Kineskop czy jednak LCD?

Martinii

Member
Witam,

5 dni temu kupilem 32" telewizor LCD SAMSUNG LE32S71B. W domu mam tv kablowa z sygnalem analogowym. W ciagu najblizszego roku raczej nic sie nie zmienie jesli chodzi o sygnal. Po powrocie ze sklepu i podlaczeniu TV wszyscy domownicy sie rozczarowali - obraz gorszy od poprzedniego 20-letniego telewizora! Wyglada jak bardzo marnej jakosci flm DivX... Oczywiscie po fakcie zakupu dowiedzialem sie, ze zeby byl dobry obraz musi byc sygnal cyfrowy... Na tv wydalem 3,5k zl i teraz bede musial wydawac kolejne setki zeby sobie zalozyc np Cyfre + czy N? Nie stac mnie tez na kupno tv za 7000 tylko po to zeby obejrzec sobie raz po raz odcinek ulubionego serialu w nieco lepszej jakosci obrazu niz teraz...

Kazdy mowi, ze jednak jesli idzie o obraz z kablowki to najlepiej jest na kinespokowcach... Zatem zainteresowalem sie i znalazlem TV SAMSUG WS-32Z409P - takze 32", takze panoramiczny, ma HDMI, 100Hz... Raczej nie bede ogladal na przyszlym tv (czy to bedzie LCD czy CTR) filmow na DVD (formacie DVD) - raczej w 99% DivX'y i nagrane (na nagrywarce DVD z HDD) z telewizji programy/filmy.

Co mi poradzicie? Jeszcze jest mozliwosc wymiany tego LCDka na jakiegos kineskopowego - za tydzien juz raczej nie bedzie. A czy moja telewizja kablowa zacznie nadawac sygnal cyfrowy za 3 miesiace czy 3 lata tego nie wiem...

Prosze o podpowiedz.
Pozdrawiam
 

BROJERZ

New member
Różna jakość telewozorów LCD

Wystarczy spojrzeć na większość telewizorów LCD, które w niektórych sklepach pokazują jakiś zwykły program TV, aby zauważyć, że obraz na nich jest na ogół kiepski i znacznie ustępuje obrazom na tradycyjnych telewizorach. Również filmy DVD wyświetlane na nich zniechęcają. Zdarzają się jednak telewizory LCD z szeroką możliwością regulacji, tak że obraz jest w miarę zadawalający. Sądzę, że w chwili obecnej, bez wszechstronnego przetestowania telewizora LCD, nie należy go kupować. Twierdzenie, że dopiero sygnał cyfrowy spowoduje polepszenie obrazu jest też mocno dyskusyjne i przypomina obiecywanie gruszek na wierzbie.
 

Martinii

Member
Co do jakosci obrazu w sklepie, to najczesciej (tak bylo tez w moim przypadku) sprzedawca twierdzi, ze sygnal maja kiepski lub sa duze zaklocenia powodowane przez inne telewizory i urzadzenia w sklepie. I zapewniano mnie, ze obraz w domu bedzie lepszy. Nie jest lepszy.
 

angoos

New member
To nie tyle chodzi o to że sygnał powinien być cyfrowy (chociaz podanie takiego sygnału rzeczywiście poprawia jakość obrazu z uwagi na wykluczenie powstawania szumów związanych z odbiorem z klasycznej anteny) tylko chodzi o to że najlepszy sygnał dlatych telewizorów to sygnał HD. Klasyczny sygnał z anteny to sygnał SD. Taki sygnał (tj rozdzielczosc) jest niezgodny z rozdzielczoscia TV LCD (HDReady i HDFull) w zwiazku z czym nastepuje rescaling orazu SD do wyższej rozdzielczości HD. Wtedy tez powstają te wstrętne efekty przypominające marną jakość DIVXa. Dodatkowo jezeli jest podany sygnal z anteny, a antena odbiera z szumami to juz wogule tragedia. Dlatego powiedzieli Ci że jezeli będzie sygnal cyfrowy to będzie lepiej. Ale nawet jak podasz z cyfry to moze Ci to nie odpowiadac. Mi nie odpowiadalo i kupilem TV CRT z najwyzszej półki.
 

Martinii

Member
Tyle ze z kablowki mam jeszcze Internet - warunkiem posiadania Internetu jest wykupienie maksymalnego pakietu telewizji kablowej...

Sam mowisz, ze potrzebny jest dobry sygnal, a nie mam pewnosci czy jak moja kablowka zacznie wreszcie nadawac sygnal cyfrowy, a jakosc obrazu sie nie zmieni to powiedza, ze to wina 15-letnich kabli. A juz ktos z ich firmy sie wypowiadal, ze kabli nie zmienia, bo koszty sa za duze...
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ja mam kablówkę cyfrową i, z tego co z nimi rozmiawiałem, to szanse na to, że wszystkie kanały będą cyfrowe na razie są żadne. A w tej chwili jest 13 kanałów na 60 - trochę mało ;).
Ja, nie posiadając nawet DVD, kupiłem Philipsa 4:3 i nie mam na co narzekać - i sytuacja pewnie za szybko się nie zmieni :).
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Martinii napisał:
Tyle ze z kablowki mam jeszcze Internet - warunkiem posiadania Internetu jest wykupienie maksymalnego pakietu telewizji kablowej...

