Koncerty na BD.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam czy ktos ma koncert na bluray Pink ktory dzisiaj wlasnie lecial na HBO tj.

The Truth About Love Tour: Live From Melbourne
link do konceru :

The Truth About Love Tour: Live From Melbourne - P!nk - Merlin.pl

Jakby ktos mial prosze o napisanie jakie sa sciezki dzwiekowe i jak jest nagrany jesli chodzi wlasnie o dzwiek jak i o jakosc obrazu. Bardzo mi sie spodobal i mysle o zakupie ale dobrze byloby jak ktos by ocenil jakosc tego konecrtu na bluray. Pozdrawiam.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Lolek126. Mam koncert Pink o który pytasz, tyle tylko że w formacie mkv. I nie piszę tego jako fan Pink, ale koncert jest bardzo fajny, zarówno w warstwie wizyjnej jak i audio, co również dotyczy jakości. Chodź bardziej podobał mi się koncert Madonny - The Confessions Tour. Odnośnie Pink, co do audio, to jest tu pewien wybór.

Pink1.jpg

Co do perkusyjnych solówek, to polecam koncert, Dream Theater: Live at Luna Park, z solem na perkusji w wykonaniu Mike’a Manginiego, jak również solo Neil’a Pearta z koncertu RUSH In Rio.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Lolek126. Mam koncert Pink o który pytasz, tyle tylko że w formacie mkv. I nie piszę tego jako fan Pink, ale koncert jest bardzo fajny, zarówno w warstwie wizyjnej jak i audio, co również dotyczy jakości. Chodź bardziej podobał mi się koncert Madonny - The Confessions Tour. Odnośnie Pink, co do audio, to jest tu pewien wybór.

View attachment 9504

Co do perkusyjnych solówek, to polecam koncert, Dream Theater: Live at Luna Park, z solem na perkusji w wykonaniu Mike’a Manginiego, jak również solo Neil’a Pearta z koncertu RUSH In Rio.
Pozdrawiam.

Witam czyli zarowno pod względem audio jak i wizji jest dobrze tak to rozumiem z tego co napisałeś,,, True hd wymiata niezle :) ? Rozumiem ze ten Twoj MkV pod względem audio i Video dorównuję jakosci plyty bluray ? Nigdy nie ogladalem nic w tym formacie, kupuje tylko wiesz ze sklepu plyty...:) nawet nie wiem jak brzmi taki koncert nagrany w tym formacie.. Wiec nie dziw sie za bardzo :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Lolek. Rozumie Cię i nie ma się czemu dziwić. Mkv to przede wszystkim komputery. Myślę, że gdybyś obejrzał ten koncert i nikt by Ci nie powiedział, to chyba byś się nie domyślił, że to mkv, a nie czysty bluray. Jakość zarówno video i audio jest po prostu bardzo dobra, a i show również (ale to chyba wiesz, bo oglądałeś). A jeśli tu jest dobrze, to na BD tym bardziej. Dla mnie dźwięk HD, to przede wszystkim DTS. Mam trochę koncertów w różnych formatach i sporo w mkv. Mkv to taka wygoda. To tak, jak z plikami flack - jakość, a plik małej objętości. Jednak oryginał to oryginał i zawsze tak będę uważał. Moje plany co do zakupu oryginałów są dość rozległe i nie stać mnie na to, by wszystkie zrealizować (wiadomo-koszty, rodzina, temat wiele razy poruszany). Dlatego mkv (czasami) jest dla mnie jakąś alternatywą. Ale są pozycje, które trzeba/muszę mieć (np. przymierzam się teraz do zakupu sagi „Gra o tron”). Może i Ty będziesz miał kiedyś możliwość „spróbowania” formatu mkv. A koncert polecam. Nie wiem, czy słuchasz takiej muzyki, ale ciekawym koncertem, który mam na BD, jest Joe Satriani „Satchurated – Live in Montreal”. Dźwięk to PCM stereo 48k/24bity, oraz Dolby True HD, ale w unikatowej jak na płytę muzyczną formie, 7.1.
Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek. Rozumie Cię i nie ma się czemu dziwić. Mkv to przede wszystkim komputery. Myślę, że gdybyś obejrzał ten koncert i nikt by Ci nie powiedział, to chyba byś się nie domyślił, że to mkv, a nie czysty bluray. Jakość zarówno video i audio jest po prostu bardzo dobra, a i show również (ale to chyba wiesz, bo oglądałeś). A jeśli tu jest dobrze, to na BD tym bardziej. Dla mnie dźwięk HD, to przede wszystkim DTS. Mam trochę koncertów w różnych formatach i sporo w mkv. Mkv to taka wygoda. To tak, jak z plikami flack - jakość, a plik małej objętości. Jednak oryginał to oryginał i zawsze tak będę uważał. Moje plany co do zakupu oryginałów są dość rozległe i nie stać mnie na to, by wszystkie zrealizować (wiadomo-koszty, rodzina, temat wiele razy poruszany). Dlatego mkv (czasami) jest dla mnie jakąś alternatywą. Ale są pozycje, które trzeba/muszę mieć (np. przymierzam się teraz do zakupu sagi „Gra o tron”). Może i Ty będziesz miał kiedyś możliwość „spróbowania” formatu mkv. A koncert polecam. Nie wiem, czy słuchasz takiej muzyki, ale ciekawym koncertem, który mam na BD, jest Joe Satriani „Satchurated – Live in Montreal”. Dźwięk to PCM stereo 48k/24bity, oraz Dolby True HD, ale w unikatowej jak na płytę muzyczną formie, 7.1.
Pozdrawiam.
Raz jeszcze dziekuje ...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I juz mam :) pod wzgledem obrazu jest ok, pod wzgledem audio w sumie tez, u mnie jakos nie odczuwam wycofanego wokalu( moze to kwestia tez jaki kto ma sprzet ) ale na pewno na razie na mojej liscie najlepszym koncertem pod wzgledem audio i video to Celine Dion. Ale tutaj tez jest naprawde czadowo, a sam koncert to wymiata jej popisy akrobatyczne i ze ona przy tym spiewa to szacun pelen... do tego duzo energii i to ze na takim koncercie potrafia byc dzieci doslownie 10-12 lat po ludzi w wieku starszym to niesamowita jest ta kobieta. Koncert naprawde warty kupienia nikt nie pozaluje jesli chodzi o techniczne sprawy, a juz nie wspomne o samym show :)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Jeżeli ktoś chce sprawić radość swojej żonie to proponuję 2 płyty blu-ray zespołu Il Divo, z Londynu lub Barcelony (Londyn chyba ciut lepszy ;))
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Lolek126. No to cieszę się, że nie jesteś rozczarowany. :-o Nie wiem czy widziałeś koncert Madonny "Confessions Tour Live !". Co prawda nie jestem jej fanem, ale naprawdę wart uwagi. Tyle tylko, że ja mam na DVD. Nie widzę na Allegro, bo chętnie kupiłbym go na BD. Trzeba będzie rozejrzeć się gdzieś indziej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
...a wiesz co to jest "playbeck" ? :grin: ... no to jest właśnie to :grin: ... chyba słyszałeś tzw. Mandarynę (naszą "super artystkę") jak ją nagrali bez playbecku :)

