Kineskop czy jednak LCD?

hojlo1

New member
Bez reklam
AWGUST72- co Ty chcesz uporządkować?
(temat z przykładami znany od dawna i na tym forum)

Opisujesz swoje subiektywne spostrzeżenia, które są odmienne od większości wypowiedzi forumowiczów nawet tych sprzedających sprzęt.
Wprowadzasz tylko zamieszanie, gdyż :
a/ CRT znikną (jednak nie o jakość obrazu tutaj chodzi)
b/ co do prawdziwej jakości obrazu (naturalności) specjalnie przypomnę ten wątek:
>>opinia "maniaków HDTV na temat CRT...(kliknij)<<,
........ lub znowu odwołam się do lutowego Chipa (który opisuje kłopoty LCD przy dynamicznych scenach i ciągłym udoskonalaniem, gdyż (cytuję):
Sposób generowania obrazu przez telewizory kineskopowe i plazmowe jest zgodne z naszymi machanizmami postrzegania. Działają one na zasadzie impulsowej...... W odróżnieniu od tego panale LCD pracują na zasadzie wyświetlania ciagłego....
i tak dalej o klopotach i próbach z nowymi LCD.

(to wszystko już było....)

Sądzę (poparte parktyką... - macie opinie zawodowców), że producenci nie na darmo eksperymentują (co opisane), szukając jakości obrazu.

....itp itd (zawarte tutaj i na innych forach audio/video).

Pozdrawiam. ;)
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
hojlo1 napisał:
AWGUST72- co Ty chcesz uporządkować?
(temat z przykładami znany od dawna i na tym forum)

Opisujesz swoje subiektywne spostrzeżenia, które są odmienne od większości wypowiedzi forumowiczów nawet tych sprzedających sprzęt.
Wprowadzasz tylko zamieszanie, gdyż :
a/ CRT znikną (jednak nie o jakość obrazu tutaj chodzi)
b/ co do prawdziwej jakości obrazu (naturalności) specjalnie przypomnę ten wątek:
>>opinia "maniaków HDTV na temat CRT...(kliknij)<<,
........ lub znowu odwołam się do lutowego Chipa (który opisuje kłopoty LCD przy dynamicznych scenach i ciągłym udoskonalaniem, gdyż (cytuję):
i tak dalej o klopotach i próbach z nowymi LCD.

(to wszystko już było....)

Sądzę (poparte parktyką... - macie opinie zawodowców), że producenci nie na darmo eksperymentują (co opisane), szukając jakości obrazu.

....itp itd (zawarte tutaj i na innych forach audio/video).

Pozdrawiam. ;)
Pewnie że opisuję tylko swoje spostrzenia.Nie każe nikomu sie znimi zgadzać Ale sa one przynajmniej moje ,na podstawie doświadczeń z telewizorami ,ktore mialem i grały u mnie przez kilkanaście miesięcy każdy.Nie opieram się bezkrytycznie na artykułach z gazet czy tez opiniach różnych sprzedawców lub "fachowców" udzielającyh się na forach.Szczególnie Ci ostatni bardzo często okazywali się fachowcami jedynie z nazwy.
Jeżeli ktos chce kupic crt, inny lcd a jeszcze inny plazmę , to w porządku bo każdemu podoba się coś innego .To że każda z obecnych technologii ma jakieś mankamenty to niezaprzeczalne fakty.Ale nie wmawiajcie ludziom że 10 letni "kineskop" gra lepiej niż współczesna plazma ( to w odniesieniu do stwierdzenia Ultro);-).

POZDRO !
 
Ostatnia edycja:

Ultro

New member
witam , ja niczego nie wmawiam , to moje subiektywne odczucia, ALE :D możemy się umówić biore swojego panasa ty LG i nawet dam ci fory i pozwole twojego oglądać z 4 metrów i wtedy ocenimy obraz na monitorach ( aha polsat cyfrowy, zwykłe euro), jak wyjdzie na równo to zważ że mój jest warty ok 300 zeta, a twoje LG chyba z 5 k :D więc chyba nie ma o czym gadać....
Pozdro:p
 

hojlo1

New member
Bez reklam
(...szkoda, że mylony jest subiektywizm z obiektywizmem.... :( )

By coś pisać, trzeba dokładniej poznać (i to w praktyce) przedmioty sporu.
(...nie pojedyncze, wybrane modele, które posiada się w domu...).
Podane są wyżej namiary na takich praktyków - wystarczy doczytać. ;)


By jeszcze dodatkowo zamieszać przypomnę że na swoim "flagowym CRT" mogę oglądać np. TVP1 ze zwykłej anteny siatkowej PROGRESYWNIE i zawsze w ok 700liniach i to od kilku lat , gdzie nie mówiono nic o HDTV... (a w USA juz sprzedawano seryjnie...).
Zaś puszczony materiał HD (obojętnie jak) jest rewelacyjny i wielokrotnie lepszy jakościowo od referencyjnej płyty DVE. :)

Pozdrawiam...i pocieszę przeciwników CRT że te znikną niedługo (lecz nie z powodu jakości odbioru...).
Osobiście mam nadzieję doczekać ze swoimi TV na następców (moze być i LCD), które jednak będą się miały się do obecnych jak np. (w CRT) obecny technologia Philips(a)9551 do starego Rubina "made in CCCP".;)
(już widac wymianę generacji LCD...jak kogoś stac na takie zmiany)




Ps - AWGUST72, podstawowy błąd....to wszystko jest już dawno opisane (pisałem nie tylko ja, wielokrotnie) i nie jesteś w stanie wnieść nic nowego.
Nie neguję że widzisz, co widzisz - lecz nadal to jest subiektywizm i do tego w oderwaniu od podanych namiarów na praktykę zawodowców
(doczytaj, co eksperci opisują, którzy maja spore możliwości testów i tak robią...).
Ich praktyka jest odmienna (choć przedtem teoria była podobna do Twojej, bo zawierzyli "markietingowi").
Opisane to już dawno - wystarczy poszukać (i to jest obiektywiżm , jak większość tak twierdzi).
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ultro napisał:
witam , ja niczego nie wmawiam , to moje subiektywne odczucia, ALE :D możemy się umówić biore swojego panasa ty LG i nawet dam ci fory i pozwole twojego oglądać z 4 metrów i wtedy ocenimy obraz na monitorach ( aha polsat cyfrowy, zwykłe euro), jak wyjdzie na równo to zważ że mój jest warty ok 300 zeta, a twoje LG chyba z 5 k :D więc chyba nie ma o czym gadać....
Pozdro:p
Dobra ,na chwile oderwijmy się od rzeczywistości , spostrzeżeń,opinii ect.
Robimy test wg Twoich sugestii i otrzymujemy wynik :

I Wariant = Twój 10 letni Panas gra lepiej od mojego 4 miesięcznego LG( nie ukrywam że to wariant najgorszy dla mnie)

II Wariant = obydwa telewizory grają identycznie ( wariant troche lepszy dla mnie ale i tak szukam najbliższego marketu budowlanego z promocja na sznurek , ktorego kupuje ze 3 metry i idę sie targnąć;))

Tylko jeżeli tak miałoby być , to po cholerę tylu ludzi kupowało by za niekiedy cięzkie pieniądze plazmy/lcd/tylneprojekcje ,skoro jak piszesz można iść i mieć to samo na tv za 300 zeta. ?
"Chłyt martekingowy" ?, chęc zaimponowania rodzinie i sąsiadom? , chyba jednak nie.

POZDRO!
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
(chociaż to nie do mnie ....ale to przecież forum ;) )

AWGUST72 - chyba tylko to czytasz, co chcesz wyczytać.
Trudno.:D
Jednak nawet ostatnie Twoje wejście ma się "nijak" do jakości oglądania obecnie nadawanych programów.

