Kto ma Sony kd-85xg8596??

malin00

New member
No ale nadal mając tv przeciez nie przyczepie do niego uchwytu, po czym dostawie tv do sciany i zaznaczę gdzie wiercić? Szczegolnie we wnęce. Musi dac sie to ogarnąć wymiarami i pomiarami, nie? Logicznie by bylo powiesic uchwyt idealnie po srodku wneki i wtedy tv tez powinien wyjść po srodku ale rozumiem ze tak nie jest?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mając tv, mocujesz do niego haki. Trzeba je zamocować w tych otworach, gdzie będzie najstabilniej (tu już Ci się mogą rozjechać wymiary całkowicie, a jest tam kilka możliwości). Potem, możesz nałożyć na sucho (trzymając w powietrzu) całą bazę która będzie przykręcona do ściany, zobaczysz wówczas faktyczną wysokość jej względem tv.

Symulując w powietrzu tą czynność, możesz wziąć centymetr i zobaczyć ile jest odległości od otworów gdzie będą przechodzić wkręty do wysokości tv.
Bedziesz wówczas wiedział gdzie FAKTYCZNIE trzeba wiercić baze.

Ew. po przykręceniu haków do tv, zmierz odległość do wysokości tv z punktu (zagięcia na hakach) na których się opierają na bazie. Podejdż do ściany i zaznacz ołówkiem góre tv i od tego otrzymany wymiar do oparcia tego zagięcia i dalej do wkrętów.

Miałem kilka uchwytów i w żadnym nie było "środka". Być może takie są, a ja miałem jakieś wynalazki, chociaż tanie nie były. Wówczas faktycznie nie byłoby zabawy, a jedynie wiercenie w środku jak piszesz i po sprawie.

Edit:
Wstukałem teraz w YT i proszę, pierwszy lepszy film który znalazłem, gość dokładnie robi to o czym pisze.
Do 5min masz wszystko:

[youtube]WTrgoqtfjDg[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Skool

New member
TV już kupiony i działa ale jednak nie obyło się bez problemów.
Po podłączeniu dysku USB do tv i odtworzeniu filmów z wbudowanej aplikacji jednak najnowsze filmy .mkv z DTS przycinały i dźwięk się rozjeżdżał. Pomogła aplikacja MXPLAYER na niej wszystko ładnie się odtwarza bez przycinek i napisy .txt też odczytuje bez problemu, oryginalna aplikacja w ogóle nie widzi napisów... Ale żeby nie było pięknie to pod koniec oglądania filmu obraz się zawiesił i wywaliło z programu do głównego menu, przez jakiś czas tv wywalał komunikat nieobsługiwany format video, ani w oryginalnej aplikacji ani przez MXPLAYER ani przez VLC. Dopiero po wyłączeniu TV na jakiś czas zaczęło działać wszystko. Nie wiem czy to Android się zawiesił czy co?... Generalnie słabo jak ma się tak dziać...

Druga sprawa to chciałem się zapytać czy posiadacie jakieś schematy ustawień obrazu dla tego TV? Na profesjonalną kalibracje na razie mnie nie stać (500)zł. i chciałbym poustawiać parametry żeby trochę obraz poprawić w trybie kinowym.
Poradzicie coś gdzie szukać takich ustawień?

Dzięki za pomoc.
 

Skool

New member
Druga sprawa to chciałem się zapytać czy posiadacie jakieś schematy ustawień obrazu dla tego TV? Na profesjonalną kalibracje na razie mnie nie stać (500)zł. i chciałbym poustawiać parametry żeby trochę obraz poprawić w trybie kinowym.
Poradzicie coś gdzie szukać takich ustawień?

Dobra doczytałem że trzeba wykupić członkostwo żeby ustawienia dostać, ok zgłoszę się po wykupie :)
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Miałem kilka uchwytów i w żadnym nie było "środka". Być może takie są, a ja miałem jakieś wynalazki, chociaż tanie nie były. Wówczas faktycznie nie byłoby zabawy, a jedynie wiercenie w środku jak piszesz i po sprawie.


armani, czytając poniższe posty to nawet film z nasa nie pomoże... skoro tak prostej czynności nie można wykonać...




Proponuję założyć oddzielnie temat , może ktoś w tym kraju wie jak wymierzyć i powiesić telewizor.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
armani, czytając poniższe posty to nawet film z nasa nie pomoże... skoro tak prostej czynności nie można wykonać...

Jeden postawi pół domu własnymi rękami, drugi polegnie na uchwycie i dyskusja jak przy budowie rakiety. Co zrobisz.
Ostatnio pomagałem młodemu gościowi obsługiwać kompresor na stacji... 35l max.
 

malin00

New member
Właśnie napisałem to z przekąsem....jakim facetem trzeba być żeby nie umieć wymierzyć i zawiesić tv ....

