Kineskop czy jednak LCD?

hojlo1

New member
Bez reklam
smiglostopy - co chcesz przekazać?
( Twój TV opisywany wielokrotnie na róznych forach A/V i jest, jak jest)

Nie wierzysz innym = zrób sam testy i wtedy zabierz głos (opisując, co i jak.... ).

Jednak i Ty widzisz wady swojego modelu i jeżeli inne modele nie mają tych wad i grają lepiej (nawet na HD), czego oczekujesz???

Cieszysz sie ze swojego modelu - prawidłowo (jak to Ci wystarcza) ;), ale "obok": było/jest sporo innych i do tego lepszych modeli CRT.

Do tego tematem jest
Kineskop czy jednak LCD?
, i Samsung Slim nie jest godnym przeciwnikiem dla LCD.... .
(...a brak ostrosci na sporych obszarach = wstyd takie coś na rynek wypuszczać !!!!)

Pozdrawiam. ;)
 

smiglostopy

New member
hojlo1 napisał:
smiglostopy - co chcesz przekazać?
( Twój TV opisywany wielokrotnie na róznych forach A/V i jest, jak jest)

Nie wierzysz innym = zrób sam testy i wtedy zabierz głos (opisując, co i jak.... ).

Jednak i Ty widzisz wady swojego modelu i jeżeli inne modele nie mają tych wad i grają lepiej (nawet na HD), czego oczekujesz???

Cieszysz sie ze swojego modelu - prawidłowo (jak to Ci wystarcza) ;), ale "obok": było/jest sporo innych i do tego lepszych modeli CRT.

Do tego tematem jest , i Samsung Slim nie jest godnym przeciwnikiem dla LCD.... .
(...a brak ostrosci na sporych obszarach = wstyd takie coś na rynek wypuszczać !!!!)

Pozdrawiam. ;)

czy z tymi testami i zabieraniem glosu to zart wielkanocny?

wiem, ze wiele osob pisze o tym tv. problem jest w tym, ze prawdopodobnie 90% postow w temacie jest skopiowanych...

wady oczywiscie widze i chcialbym, zeby kazdy kto urzytkuje sprzet omawiany na forum sie nimi dzielil. jak na razie oceny crt wyglada mniej wiecej tak "nie kupuj samsunga bo jest do dupy i ma zrypana geometrie. kup philipsa/panasonica bo jest swietny". ja sie z tym nie moge zgodzic dlatego staram sie dac w miare obiektywna ocene tego co widze. widzialem w akcji panorame philipsa (niestety nie pamietam modelu, srebrny i chyba 30"). braki w geometrii na sygnale 4:3 byly identyczne...

zdaje sobie sprawe, ze samsung nie jest tv idealnym, ale powoli forumowicze sie nakrecaja. zaczelo sie od slabej geometrii, teraz dochodza smuzenia i kiepski obraz hd... to jest po prostu malo obiektywna ocena i to chce powiedziec.

co do radosci z telewizora to jest ona umiarkowana. jakos tak mam, ze nie podniecam sie sprzetem urzytkowym (no moze troche przez pierwsze tygodnie). draznia mnie tylko powielane, zaslyszane gdzies opinie (cos w stylu rasiak=drewniak).

dla mnie wybor miedzy slim'em, a lcd jest oczywisty. jego wady bledna w mgnieniu oka, gdy postawic go obok lcd (moze te 5x drozsze lepiej sie sprawuja). podoba ci sie lcd - prawidłowo (jak to Ci wystarcza) ;) mialem okazje obejrzec obok siebie moj tv i lcd bravia. jedyna zaleta tego ostatniego byla cena (kolega wygral w konkursie:p). ja w tv w wiekszosci ogladam sport. na lcd bym tego nie zniosl...

slaba jakosc hd to zarzut porownywalny ze smuzeniem i echem :)

jesli chodzi o brak ostrosci to juz sie wypowiedzialem wielokrotnie. obraz moze byc troche zamazany gdy tramwaj zbyt szybko ruszy z przystanku. polecam obejrzenie czegos dluzszego niz 15 sec siedzac w fotelu (nie autobusowym).
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...dużo tego: "chyba", "nie pamiętam modelu...", "...chyba 30'...".

itp itd. - same gdybanie...,do tego elementy Sci-Fi (skąd 30'????).:(

Jeżeli jeszcze interpretacja Twoja (zarzut do czego?):
...i kiepski obraz hd...
, gdzie nigdzie nie mogę tego znaleźć.... - to faktycznie podziwam merytorykę.

