Koncerty na BD.

Polaryzator

New member
Witam,

mam zamiar kupić koncert Simply Red na bluray. Czy ktoś posiada takowy, albo widział i słyszał już jakiś i może się podzielić wrażeniami na temat jakości obrazu i dzwieku.
Jesli tak to prosze o podanie który ich koncert ?

Pozdrawiam
 

walher

New member
Rush - Time Machine

Po oglądnięciu części w/w koncertu moja opinia:
- dźwięk 2.0 OK
- dźwięk 5.1 - producent coś schrzanił - przy odsłuchu na ustawieniach, gdzie bas jest kierowany do subwofera lub na przody i do subwofera po prostu bas jest "bez wyrazu - nijaki". Dopiero po zmianie ustawień na kierowanie basu wyłącznie na przody muzyczka gra dobrze.
Obraz świetny a i koncert bardzo dobry (może lepszy jest Grace under pressure ale nie ma go na BR).
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
COLDPLAY live 2012

Stało się ;-) i zostałem posiadaczem płyty zespołu Coldplay live 2012.
To dość trudne zadanie w jaki sposób potraktować to wydanie na BR
Z jednej strony długo wyczekiwane i na dodatek jedno z nielicznych zapisów video
i w zasadzie to słowo klucz do jakości obrazu bo przez większą część zapisu koncertów
-bo są to fragmenty z różnych koncertów zespołu oddzielone od siebie komentarzem muzyków z delikatnym podkładem ich muzyki
ale wracając do video-mam wrażenie że jakość obrazu została celowo przetworzona cyfrowo aby obraz filmowy przypominał dawny i dość "dobry" jak na lata 1980-1990 system VHS-bo z tym właśnie systemem jakość obrazu mi właśnie się kojarzy.
Taśma filmowa z lat 60-70 to raczej nie jest sądząc po ilość naniesionego ziarna.
Druga część tego koncertu już jak by nagrywana współcześnie-czyli nawet możliwy zapis dobrej jakości video.
Dźwięk i tu ponownie dylemat-o ile dźwięk nagrany w PCM stereo brzmi całkiem poprawnie-jest przyzwoita selektywność poszczególnych instrumentów,przyjemne brzmienie całości oraz bardzo wyczuwalna dynamika nagrania to w
DTS HD MASTER oraz Dolby Digital to jakaś pomyłka w nagraniu lub ???
Miałem a właściwie mam wrażenie że dźwięk w w/w formatach jest pozbawiony dynamiki,selektywności oraz jest bardzo płaski-brak mu przestrzeni .
Ja lubię Coldplay mi się ten koncert w zasadzie podoba ale....

p.s.
Pewną rekompensatą jest płyta CD-15 utworów ,zestaw ten sam co na BR
lecz jakość nagrania na wysokim poziomie!
Więc zamykam oczy i przeżywam zawartość płyty posiłkując się wyobraźnią ;-)
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
THE PRODIGDY live

The Prodigy - World's On Fire fenomenalny koncert, brzmienie wgniata w fotel, czułem się jak na openerowskim koncercie w 2009 roku ;)

Dotarła płyta z tym koncertem i do mnie po dwóch tygodniach czekania,nawet nie wiedziałem że już ją ciężko dostać.