Oczywiscie , ale wiesz lepszym przykladem jest grupa Milli Vanilli, choc powiem Ci ze chyba to nie byl playbeck, ale to specjalisci by musieli ocenic. Ale tak jak napisalem wart jest zakupu bo show pierwsza klasa.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Lolek, ocierałem kiedyś o tą branżę i uwierz mi, śpiewanie z tańczeniem nie jest realne, dostajesz zadyszki i koniec ;)
 

lm648

Banned
lolek126
.. jak chcesz sprawdzić to zaśpiewaj "100 lat" jednocześnie wykonując jakieś wygibasy .. co wyjdzie? .... oczywiście, że Mandaryna :) .... czyli nie przyjmuj wszystkiego dosłownie takim jakim widzisz :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek126
.. jak chcesz sprawdzić to zaśpiewaj "100 lat" jednocześnie wykonując jakieś wygibasy .. co wyjdzie? .... oczywiście, że Mandaryna :) .... czyli nie przyjmuj wszystkiego dosłownie takim jakim widzisz :)

Nie chcialbys zebym zaspiewal :) mam kilka talentow, ale spiewanie nie nalezy do nich - nie bede sie upieral byc moze faktycznie jest tak jak piszesz.. Tylko chcialem zauwazyc ze ona podczas tych wygibasow nie zawsze spiewa, ale co nie zmienia faktu ze moze macie racje.
Ale sam koncert tak jak napisalem wart jest kupna. A mysle ze czesc wykonawcow podklada glos nawet nie wykonujac takich figur jak Pink i jakos ludzie to przyjmuja :)
Ale jestem w stanie uwierzyc i mam jeden taki koncert gdzie gościówa spiewa tanczac i mysle ze naprawde to robi bo slychac jest nawet jej oddech przy spiewaniu wiec czasem jest nie do konca tak czysto jak powinno byc, ale jest to do zrobienia. Oczywiscie przeplatajac to kawalkami wolnymi.. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam czy ma ktos moze koncert na bluray zespolu Europe :Live At Sweden Rock
oraz zespolu Nightwish: Showtime, Storytime
Chodzi mi o wrazenia jesli chodzi o dzwiek i obraz i oczywiscie sam koncert jak sie przedstawia , szczegolnie zespolu Europe, bo nightwish mozna w necie obejrzec, wiec egeneralnie mi sie podoba tylko wlasnie chodzi o dzwiek i obraz.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam. Kolego Lolek. Mam interesujący cię koncert, tyle tylko że na DVD, niestety. Więc o wydaniu BR, nie będę się wypowiadał. A tak, przy okazji. Dla mnie Nightwish to przede wszystkim, nie odżałowana Tarja Turunen. Jeśli chodzi o obecną wokalistkę Floor Jansen, to zdecydowanie bije na głowę jej poprzedniczkę, Anette Olzon. Jak dla mnie, Anette była „cienka”. Floor daje radę i godnie zastępuje Tarje. Tak uważam. A sam koncert? Mnie się podoba.
Pozdrawiam.
 
Do góry