Chociaż z jeden konkret !!!!!
...jak np tutaj zrobiono porównanie z ok. 1/2 roku temu:
>>Samsung Slin v/S Philips przy HD<<

Ps - życzę wiele zadowolenia z użytkowanego modelu, ale to nic nie zmienia w testach... (praktycznych).

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

smiglostopy

New member
hojlo1 napisał:
...dużo tego: "chyba", "nie pamiętam modelu...", "...chyba 30'...".

itp itd. - same gdybanie...,do tego elementy Sci-Fi (skąd 30'????).:(

Jeżeli jeszcze interpretacja Twoja (zarzut do czego?):
, gdzie nigdzie nie mogę tego znaleźć.... - to faktycznie podziwam merytorykę.

Chociaż z jeden konkret !!!!!
...jak np tutaj zrobiono porównanie z ok. 1/2 roku temu:
>>Samsung Slin v/S Philips przy HD<<

Ps - życzę wiele zadowolenia z użytkowanego modelu, ale to nic nie zmienia w testach... (praktycznych).

Pozdrawiam. ;)

jesli chodzi o zarzut braku konkretow w moich postach, poczytuje to za brak dobrej woli w zrozumieniu/checi przeczytania do konca.

to twoje slowa:

"i grają lepiej (nawet na HD), czego oczekujesz???" - to o innych crt w stosunku do slima

"Co do HD CRT (w porównaniu do pozostałych CRT z "górnej półki") - to i tak widoczny obraz w każdym modelu kończy się na ok 700liniach i naprawdę różnica w ogladaniu jest praktycznie żadna... ."

wyszlo mi, ze nie podoba ci sie obraz hd z crt a ze slima w sczegolnosci. moze blednie zrozumialem...

tv philipsa, o ktorym pisalem to bylo cos takiego tylko srebrne.
http://tinyurl.com/273stf

niestety do testu podanego przez ciebie nie moglem sie dostac bo trzeba sie logowac... rozumiem jednak, ze twoje praktyczne opinie sa na podstawie owego testu wlasnie? czy pisali tam tez o smuzeniu?

nie wiem, czy czytales wszystko co napisalem, ale moim zdaniem trudno o bardziej praktyczny test niz 1,5 roczne uzytkowanie. do tego mialem okazje porownac ten tv do lcd sony bravia (u siebie w domu) i wspomnianego philipsa (nie bezposrednio).

nie jest moim celem nabijanie postow, zatem powoli bede konczyl nasza dyskusje. nie zmierza ona w zadnym razie do uzyskania jakiejkolwiek wspolnej konkluzji. przykro mi tylko troche, ze spotkalem sie z zarzutem nie merytorycznej dyskusji (i to z ust osoby, ktora swoje argumenty popiera zaslyszanymi opiniami...), ech co zrobic.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...przykro mi, ze nic z merytoryki wnieść nie mozesz. :(

Co ciekawe... posiłkujesz się teraz TV NTSC z tunerem cyfrowym....(ciekawym testu, co z czym porywnywałeś "nie bezpośrednio"???....!!!!) .

Powtórzę:
Chociaż z jeden konkret !!!!!
(co porównywane, jak....??).
Mnie nie wystarcza to że użytkujesz coś 1.5 roku.

Jesteś w temacie:
Kineskop czy jednak LCD? = więc napisz coś na ten temat.


Coś z praktyki porównawczej (sporo porównań jest, ale przecież tamte określasz jako :zasłyszane, lub "po łebkach".....).:)

Napisz, co porównywałeś i jakie wnioski.. ;)
lub prościej....
Jak kiepski CRT, który opisujsz (nawet w HD - to opinia sporo osób) chcesz przeciwstawić LCD?
Dlaczego on? (a nie nawet nowszy model)
Co w nim jest takiego, co inni nie widzą?
(...patrz na temat i.... pisz konkrety).

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

smiglostopy

New member
hojlo1 napisał:
...przykro mi, ze nic z merytoryki wnieść nie mozesz. :(

Co ciekawe... posiłkujesz się teraz TV NTSC z tunerem cyfrowym....(ciekawym testu, co z czym porywnywałeś "nie bezpośrednio"???....!!!!) .