Kolego, czy ktos tu napisał ze nie potrafi zawiesić?
Czytać ze zrozumieniem też trzeba umieć.

Całe pytanie dotyczyło możliwości lub jego braku, prawidłowego zawieszenia uchwytu, jeszcze bez posiadania telewizora.

To, że ktoś nie rozumie o co go sie pyta i zaczyna instruować jak zrobic dana czynność nie znaczy że druga osoba tego potrzebuje. A czytać ze zrozumieniem uczą w podstawówce z tego co pamietam.

Pozdrawiam i nie było tematu.
 
Ostatnia edycja:

data

New member
Witam. Odpowiem na kilka pytań jak również na jedno które sam zadałem. Co do rozmieszczenia otworów montażowych tzw. vesa to sam strzeliłem bobola ponieważ w necie nie ma konkretnie podanych wymiarów usytuowania otworów a dokladnie chodzi czy otwory sa centralnie umieszczone po srodku telewizora czy nie. Jedynie ze zdjęć z neta wywnioskowalem, że są obniżone w stosunku do osi gdzieś o 1/5 wysokości i niestety musiałem przewiercac ponownie uchwyt gdy już telewizor dotarł ponieważ otwory okazały się być centralnie po środku telewizora a nie jak na znalezionych fotkach. Mało tego... nie spodziewałem się również, że pomimo naprawdę solidnego uchwytu i tak opuścił się ok.1cm po zawieszeniu telewizora. Jednak te ponad 40kg robi swoje przy ucheycie z ramionami. Ja osobiście wykułem otwór aby schować uchwyt aby telewizor na maxa dosunąć do ściany a nie żeby zlicować ekran ze ścianą. Też się nad takim zamocowaniem zastanawiałem ale po pierwsze nie byloby dobrego chłodzenia poprzez otwory z tylu telewizora po prostu nie byloby przewiewu powietrza ale również w moim przypadku chciałem zamontować głośnik centralny za telewizorem i przyznam się również że bałem się jak go będzie słychac po dopchnięciu telewizora calkiem do ściany. Po zamontowaniu telewizora w moim przypadku tak jak pisałem zapytanie czy nie przesadzę z wielkością przy oglądaniu z niespełna 3m okazało się, że przy matrycy VA niestety kąty są na tyle slabe że lekko opusciłem górę telewizora w dół aby siedząc na przeciwko był w miarę równo do ogladajacego. Przyznam, że w miarę czarny jest ok ale siedząc centralnie. Ogólnie wielkość robi robotę. Wrażenie jest super w stosunku do poprzedniego soniacza 65cali. Mam niestety prześwit w górnym lewym rogu co przyznaje że mi dosyć przeszkadza ale oczywiście gdy o tym pamiętam. Jest to widziane tylko i wyłącznie na czarnym tle. Zrobię wieczorem fotki i chciałbym abyście mi podpowiedzieli czy to zostawić czy zareklamować. Odpowiem jeszcze na to moje zapytanie na które nie dostałem odpowiedzi. Przy oglądaniu z 3 m nie ma dyskomfortu juz przy materiałach Full hd ale w 720 niestety brakuje już tej rozdzielczości ale na szczęście z czasem z materiałem jest coraz lepiej. Co do ustaweń bawię sie cały czas a najgorsze jest to, że do każdego źródła trzeba ustawiać praktycznie różnie ponieważ jest różnica w nadawanym sygnale z różnych urządzeń czy nawet z neta. Na koniec przyznam, że byłoby ok gdyby nie ten prześwit.
 

Attachments

  • PicsArt_12-09-07.26.46.jpg
    PicsArt_12-09-07.26.46.jpg
    718,9 KB · Wyś: 39

Caparzo

New member
Bez reklam
super profesjonalne wykończenie.. szczególnie pianka :popcorn::blagam:




Całe pytanie dotyczyło możliwości lub jego braku, prawidłowego zawieszenia uchwytu, jeszcze bez posiadania telewizora.


mając wymiary z internetu gdzie są otworki w tv na plecach i jakie wymiary od krawędzi ( o ile są takie info w necie ) to i tak wolał bym przymierzyć tv z przykręconym uchwytem do tv.



wieszając wieszak zanim tv będzie w domu to jak kupowanie opon do auta który stoi w salonie
 
Ostatnia edycja:

malin00

New member
A czy ktoś porównywał może do omawianych tu Soniaków, LG 86SM9000? Cenowo chyba gdzieś pomiędzy XG85 a XG95 a jak z jakością? Szczególnie w kwestii bolączek XG85 czyli czerni, kątów i bloomingu.

EDIT: no dobra to IPS, nie było pytania :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry