mniejszy clouding jak Kolegi wyżej), nie pytałem się na forach, zwyczajnie zdjąłem ze ściany, potem układanka jak w puzle ze styropianem, tu nie pasuje, tam odwrotnie, całość włożyć z powrotem, wyczyścić skrupulatnie, zafoliować, ładnie ułożyć, potem zamówiłem transport (prywatny) i zwrot do sklepu, czyli następny problem, gdzie podjechać, która rampa, kto przeniesie z magazynu na sklep, kto będzie otwierał i sprawdzał, cały długi zabieg, dochodzi do tego jeszcze dyskusja, po co, dlaczego itp. Następnie długie stanie w kolejce z papierami, zamieszanie, zwroty, pieczątki, wydanie z magazynu, znowu wnoszenie do domu i chwila prawdy, to wszystko trwa, ale to tylko KILKA GODZIN, może pół dnia, zależy gdzie zwracamy i na jakich zasadach.
Najlepiej oczywiście kupić w internecie, jak nie pasuje, to zapakować, czekać na kuriera i niech zabiera. Ja wziąłem w sklepie, ale wyraźnie zaznaczyłem, że chce mieć możliwość zwrotu, w przeciwnym wypadku biorę przez internet, a decyzje taką podjąłem, właśnie z uwagi na czas, wiedziałem, że szybciej ogarnę własny transport i procedurę zwrotu/wymiany, jak bezkolizyjny i bezstresowy zakup przez sieć.
Coś za coś. Plus był taki, że w kilka godzin miałem w domu następny tv.

Taka rada, od siebie. Jeżeli coś gryzie, to nie przyzwyczajamy się na siłę, nie o to chodzi, trzeba wziąć dupe za przeproszeniem i działać, zawsze pamiętać, że te kilka godzin zamieszania szybko mija, a sprzęt (czy cokolwiek w życiu) będzie służyć na lata. Sam już nie pamiętam tych kilku godzin zamieszania, a na tv patrzę każdego dnia z zadowoleniem.


Znam historię, gdzie przy zwrocie podłączyli telewizor prosto z mrozu i walnęli, że jest zepsuty i można reklamować.
 

Adam Maciejewsk

New member
75xg8596 to jakaś porażka.
Clouding dość duży. Po lekkim przetarciu ściereczką matrycy, pole cloudingu zmieniło się.
Kupiłem kilka dni temu w EURO AGD.
Zwracać do sklepu czy nie.
Jeśli nie, to są jakieś sposoby by zmniejszyć ten efekt?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Naprężenia, pisałem o tym. Szczególnie na dużych powierzchniach. Pewnie jak wygniesz lekko tv, to rownież może się pozmieniać. Możesz trafić na lepszy, lub wręcz przeciwnie, sam oceń.
Ja wymieniłem i trafiłem na lepszy model, pewnie ten milimetr wygiecia w inną stronę załatwił w jakimś stopniu sprawę.
 

wucash

Active member
Bez reklam
u mnie paradoksalnie niewielki clouding zniknął po powieszeniu - głównie w wyniku zmiany kąta patrzenia (wniosek z tego że to nie do końca clouding ale niedoskonałości kątów w VA) ale naprężenia też miały pewnie wpływ...
 