Co do statystki, to nie chcę mi się szukac kolejnych materiałów (i tak nie doczytasz....tak wypada, jak na resztę przykładów nie reagujesz), ale w kraju nadal największą sprzedaż mają TV CRT (i to znaczną - jednak to znowu nie oznacza sprawy jakości).
No i szumu medialnego nie ma - bo "nie trendy".

Kupiłeś LCD i b.dobrze - jednak sam nawet na początku opisujesz, że nie nadaje się do kablówek itp.
Znowu nic odkrywczego.
Chyba jednak nie będziesz sugerował, ze jest jakis specjalny sygnal tylko dla LCD (gdzie inne technologie zagrają źle)


Zgodze się z Tobą na koniec :
...Tylko jeżeli tak miałoby być , to po cholerę tylu ludzi kupowało by za niekiedy cięzkie pieniądze plazmy/lcd/tylneprojekcje ,skoro jak piszesz można iść i mieć to samo na tv za 300 zeta. ?
"Chłyt martekingowy" ?, chęc zaimponowania rodzinie i sąsiadom? , chyba jednak nie.....
- TAK, dużo w tym prawdy, choć to zadanie dla np. socjologa i przyczyn jest wiele... (i statystycznie nie jest już tak jak opisujesz... ).


Teraz ogólnie i pod rozwagę (obając kolejne nieprawdziwe statystyki...):

Podałem namiar na sąsiednie forum i dla czytających z uwagą dam kolejny problem do przemyślenia.

Jak to jest, ze na forum HDTV nowe technologie mają po: kilka/kilkadziesiąt wpisów i kikaset wyświetleń, a temat o TV CRT Philipsa ma ponad 1000 wpisów i ponad 100 000 wyświetleń.
"Chłyt martekingowy" ?, chęc zaimponowania rodzinie i sąsiadom? , chyba jednak nie.....
????? :confused:

To jest statystyka.(prawdziwa) :D

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
hojlo1 napisał:
(chociaż to nie do mnie ....ale to przecież forum ;) )

AWGUST72 - chyba tylko to czytasz, co chcesz wyczytać.
Trudno.:D
Jednak nawet ostatnie Twoje wejście ma się "nijak" do jakości oglądania obecnie nadawanych programów.

Co do statystki, to nie chcę mi się szukac kolejnych materiałów (i tak nie doczytasz....tak wypada, jak na resztę przykładów nie reagujesz), ale w kraju nadal największą sprzedaż mają TV CRT (i to znaczną - jednak to znowu nie oznacza sprawy jakości).
No i szumu medialnego nie ma - bo "nie trendy".

Kupiłeś LCD i b.dobrze - jednak sam nawet na początku opisujesz, że nie nadaje się do kablówek itp.
Znowu nic odkrywczego.
Chyba jednak nie będziesz sugerował, ze jest jakis specjalny sygnal tylko dla LCD (gdzie inne technologie zagrają źle)


Zgodze się z Tobą na koniec : - TAK, dużo w tym prawdy, choć to zadanie dla np. socjologa i przyczyn jest wiele... (i statystycznie nie jest już tak jak opisujesz... ).


Teraz ogólnie i pod rozwagę (obając kolejne nieprawdziwe statystyki...):

Podałem namiar na sąsiednie forum i dla czytających z uwagą dam kolejny problem do przemyślenia.

Jak to jest, ze na forum HDTV nowe technologie mają po: kilka/kilkadziesiąt wpisów i kikaset wyświetleń, a temat o TV CRT Philipsa ma ponad 1000 wpisów i ponad 100 000 wyświetleń.
????? :confused:

To jest statystyka.(prawdziwa) :D

Pozdrawiam. ;)

Myślę że nasz spór zaczyna się robic czysto akademicki.Proponuje pozostać przy swoich racjach a rozstrzygnięcie zostawić niezdecydowanym ,którzy powinni sprawdzić wszystko na własne oczy i wtedy podjąc ewentualnie dobrą dla siebie decyzję.

POZDRAWIAM:)

ps Sorry ale ze względu na to gdzie pracuję nie wierzę w statystyki.Zbyt często szefowie manipuluja nimi , tak jak im wygodnie.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
(...normalnie szok :D )

Jaka dyskusja akademicka?:confused:

Łaskawie odnieś się chociaż raz RZECZOWO poruszanego argumentu(ów), bo nic nie potrafisz udokumentować.
(no chyba oprócz tego stwierdzania, co napisaleś):
...Nie wiem jaka kablówka jest u Ciebie.W Zielonej Górze jest ASTER i od jakiegos czasu oferuje przystawki ,które wg nich dają sygnał cyfrowy.Widziałem toto w działaniu po podłączeniu do lcd SHARPA i efekt jest żaden.To znaczy taki s.. jaki był taki jest.Niestety a raczej stety jeżeli kupiłeś lcd to czeka Cie przesiadka na którąs z platform cyfrowych.Ale w sumie do tego sa takie telewizory przeznaczone.... .

Juz nawet nie chce mi się tej wypowiedzi analizować, jednak to o "LCD przeznaczone dla platform cyfrowych" (jakieś specjalne modele????) - już świadczy o braku praktyki i nie tylko !!!!!

Trafiłeś na mnie, a że wywodze się z for czysto technicznych (praktykę mam kikudziesiecioletnią) - to proponuję:
a/ odnieś się rzeczowo do argumentów
b/ albo nie pisz już ewidentych bzdur.

Pozdrawiam. ;)


Ps - jeszcze większym szokiem jest Twoja analiza statystyki wpisów userów - chociaż przepraszam, w tym konkretnym przypadku to już nie jest szok, ale kabaret.:D
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
hojlo1 napisał:
(...normalnie szok :D )

Jaka dyskusja akademicka?:confused:

Łaskawie odnieś się chociaż raz RZECZOWO poruszanego argumentu(ów), bo nic nie potrafisz udokumentować.
(no chyba oprócz tego stwierdzania, co napisaleś):


Juz nawet nie chce mi się tej wypowiedzi analizować, jednak to o "LCD przeznaczone dla platform cyfrowych" (jakieś specjalne modele????) - już świadczy o braku praktyki i nie tylko !!!!!

Trafiłeś na mnie, a że wywodze się z for czysto technicznych (praktykę mam kikudziesiecioletnią) - to proponuję:
a/ odnieś się rzeczowo do argumentów
b/ albo nie pisz już ewidentych bzdur.

Pozdrawiam. ;)


Ps - jeszcze większym szokiem jest Twoja analiza statystyki wpisów userów - chociaż przepraszam, w tym konkretnym przypadku to już nie jest szok, ale kabaret.:D
Widzę że chcesz tutaj robic za "GURU" bo wg Ciebie jak piszesz tzn że wiesz a jak wiesz to znaczy że tak jest i każdy ma miec takie same zdanie.
W ogóle nie dopuszczasz mysli ,iz ktoś może miec inne spostrzeżenia i opinie od Twoich ,Ty masz racje i już -wobec tego gratulacje.
Jakich rzeczowych argumentów potrzebujesz? Przeczytanych przez Ciebie na innych forach albo w gazetach ?
Ja ma tylko te zauwazone osobiście na posiadanych wczesniej tv a sprowadzają się tylko do jednego obraz z lcd mam lepszy niz z poprzednich telewizorach
KONIEC
Mimo to :
POZDRO;)

Ps Co do wypowiedzi o "lcd przeznaczonych do platform cyfrowych" to byc może niefortunnie sformułowałem zdanie.Kontekst mial byc taki iż aby uzyskac optymalny obraz na lcd , konieczne jest podłączenie do ktorejś z platform cyfrowych , bo z kabłowki wiadomo jak jest.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Za gratulację dziękuję :D

Co do pisania - to nie ma przecież obowiązku.
Jest tylko jedno ale:
Ja swoim: klientom/znajomym/rodzinie staram się przekazać prawdę (chocby i z tego forum) - zaś Twoje pisanie choć subiektywne, to przez dziwny upór praktycznie zaciemnia tę prawdę.
Masz, jak masz - ale prowadzisz wątek wbrew oczywistym faktom.