BAS BAS BAS jest królem :krol:
Płyta BR,co do video dość ciekawa,są momenty z widokiem publiczności i dość dużym ziarnem na ekranie ale to są fragmenty.
Reszta materiału video na płycie ma dość czysty obraz wolny od ziarna.
Video szybkie,kolorowe i zmieniające się ujęcia w rytm pulsującej muzyki która wydobywa się z głośników.
Na tej płycie BAS rządzi do tego dochodzą impulsywne rytmy The Prodigy i wydawać by się mogło że to zwykła łupanina i dudnienie ale nic bardziej mylnego!
Kapitalnie wpadające w ucho dynamiczne kawałki muzyki,rytm że człowiek cały "chodzi" siedząc w fotelu.
Po płycie koncertowej takiego zespołu jak ten,bałem się monotonnej ściany dźwięku a tu bardzo miłe zaskoczenie,po mimo dominacji już wspomnianego bassu
Spokojnie można rozróżnić i inne dźwięki na płycie,całość reprezentuję się kapitalnie i już po kilku chwilach słuchania stwierdzamy że ten bas jest po prostu mocny i soczysty na tyle że w żadnym przypadku nie zagłusza reszty instrumentów.
Wokal brzmi czysto i czytelnie.
Zapis dźwięku na płycie to PCM stereo-bardzo fajnie i czysto brzmiący
DTS HD Master 5.1 wyśmienity jak na płytę koncertową z tak dynamiczną muzyką

Jest też płyta CD również bardzo dobrze nagrana.

P.s. Koniecznie trzeba przekręcić gałkę z napisem volume szczególnie przy kawałku
Voodoo people!
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
Gadzeciaz szkoda, że nie przeczytałem twojej recenzji. Mam ten Coldplay 2012.... Dawno nie widziałem i nie słuchałem tak spapranego wydania w BD. A szkoda, bo materiał mógł być rewelacyjny, bo klimaty mają na koncertach fajne.
Kto ma ochotę posłuchać na swoim sprzęcie wielokanałowym dobrej (wręcz wyśmienitej jakościowo) muzy niech pogrzebie w nie dla idiotów lub saturnie i kupi za grosze (dałem 54 zł)
koncert Roya Orbisona:
Black and WhiteNight.
Obraz taki sobie czarno-biały , ziarno, momentami z kamer nieostry. Jest to zapis transmisji tv, nagranej na kilkanaście miesięcy przed śmiercią Orbisona z klubowego koncertu sprzed wielu wielu, lat, ale dźwięk!!!.
HD MA 5.1 24/96 - selektywność, bitrate audio powyżej 10 Mb/s. Doskonały przykład jak ze starych taśm można wyciągnąć coś, co rzuca na kolana.Słychac każdą wygraną nutkę. No i stare hiciory z akompaniamentem muzykantów z pierwszej światowej ligi. Mam kilkadziesiątr koncertów na BD ale ten pod względem jakości dźwięku uważam za jeden z najlepszych. :-o
P.S. Wydanie w DVD jak ktoś nie ma bluryja także polecam. Tam również dźwięk jest zrobiony w porównaniu do innych płyt koncertowych DVD na b.dobrym poziomie.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Zainspirowany "mini recenzją" Monkin-a zdobyłem: koncert Roya Orbisona "Black and White Night" :) i mogę potwierdzić, że jakość audio -super (słuchany tylko w stereo), oczywiście obraz cz/b, który nadaje tzw. klimat lat 60 [chociaż było to realizowane w 1989r.]. Jednym słowem wart niejednokrotnego obejrzenia/posłuchania, jest tu klimat i jeszcze raz klimat oraz analogowa muzyka akustyczna (chociaż akust. nie jest):) Obraz cz/b chyba dlatego, że jest to rok nagłej śmierci Roya. Płyta warta polecenia :)
Ze swojej strony mogę polecić do obejrzenia/posłuchania n.wym:
1. Queen-Hungarian Rapsody.[Live In Budapest 1986].BluRay.LPCM.AC3[2ch].DTS[6ch]-2012.jest to Remaster z analogu - świetnie zrobiony :)
2. AC/DC-River Plate -2011;
oraz bardzo ciekawa "ciekawostka":
3. BritFloyd-Pink Floyd-Tribute-2011 lecz tylko DVD- jednym słowem lepsi od oryginału - obraz jak na DVD b.dobry, audio AC3, nie wiem czy jest u nas na rynku - mam "zassane z sieci" :)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
Dżem -Symfonicznie BD

Kurcze od dekad jestem fanem tej kapeli, łaziłem na ich koncerciki jeszcze w czasach, gdy nikt ich w Polsce nie znał, mam ich płyty jeszcze w winylu, wydania na CD, DVD no i teraz pokusiłem się o wydanie zapisu pierwszego koncertu Dżemów na BD z Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu....No i d...pa blada. Albo mam uwaloną płytę albo....skopali kompletnie to wydanie. Czy może mi ktoś potwierdzić czy też tak ma?