Powtórzę:
(co porównywane, jak....??).
Mnie nie wystarcza to że użytkujesz coś 1.5 roku.

Jesteś w temacie:
Kineskop czy jednak LCD? = więc napisz coś na ten temat.


Coś z praktyki porównawczej (sporo porównań jest, ale przecież tamte określasz jako :zasłyszane, lub "po łebkach".....).:)

Napisz, co porównywałeś i jakie wnioski.. ;)
lub prościej....
Jak kiepski CRT, który opisujsz (nawet w HD - to opinia sporo osób) chcesz przeciwstawić LCD?
Dlaczego on? (a nie nawet nowszy model)
Co w nim jest takiego, co inni nie widzą?
(...patrz na temat i.... pisz konkrety).

Pozdrawiam. ;)

nie chcialbym byc nie grzeczny, ale latwiej by sie rozmawialo, gdybys wczesniej przeczytal co napisalem... watek w istocie dotyczy lcd-crt, ale mam nadzieje, ze nie umknelo ci uwagi, ze w miedzyczasie troche ot'owo bylo o poszczegolnych modelach crt. pozwolilem sie do tego odniesc bo przeczytalem bajki.

nie bylo moim zamiaram "posilkowanie sie" zadnym tv. jak trafnie zauwazyles nie robimy tu testu poszczegolnych modeli crt. link podalem, zebys troche zweryfikowal swoje malo eleganckie sady. jak powiedzialem nie pamietam jaki to byl model philipsa i nie ma to wiekszego znaczenia bo pisalem o samsungu. do zabrania glosu sprowokowaly mnie stwierdzenia, o slabej jakosci hd (ty np nie widzisz roznicy miedzy hd, a normalnym sygnalem :-O. moze rzeczywiscie lepiej, ze opierasz sie na testach innych;)

pytasz co porownywalem i jak... otoz, kolega wygral lcd sony bravia (NIE PAMIETAM JAKI MODEL!!! okolo 32", mam nadzieje, ze nie dyskwalifikuje to mojego calego postu). nie mogl go podlaczyc u siebie w domu wiec podlaczylismy go u mnie. na czym polegaly "testy"? na ogladaniu telewizji. jakie narzedzia stosowalismy? oczy. nie mielismy plansz testowych. nie siedzielismy z nosem przy tv liczac linie.

o crt juz napisalem co mam napisac (ci co beda chcieli widziec smuzenie i slaba jakosc hd na podstawie xerowanych opinii beda widzec). lcd natomiast w moich OCZACH dyskwalifikuje:
- smuzenie (irytujace przy ogladaniu pilki i hokeja)
- pikseloza (szczegolnie przy szybszych scenach. "w naszych testach" widoczne szczegolnie na dvd)
- zero czarnego koloru. w bravii zostal on zastapiony zielonym.
w hd lcd wyglada dosc ladnie, ale tylko na pierwszy rzut oka. wg mnie obraz jest "sztuczny" i wyglada troche jak gra komputerowa. to pewnie kwestia gustu. zreszta o wadach i zaletach kazdej technologii napisano juz sporo i ameryki tymi stwierdzeniami nie odkrylem.

dla mnie lcd jest bardzo dobre...do gier. jesli kogos stac na duzy monitor komputerowy/konsolowy, jest to calkiem niezly pomysl. jesli mialbym wydac kwote, ktora trzeba wylorzyc na lcd zdecydowalbym sie na plazme (no ale to juz zupelny ot...)

plz pisz konkrety, ale nie kseruj bajek. naprawde koncze. zbiles mnie potega swojej argumentacji: "kiepski crt", "slaby w hd", "inni pisali"... zaoszczedzilibysmy sobie troche czasu, gdybys w pierwszym poscie krytykujacym slima zamiescil link do zewnetrznaych testow.

p.s.
nie jestem testerem. malo mnie zreszta testy pasjanuja. moge sie podzielic swoimi wrazeniami. jesli kogos bardziej przekonuje kolejna, powielona opinia o jakims wyimaginowanym mankamencie technicznym od slowa uzytkownika z ponad rocznym stazem...nie mam na to wplywu i prawde mowiac niewiele mnie to interesuje.

p.p.s.
nie wkladaj mi do ust slow, ktorych nigdy nie powiedzialem. jesli masz problem z argumentacja, po prostu przemilcz.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...czyli nadal brak konkretów.
Wszystko w tym stylu:
(wątek wcześniej):
...tv philipsa, o ktorym pisalem to bylo cos takiego tylko srebrne.
http://tinyurl.com/273stf...
(a teraz):
...jak powiedzialem nie pamietam jaki to byl model philipsa i nie ma to wiekszego znaczenia bo pisalem o samsungu....
...tak... .
Fajne podejście. :D

Co własciwie porównywałeś i z czym (już ze 3raz się pytam o porównania , choćby samych CRT).... .????
Inne pytania nadal bez odpowiedzi (konkrety).