Ja nie mogę sobie pozwolić, by ktoś "z moich użytkowników" miał podobny dylemat jak u prowadzącego temat - tylko dlatego że piszesz "cuda" , które potem okreslasz jako "niefortunne itp.... .
Zaś jak odesłać ich do np tego wątku, jak "sporo niefortunnych zadań".
Jeszcze na tej podstawie znowu wybiorą JAKOŚ (zamiast JAKOŚĆ).
Tu nie chodzi o "ja", ale logikę potwierdzoną w praktyce (na dzisiaj).

Przypomnę (jak chcesz coś wnieść konkretnego):
a/ odnieś się rzeczowo do argumentów
b/ albo nie pisz już ewidentych bzdur.



Ps - o mnie możesz pisać, co chcesz (narazie tyle to warte , co Twój "obiektywizm" na przewodni temat) - ja "w tym czasie" znowu dla znajomego będę testowal z kikanaście modeli :LCD/PDP, bo tak sobie życzy mieć w domu.
Dla mnie żaden problem, gdyż obaj wiemy o PRAWDZIWYCH cechach sprzętu i tylko wybierzemy kompromis.

Pozdrawiam. ;)
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
hojlo1 napisał:
Za gratulację dziękuję :D

Co do pisania - to nie ma przecież obowiązku.
Jest tylko jedno ale:
Ja swoim: klientom/znajomym/rodzinie staram się przekazać prawdę (chocby i z tego forum) - zaś Twoje pisanie choć subiektywne, to przez dziwny upór praktycznie zaciemnia tę prawdę.
Masz, jak masz - ale prowadzisz wątek wbrew oczywistym faktom.

Ja nie mogę sobie pozwolić, by ktoś "z moich użytkowników" miał podobny dylemat jak u prowadzącego temat - tylko dlatego że piszesz "cuda" , które potem okreslasz jako "niefortunne itp.... .
Zaś jak odesłać ich do np tego wątku, jak "sporo niefortunnych zadań".
Jeszcze na tej podstawie znowu wybiorą JAKOŚ (zamiast JAKOŚĆ).
Tu nie chodzi o "ja", ale logikę potwierdzoną w praktyce (na dzisiaj).

Przypomnę (jak chcesz coś wnieść konkretnego):




Ps - o mnie możesz pisać, co chcesz (narazie tyle to warte , co Twój "obiektywizm" na przewodni temat) - ja "w tym czasie" znowu dla znajomego będę testowal z kikanaście modeli :LCD/PDP, bo tak sobie życzy mieć w domu.
Dla mnie żaden problem, gdyż obaj wiemy o PRAWDZIWYCH cechach sprzętu i tylko wybierzemy kompromis.

Pozdrawiam. ;)
Nie ,po tym jak dowiedziałem się że jestes jeszcze jednym sprzedawcą , to wszystkie argumenty skończyły mi się definitywnie i dopiero teraz czytelnie zrozumialem sens twoich wypowiedzi-myśle że inni też i wezmą to pod uwagę wtedy kiedy będą kolejny raz "uświadamiani" w sklepie przez Tobie podobnych fachowców.


POZDRO!
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
AWGUST72...wniosek tak samo trafny, jak poprzednio i jak zwykle sprzeczny z tym:
a/ odnieś się rzeczowo do argumentów
b/ albo nie pisz już ewidentych bzdur.

...wracając do tematu:
Poprzedni znajomy znajomego (fajnie wyszło) też chciał kupić "płaski".
Tak sie złożyło, że nie był zdecydowany i przyjął merytorycznie fakty i ma CRT (powiedział, że na przeczekanie...).

