Kamery SONY HDR-SR12E, SR11E , SR10E

huling

New member
rufus1988 Ta oferta wydaje się dobra. Można zapłacić przy odbiorze przesyłki po sprawdzeniu, czy kamera działa. Ja bym się tylko upewnił, czy na pewno gwarancję można zrealizować w Sony Polska. Nie wiem, kiedy wejdą nowe modele kamer, w tym roku wyszły dopiero na wiosnę.
 

rufus1988

New member
HULING A myślisz że do końca listopada/ początku grudnia moga potanieć jeszcze??:);p albo bynajmniej pokazywać się podobne oferty ??
 
Ostatnia edycja:

huling

New member
rufus1988 napisał:
HULING A myślisz że do końca listopada/ początku grudnia moga potanieć jeszcze??:);p albo bynajmniej pokazywać się podobne oferty ??
Nie mam pojęcia. Jak kupiłem kamerę przestałem się interesować cenami, żeby się nie denerwować. Ja musiałem kupić w maju, bo miałem imprezę i chciałem ją nagrać, a wtedy to była nowość i dużo kosztowała. Ze sprzętem elektronicznym tak jest, że po kupnie nie wolno sprawdzać ile teraz kosztuje. :) Weź jednak pod uwagę, że złotówka słabnie.
 

visualaudio

New member
Od niedawna jestem posiadaczem HDR-SR11E

Przeczytałem dokładnie wszystkie wypowiedzi kolegów na forum,dotyczące tego modelu kamery SONY. Zgadzam się w 100% co do:
1.Stabilizacja obrazu rzeczywiście mogłaby by być lepsza
2.Zdjęcia są dużo gorsze niż można by się spodziewać sądząc z opisu kamery na łamach VIDEO-MIX-u.
3.Dżwięk z kamery zarejestrowany wbudowanym mikrofonem jest faktycznie zaszumiony i biorąc pod uwagę klasę sprzętu,pozostawia wiele do życzenia.Ogólnie mówiąc,jest to denerwujące. Podobnie jak jeden z kolegów z Forum,spodziewałem się czegoś lepszego.
4.Nie sprawdzałem jeszcze kamery z dodatkowym mikrofonem zewnętrznym.Ciekawy jestem takiej próby.Jeżeli zdecyduję się na zakup takiego mikrofonu,tp podzielę się spostrzeżeniami na Forum. Jeżeli ktoś już poczynił takie próby,to uprzejmie proszę o podzielenie się doświadczeniem.
Pozdrawiam wszystkich kolegów ,Marek.
 

jackba

New member
jackba napisał:
Czy jest taka mozliwość aby obrobić pliki avchd na kompie w jakimś programie ( nie wiem jeszcze jakim) a potem nagrać przygotowamy materiał z powrotem na dysk kamerki Sony HDR-SR12E i z niej odtworzyć na dajmy na to plazmie 50 cali 1080i.
Jeśli tak to w jakim formacie należy nagrać ten plik. A może jakieś inne rozwiązania aby cieszyć się obrazem HD jesli sie nie ma nagrywarki blue ray?
A może dać sobie spokój z HDD i kupić Canona HV30 na tasiemki?
huling napisał:
Można to zrobić programem Picture Motion Browser dołączonym do kamery. Jednak edycja nim ogranicza się tylko do przycinania filmów. Może kiedyś dodadzą jeszcze np. łączenie plików, ale można się bez tego obejść, bo kamera odtwarza pliki po kolei bez zatrzymywania.
dzięki za odpowiedź, ale nie wiem czy tym programem obrobie plik avchd czy tym programem nagram z powrotem materiał na dysk kamery. Interesuje mnie czy jest wogóle możliwość nagrywania z kompa na dysk kamery. I jaki to ma być plik aby wypuścić na TVHD.
 

huling

New member
jackba napisał:
dzięki za odpowiedź, ale nie wiem czy tym programem obrobie plik avchd czy tym programem nagram z powrotem materiał na dysk kamery. Interesuje mnie czy jest wogóle możliwość nagrywania z kompa na dysk kamery. I jaki to ma być plik aby wypuścić na TVHD.

Jak już pisałem robi się to programem Picture Motion Browser. Można nim zaimportować film z kamery, pociąć go i wyeksportować z powrotem do kamery. Raz próbowałem przesłać do kamery plik obrobiony innym programem, ale się nie udało. Jak będę miał czas (w zimie), to będę z tym kombinował.
 

Sdolas

New member
rufus1988 napisał:
hmmm, rozumiem że raczej unikać tej oferty??
Huling dobrze mówi, najważniejsze pochodzenie kamery czyli najlepiej by pochodziła z Sony Polska a tym bardziej by Sony Polska była gwarantem. W bardzo tanich ofertach sprzęt niewiadomego pochodzenia jest z krajów europy, często bez gwarancji stąd też wiele tańszy i potem istnieją dwie opcje:
- lepsza - gwarantem jest sprzedający który zapewnia naprawę w swoim zakresie
- gorsza - brak jakiejkolwiek gwarancji
trainiart napisał:
Sdolas: problem leży wyłącznie w pojemności kart SDHC i polega na ograniczeniach związanych ze strukturą zapisywanych danych. Maksymalna pojemność jednej karty to 32GB. Przekroczenie tej wartości nie jest problemem technicznym (fizycznym), niestety wymagałoby to kolejnej wersji standartu SD (a tym samym zmiany firmware urządzeń). A na marginesie karty pamięci to chyba jednak przyszłość (vide: dyski SSD v. HDD).
Z tą pojemnością to pewnie Cię zaskoczę, zerknij tu xxxx.fotopolis.pl/index.php?n=7901 ( xxx zamienić na www )
Fakt że jest to CF ale sądzę że rodzaj karty nie ma znaczenia bo to tylko obudowa. Najmniejsze microsd do komórek też sa 16 gb. Świadczy to tylko o tym że na pewno pmięci flash w wielu tematach wyprą dyski twarde i to chyba szybciej niż nam się to wydaje.
 

Sdolas

New member
Jakość zdjęć cd.
Nie udało mi się jeszcze do tej pory zrobić fotek na dworze.
Robiłem jedynie w pomieszczeniu i to w różnym oświetleniu. Moja ocena może być z góry nieobiektywna dlatego że fotografia to moje takie małe hobby ;) i wymagania mam raczej wysokie. Z założenia kamera dla mnie będzie służyć tylko i wyłącznie do filmowania a zdjęcia robię jak narazie z czystej ciekawości.
Jak pisałem wcześniej kamerą można zrobić naprawdę dobre jakościowo zdjęcie ale widzę że są z tym problemy. Niestety AF zachowuje się dość niestabilnie, raz w tych samych warunkach zrobi ładną a raz skrajnie brzydką fotkę. Problem chyba w tym że nie mamy wpływu na miejsce ostrzenia kamery a ona też nie informuje nas w którym miejscu nastawiłą tą ostrość. Osobiście uważam że w pomieszczeniach zdjęcia wychodzą ładnie za statywu ( osobiście wyłączam stabilizacje ) nie może być włączona lampa bo psuje kolorystykę znacząco, dominuje kolor czerwony i na tą chwilę nie widzę możliwości eliminacji tego. Kiepska jakość związana jest też z ogniskową i przysłoną, zauważyłem że na najmniejszej ogniskowej i na pełnej dziurze zdjęcia wychodzą strasznie mydlane. Zdecydowanie lepiej jest na dłuższej ogniskowej wówczas ogniskowa zmieni się z f/1.8 na f/2 i jest już zdecydowanie lepiej. Dodatkowo by zrobić ładne doświetlone zdjęcie konieczne jest nastawienie w trybach na "świeca", w innych trybach bez użycia lampy zdjęcia są niedoświetlone a ręcznie nie można tego skorygować.
Czas na testy na dworze. Są że w dobrym świetle będzie na prawdę dobrze. Moim zdaniem kamera nie nadaje się do robienia zdjęć w pomieszczeniach bo zbyt dużo zachodu by zrobić fajną fotkę.
Z chętnymi mogę podzielić się efektami mojego .... że tak powiem "testu".
 

espero

New member
Sdolas: czekamy z niecierpliwoscia. Moze uda Ci sie dojsc co jest przyczyna fatalnych zdjec... Ja robilem wiekszosc na dworze. Na szczescie dublowalem je z normalnym cyfrakiem. Porownanie jest powalajace... W moim przypadku zdjecia z kamery przypominaja zdjecia robione komorka (oczywiscie za wyjatkiem ilosci megapikseli)...
 

Sdolas

New member
espero napisał:
Sdolas: czekamy z niecierpliwoscia. Moze uda Ci sie dojsc co jest przyczyna fatalnych zdjec... Ja robilem wiekszosc na dworze. Na szczescie dublowalem je z normalnym cyfrakiem. Porownanie jest powalajace... W moim przypadku zdjecia z kamery przypominaja zdjecia robione komorka (oczywiscie za wyjatkiem ilosci megapikseli)...
Skoro fotki robione w 10 mpx są mydlane to albo są poruszone ( nie sądzę by czas naświetlania był długi przy słonecznej pogodzie i wysokiej jasności optyki - możesz sprawdzić we właściwościach ten czas, sam jestem ciekaw jaki jest ) i stawiam tu na stabilizację albo AF się pomylił czego wykluczyć się nie da.
Proponuję byś zrobił jeszcze raz ten sam test ale z wyłączoną stabilizacją, dodatkowo 2 fotki, jedną na szerokim kącie a drugą fotkę na wąskim. Powinieneś zauważyć poprawę w jakości po wyłączeniu stabilizacji.
Daj znać o efektach
 
Ostatnia edycja:

rufus1988

New member
Wczoraj napisałem mail z pytaniami (w sprawie tej aukcji na allegro sr11 za 2.890zł) i przyszła mi taka odpowiedź. . .
"
ta gwarancja jest naszą gwarancją, tzn. realizowaną przez nasz sklep.Magazyn ze sprzętem znajduje się w Niemczech.
Miłego dnia."

I jak teraz się na to zapatrujecie panowie?? chyba jest tak jak pisaliście o tym sprzęcie z europy. . .bez gwarancji Sony Polska. . .czyli rozumiem że jednak z dystansem do tego podchodzić??

Ps. Oczywiście moje pytania brzmiały czy gwarancja jest od producenta i gdzie znajduje się siedziba sklepu. . .
 
Ostatnia edycja:

huling

New member
Sdolas napisał:
Skoro fotki robione w 10 mpx są mydlane to albo są poruszone ( nie sądzę by czas naświetlania był długi przy słonecznej pogodzie i wysokiej jasności optyki - możesz sprawdzić we właściwościach ten czas, sam jestem ciekaw jaki jest ) i stawiam tu na stabilizację albo AF się pomylił czego wykluczyć się nie da.
Proponuję byś zrobił jeszcze raz ten sam test ale z wyłączoną stabilizacją, dodatkowo 2 fotki, jedną na szerokim kącie a drugą fotkę na wąskim. Powinieneś zauważyć poprawę w jakości po wyłączeniu stabilizacji.
Daj znać o efektach