Reso33

New member
Pytanie do ekspertów, porównując dwa tv sony 75xg8596 vs. sony 75xg9505 na rtings w pozycji Pre-Calibration są wyniki 9.2 vs 6.4 natomiast po kalibracji ta różnica się zmniejsza 9.6 vs 9.2 czy to oznacza że różnica w kontraście, czerni i w innych parametrach będzie bardzo mała ? a co za tym idzie dla zwykłego użytkownika 75xg8596 oglądanie tv będzie jakościowo ok ?
Pytam ponieważ zastanawiam się nad kupnem 65xf95 a 75xg85 - odległość od kanapy ok. 4-3.5metra i nie wiem czy te 65' nie będzie za małe. Sygnał z satelity NC+.
Dzięki za pomoc.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Pytanie do ekspertów, porównując dwa tv sony 75xg8596 vs. sony 75xg9505 na rtings w pozycji Pre-Calibration są wyniki 9.2 vs 6.4 natomiast po kalibracji ta różnica się zmniejsza 9.6 vs 9.2 czy to oznacza że różnica w kontraście, czerni i w innych parametrach będzie bardzo mała ? a co za tym idzie dla zwykłego użytkownika 75xg8596 oglądanie tv będzie jakościowo ok ?
Pytam ponieważ zastanawiam się nad kupnem 65xf95 a 75xg85 - odległość od kanapy ok. 4-3.5metra i nie wiem czy te 65' nie będzie za małe. Sygnał z satelity NC+.
Dzięki za pomoc.

Z 4m 65 cali będzie zbyt małe
9505 jest o 2 półki wyżej od 8596 nie ma sensu porównywać tych 2 TV zupełnie inne klasy sprzętu
 

Reso33

New member
Chciałbym maks wydać ok.8kpln sprzedawca w sklepie powiedział ze nie będę widział różnicy przy takiej odległości jeśli źródłem będzie telewizja satelitarna.
 

Proximity

Member
Chciałbym maks wydać ok.8kpln sprzedawca w sklepie powiedział ze nie będę widział różnicy przy takiej odległości jeśli źródłem będzie telewizja satelitarna.

To moze pomysl o kompromisie... SONY KD-75XF9005. Jest obecnie w cenie ok 8000 zl i ma pelne podswietlenie strefowe. Natomiast gdybys mogl wydac teraz 8000 zl i rozlozyc 2000 zl w ratach 0 procent, to moze pomysl o 75XG9505 za 9999 zl, ktory ma swietna powloke dajaca mozliwosc ogladania pod katem, bez zaniku kontrastu, jak to bywa w innych panelach typu VA. Do tego jest na nowszej, szybszej platformie sprzetowej, Android smiga, ladniejszy pilot i wiele wiecej stref podswietlania ma, przez co jeszcze lepszy kontrast. Taki TV kupuje sie na 6-10 lat.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Dla zainteresowanych - pojawiła się aktualizacja m.in. dla naszego modelu do androida 9.0.
Standardowo tv na razie nie widzi jej online i trzeba użyć pendrive'a. U mnie poszło od strzała na razie wielkich różnic (poza układem menu) nie widzę - mam nadzieję, że znikną drobne błędy związane z odtwarzaniem filmów (chociaż w ostatnim czasie ich nie zauważyłem).
 
Ostatnia edycja:

Piotr1980

New member
Czy model 55xg8505 wspiera dolby vision i do dolby atmos w Netflix? Mógłby ktoś potwierdzic oraz czy działa passtrough przez HDMI eArc do soundbara/amplitunera z dolby atmos?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

cstmk

New member
Witam,

Posiadam Sony 65AG9 + soundbar Samsung HW-Q90R.

Przy tej konfiguracji podczas oglądania Netflixa z Atmosem występuje problem który nazwę "załączaniem się Dolby Atmos". Mianowicie na Netflixie wyświetla się "dolby vision/ atmos", na grajbelce również wraz z rozpoczęciem odtwarzania wyświetla się Dolby Atmos. Wszystko pięknie oprócz tego, że co jakiś czas dźwięk tak jakby zaskakuje i znowu na belce wyświetla się DA.. Dość randomowo sytuacja powtarza się co jakiś czas rzadziej lub częściej bądź wcale- jednak notorycznie. Na różnych forach próbuję znaleźć przyczynę gdyż ten problem występuje nie tylko u mnie, ale jak do tej pory brak rozwiązania i wszyscy drapią się po głowach.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Z góry dzięki za pomoc/ sugestie..
 
Do góry