Otóż w ścieżce dźwiękowej 5.1 na prawym tylnym mam ewidentnie wklejone pasmo niskich tonów z suba. Coś tam sobie plumka co miało być niby basem w subie.
Na płycie BD w stereo jest według mnie trochę także zbyt płasko.
To już lepszy realizacyjnie po względem dźwiękowym był wydany na DVD koncert z okazji 30-lecia kapeli , czyli występ Dżemów ze Spodka.
Jakość obrazu na moim egzemplarzu BD - bardzo dobra, nie ma się w zasadzie do czego przyczepić. Dźwięk - jak mówię - taki sobie w odsłuchu wielokanałowym z tym "plumkającym" basikiem na prawym tylnym kanale praktycznie skopany, choć fronty grają bardzo czysto. Wq..mnie to na maksa bo to moja naprawdę ulubiona kapela.
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Led Zeppelin "Celebration day"

Klasyka rocka i w zasadzie tyle w temacie ale może jeszcze kilka słów dodatkowo ;-)
Led Zeppelin na bluray fajne jest!
Koncert z 2007r. Arena -Londyn-Live
16 utworów to zapis video na płycie BR
Czysty,pozbawiony ziarna obraz!
Nie jest może super ostry ale na bardzo przyzwoitym poziomie.
Zapis audio to dwa rodzaje dźwięku
PCM -Stereo
DTS HD 5.1
Jeden i drugi zapis audio zasługuje na pochwałę.
Bardzo dobra dynamika,soczystość brzmienia oraz przestrzeń sprawia że na dwie godziny przenosimy się
prawie osobiście na ten wspaniały koncert!
W zestawie wraz z płytą BR są dwie płyty CD oraz książeczka o zespole.
Podsumowując ten krótki opis napiszę tylko
Bardzo dobrze nagrana płyta z klasyką rocka.
 

bluray

Banned
Materiał słaby.
Zespół nawet nie zbliża się do poziomu nagrań STEREO CD.
U mnie pułkownik, nie przesłuchany w całości.
 

lm648

Banned
A jak ma się takie porównanie:)
Led Zeppelin "Celebration day" ---- AC/DC "River Plate"
Tu i tu tzw. "dziadki":) a jednak AC/DC po prostu wymiata, nie tylko w samym występie lecz także w realizacji dźwięku.
A u zeppelinów jednak czegoś brakuje wizualnie i dźwiękowo. W pierwszym skojarzeniu biorąc pod uwagę ich "dynamizm występu" to chyba .......... lasek do podpierania :) Przecież jakoś trzeba dorobić do emerytury na fali "dawnej sławy" :)
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Właśnie miałem napisać że charyzma muzyków Led Zeppelin to jedna sprawa a jakość nagrania to inna.
W mojej ocenie nie ma się do czego przyczepić w tym wydaniu BR.
Inną rzeczą jest fakt że płyty załączone do BR tego wydania lub też BR innych zespołów brzmią inaczej (lepiej) a może głośniej ???
To już każdy indywidualnie musi ocenić.
Na Led Zeppelin BR jest w mojej ocenie odpowiednia dynamika,selektywność instrumentów,czysty wokal wkomponowany w muzykę.
Wszystko wyraźne i do "wychwycenia uchem"
AC/DC nie słuchałem jeszcze.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Rihanna - Loud Tour Live at the O2