Sam mowisz, ze potrzebny jest dobry sygnal, a nie mam pewnosci czy jak moja kablowka zacznie wreszcie nadawac sygnal cyfrowy, a jakosc obrazu sie nie zmieni to powiedza, ze to wina 15-letnich kabli. A juz ktos z ich firmy sie wypowiadal, ze kabli nie zmienia, bo koszty sa za duze...
Nie wiem jaka kablówka jest u Ciebie.W Zielonej Górze jest ASTER i od jakiegos czasu oferuje przystawki ,które wg nich dają sygnał cyfrowy.Widziałem toto w działaniu po podłączeniu do lcd SHARPA i efekt jest żaden.To znaczy taki s.. jaki był taki jest.Niestety a raczej stety jeżeli kupiłeś lcd to czeka Cie przesiadka na którąs z platform cyfrowych.Ale w sumie do tego sa takie telewizory przeznaczone . Z całą pewnościa po zakupieniu dobrej antenki i konwertera zobaczysz piekny obraz na swoim tv i nie będzie załował zakupu..I mówię tu nie tylko o stacjach nadających w HD ale i pozostałych .Niestety sygnał SD oferowany przez kablówki nie nadaje się do lcd.Tu stosunkowo lepiej radza sobie plazmy.
Uważam ,iż inwestowanie w crt juz mija się z celem.Nieubłagalnie ta technologia odchodzi do lamusa , choć trochę szkoda.

POZDRO!
 
Ostatnia edycja:

angoos

New member
Martinii napisał:
To znaczy jaki?

Loewe Nemos 32 DR+ (no może nie najwyższa, ale prawie najwyższa)

Tylko że juz raczej nie dostępny na rynku.
Brakuje mu tylko możliwości podania sygnału HD tak jak w tym Philips'ie 9551, a szkoda.
 

gatar

Active member
Bez reklam
AWGUST72 napisał:
1.Niestety sygnał SD oferowany przez kablówki nie nadaje się do lcd.
2.Tu stosunkowo lepiej radza sobie plazmy.
3.Uważam ,iż inwestowanie w crt juz mija się z celem.POZDRO!

Witam.
Ad.1. Nieprawda. Z reguły jest słabo, ale nie zawsze.
Wiele zależy od jakości sygnału, od samego LCD i oczywiście preferencji użytkownika. Mam Sharpa 32BV9, kablówka (Tesat poznański) i obraz w 80% jest dobry i b.dobry. Oczywiście z DVD czy PC jest zdecydowanie lepszy.
Ad.2. Tak twierdzi wielu, zwłaszcza użytkownicy plazm. ;)
Ad.3.Tez tak uważam.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
gatar napisał:
Witam.
Ad.1. Nieprawda. Z reguły jest słabo, ale nie zawsze.
Wiele zależy od jakości sygnału, od samego LCD i oczywiście preferencji użytkownika. Mam Sharpa 32BV9, kablówka (Tesat poznański) i obraz w 80% jest dobry i b.dobry. Oczywiście z DVD czy PC jest zdecydowanie lepszy.
Ad.2. Tak twierdzi wielu, zwłaszcza użytkownicy plazm. ;)
Ad.3.Tez tak uważam.
Fakt , powinienem sprecyzowac iż odnosiłem sie do jakości sygnału oferowanego przez zielonogórska kablówkę, do ktorej miałem podłączony przez "chwile " swój TV.Nie miałem możliwości sprawdzenia jakości programów z innych firm.
Jeżeli w innych miastach jest lepiej, no to tylko pozazdrościć
POZDRO !
 
Ostatnia edycja:

daro_1

New member
Martinii napisał:
Witam,

Kazdy mowi, ze jednak jesli idzie o obraz z kablowki to najlepiej jest na kinespokowcach... Zatem zainteresowalem sie i znalazlem TV SAMSUG WS-32Z409P - takze 32", takze panoramiczny, ma HDMI, 100Hz... Raczej nie bede ogladal na przyszlym tv (czy to bedzie LCD czy CTR) filmow na DVD (formacie DVD) - raczej w 99% DivX'y i nagrane (na nagrywarce DVD z HDD) z telewizji programy/filmy.

Co mi poradzicie? Jeszcze jest mozliwosc wymiany tego LCDka na jakiegos kineskopowego - za tydzien juz raczej nie bedzie. A czy moja telewizja kablowa zacznie nadawac sygnal cyfrowy za 3 miesiace czy 3 lata tego nie wiem...

