Kamery SONY HDR-SR12E, SR11E , SR10E

espero

New member
kupilem jeden z tych zamiennikow. Za 109 - jakis miesiac temu. FH100. Mnie nie przeszkadza, ze wystaje poza obudowe. Niestety zywotnosc tej baterii jest porownywalna z oryginalem dolaczanym do kamery. Raz na wyjezdzie zaskoczyla mnie tym, ze... zdechla nie sygnalizujac wczesniej zmiana koloru diody. Wybor nalezy do Ciebie... W razie czego daja pol roku gwarancji...
 

axxofan

New member
Filmik z mojej nowej zabawki :) Sony HDR-SR12

Ustawienia: Auto, HD HQ (9Mbps), 1440x1080


hxxp://rapidshare.com/files/140606097/Sony_HDR-SR12_Kuchnia_1080i.part1.rar

hxxp://rapidshare.com/files/140606099/Sony_HDR-SR12_Kuchnia_1080i.part2.rar

hxxp://rapidshare.com/files/140606100/Sony_HDR-SR12_Kuchnia_1080i.part3.rar

teraz walcze o dodatkowa baterie 100 gdyz za tydzien lece na Cypr.

wiecej po powrocie
 

Mar_1910

New member
espero napisał:
kupilem jeden z tych zamiennikow. Za 109 - jakis miesiac temu. FH100. Mnie nie przeszkadza, ze wystaje poza obudowe. Niestety zywotnosc tej baterii jest porownywalna z oryginalem dolaczanym do kamery. Raz na wyjezdzie zaskoczyla mnie tym, ze... zdechla nie sygnalizujac wczesniej zmiana koloru diody. Wybor nalezy do Ciebie... W razie czego daja pol roku gwarancji...


Dzięki, to że są mniej wytrwałe to zdawałem sobie sprawę. Podobną baterię mam w aparacie i od oryginału odstaje na oko około 30-40%.
Dzięki.
 

Mangel10

New member
SR10 czy SR 11

:hmm:Ktoś już o to pytał ale nie znalazłem odpowiedzi.
Wiem, że te modele różnią się ekranem i pojemnością HDD
Mam krótkie pytanie: czy różnica w matrycy("11" robi zdjęcia w większej rozdzielczości niż "10)) ma wpływ też na jakość nagrywanego filmu w HD czy nie?
Albo jeszcze krócej: czy obydwa modele nagrywają obraz tak samo dobrej jakości?
Pomóżcie proszę prostemu człowiekowi rozsądnie wydać ciężko zarobione pieniądze:(.
 

mareknyc

New member
Mangel10 napisał:
:hmm:Ktoś już o to pytał ale nie znalazłem odpowiedzi.
Wiem, że te modele różnią się ekranem i pojemnością HDD
Mam krótkie pytanie: czy różnica w matrycy("11" robi zdjęcia w większej rozdzielczości niż "10)) ma wpływ też na jakość nagrywanego filmu w HD czy nie?
Albo jeszcze krócej: czy obydwa modele nagrywają obraz tak samo dobrej jakości?
Pomóżcie proszę prostemu człowiekowi rozsądnie wydać ciężko zarobione pieniądze:(.

Większa matryca=lepszy obraz.
Po prostu ,komórki światłoczułe są większe a przez to rejestrują obraz z mniejszą ilością błędów i mniejszym poziomem szumów.
 

Mangel10

New member
mareknyc napisał:
Większa matryca=lepszy obraz.
Po prostu ,komórki światłoczułe są większe a przez to rejestrują obraz z mniejszą ilością błędów i mniejszym poziomem szumów.

Dzięki mareknyc.:)
Czyli jeśli dobrze rozumiem: warto dopłacić do SR11E z uwagi na lepszą jakość obrazu?:eek:k:
 

mareknyc

New member
Mangel10 napisał:
Dzięki mareknyc.:)
Czyli jeśli dobrze rozumiem: warto dopłacić do SR11E z uwagi na lepszą jakość obrazu?:eek:k:

Dokładnie tak.Tymbardziej, że róznica w cenie nie jest duża,przynajmniej w USA, jes to około 50-150USD.To jest tak jak z aparatami kompakt 6 m pixeli a lustrzanka 6m pixeli ale na dużo większej powierzchni.
 