Witam, jeżeli ktoś jest fanem tej wokalistki i myśli o zakupie wydania BD tego koncertu i choć w minimalnym stopniu ceni sobie jakość dzwięku, TO ODRADZAM, takiego dzwięku jeszcze nie słyszałem na żadnej płycie, dzwięk brzmi jakby ktoś go zripował do MP3/96Kbs. Masssssssakra. Obraz O.K:).
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Właśnie słucham po zakupie i bardzo mi się podoba koncert Duran Duran Live 2011 Diamond in the mind. Obraz i dźwięk oceniam na max. Relacja z samego koncertu bardzo dynamiczna, różnego rodzaju wstawki i przejścia zrobione komputerowo. Dzwiek DTS HD MSTR bardzo dynamiczny i super zrealizowany
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Ze swojej strony jeżeli ktoś lubi twórczość to polecam Phila Collinsa LIVE AT MONTREUX 2004.Obraz i dźwięk supcio. Pierwszy utwór drums, drums & more drums będzie testem i katorgą dla niejednego zestawu głośników. Phil i dwóch gości przez 9 min napier... w bębny, ciarki przechodzą. Dźwięk DTS-HD MASTER

Natomiast dźwiękowo rozczarował mnie BON JOVI LIVE AT MADISON SQUARE GARDEN. Pomimo dźwięku Dolby TRUEHD wg mnie jest na tylnych głośnikach jakiś zbyt duży pogłos. Wiadomo, że to koncert ale mnie jakoś średnio odpowiada. Trzeba mocno poregulować ustawieniami
 

jontr

New member
to i ja cos od siebie dorzuce:

Chemical Brothers, Don't think

koncert brzmi tak, jakby dzwiek byl podkrecony na 11, choc zadnych przesterow w basie nie zanotowalem (ale ja sluchu jakiegos specjalnego nie mam ;)), obraz to przede wszystkim dobry wypalacz dla plazm, bo sa momenty ze stroboskopy wala dosc mocno. specjalista nie jestem, ale calosc wgniata w ziemie i jesli ktos lubi tego rodzaju muzyke, to bedzie zachwycony. ciezko usiedziec na fotelu.

ogolnie calosc brzmi/wyglada niesamowicie przekonujaco i zrealizowana jest naprawde swietnie. az szkoda, ze sie tak szybko konczy.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
TAKE THAT - Progress Live

Od dłuższego już czasu nic nie kupowałem ale nieoczekiwanie a BBC HD obejrzałem obszerne fragmenty koncertu zespołu TAKE THAT z koncertu Progress Live.
Jakość obrazu i dźwięku w kablówce była na tyle bardzo dobra że postanowiłem zakupić płytę BD z zapisem całego koncertu tego zespołu.

Warto było wydać parę złotych bo w zamian dostałem kapitalny koncert a w zasadzie show czy też przedstawianie muzyczne bo tyle się tam dzieje że koncert ogląda i słucha się wyśmienicie.
Dźwięk Dolby,DTS HD, PCM .
Brzmieniowo czysto i poprawnie nagrana ścieżka dźwiękowa gdzie wszystko jest na swoim miejscu.
Dźwięk czysty ,dobrze nagrany gdzie nic się nie zlewa więc możemy się cieszyć czystością i barwą głosu wokalistów oraz brzmieniem instrumentów.
Bardzo efektowne muzyczne show -polecam!
 

coobah

Member
Bez reklam
Ze swojej strony jeżeli ktoś lubi twórczość to polecam Phila Collinsa LIVE AT MONTREUX 2004.Obraz i dźwięk supcio. Pierwszy utwór drums, drums & more drums będzie testem i katorgą dla niejednego zestawu głośników. Phil i dwóch gości przez 9 min napier... w bębny, ciarki przechodzą. Dźwięk DTS-HD MASTER

Podpisuję się pod tym "ręcami i nogami"!
Świetna jakość obrazu i dźwięku.
Sam koncert - coś pięknego! Dają czadu niesamowicie!
 
Do góry