Prosze o podpowiedz.
Pozdrawiam


Osobiście uważam że masz bardzo trudny wybór.Ja bym raczej TV nie zmieniał na CRT , ponieważ tak jak to napisali koledzy oznacza to raczej cofanie się.Jesli juz to wymienić na Plazmę.Można też zostać przy LCD i przy pomocy PC jako Mediacenter umilić sobie oglądanie do granic możliwości.Masz PC masz internet..masz HD..setki programów i wiele możliwości przy takim combo jak PC-hdmi-LCD.Co do TV kablowej poczekać oni też będą musieli podnieść jakość usług a w przypadku kabla nie jest to wcale takie trudne.Ludziska przecież kupują LCD i Plazmy i chcą ogladać przyzwoicie dlatego tak platformy jak kablówki w końcu będą prezentować dobry poziom.

Ja kupiłem CRT 32'' i dla moich potrzeb jest nawet więcej niż fajnie.Widząc to co sie dzieje obecnie na runku TV trzeba bardzo ale to bardzo uważać zwłaszcza jak wydajemy przysłowiowy ostatni grosik.Takie było moje motto!

Pozdrawiam
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Piszecie, żeby nie inwestować w CRT "bo się nie opłaca", "bo to schyłkowa technologia". Telewizory to nie komputery, żeby pojawiła się sytuacja, że czegoś "nie da się uruchomić" ;).
Jeżeli za 1800 zł można kupić TV, który ma lepszy obraz od większości LCD za 4 tys. (czytałem dużo takich opinii i to raczej fachowców, chociażby na konkurencyjnym forum), to uważam, że raczej się opłaca...
Może i to "schyłkowa technologia", ale trudno przewidzieć, żeby TV wyposażony w HDMI miał problemy z przyjęciem jakiegokolwiek sygnału w ciągu najbliższych kilku lat. A że wyświetli rozdzielczość HD trochę gorzej niż LCD? Ilość kanałów HD nie powala na kolana i raczej nie ulegnie to drastycznej zmianie...
Jeśli ktoś planuje oglądać HD z DVD i kompa, to może i nie byłby zadowolony z zakupu CRT, ale użytkownik TV, czy to cyfrowej czy analogowej, nie powinien mieć powodów do narzekań...
 

Markcox

New member
daro_1 napisał:
Ciekawy jestem skąd ta definicja drogi kolego?

zarówno na tym forum znajduje się kilka postów na temat slimów samsunga, jak i na sąsiednim forum jest baaaardzo obszerny temat opisujących wszystkie za i przeciw tej technologii
 

hojlo1

New member
Bez reklam
1. dobry CRT w dobrej cenie = jak najbardziej TAK
2. Samsung 409 - jak najbardziej NIE

...nie ma sie co rozpisywać , temat wyświetlania SD znany i na tych forach (...przypomnę np. że SD jest interlaced, a np LCD jest progresywny i już jest problem....jeden z wielu...)

...co do Samsunga 409 - oglądalem go "w akcji" dość dokładnie i :
- obraz jest sztuczny
- faktycznie brak ostrości po bokach (mocno widoczne)


Ps - Co do HD CRT (w porównaniu do pozostałych CRT z "górnej półki") - to i tak widoczny obraz w każdym modelu kończy się na ok 700liniach i naprawdę różnica w ogladaniu jest praktycznie żadna... .

Pozdrawiam. ;)
 

Fruciak

New member
Mam Samsunga LE32n71b sygnał analogowy z kablówki, sam tam pracuje i z odbioru jestem zadowolony na dzień dzisiejszy mam 74dB/72dB przy TV, nie możesz się sugerować obrazem w sklepie tam sa ustawienia na max i w wiekszym pomieszczeniu też inaczej to wygląda niż w domu sam tego doświadczyłem ale ogólnie ja nie mam zastrzeżen do odbioru tego TV

Pozdrawiam
 

daro_1

New member
hojlo1 napisał:
1. dobry CRT w dobrej cenie = jak najbardziej TAK
2. Samsung 409 - jak najbardziej NIE

...nie ma sie co rozpisywać , temat wyświetlania SD znany i na tych forach (...przypomnę np. że SD jest interlaced, a np LCD jest progresywny i już jest problem....jeden z wielu...)

...co do Samsunga 409 - oglądalem go "w akcji" dość dokładnie i :
- obraz jest sztuczny
- faktycznie brak ostrości po bokach (mocno widoczne)


Ps - Co do HD CRT (w porównaniu do pozostałych CRT z "górnej półki") - to i tak widoczny obraz w każdym modelu kończy się na ok 700liniach i naprawdę różnica w ogladaniu jest praktycznie żadna... .

Pozdrawiam. ;)

Podpiszę się pod tym jeśli mogę drogi kolego.Ale ocena obrazu zależy od obserwatora i dla mnie 700 lini jest bardziej widoczne w 9551 ale za chwile zabrnę w gusta a tego bym nie chciał.

P.s.Szanuje pańskie wypowiedzi i twierdze że właśnie dlatego wyszukiwarka się przydaje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry