Kto ma Sony kd-85xg8596??

Skool

New member
Pytam ponieważ zamówiłem juz ale czytam opinie na ceneo że nie odtwarza filmów z USB...
Głównie do tego bedzie mi służył, potwierdzicie że napewno odtworzy mi filmy z dysku bo sie boje odebrac teraz...
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
z USB nie sprawdzałem bo nie używam u mnie wszystko po sieci idzie - ale sprawdzę, z drugiej strony po co Ci USB - masz plik na komputerze udostępniasz pliki, TV widzi po wifi i z głowy...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
TV rozumiem zostaje definitywnie?
Jak wrażenia, te "kilka" cali więcej robi robotę, co? ; )
Fajne materiały 4K pod taką przekątną są na YT, a jeszcze lepsze można ściągnąć, mam cały set demówek sklepowych, zacnie to wygląda.
 

wucash

Active member
Bez reklam
TV rozumiem zostaje definitywnie?
Jak wrażenia, te "kilka" cali więcej robi robotę, co? ; )
Fajne materiały 4K pod taką przekątną są na YT, a jeszcze lepsze można ściągnąć, mam cały set demówek sklepowych, zacnie to wygląda.

Tak zostaje, radość z przekątnej największa :D materiał w 2160p miód malina, jest tego trochę na YT to aż ciężko oko oderwać :D


Po USB film .mkv w 4K jak waży 20-30gb chyba sie szybciej odtworzy niż po sieci...
U mnie bez problemu plik 55 GB po lan lub wifi leci bez zacinki, ja o USB zapomniałem już lata temu....
 
Ostatnia edycja:

Skool

New member
Ok myślałem nad dedykowanym od Sony ale kiepsko wygląda. Ten co podałeś jest solidny to widać wiec tez taki zakupie.
Dzieki
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Istotne żeby był solidny, a reszta najmniej ważna.
Dla mnie podstawą była odległość od ściany, tylko jeden, prosty model z wielu spełniał wymagania. TV (80" cięższy jak obecne 85") wisiał stabilnie przez lata.
Nie chciałem żeby odstawał, a był przytulony jak najbliżej ściany.
Do obecnego już kupiłem na wysięgniku, o tyle jest fajny, że tv można centralnie wysunąć (coś wpiąć np.), wygiąć itp. Dobra sprawa jak ktoś siedzi z boku.
Też się trzyma stabilnie, chociaż nie korzystam z tego zupełnie, ale miałem dość ściągania tv, jak się okazało, że brakuje mi jednego kabla i jest taki teraz.
Generalnie nie ma co przepłacać.
 

malin00

New member
Czy ktoś może mi powiedzieć czy telewizory (konkretnie sony XG85 i XG95 w wersjach 85 cali) mocowanie do uchwytu mają zawsze centralnie? Tzn chodzi o to, że muszę przytwierdzić uchwyt do ściany zanim będę miał telewizor. A telewizor będzie we wnęce. Więc po zawieszeniu musi on być centralnie w środku wnęki (która oczywiście jest odpowiednio większa od tv).

Pytania więc są takie:
1. Czy montować uchwyt idealnie po środku wnęki? Wysokość i szerokość.

2. Czy jeżeli będzie uchwyt nie równo zamontowany np przesunięcie w lewo 3 cm lub w górę to czy jest jakaś regulacja lewo/prawo, góra/dół na połączeniu tv i uchwytu? Tzn, czy mogę to potem wyrównać montując odpowiednio uchwyt do tv. Poza tym, że jakaś drobna regulacja na takim uchwycie z wysięgnikiem i tak będzie raczej tylko nie wiem czy nie zmieni to wtedy odległości od ściany przesuwając go lewo/prawo.

3. Jaki uchwyt polecacie do kolosa 85" z wysięgnikiem (taki gdzie tv dolega do ściany mnie nie interesuje).
4. Czy mocowanie do XG85 i XG95 jest takie samo (wiem, że standard jest taki sam ale czy umieszczenie mocowań mają ułożone tak samo?)

Z góry dzięki za odpowiedzi
pozdro
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W zależności od uchwytu, są różne, na stałe i z możliwością kilku ustawień, ale regulacja na boki możliwa - te pare cm.
Góra/dół to samo, też w zależności od uchwytu i ilości otworów, lub haczyków.

Jak chcesz z wysięgnikiem tak jak u mnie chociażby (a też mam wnękę), to najpierw kupujesz tv, potem mierzysz uchwyt, otwory itp. i dopiero kręcisz do ściany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Uchwyt w zależności od rodzaju uchwytu.
Sprawdzisz razem z telewizorem przy montażu.
2.tak, będzie nierówno
3. Ile masz max kasy ?
4. Jest Vesa
 

malin00

New member
Panowie, gdybym miał montować uchwyt jak będę miał już TV to nie byłoby tego pytania. Pytałem dlatego, że chcę go zamontować wcześniej. No ale dobra, zakładam, że instrukcja w uchwycie pomoże w sensie rozstawienie dziur w uchwycie vs mocowanie do tv.

Kiki - nie mam określonego budżetu na uchwyt. Chcę, żeby był solidny, miał obciążenie co najmniej równe wadze sony 85 calowych XG 95 lub XG85 i był na wysięgniku. Tyle. Jak jest taki za 300 zł wezmę za 300, jak za 500 wezmę za 500 ale już 1200 raczej na uchwyt nie chcę przeznaczać :p Z drugiej strony nie chcę ubezpieczać TV od uszkodzeń mechanicznych więc musi być jakiś naprawdę sprawdzony, który utrzyma takiego kolosa jeżdżąc tym uchwytem przód/tył, lewo prawo (chociaż raczej będzie w jednej pozycji na stałe).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To życzę powodzenia w montowaniu uchwytu we wnęce przed pomiarami z tv włącznie. Co innego montować na gołej ścianie, gdzie pare cm w lewy/prawo nie robi różnicy, co innego, jak chcemy mieć idealne odstępy we wnęce.
Zobacz jak wygląda konstrukcja uchwytu, raz, że wieszamy baze do ściany, dwa, przykręcamy uchwyty do tv, ale to dalej nic nie mówi, bo same haczyki są na różnych wysokościach, musisz jeszcze znać dokładną wysokość/szerokość tv względem mocowania które przykręcisz. Też nie możesz korzystać z każdego otworu, bo tv duży i trzeba wycyrklować tylko te które się nadają.
No, ale nic, daj znać jak sobie poradzisz.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Panowie, gdybym miał montować uchwyt jak będę miał już TV to nie byłoby tego pytania. Pytałem dlatego, że chcę go zamontować wcześniej. No ale dobra, zakładam, że instrukcja w uchwycie pomoże w sensie rozstawienie dziur w uchwycie vs mocowanie do tv.

Ja miałem telewizor do powieszenia na ścianie bez wnęki i rozkminiałem dobre pół godziny coby wysokość była odpowiednia :p :p :p
 
Do góry