Kamery SONY HDR-SR12E, SR11E , SR10E

darkogda

New member
Akumulatory bez kabla...

Dla zainteresowanych chciałbym przedstawić nowość - akumulatory serii NP-FH90 / NP-FH100 bez dodatkowego kabla (dotychczas niezbędnego we wszystkich zamiennikach tego typu). Jednocześnie są one nieco mniejsze niż te z kabelkiem, gdyż nie jest już potrzebne miejsce na gniazdka do kabelków.

Zainteresowanych zapraszam na moją aukcję Allegro (numer 440657931)
lub do bezpośredniego kontaktu:

Darek Kuchta
tel. 501810011
biuro@akumulatorki.pl
GG: 2760298
 

marcinaudi

New member
Ja mam pytanie jak wam zdjęcia wychodzą bo zakupiłem ostatnio model HDR-CX11E i powiem że kolorystycznie jest ok tylko ostrośc na fotografi jest nie zbyd dobra czy to może być wina kamery czy ustawień?

W ustawieniach mam nast. opcje związane chyba z ostrością!

1 eksopzycja kamery + - auto
2. funkcja POM./OSTR.PKT.
3. POMIAR PKT.
4. OSTROSC PKT

Niestety w instrukcji nie ma opisanych tych ustawień także nie wiem do czego one służą.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kamera to nie aparat, ale
zrob pare zdjec na powietrzu przy dobrej pogodzie, wystaw gdzies te zdjecia niech inni zobacza, ja mam cx 6 i wygladaja w miare dobrze, ale i tak wole z aparatu
 

marcinaudi

New member
Seba_Fan napisał:
kamera to nie aparat, ale
zrob pare zdjec na powietrzu przy dobrej pogodzie, wystaw gdzies te zdjecia niech inni zobacza, ja mam cx 6 i wygladaja w miare dobrze, ale i tak wole z aparatu

No właśnie kupiłem tą kamere ze względu żeby już nie nosić dodatkowo aparatu a tu się okazuje że chyba się nie obejdzie! Według mnie kolorystyka itd. może faktycznie mogła by być gorsza od aparatu ale ostrośc powinna być idealna bo przecierz obiektyw jest nie byle jaki w porównaniu do obiektywu przeciętnej cyfrówki!
 

espero

New member
Mnie rowniez bardzo zawiodla jakosc zdjec robionych ta kamera. Co ciekawe zdjecia wygladaja pieknie na LCD kamery. Niestety po przegraniu ich na komputer konfrontacja ze zdjeciami z cyfraka jest porazajaca! W kazdym razie jakosc filmow HD wszystko wynagradza. Jest rewelacyjna!
 

Sdolas

New member
Dołączyłem do grona posiadaczy SR11. Moje spostrzeżenia:
- bardzo dobra jakość obrazu
- bardzo dobra jakość dźwięku - do tej pory nagrywam 5.1 bo wiadomo że przyjdzie kiedyś czas na odtwarzanie w tym formacie a obecnie odtwarzam tylko 2 kanałowo. Kamera bardzo dobrze rejestruje wszystkie drobne dźwięki typu szept, mam wrażenie kierunkowości nagrywania bo zauważalnie eliminuje dzwięki tła ( np włączone radio ) a eksponuje nagrywaną rozmowę. Bardzo dobrze odwzorowuje jakość dźwięku na imprezach masowych - bardzo duże pasmo nagrywanej częstotliwości - ogólnie jestem bardzo mile zaskoczony.
- BEZNADZEJNY stabilazator - jego działanie jest bardzo słabo zauważalne, w porównaniu do posiadanej przeze mnie starej analogowej kamery sony to jakby stabilizacji w ogóle nie było - moim zdnie jeden z największych minusów tej kamery.
- bardzo okrojona w stosunku do " starej analogowej " z efektów dla mnie istotnych czyli brak funkcji FADER czy możliwości umieszczenia na filmie daty. Rozumiem że jest to kamera cyfrowa i zazwyczaj realizuje się to cyfrowo podczas obróbki komputerowej ale jak z tą obróbką jest wszyscy wiemy i moim zdaniem przy prostym zgrywaniu materiału na płytkę te funkcje by się przydały.
- znany wszystkim problem z obróbką - ogromny minus - sądzę że kamery tej klasy powinny mieć niemal łopatologiczne i proste oprogramowanie do obróbki rejestrowanego formatu a tak nie jest. Pozostaje oprogramowanie typu Pinnacle które też podczas renderingu na dobrym sprzęcie powoduje utratę płynności materiału.
- beznadziejna jakość zdjęć - jak przedmócy pisali wiadomo że to nie aparat, osobiście kupowałem kamerą tylko do celów filmowych bo posiadam lustrzankę więc w moim przypadku rozczarowania nie było. Nie zmienia to faktu że sama jakość rozczarowuje, oczekiwania mimo wszystko przy obecnej technologii są dużo wyższe niż prezentowana jakość.
Co do odtwarzania ... obecnie odtwarzam jedynie z kamery na CRT, widoczne dziwne paski na obrysach obietów o dużym kotraście nawet w bardzo dobrym świetle, na LCD po komponencie żadnych problemów, obraz rewelacja, złącza HDMI jeszze nie próbowałem bo brak kabla.
Brałem pod uwagę SR10 i dodam jeszcze w temacie różnic między SR11 i 12 że S10 nie ma wiazjera, nie wiem dlaczego ale porównują w sklepie kąt widzenia SR11 jest większ niż SR10.
Jak mi się coś przypomni lub zauważę coś nowego to jescze napiszę
Pozdrowienia i wytrwałości w obróbce ;)
 