Mi się wydaje, że powodem słabej jakości zdjęć (choć ja nie narzekam, bo to przecież kamera, a nie lustrzanka) może być to, że są interpolowane. Według specyfikacji Sony efektywna liczba pikseli w trybie aparatu wynosi Tryb 16:9: 3810 / Tryb 4:3: 5080 (tys.). Widać z tego, że są 2x powiększane w kamerze.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
rufus1988 napisał:
Huling dziękuję bardzo za cierpliwość dla amatora:) kolejna sprawa która bardzo przybliżyła mnie do podjęcia decyzji:) Ja również mam nadzieję że nie zepsuje się poprostu ze starości;p. Sprawa niemalże końcowa, ponieważ w sklepach w mojej okolicy cena sr11 dochodzi nawet do 3.500zł, ale w sklepach internetowych można znaleść już za 2.900zł czy można temu ufać?? opinie o sklepie są że tak powiem normalne;p, co myślicie?? pozdr

sory, ale nie mozes troche poczytac tego forum, bo troche juz zaczynasz zasmiecac, a wszystko to bylo co piszesz juz po 100 razy
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jackba napisał:
Czy jest taka mozliwość aby obrobić pliki avchd na kompie w jakimś programie ( nie wiem jeszcze jakim) a potem nagrać przygotowamy materiał z powrotem na dysk kamerki Sony HDR-SR12E i z niej odtworzyć na dajmy na to plazmie 50 cali 1080i.
Jeśli tak to w jakim formacie należy nagrać ten plik. A może jakieś inne rozwiązania aby cieszyć się obrazem HD jesli sie nie ma nagrywarki blue ray?
A może dać sobie spokój z HDD i kupić Canona HV30 na tasiemki?
nie slyszalem, to nie jest zwykle nagranie, a jest to cala struktura, jesli zmienisz plik to cala strukture trzeba zmienic

jeszcze odnosnie zdjec itd
jaki uzywacje statyw, bo mam zwykly, ale zastanawiam sie nad czym fajniejszym
 
Ostatnia edycja:

espero

New member

rufus1988

New member
Jezeli to przeszkadza to przepraszam, rzecz w tym że podobna sytuacja zdaża mi się nie po raz pierwszy, na innych forach też tak pisali(może bardziej dobitnie;)) z tym że no gdybym to gdzieś znalazł to na pewno bym nie pisał tego samego:( poprostu nie mogę się doszukać, a skończyłi mi się już pomysły na frazy które mógłbym wpisać w google czy chociażby na forum;/. To tylko tak w kwestji wytłumaczenia, jeżeli taka wola to proszę usunąć moje posty:), za razem dziękuję ponieważ i tak BARDZO dużo mi pomogliście na tle innych tego typu miejsc:) POZDRAWIAM !!
 

Sdolas

New member
Dziś testu foto ciąg dalszy. Udało mi się trafić na słoneczny dzień więc spodziewałem się krótkich czasów.
Nie będę się rozpisywał, postaram się w kilku zdaniach ;). Kamera podczas robienia zdjęć jest kompletnie nieprzewidywalna bo ustawia sobie przysłonę jak chce od f/2.8 do f/4 a AF wali nie wiadomo gdzie, czasy od 1/50 do 1/300s. Jak można się domyślić na f/2.8 jest kiepsko na f/4 całkiem znośnie. Do tego nie wiem dlaczego na szerokim kącie wychodzi mydło a w szczezgólności jak się przytraif F/2.8 jest tragicznie. Ładne fotki wychodzą tylko na wąskim kącie - duże zbliżenie.
Mogę potwierdzić to co już pisałem że aparatu w kamerze będę używał chyba tylko jak zapomnę zabrać apratru a będzie koniecznośc zrobienia zdjęcia.

Espero
Dobrze że podałeś linki, inni będą wiedzieli co określamy kiepską jakośćią i będą mogli to sami potwierdzić lub stwierdzić że mamy jopla ;)
Obie fotki w dwóch róźnych trybach jedną zrobiłeś kręcąc kamerą a drugą w trybie aparatu. Będąc obiektywnym i porównując do tych zrobionych dziś przeze mnie to te fotki są bardzo znośne. Obie zrobione na krótkim czasie i na przysłonie f/4 czyli miałeś szczęscie - lepiej się tego zrobić nie dało ;).
Do tego obie na szerokim kącie jak sądzę czyli mydło zawsze będzie.
Patrząc na te fotki ze strony odbitek na standardzie 10x15 na pewno mimo wszystko wyjdą zadowalająco ;)
rufus1988 napisał:
Wczoraj
ta gwarancja jest naszą gwarancją, tzn. realizowaną przez nasz sklep.Magazyn ze sprzętem znajduje się w Niemczech.
Miłego dnia."
I jak teraz się na to zapatrujecie panowie?? chyba jest tak jak pisaliście o tym sprzęcie z europy. . .bez gwarancji Sony Polska. . .czyli rozumiem że jednak z dystansem do tego podchodzić??
Czyli wszystko jasne
Jeśli będzie to uczciwa firma i uzna reklamację to w razie awarii czeka Cię 2-4 tygodni bez kamery a i tak nie będziesz miał pewności gdzie oni to naprawiają bo może to być kolega elektronik z bloku :cool:. Być może trochę przejaskrawiłem sprawę ale ja osobiście szukałbym gdzie indziej.
huling napisał:
Mi się wydaje, że powodem słabej jakości zdjęć (choć ja nie narzekam, bo to przecież kamera, a nie lustrzanka) może być to, że są interpolowane. Według specyfikacji Sony efektywna liczba pikseli w trybie aparatu wynosi Tryb 16:9: 3810 / Tryb 4:3: 5080 (tys.). Widać z tego, że są 2x powiększane w kamerze.
Moim zdaniem gdyby istotny i zauważalny wpływ na jakość fotki mało interpolowanie to nie byłoby tak zauważalnej różnicy w jakości na różnych ogniskowych. Optyka w tym przypadku sądzę też ma znaczenie.
 

espero

New member
Sdolas: faktycznie, nie ma roznicy czy przy szerokim kacie czy normalnie, zawsze zdjecia sa jakies takie mydlane... Moze faktycznie na odbitkach 10*15 nie byloby tak widac, ale jednak gdyby ktos zobaczyl porownanie tego samego zdjecia cyfrakiem i kamera - nawet na odbitkach bylaby jednak duza roznica. Coz... wspolczesne cyfraki nie sa takie ciezkie, wiec noszenie i kamery i aparatu nie jest takie straszne...

Nie rozumiem tylko powodu dla ktorego zdjecia sa takie cienkie. Gdybym zrobil zrzut ekranu 1920*1080 z filmu tego samego ujecia obraz bylby super. Uwazam, ze jest to jakis blad w oprogramowaniu kamery...
 

slimak

New member
Bez reklam
espero napisał:
Sdolas:
Nie rozumiem tylko powodu dla ktorego zdjecia sa takie cienkie.

Powód jest oczywisty, mała matryca z dużą ilością pikseli (jak w każdej nowej amatorskiej kamerze) co powoduje dyfrakcje światła przy małych otwarciach przysłony (już od f5,6 ; f8,0_). A z drugiej strony słaby obiektyw, który ma problemy przy mocno otwartej przysłonie f2,8.

Canon hf100 3Mpx

22.gif


Canon hf100 f2,4
http://www.fxsupport.de/blog/pic/2008/007/07/22.jpg
Canon hf100 f8,0
http://www.fxsupport.de/blog/pic/2008/007/07/21.jpg


Gdybym zrobil zrzut ekranu 1920*1080 z filmu tego samego ujecia obraz bylby super. Uwazam, ze jest to jakis blad w oprogramowaniu kamery...

Mógłbyś to sprawdzić jestem ciekaw co wyjdzie.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
jackba
Dla odtworzenia HD kup sobie ostanią wersję SONY PS3.

Jedna iwestycja AV pociąga za sobą kolejne nowe zakupy.
Nie mów o tym żonie.
Zapomnij przy tej kamerze o DVD i CRT.
Kup ew. nowy komp ( są beznadziejnie tanie).
Albo archiwizuj. Na HDD, Za kilka lat będzie jak trzeba.
I po kilku rozwodach. Ale dzieciaki będą jak zawsze, nawet po latach.
Bierz bogatą nową żonę. Byś nie stanowił o kasie. Nie Ona ją ma do bólu.
 
Do góry