Danych brak (nie mylić ze sloganami...o technologiach), więc nadal to jest aktualne:
1. dobry CRT w dobrej cenie = jak najbardziej TAK
2. Samsung 409 - jak najbardziej NIE
.........................
...co do Samsunga 409 - oglądalem go "w akcji" dość dokładnie i :
- obraz jest sztuczny
- faktycznie brak ostrości po bokach (mocno widoczne)...
, potwierdzone i na tym forum i na innych (wystarczy poszukać , namiary też są... na konkrety). ;)



Ps - smiglostopy:
Jedyna bajka - to jakieś porównania konkretnego CRT Samsunga ("przecietniaka" - opisanego dość dokładnie w "negatywach" u innych) z 1nym modelem LCD ( i tu nie wiadomo, co i jak testowano....), lub z jakimś "srebrnym Philipsem" ( WAŻNE - model nieznany i test robiony "nie bezpośrednio").
Wyniki w tym przypadku też nieznane (utajnione???).
Poparte to wszystko argumentem długiego użytkowania TV (też bez konkretów....).
(mam nadzieję, ze inni z dłuższym stażem sie nie odezwą - tylko dlatego...)

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

smiglostopy

New member
hojlo1 napisał:
...czyli nadal brak konkretów.
Wszystko w tym stylu:
(wątek wcześniej):

(a teraz):

...tak... .
Fajne podejście. :D

Co własciwie porównywałeś i z czym (już ze 3raz się pytam o porównania , choćby samych CRT).... .????
Inne pytania nadal bez odpowiedzi (konkrety).

Danych brak (nie mylić ze sloganami...o technologiach), więc nadal to jest aktualne:
, potwierdzone i na tym forum i na innych (wystarczy poszukać , namiary też są... na konkrety). ;)



Ps - smiglostopy:
Jedyna bajka - to jakieś porównania konkretnego CRT Samsunga ("przecietniaka" - opisanego dość dokładnie w "negatywach" u innych) z 1nym modelem LCD ( i tu nie wiadomo, co i jak testowano....), lub z jakimś "srebrnym Philipsem" ( WAŻNE - model nieznany i test robiony "nie bezpośrednio").
Wyniki w tym przypadku też nieznane (utajnione???).
Poparte to wszystko argumentem długiego użytkowania TV (też bez konkretów....).
(mam nadzieję, ze inni z dłuższym stażem sie nie odezwą - tylko dlatego...)

Pozdrawiam. ;)

jesli nie chcesz zrozumiec to ja nie mam mozliwosci inaczej wytlumaczyc o co chodzi. na domiar zlego podpierasz sie iloscia postow jako wyznacznika trafnosci swoich tez. gdybysmy wazyli argumenty iloscia postow zwyciezylbys w cuglach i po wsze czasy wiedzielibysmy, ze hd wyglada tak samo jak nie hd...

jesli swoje "kiepski/przecietny crt" przeciwstawiasz moim opisom i wrazeniom z ponad rocznego ogladania + zdjeciom, zarzucajac jednoczesnie brak konkretow, nie mamy o czym rozmawiac.

powtorze jeszcze tylko, ze w tv porownywalem obraz (bo to powinno sie porownywac). powiedzialem to juz kilkukrotnie. nie bardzo rozumiem o jakie dane ci chodzi. chyba bierzesz mnie za kogos kim nie jestem. dla rozjasnienia sytuacji, jestem amatorem dobrego kina i pilki noznej. z elektronika mam tyle wspolnego co ty przyswajalnoscia moich argumentow, a ostatni test pisalem 10 marca i mam nadzieje, ze byl on ostatnim w moim zyciu z jakim musialem sie uporac. moje obliczenia ograniczaja sie do uzycia instrumentu oka. nie przekonasz mnie, ze twoje wyliczenia 700 linii, rozmazania obrazu (jakze konkretne dane przy okazji) sa bardziej wiarygodne;)

nie potrafie zapisac zero-jedynkowo, stwierdzenia, ze pilka w hd wyglada lepiej na slimie niz lcd bo nie smuzy i nie ma pikselozy na filmach dvd. jesli o takie dane ci chodzi to bede cie musial rozczarowac lub odeslac do zewnetrznych testow.