nagdob

Member
Bez reklam
espero napisał:
Mnie rowniez bardzo zawiodla jakosc zdjec robionych ta kamera. Co ciekawe zdjecia wygladaja pieknie na LCD kamery. Niestety po przegraniu ich na komputer konfrontacja ze zdjeciami z cyfraka jest porazajaca! W kazdym razie jakosc filmow HD wszystko wynagradza. Jest rewelacyjna!
Nie wiem dlaczego piszecie, że zdjęcia są do niczego? Co było fotografowane i w jaki sposób? Osobiście zauważyłem jedną rzecz, a mianowicie, że robiąc zdjęcie tą kamerą należy przez ułamek sekundy (aż zniknie z wyświetlacza lub wizjera czerwony pasek postępu) przytrzymać kamerę nieruchomo. Zdjęcia, które zrobiłem w ten sposób są super, pozostałe rzeczywiście słabe, ale z mojej winy (zbyt nerwowe trzymanie kamery). Prawdopodobnie jest to związane z szybkością migawki, ale dokładnie nie wiem.
 

Sdolas

New member
Jakość zdjęć to pojęcie bardzo szerokie, dla jednego zdjęcia z komórki będą rewelacyjne a niejednego fotki z porządnej hybrydy nie zadowolą - stąd takie powodzenie lustrzanek.
Fakt że jakość a dokładniej ostrość w dużej mierze zależy od czasu otwarcia migawki ale zapewniam Cię że nie tu leży problem, bo obiektyw jest bardzo jasny, więc na krótkiej ogniskowej przy dobrym świetle zastanym, czasy będą bardzo krótkie więc nie ma mowy o poruszeniu.
 
Ostatnia edycja:

espero

New member
nagdob napisał:
Nie wiem dlaczego piszecie, że zdjęcia są do niczego? Co było fotografowane i w jaki sposób? Osobiście zauważyłem jedną rzecz, a mianowicie, że robiąc zdjęcie tą kamerą należy przez ułamek sekundy (aż zniknie z wyświetlacza lub wizjera czerwony pasek postępu) przytrzymać kamerę nieruchomo. Zdjęcia, które zrobiłem w ten sposób są super, pozostałe rzeczywiście słabe, ale z mojej winy (zbyt nerwowe trzymanie kamery). Prawdopodobnie jest to związane z szybkością migawki, ale dokładnie nie wiem.

do tego mysle, ze kazdy uzytkownik tej kamery doszedl sam. Oczywiscie, ze podczas robienia zdjec postepowalem dokladnie tak jak napisales. Zdjecia sa fatalne! co z tego, ze maja duzo megapikseli. Oczowiscie gdyby je ogladac jako jedyne (nie majac porownania) daloby sie jeszcze jakos je zniesc. Mialem niestety ta przyjemnosc robic ROWNOLEGLE zdjecia dobrym cyfrakiem i kamiera. Czasem wrecz identyczne obiekty, widoczki itp. Przeskok jest KOLOSALNY. Fukcji aparatu w kamerze napewno nigdy juz nie uzyje (chyba, ze z koniecznosci - lepsze takie zdjecia niz zadne).
 

marcinaudi

New member
I tak samo przy filmowaniu obraz smuży i jest nie ostry przy szybszym poruszaniu kamery! Także ogólnie nie jestem do końca zadowolony z tego sprzętu i pytanie czy na dzień dzisiejszy jest coś lepszego w porównywalnej cenie?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Sdolas