Pozdrawiam. ;)


Ps - gdzie rozpowiadają że jestem sprzedawcą???? :D
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
hojlo1 napisał:
AWGUST72...wniosek tak samo trafny, jak poprzednio i jak zwykle sprzeczny z tym:


...wracając do tematu:
Poprzedni znajomy znajomego (fajnie wyszło) też chciał kupić "płaski".
Tak sie złożyło, że nie był zdecydowany i przyjął merytorycznie fakty i ma CRT (powiedział, że na przeczekanie...).

Pozdrawiam. ;)


Ps - gdzie rozpowiadają że jestem sprzedawcą???? :D
Ty jestes lepszy niż myślałem.Poczytaj sobie , swój własny post 50 ,wers 4 to zrozumiesz.
A żeby nie być gołosłownym , polecam niezdecydowanym kilka "subiektywnych" ocen m.in 'AWUJOTKI" i " ORTAX 360" ale oni pewnie jako tez sie mylą
prawda "MISTRZU"?
z wątku :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6537

POZDRO!
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
a/ odnieś się rzeczowo do argumentów
b/ albo nie pisz już ewidentych bzdur.
...dasz radę????:D
(szkoda temat rozmydlać)


Ps - Nie ma tego złego....pokażę znajomym jak na sprzedawcę awansowałem (lepiej się pośmiać ....).;)
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
hojlo1 napisał:
...dasz radę????:D
(szkoda temat rozmydlać)


Ps - Nie ma tego złego....pokażę znajomym jak na sprzedawcę awansowałem (lepiej się pośmiać ....).;)

Nie "MISTRZU" nie dam rady.Nie jestem tak ja Ty przygotowany teoretycznie i praktycznie aby wciskac ludziom crt-eki:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Niestety nie będzie ze mnie sprzedawcy.Jednak jakbym otwierał sklep, to zgłoszę do Ciebie.Jesli będę mógł dostąpić zaszczytu.

POZDRO!
 

hojlo1

New member
Bez reklam
(...nudno trochę , wiosna, i trzeba się pośmiać....dla zdrowia)

AWGUST72 - czytania ze zrozumieniem tekstu uczyli kiedyś juz w 3klasie szkoly podstawowej - jest wyzej naoczny przykład że wagary szkodzą.:D

Mozesz jeszcze dopisać ze jestem: zielony/mam czułki/5 rąk.... = i jest to tak samo prawdziwe, jak Twój wniosek o sprzedawcy.
Nie mój problem .:D


Wrócę jednak do tematu i oprę się na tym (AWGUST72):
...1.Sam przeszedlem od zwyklego tv Sony 21 cali 50HZ , poprzez 29 calowego Panasonika 100 HZ , 44 calowego 100 HZ tylnoprojektowca LG aż ostałem sie na obecnym lcd.
2.Pod pierwszy trzy telewizory miałem podłączona kablówkę i dopiero po zakupie LCD zadecydowałem sie na N-kę.Zrozumiałe iz decydującym warunkiem zmiany na N-kę byla podła jakość sygnału z kabla.
Jednak ja swój post napisalem pod tym kątem iż w przypadku jak ma się lcd /pdp/lub tylna projekcję to raczej nikt nie będzie wracał do crt.Tym bardziej sa one ograniczone rozmiarem do 32 cali Rozumiem że o zakupie nowego tv ,w większości przypadków decyduje to na co kogo stac.Sami widzicie zę tez nie kupiłem jakiego wypaśnego lcd-eka , tylko taki raczej z niższo-sredniej półki (choć niektórzy twierdzą że to szajs) i było to wymuszone stanem kasy jednak nie uczyniłem tego z uwagi na marketing , pseudo modę itp . tylko aby z chęci oglądania lepszej jakości obrazu....

Mam pytania (do wszystkich - jak chcą...):

1. Jak wypada ocena jakości, gdy poprzedni sprzęt (1) testowany na kablówce, dopiero LCD na N-ce (logika)?
2. czy to oznacza ,że sprzęt z pkt. 1 nadal po podłączeniu do Nki będzie tak samo grał źle , jak na kablówce?
3. (moze ktoś pomoże):
nie kupiłem jakiego wypaśnego lcd-eka , tylko taki raczej z niższo-sredniej półki (choć niektórzy twierdzą że to szajs) i było to wymuszone stanem kasy jednak nie uczyniłem tego z uwagi na marketing , pseudo modę itp . tylko aby z chęci oglądania lepszej jakości obrazu....
- jak zinterpretować ten fragment (w oparciu o całość)?
Pierw LCD dla lepszej jakości, potem zmiana źrodła sygnału (znowu logika)???
Co do samego LCD.
Może i jest jakaś tabela stopniowania jakości w LCD (z uwzględnieniem :kasy, marketingu , pseudo mody...) o której nie wiem?
(gdy LG 42LE2R - faktycznie nie ma dobrych opinii i typowe wady z ruchem znane w LCD...opisane w wielu miejscach)
4. ?????


Ps - jakość sygnału w kablowce też jest objęta normami i nic nie stoi na przeszkodzie, by uzyskać wymagany poziom.

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

z2ib

New member
Właśnie jestem na etapie zakupu TV. Rozmiar: 32-37 cali, budżet:max 4-4,5 tyś. PLN, źródło sygnału: kablówka (bez planów zmiany na coś innego), DVD.
Spędziłem trochę czasu na obserwacji obrazu na ekranach różnych firm, w różnych technologiach i moje wnioski są następujące:
LCD w cenie do 4,5 tyś (na droższych się nie skupiałem) to chyba jakiś żart. Kompresję widać nawet na materiale DVD. Podczas oglądania filmu trochę gorzej przygotowanego przed nagraniem na płytę (3 planeta od słońca dodawana do jakiejś gazety) zauważyłem nawet lekkie rozmazywanie się obrazu. Postacie w tym serialu dość mocno gestylukują podczas mówienia, na LCDeku wygląda to tragicznie. W mojej opinii LCD nadaje się tylko do materiału w wysokiej rozdzielczości, z bardzo małym stopniem kompresji
Plazma i CRT - prawie wcale nie różnią się jakością wyświetlania sygnału z kablówki, oraz z DVD. Różnią się za to ceną. I to dwukrotnie (np. philips 9551 vs panasonic PV45/70). W związku z tym, że nie znalazłem żadnej aż tak dużej zalety plazmy, żeby wywalić dodatkowe 2 tysiące, zdecydowałem się na zakup CRTka. To że panel jest płaski mnie nie przekonuje, bo szafka na której będzie stał TV musi pomieścić takze amplituner który jednak ma swoją głębokość. To, że TV kupuje się na lata i lepiej kupić przyszłościowy model też nie, bo w czasie kiedy sygnał HD będzie w naszym kraju standardem plazma dobrej jakości będzie kosztować pewnie koło 2 tyś. Więc opłaca mi się kupić teraz CRT i za kilka lat zmienić go na inny, nowocześniejszy TV. Wydam tyle samo kaski, tyle, że rozlożone na dwie raty.
I to by było na tyle. W piątek, lub w sobotę jadę odebrać 9551.

Pozdrawiam wszystkich
 

Lech

New member
Bez reklam
z2ib napisał:
Właśnie jestem na etapie zakupu TV. W mojej opinii LCD nadaje się tylko do materiału w wysokiej rozdzielczości, z bardzo małym stopniem kompresji
Plazma i CRT - prawie wcale nie różnią się jakością wyświetlania sygnału z kablówki, oraz z DVD. Różnią się za to ceną. I to dwukrotnie (np. philips 9551 vs panasonic PV45/70).
I to by było na tyle. W piątek, lub w sobotę jadę odebrać 9551.
Pozdrawiam wszystkich