mozesz ciagnac kwestie philipsa w nieskonczonosc. w zaden sosob nie odswiezy to mojej pamieci. mam przynajmniej nadzieje, ze juz wiesz, ze sa philipsy 30" i ze to nie science-fiction...

p.s.
udalo mi sie zalogowac na podane przez ciebie forum. z konkretow znalazlem tam...subiektywne opinie uzytkownika/sprzedawcy i zdjecia podobne do moich... zreszta zdania na tamtym forum co do "slabosci samsunga" sa podzielone. jestes niekonsekwentny. jedna opinia jest dla ciebie konkretna (moze dlatego, ze powielona przez copy-paste), druga jest nic nie warta...bo nie.

p.p.s.
jesli masz mozliwosc to podaj mi linki do KONKRETNYCH danych dotyczacych niewyraznego obrazu w rogach, smuzenia i slabego/slabszego od innych tv obrazu hd. zaznaczam, ze nie interesuja mnie opinie osob, ktore mialy okazje ogladac ten tv tylko "konkretne" dane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow, wow, wow
wg, mnie obaj macie swoje racje. Odpowiedzi jednej nie ma i być nie może . Jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki .
Jeden gustuje w blondynkach a drugi w brunetkach. I proszę mi dopowedzieć który z nich ma rację.
Ktoś kto chce kupić dobry dla siebie telewizor niech zawierzy własnym oczom . Nie wspomnę że prezentacja jest idelanym do tego sposobem.
Nikt nikomu nie nakazuje zakupów.
Przypomnę że każdemu Pan dał wolną wolę . I niech tak zostanie.
peace, peace -idą święta......
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...jaka tutaj "wojna"? (...to i "pokój" zbedny),..tylko chęć rzetelnego zbadania konkretnego: wątku/tematu, by ktoś na podstawie jednego użytkownika nie kupil modelu, który ma wadę....

kiki - zerknij na temat, więc:
Samsung CRT ("płytki" i opisywany przez posiadacza jako z wadami, ale je dopuszcza !!!!) stawiany jest do "walki" z LCD (a temat ogólny) - wstyd (bo ten model nie powinien trafić do sprzedaży ze względu na unikalną wadę ostrości).

...potem dorabiana czysta teoria fantazy.... .
Jak mozna opisywać np ,ze porównywano go z Philipsem 30' (podawany namiar) , gdzie namiar jest na TV tylko NTSC i ma głowicę cyfrową zgodną z ATSC.!!!!!!?????
(szukam chętnego - do rozwikłania tej zagadki , bo w PAL nie moge znaleźć ani jednego Philipsa 30' !!!!)
Obojętnie jaki model = moze ktoś pomoże !!!!!??????
itp. itd... (takie właśnie "prawdziwe" porównania)

Komuś pasuje uszkodzony Samsung = zero zastrzeżeń, ale co to ma wspólnego z tematem. :D
Wielokrotnie widziałem (i opisywane też) Samsungi 16:9 "płytkie" chociażby po to by zobaczyć, czy ostrość naprawiona.
Jednak nadal odczyt kanałów RSS na tym TV w PAL jest paskudy i nie interesuje mnie to z czego to wynika (wada softu, czy zbieżności w PAL).
Stojące obok inne TV CRT nigdy nie miały takich klopotów.
Dodajmy do tego sztucznosć obrazu (twarze przekolorowane jak w strych DIvx3.11), a na stających obok CRT 50Hz wszystko ok i nie pomaga żadna zabawa pilotem..!!!!!
Nie zmieni tego opis jednego uzytkownika (który moze nawet tego nie widzi) - wystarczy, ze widzę ja.
Skad o tym sie dowiedziałem (by sprawdzać) , ano z uczciwych postów użytkowników, którzy to też widzą (i opisują na róznych forach A/V).
Wiec mam wysnuć wnioski ,ze wszyscy się mylimi.... :D

..a tak na koniec:
1.smiglostopy - jaki masz załączony system poprawy obrazu przy odbieraniu 100Hz 16:9 (powinno coś nadrabiać w jakosci, przy skalowaniu 4:3 do 16:9)???:confused:

Ps - kiki ile sprzedałeś "płytkich" Samsungów? :confused:

Pozdrawiam . ;)
 
Ostatnia edycja:

smiglostopy

New member
hojlo1 napisał:
...jaka tutaj "wojna"? (...to i "pokój" zbedny),..tylko chęć rzetelnego zbadania konkretnego: wątku/tematu, by ktoś na podstawie jednego użytkownika nie kupil modelu, który ma wadę....

kiki - zerknij na temat, więc:
Samsung CRT ("płytki" i opisywany przez posiadacza jako z wadami, ale je dopuszcza !!!!) stawiany jest do "walki" z LCD (a temat ogólny) - wstyd (bo ten model nie powinien trafić do sprzedaży ze względu na unikalną wadę ostrości).

...potem dorabiana czysta teoria fantazy.... .
Jak mozna opisywać np ,ze porównywano go z Philipsem 30' (podawany namiar) , gdzie namiar jest na TV tylko NTSC i ma głowicę cyfrową zgodną z ATSC.!!!!!!?????
(szukam chętnego - do rozwikłania tej zagadki , bo w PAL nie moge znaleźć ani jednego Philipsa 30' !!!!)
Obojętnie jaki model = moze ktoś pomoże !!!!!??????
itp. itd... (takie właśnie "prawdziwe" porównania)

Komuś pasuje uszkodzony Samsung = zero zastrzeżeń, ale co to ma wspólnego z tematem. :D
Wielokrotnie widziałem (i opisywane też) Samsungi 16:9 "płytkie" chociażby po to by zobaczyć, czy ostrość naprawiona.
Jednak nadal odczyt kanałów RSS na tym TV w PAL jest paskudy i nie interesuje mnie to z czego to wynika (wada softu, czy zbieżności w PAL).
Stojące obok inne TV CRT nigdy nie miały takich klopotów.
Dodajmy do tego sztucznosć obrazu (twarze przekolorowane jak w strych DIvx3.11), a na stających obok CRT 50Hz wszystko ok i nie pomaga żadna zabawa pilotem..!!!!!
Nie zmieni tego opis jednego uzytkownika (który moze nawet tego nie widzi) - wystarczy, ze widzę ja.
Skad o tym sie dowiedziałem (by sprawdzać) , ano z uczciwych postów użytkowników, którzy to też widzą (i opisują na róznych forach A/V).
Wiec mam wysnuć wnioski ,ze wszyscy się mylimi.... :D

..a tak na koniec:
1.smiglostopy - jaki masz załączony system poprawy obrazu przy odbieraniu 100Hz 16:9 (powinno coś nadrabiać w jakosci, przy skalowaniu 4:3 do 16:9)???:confused:

Ps - kiki ile sprzedałeś "płytkich" Samsungów? :confused:

Pozdrawiam . ;)

powoli watek staje sie miejscem personalnych atakow. mialem juz nic nie pisac, ale nie moge pozostac gluchy na oszczerstwa. dwa razy w jednym poscie zarzuciles mi klamstwo!!! sorry stary, ale to ponizej granicy przyzwoitosci.

momentami ciezko jest zrozumiec o co ci chodzi. mowisz, ze dopuszczam wady, ktore twoim zdanim dyskwalifikuja telewizor. ja opisalem owe "wady" dosc dokladnie. pokazalem w jakim stopniu wystepuja i jak wplywaja na komfort ogladania. ty dalej swoje: "rozmazany obraz", "wady ostrosci" itp. to sa zwykle BZDURY, nie poparte zadnymi KONKRETAMI.

czepiles sie tego philipsa jak rzep psiego ogonu. pasuje ci bo rozmydla to sens wszystkiego o czym pisalem, a przeciw czemu nie potrafisz napisac nic konkretnego, poza "kiepski telewizor". philips mial 30" (kombinuj dalej)...co podkresle jeszcze raz (do znudzenia) nie ma najmniejszego znaczenia w tej dyskusji!

dalej powielasz wpisy podobne twoim. w ten sposob sami sie nakrecacie. moze dostaniesz kolejny punkt do reputacji za przekroczenie 500 postow.

mam nadzieje, ze nie bede mial wiecej watpliwej przyjemnosci dyskusji z toba. bezpodstawne szkalowanie na podstawie wyimaginowanych teorii to nie moja liga.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Zerknij na temat, poczytaj wątki.
Nic wyjaśnić nie:chcesz/potrafisz to chociaż nie doszukuj się nieistniejących zdań.... i ... .
Wesołych Świąt. (nawet z Samsungiem "płaskim").

