Koncerty na BD.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, ale przyznasz ze scena z w poczatkowych scenach z przejezdzajacym Hetfieldem w garazu robi wrazenie, generalnie ten poczatek i wejscie chlopaka od zaplecza jest genialne. Dla mnie ten koncert przepleciony filmem, jest wyjatkowy.
Chyba po Wembley z Freddim, to najlepsze wrazenia jakie dane mi bylo ogladac.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Połączenie z filmem pierwsza klasa :twisted: i sceny filmowe też odpowiednio dodane. Fakt, że w kinie czy w domu robi to wrażenie, ale mimo wszystko miło by było, gdyby móc mieć możliwość odtworzenia samego koncertu, zwłaszcza oglądając po raz wtóry...
A efekty na One czy And Justice for All, po prostu majstersztyk:)
Chciałbym być na takim koncercie, bo mimo, że już chłopaków na żywo widziałem 2 razy, to tego typu koncert jest nie lada przeżyciem...
Z pierwszych scen niezłe wrażenie, poza sceną o której piszesz, robi jak Truillo próbuje bas ;) , pamiętasz?

A Freddy to już inna bajka, genialny i szkoda, że już go nie ma:(
Queen niestety tylko raz na żywo widziałem i niestety bez Freddyego
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ja chcialem zamowic ta wersje, pisze ze jakas limitowana 2D i 3D.
Metallica - Through The Never - 2BluRay Limited 3d (P)2014 @ FaN Sklep z Muzyką

A co z tym dzwiekiem? Jest oryginalne Stereo czy tylko DTS 5.1?

Dżwięk jest DTS Master HD 5.1 i DTS Master HD 2.1

Jesli chodzi o to wydanie, o którym piszesz to jest to zwykłe wydanie, tyle że ENG. Z tego co się orientuję, to każde jest 2 płytowe (przynajmniej ja takie widziałem). Masz możliwość odtworzenia płytki w 2D lub 3D - film jest na jednej płycie, a na drugiej są dodatki.

Limitowane wydanie jest 3 płytowe
Metallica.com | Products | Metallica Through The Never 3D Blu-Ray Deluxe Box Set
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W takim razie chyba sie skusze na to wydawnictwo. Co do Queen z Wembley to polecam obecna wersje na 25 lecie. Obraz i dzwiek poprawiony a na drugiej plycie dodany caly koncert z piatku czyli wg. fanów ten lepszy niz sobotni. Pomyslcie skoro w 86 byly takie koncerty to jak wygladaly by koncerty w 91 kiedy doszly by utwory z The Miracle i Innuendo..
 

Janusz111

New member
Witam.Dla miłośników KD i dobrej muzyki polecam Queen A night at the opera wydanie BD audio, audio format 2.0 pcm 24bit\96hz,2.0 dts-hd M A 24bit\96hz,5.1PCM 24bit/96hz,5.1 DTS-HD MA 24bit\96hz
 

WiTT

New member
Bez reklam
Chyba po Wembley z Freddim, to najlepsze wrazenia jakie dane mi bylo ogladac.

Co do Queen z Wembley to polecam obecna wersje na 25 lecie. Obraz i dzwiek poprawiony a na drugiej plycie dodany caly koncert z piatku czyli wg. fanów ten lepszy niz sobotni.

A wiecie że po jakimś czasie słuchania koncertów z Wembley oraz Budapest, stwierdzam że dla mnie ten z Budapesztu jest jednak trochę lepszy. Wiadomo, jest nowszy i był lepszy materiał żeby to na BluRay wrzucić. To czuć w ścieżce audio.
Jeśli ktoś jeszcze nie widział/słyszał, to bardzo polecam. W kolekcji MUST HAVE :)

queen-live-in-budapest.jpg


Dla miłośników muzyki elektronicznej polecam SCHILLER, SONNE LIVE
schiller_sonne_live_blu.jpg


Zdecydowanie taaaak :) Bardzo dobra jakościowo ścieżka audio. Zaś sam koncert lepszy niż poprzedni Atemlos - który i tak był bardzo dobry :)
 

sentyzibi

Well-known member
Witam ponownie. Za podpowiedzią kolegów sprawiłem sobie "Viva! Hysteria" Def Leppard i też potwierdzam, że bardzo dobra płyta. Świetny obraz, bardzo dobry dźwięk, super realizacja. Dobrze wyreżyserowany, już początek wygląda jak film o gwiazdach rocka gdy Collen zjeżdża na platformie, zapowiada wielkie widowisko. Zagrali wszystkie kawałki z "Hysterii", bo taki był zamysł koncertu. Ogólnie ekstra, choć głos Elliott'a pod koniec wydawał się nieco przymęczony.
Podobał mi się też bardzo dodatek. Świetny pomysł z tym tribute bandem Ded Flatbird, gdzie zagrali samych siebie i na dodatek inne utwory niż na głównym koncercie "Vivy!..".