- BEZNADZEJNY stabilazator - jego działanie jest bardzo słabo zauważalne, w porównaniu do posiadanej przeze mnie starej analogowej kamery sony to jakby stabilizacji w ogóle nie było - moim zdnie jeden z największych minusów tej kamery.


fakt tak jest, ale to nie tylko w Twojej, HD kamery z tego co widzialem tak maja, jest to tragedia, ale jak uzyjesz statyw to jest cudo, niestety obraz HD tak ma i jak na razie nie widze zeby bylo lepiej


- znany wszystkim problem z obróbką - ogromny minus - sądzę że kamery tej klasy powinny mieć niemal łopatologiczne i proste oprogramowanie do obróbki rejestrowanego formatu a tak nie jest. Pozostaje oprogramowanie typu Pinnacle które też podczas renderingu na dobrym sprzęcie powoduje utratę płynności materiału.
sory ale z jednej strony piszesz mala glupote a z drugiej strony masz racje, avchd to super sprawa sa male pliczki a jakosc super, ja nie chcialbym miec nagrania 100GB wole 8GB, a robic mozesz w programie PMB po co konwertowac przerabiac itd, zeby dodac kiepskie efekty, no wybacz to jest HD nie trzeba upiekszac, np ja mam material jak zjezdzam z duza predkoscia i tu fakt musze przez program zrobic zwolnienie, ale tylko kawalek, wiec wycinam robie te na 10s i juz, ale wiekszosc materialu zostawiasz, przemysl to.

i nie pisz ze ta kamera ma slaba stabilizacje i zdjecia itd, tak maja rozne.

SR 10 to cos innego, sorki ale nie to nie to samo co 11 i 12 bo to co innego, 11 i 12 to sa te same tylko dyski inne, nie wprowadzaj w blad


espero
tak nagrania sa rewelacyjne super



marcinaudi
moge Ci wyslac jakies fotke to sobie zobaczysz jak u mnie, musialbym poszukac
 

Sdolas

New member
Seba_Fan napisał:
Sdolas


- BEZNADZEJNY stabilazator - jego działanie jest bardzo słabo zauważalne, w porównaniu do posiadanej przeze mnie starej analogowej kamery sony to jakby stabilizacji w ogóle nie było - moim zdnie jeden z największych minusów tej kamery.


fakt tak jest, ale to nie tylko w Twojej, HD kamery z tego co widzialem tak maja, jest to tragedia, ale jak uzyjesz statyw to jest cudo, niestety obraz HD tak ma i jak na razie nie widze zeby bylo lepiej
A czy przypadkiem skuteczność stabilizacji nie wynika z pogoni za małym gabarytem ? Kiedyś kamery były większe, czyli więcej miejsca na stabilizator, obecnie musi on być mikro rozmiarów. Moim zdaniem tu jest sedno skuteczności, osobiście uważam że zatarła się różnica między skutecznością stabilizacji optycznej (kiedyś zauważalnie lepszej) i cyfrowej w kamerach cyfrowych.
Seba_Fan napisał:
SR 10 to cos innego, sorki ale nie to nie to samo co 11 i 12 bo to co innego, 11 i 12 to sa te same tylko dyski inne, nie wprowadzaj w blad
Albo ja się nieprecyzyjnie wyraziłem albo (bez obrazy) Ty niedoczytałeś. Nigdzie w mojej wypowiedzi nie napisałem że SR10 to podobna kamera do SR11 i 12 bo jest dokładnie jak piszesz bo to przecież inna seria. Dodałem jedynie kolejną nie opisaną różnicę między SR10 a 11 czy 12 więc nikogo w błąd nie wprowadziłem.

Co do jakości zdjęć, dużo dała mi do myślenia wypowiedź w której jeden z forumowiczów ( wybaczcie ale personalnie nie pamiętam kto ) zauważył lepszą jakość robionych zdjęć ze statywu. Wydawało mi się to absurdalne bo czas otwarcia migawki jest jaki jest i koniec, inaczej mówiąc w dobrym świetle czasy są na tyle krótkie że zdjęcie musi być nieporuszone i kropka. Nie dało mi to spokoju i zrobiłem kilka fotek ae statywu . Pomijam fakt mylenia się AF do tego zbyt duże nasycenie koloru czerwonego a szczególnie z lampą i w przypadku robienia zdjęć bez lampy także niedoświetlania. Skupiłem się na jakości a bardziej ostrości i możliwości zrobienia fotki nieporuszonej z czym kamera miała problem.
Doszedłem do wniosku że diametralnie muszę zmienić swoje zdanie ;) bo kamera potrafi robić bardzo przyzwoite zdjęcia ale jest warunek podstawowy, stabilizator musi być wyłączony. Z tego co zauważyłem niestety włączona stabilizacja zauważalnie psuje zdjęcia.
Nie wiem jak się ma moje spostrzeżenie do słonecznych warunków bo dziś zrobiłem testy w mieszkaniu przy słabym i średnim świetle, zrobię jeszcze podobny test przy słonecznej pogodzie.
 

Sdolas

New member
SR11 cd.
Wczoraj zauważyłem pewną niedogodność w menu a chyba bardziej w sofcie. Ustawienia wyraźnie są osobne dla kamery i dla zdjęć bo są osobne przyciski na ekranie dotykowym a niestety nie da się wyłączyć stabilizacji tylko dla aparatu:roll:. Podobnie jest z nastawą błysku, jest i w kamerze i w aparacie, tylko po co jest ta opcja w kamerze :roll:
 

nagdob

Member
Bez reklam
Sdolas napisał:
SR11 cd.
Wczoraj zauważyłem pewną niedogodność w menu a chyba bardziej w sofcie. Ustawienia wyraźnie są osobne dla kamery i dla zdjęć bo są osobne przyciski na ekranie dotykowym a niestety nie da się wyłączyć stabilizacji tylko dla aparatu:roll:. Podobnie jest z nastawą błysku, jest i w kamerze i w aparacie, tylko po co jest ta opcja w kamerze :roll:

Po to jest ta opcja w kamerze, żebyś nie musiał przełączać się na aparat gdy robisz zdjęcie w trybie kamery (oczywiście w stand by) i masz niedoświetlony obiekt. Wtedy, jak trzeba włącza się lampa.
 

bemx2k

New member
Czy moglby ktos z posiadaczy Sony SR11/12
zapodac pare fotek zrobionych ta kamera
jakies widoki ,ogrod ,park itp

Wprawdzie Ja juz wybralem Canona HG20
ale teraz zaczynamy sie zastanawiac nad kamera
dla mojego brata i z racji rownowagi w przyrodzie
nie powinien to byc Canon ;)
Bedzie to raczej Sony SR12E , przy okazji bedzie mozna
porobic pare porownan .
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Sdolas
A czy przypadkiem skuteczność stabilizacji nie wynika z pogoni za małym gabarytem ? Kiedyś kamery były większe, czyli więcej miejsca na stabilizator, obecnie musi on być mikro rozmiarów. Moim zdaniem tu jest sedno skuteczności, osobiście uważam że zatarła się różnica między skutecznością stabilizacji optycznej (kiedyś zauważalnie lepszej) i cyfrowej w kamerach cyfrowych.


wszystko idzie do malych rozmiarow, mozliwe ze tak jest jak piszesz, ale pewnie nie do konca, powiem ze najczesciej to powinno sie krecic ze statywu, albo miec super reke i sie nie ruszac

Albo ja się nieprecyzyjnie wyraziłem albo (bez obrazy) Ty niedoczytałeś. Nigdzie w mojej wypowiedzi nie napisałem że SR10 to podobna kamera do SR11 i 12 bo jest dokładnie jak piszesz bo to przecież inna seria.

racja :)

Co do jakości zdjęć, muszę zmienić swoje zdanie ;) bo kamera potrafi robić bardzo przyzwoite zdjęcia ale jest warunek podstawowy, stabilizator musi być wyłączony. Z tego co zauważyłem niestety włączona stabilizacja zauważalnie psuje zdjęcia.

ciekawe, jak juz bedziesz wiedzial to daj znac, mnie to martwi bo jak krece z reki to pozniej nie chce mi sie wyl stabilizatora nie mam az tyle czasu wiec to by byla kiepska sprawa
 

rufus1988

New member
Witam panów(prawdopodobnie;p), zastanawiam się nad kupnme modelu SR11, wsyztsko super, widziałem obraz i jest jak dla mnie rewelacyjny, już miałem kupować gdy. . .na forum przeczytałem post o nośnikach i z niego wynika że HDD to w skrócie nic dobrego, że o wiele lepsza jest pamięć Flash, a jak wasze doświadczenia?? Bo po co przepłacać za sr11 skoro można kupić tańszą cx11 tylko bez dysku(o ile prawdą jest to co tam było napisane, np. o awaryjności dysków twardych, bo faktycznie, gdyby tak owy się zepsuł po okresie gwarancyjnym to co wtedy?? a Flash wystarczy wymienić kartę. . .) i co myślicie o takim punkcie widzenia?? Mi osobiście to daje do myślenia, a wy jak się zapatrujecie??:confused:
 
Do góry