Pozdrawiam. :D



Ps - jako, że czas świąteczny...(i raczej ciągle mylisz tematy, bo to nie Samsung kontra LCD...) podpowiadam że sam wątek o Samsungu jest osobno.... >>>KLIKNIJ<<<
Tutaj raczej wypada bronić ogólnie np.: CRT/LCD, (czego nadal nie zauważasz), a to nie przystoi jednemu, "kulawemu" modelowi.
Można by i Philipsa dolożyć..., ale...????? (już się boję o innych modelach wspominać...) .


Ponownie Wesołych Świąt. i nie ma się czym denerwować, od tego nic nie zagra ani lepiej, ani gorzej... .
 
Ostatnia edycja:

Ultro

New member
hehe powiem wam co o tym sądzę, moim zdaniem to jedna wielka ściema z tymi plazmami i lcd ( chodzi mi o jakośc obrazu itp) zastanawiałem się do czego to porównać i coś takiego przyszło mi do głowy; Pewnego pięknego dnia producenci samochodów ruszają ze sprzedażą nowych modeli które są całe "porysowane" np gwoździem, wraz z nimi rusza akcja marketingowa pt" nowa jakość , nowy image, a poza tym i tak tego z 10 metrów nie widać więc sie nie ma co przejmować.... ( wide oglądanie plazmy przynajmniej z 3 metrów )

albo " prosze jeździć tym ferrari w taki sposób żeby nie przekroczyć 80 k/h bo się panu silnik zatrze i w sumie to tylko 3 godz dziennie.

Jak już kiedyś powiedziałem, kupując plazme lub lcd za 5 k to ten sprzęt narzuca mi warunki a nie ja jemu, co jest moim zdaniem niedopuszczalne
1. wypalanie loga stacji np,
2. obraz trzeba oglądać conajmniej z 3 metrów żeby nie widzieć niedoskonałości obrazu
3 ogólne uważanie na warunki eksploatacji
więc reasumując prawdopodobnie też kupię plazmę, bo crt-ki znikną ale dalej sądze że to wielka ściema marketingowo korporacyjna :D ( masoni :D)
Pozdrawiam :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
arosek22 - ale to nadal tylko NTSC :( (szukaj dalej ...chętnie zweryfikuję wiadomości).

Ultro - jak się wczytasz (nawet i tutaj) znajdziesz i mój "stosunek" do problemu.

Jednak obiektywnie musze stwierdzić, że nowe plazmy jakością obrazu już dorównują CRT.
Dlaczego ich porównać nie mozna (bezpośrednio), bo jeszcze nie ma PDP 32' (ale może będzie....), a 37' CRT też nie ma...(i chyba już nie będzie) .

Oczywiście Wesołych Świąt ...wszystkim.;)
 

scoobydoo19911

New member
Mam slima od samsunga ws-32z308p. Obraz ma piękny i ostry na antenie i dvd zwłascza po włączeniu obrazu 16:9, na wideo jest też nie źle. telewizor ma component no ale nie ma hdmi na euro jest super. Ale problem hdmi i hdcp mam rozwiązany. Mianowicie wystarczy kupić ps3 i x360 z dołączonym napędem hd-dvd. takie rozwiązanie jest dobre no i na dzień dzisiejszy wychodzi dużo taniej niż wyspecjalizowany odtwarzacz i oba sprzęty ze spokojem pójdą na copmponencie. Czyż to nie genialne?!:D :D :D A slimy to naprawdę dobry i godny polecenia sprzęt. Naprwdę polecam.:) :) :)
 

jack005

New member
pomocy!!! w ocenie telewizora Philips Crt 36pw9528/12

witam!prosze szanownych forumowiczow o pomoc w ocenie tv philips 36PW9528/12.Ewentualnie ile dzisiaj można za niego zapłacić,z góry dziękuje.pozdrawiam!
 
Do góry