No, a teraz czekam na zamówione już dwie inne płyty: "Epitaph" Judas Priest i "Black Symphony" Within Temptation.

Pozdrawiam
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Kupilem w koncu BD Metallica: Through the Never. Rewelacja, kurcze o 5.1 nie powiem bo teraz juz nie mam na czym sprawdzic ale stereo jest rewelacyjne, piekny bas. Chyba najlepszy BD pod wzgledem brzmieniowym jaki mam, obraz tez bajeczka 1080p/24
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
miał ktoś okazję słuchać:
GEORGE MICHAEL: SYMPHONICA (wydanie audio bez obrazu)
MIKE AND THE MECHANICS: LIVE AT SHEPHERDS BUSH
Scorpions: Moment Of Glory
Roxette: Live 'Travelling The World'
opinie co do jakości??
 
Ostatnia edycja:

sentyzibi

Well-known member
Scorpions: Moment Of Glory


opinie co do jakości??


No jeśli chodzi o Blu ray'a, to też jestem ciekaw. Mam ten koncert na plycie DVD i choć koncert jest bardzo fajny, a obraz poprawny to dźwięk już musi mi ratować ampli, bo na płycie jest 5.0 ( chociaż na pudełku podają 5.1 ). Może na Blu jest lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
To jest tzw. Blu Ray SD czyli obraz nie jest remasterowany z tasmy na nowo aby otrzymac prawdziwe HD tylko zwykly upscal z PAL. Nie wiem jak dzwiek, ale moze cos poprawili, generalnie te wydania SD Blu ray nie warte kupna.

Taka sytuacja jest na wydaniu Freddie Mercury Tribute Concert, kupilem tylko dlatego ze jest to prawie caly koncert, brakuje kilku kawalkow a na DVD nie bylo calej pierwszej czesci. Obraz jest fatalny, na DVD byl 16/9 i chyba przepuszczony przez jakies filtry bo widac ze wygladzony a na BD tak jakby bez zadnej poprawki i do tego kiepska plynnosc.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Blu ray SD są warte kupna tylko z tego powodu, że dźwięk jest dużo lepszy oraz obraz ciut lepszy od DVD (oprócz Freddiego) polecam tych Scorpionsów oraz Bee Gees
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Czy ja wiem, jak na DVD jest DTS a na BD DTS MA a jak juz kiedys mowilismy roznica miedzy tymi formatami jest w warunkach domowych dosc mala. Nie ma takiego przeskoku jak miedzy SD a HD. Co kto uwaza, tylko wyrazam swoje zdanie a kazdy zrobi co uzna za sluszne ;)
 

sentyzibi

Well-known member
Blu ray SD są warte kupna tylko z tego powodu, że dźwięk jest dużo lepszy oraz obraz ciut lepszy od DVD (oprócz Freddiego) polecam tych Scorpionsów oraz Bee Gees
OK. Dzięki za info. W takim razie przy najbliższej okazji kupię sobie to wydanie BD Scorpionsów, właśnie dla lepszego dźwięku. A czy też tak masz na wydaniu DVD, ż na pudełku podają DTS 5.1, a już w menu koncertu jest 5.0 i tak jest koncert zrealizowany? Bo może ja mam jakieś dziwne wydanie...
 

gerus6

Active member
Bez reklam
U mnie też pisze 5,1 , ale nas okłamali ;)
Polecam jeszcze Scorpions z Aten.
 
Ostatnia edycja:

Robberto

New member
A ja polecam świetnie wydaną (znakomity obraz i dźwięk) edycję blu ray koncertu Toto, tym bardziej, że nagrana w Polsce! :) Czekam z kolei aż w końcu wydadzą blu ray Genesis When in Rome. To jeden z najlepszych koncertów jakie widziałem, póki co mam na dvd, ale chciałbym go zobaczyć i usłyszeć w lepszej jakości
 
Do góry