Kto ma Sony kd-85xg8596??

wucash

Active member
Bez reklam
Nie robiłem żadnej kalibracji - są to ustawienia, które na moje i mojej żony oko najbardziej pasują. Ustawiany pod oglądanie wieczorem przy zgaszonym świetle.

Czujnik światła - wyłączony
Jasność - 15
Kontrast - 90
Gamma - 0
Poziom czerni - 48
Dostosowanie czerni - mała
Zaawansowane zwiększenie kontrastu - wyłączone

Nasycenie - 60
Odcień - 0
Temperatura barw - ciepła
Żywy kolor- średni

Ostrość - 60
Tworzenie realizmu - ręcznie
Rozdzielczość - 50
Redukcja losowych zakłóceń - wyłączone
Cyfrowa redukcja zakłóceń - wyłączone

Motionflow - wyłączone
Gładkość - 2
Czystość - minimalna
Tryb kliszy - automat
 
Ostatnia edycja:

Drzymek

Member
Mi udało się kupić w sklepie zupełnie nowy zapakowany za 8100zl (taka promocja była tylko przez dobę) :D

Co mogę powiedzieć. Wielkość jest mega (zwłaszcza jak się ogląda z 3m) , obraz w HDR urywa ass, jasność bardzo mocna, czarny trochę rozczarowuje ale, tylko w ciemnych scenach. Gdy są jakieś jasności na ekranie to nawet czarny jest bardzo dobry.

Przydałyby się jakieś ustawienia po profesjonalnej kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

Drzymek

Member
9500zl cena wyjściowa i rabat na 1400zl przy zakupach powyżej 10000 (dokupiłem zmywarkę). Czyli tv wyszedł mnie 8100. Uważam że to dobry deal za taki sprzęt. Z czernią się pogodziłem, że nie jest oledowa. Ale też nie ma tragedii. A różnica do 85xg9505 to 7tys zł więc przepaść.

Przesiadłem się z Samsunga 75mu7000 który ma chyba lepszą czerń ale tragiczny system wygaszania, który powoduje że na ciemnym tle za każdym razem jak się pojawiają napisy to wyraźnie podswietla pół ekranu po czym jak napisy znikają to ekran przyciemnia. Nie można tego wyłączyć. Mnie to strasznie drażniło bo było to bardzo zauważalne przy oglądaniu filmów z napisami. W sony tego nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Piotr1980

New member
9500zl cena wyjściowa i rabat na 1400zl przy zakupach powyżej 10000 (dokupiłem zmywarkę). Czyli tv wyszedł mnie 8100. Uważam że to dobry deal za taki sprzęt. Z czernią się pogodziłem, że nie jest oledowa. Ale też nie ma tragedii. A różnica do 85xg9505 to 7tys zł więc przepaść.

Przesiadłem się z Samsunga 75mu7000 który ma chyba lepszą czerń ale tragiczny system wygaszania, który powoduje że na ciemnym tle za każdym razem jak się pojawiają napisy to wyraźnie podswietla pół ekranu po czym jak napisy znikają to ekran przyciemnia. Nie można tego wyłączyć. Mnie to strasznie drażniło bo było to bardzo zauważalne przy oglądaniu filmów z napisami. W sony tego nie ma.
85xg8596 jest ips czy va? Wybierając z pośród modeli 55 cali to warto dopłacić do 55xg9505? 55xg8596 ma krawędziowe podświetlenie no i ips. Chyba wybór jest oczywisty i wygrywa xg9505.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Adam1976

New member
Panowie,
a jak z matrycą, macie dużo wycieków światła, ewentualnie plam na czarnym tle. U mnie trafiła się dość kiepska matryca, mam kilka rozjaśnianych plam, na szczęście filmy oglądam na projektorze a TV jest do sportu i generalnie oglądania w dzień. Pokój mam b. jasny.
Z samego TV jestem zadowolony, nie wiesza się.
 

Drzymek

Member
Ja mam małe rozjaśnienie w samym rogu prawym-dolnym i to chyba tyle co jest widoczne. Tak naprawdę to widać to tylko przy całkowicie zaciemnionej scenie. Zastanawia mnie czy tv potrafi wypuścić atmos do ampliitunera z Netflixa lub wbudowanego odtwarzacza przez eArc (ma tylko hdmi 2.0b)
P. S. Czytałem że na rozjaśnienia może pomóc delikatne poluzowanie śrubek na obudowie.
 
Ostatnia edycja:

Sponge_1984

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Mam od roku 55XG8596,widzę że ten temat zszedł zupełnie na inne tory, ale mogę prosić o wysłanie ustawień obrazu?, do tej pory się tym nie bawiłem ale skoro można by coś poprawić to czemu nie.
 

soolus

New member
Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy zeszłorocznym XG85 (którego dotyczy wątek) a modelem XH80 na rok 2020? Zastanawiam się czy jest sens dopłacać
 

Jaworrr

New member
Myślałem o 75hg8596 a na stronie Sony widzę, że ma podświetlanie Edge LED. To słabo co nie? Dużo lepiej wypada Direct LED?
 
Do góry