Wszystko na tej planecie ma swój okres rozkwitu i zmierzchu. Kiedyś zachwyt budziły lokomotywy parowe, a teraz kolej magnetyczna. Dzisiaj byłem w naprawdę dużym sklepie z RTV. Na półkach stało wiele pracujących odbiorników tv, róznych marek i różnych wielkości. Idąc blisko wzdłóż sporego regału bezwiednie spoglądałem na ekrany i oceniałem oglądane obrazy. Jakie było moje zdziwienie gdy obrazy zmieniły się radykalnie na mdłe i zgoła nieczytelne. Spojrzałem "szerzej" na mijany regał i z zaskoczeniem stwierdziłem, że oto zaczeły się regały z odbiornikami CRT. Zgadza się, że jeszcze dwa, trzy lata temu LCD i Plazmy były drogie i słabej jakości - ale to już historia.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
....trzeba było np. poprosić sprzedawcę, by zapuścił identyczny sygnał i miałbyś (moze) takie widoki, jak Administrator podobnego forum , gdzie napisal tak:

"Dzisiaj trochę spędziliśmy czasu w Saturnie bawiąc się paroma TV. Szczególnie miałem tym razem ochotę na zobaczenie w akcji TV CRT HD z HDMI i component mając do dyspozycji źródła HD (Snazio, KISS) oraz X360. Bo nikt tak naprawdę nie potrafił odpowiedzieć jak taki obraz wygląda na CRT HD Prepared (dobre co?)
I jesteśmy naprawdę w szoku ale wedle MNIE obraz był najlepszy! Lepszy niż na jakiej kolwiek plaźmie oraz LCD!! Nieźle co? Mówię Wam: to działa jak typowy monitor CRT od kompa! Tylko, że ma 32" a w przypadku Samsunga głębokość to tylko 40 parę centrymetrów!(Philips to jednak typowy klocek) A cena koło 2600zł też nie jest straszna chociaż musi być niższa żeby się tym zainteresować.
Krótko i to co najbardziej istotne:
-prawdziwa czerń jak przystało na CRT > ramka wokół telewizora była praktycznie tak czarna jak czerń na ekranie
-oczywiście zero smużenia > mecze w 1080i wyglądały jak należy > oko się nie męczy!
-z HDMI były jakieś problemy gdyż telewizor był 100Hz a przecież na HDMI tego nie ma toteż drgał i był do bani > tylko component zapewnił tak rewelacyjny obraz! I tylko tu dało się regulować ostrość itd. Niewiem po co to wejście HDMI! Chyba tylko dla marketingu. Mogło by być ze 3xcomponent z taką jakością.
-Filmy w HD wyglądały przepięknie. Na tych co widać pixelozę itd na LCD tutaj były bez zastrzeżeń! Nie do wiary ale wyglądały lepiej niż na jakim kolwiek płaskim ekranie. CRT ładnie zacierał jakieś braki w materiale i był bardzo ostry i szczegółowy.
-X360 tez zagrał super ostro. Jak dałem ostrość na maksa to opad kopary że coś takiego jest na CRT! FN3 itd super!
-Rzeczywiście z geometrią było trochę nie halo ale to mały szczegół i było to widać ale na tablicy testowej. Na filmach czy grach wogle nie widać nic złego.
Mówię Wam teraz już nie będą promować takich telewizorów ale czekam aż LCD czy Plazma osiągnie taki obraz jak dzisiaj widziałem! Bardzo ale to bardzo szkoda, że to właściwie przejdzie nie zauważone. Jak stanieją jeszcze to naprawdę Polecam!....


(cytowane stąd: http://**********.com/index.php?showtopic=1666).

..oczywiście z LCD gonią, ale obecna generacja raczej na monitory się nadaje, a nie do ogladania dynamicznych scen ( co innego PDP...).

Pozdrawiam. :D
 

ferguson

New member
Stary poczciwy CRT

Witam
hajlo, kopara to by ci dopiero opadła jak byś zobaczył obraz po RGB z takiego Panasonic'a TX-32PX30 ,pozatym na tym TV masz 833 linie NA EKRANIE ZE WSZYSTKIEGO CO MU PODASZ (kablówka,DVD,itp.)
pozdrawiam ( i życze udanych poszukiwań sygnału 1080 :) Ferguson
 
Ostatnia edycja:
Do góry