Mangel10

New member
Przejrzałem jeszcze raz katalog Sony, a tam podają, że różnica jest tylko w rozdzielczości zdjęć(SR10-4Mpx, SR11-10,2Mpx), stąd moje pytanie.
U nas różnica w cenie to ok.800 zł (1/3 SR10) więc warto się zastanowić.
 

espero

New member
Jesli chodzi o zdjecia. Chcialbym przestrzec osoby, ktora zywia jakies nadzieje, ze zdjeciami wykonywanymi przez kamery SR11, SR12. Kamera filmuje wspaniale - obraz full HD, zyleta, nie mam zadnych zastrzezen. Niestety zdjecia w porownaniu do zwyklego cyfraka za szokujace lichej jakosci. Rozdzielczosc jest duza, ale kolorystyka, wyrazistosc itp - bardzo rozczarowuje. Wlasciwie o robieniu zdjec ta kamera mozna zapomniec. Zdjecia wygladaja super na wyswietlaczu kamery, ale po przeniesieniu na komputer i po porownaniu ze zdjeciami tych samych miejsc z cyfraka - zalamka!
 

Mangel10

New member
Myślę, że Sony zarabiając krocie zarówno na sprzedaży aparatów jak i kamer nie ma interesu wypuszczać dobrego urządzenia do wszystkiego.
Mój dylemat polega tylko na tym czy fakt, że model SR-11 (i SR-12) może robić zdjęcia w większej rozdzielczości od SR-10 (10,2 do 4 Mpx) przekłada się na lepszą jakość materiału podczas filmowania w HD, czy to w ogóle nie ma żadnego znaczenia? Innymi słowy czy wszystkie modele SR-10,11,12 nagrywają filmy tak samo dobrej jakości?
Pewnie dla większości to oczywiste ale ja jakiś taki prosty jestem...:(
 

espero

New member
SR11 i SR12 niczym sie nie roznia (oprocz wielkosci dysku), wiec napewno nagrywaja identyczny obraz. SR10 z powodu mniejszego przetwornika pewnie ma troche gorszy obraz, wiecej szumow (tak wynika z teorii), ale jaka jest praktyka - nie wiem...
 

mareknyc

New member
Mangel10 napisał:
Myślę, że Sony zarabiając krocie zarówno na sprzedaży aparatów jak i kamer nie ma interesu wypuszczać dobrego urządzenia do wszystkiego.
Mój dylemat polega tylko na tym czy fakt, że model SR-11 (i SR-12) może robić zdjęcia w większej rozdzielczości od SR-10 (10,2 do 4 Mpx) przekłada się na lepszą jakość materiału podczas filmowania w HD, czy to w ogóle nie ma żadnego znaczenia? Innymi słowy czy wszystkie modele SR-10,11,12 nagrywają filmy tak samo dobrej jakości?
Pewnie dla większości to oczywiste ale ja jakiś taki prosty jestem...:(
Ostatni raz na ten temat:
10-dużo mniejsza matryca(nie wiem czemu tak zrobili ale zrobili)CMOS1/5
11,12-taka sama matryca ale większa niż w 10 CMOS 1/3.1

I tu nie chodzi o rozdzielczość bo wszystkie nagrywają w takiej samej,ale o jakość (im większa tym lepsza oraz droższa w produkcji

Na marginesie w 11 i 12 masz wyświetlacz większy 3.2 cala (10-2.7cala)
i rozdzielczość wyświetlacza prawie milion pixeli(10-0koło 200tysięcy)
 

mareknyc

New member
Poza tym:
11,12-lepsza sprawność autofokusa
lepsza ostrość
lepsza dynamika
lepsze odwzorowanie barw
lepsze przejścia tonalne
mniej szumów
oraz lepsza stabilizacja obrazu

TAKA JEST RÓŻNICA pomiędzy 10 a 11,12
 

Mangel10

New member
Jeszcze raz dzięki mareknyc za cenne informacje. Mam nadzieję, że wiesz co piszesz, bo rozwiałeś moje wątpliwości: Biorę SR-11.
Możecie mi jeszcze doradzić co z osprzętu warto dokupić. Kamerę kupuję do filmowania nowonarodzonego dziecka, no i pewnie co rok wakacji (ale nie jestem typem, który całe dnie lata z kamerą i kręci wszystko-trochę ciekawych wspomnień). Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
 

kds55a2000

New member
Mangel10 napisał:
JMożecie mi jeszcze doradzić co z osprzętu warto dokupić. Kamerę kupuję do filmowania nowonarodzonego dziecka, no i pewnie co rok wakacji (ale nie jestem typem, który całe dnie lata z kamerą i kręci wszystko-trochę ciekawych wspomnień). Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Wydaje mi się, że na początek dodatkowa bateria :), a potem jeszcze filtr UV i konwerter szerokokątny, na samym końcu może statyw, no i zastanów się nad odpowiednio dużą torbą, która to wszystko pomieści. Właśnie "przemyśliwuję" kupno wyżej wymienionych osprzętów. Z tego co widziałem to konwerter szerokokątny - taki jaki jest proponowany przez Sony - to koszt ok 600zł, filtr pewno połowa tej ceny.
 

mareknyc

New member
bluray napisał:
Zacznij od statywu. Kręcenia z ręki nie da się oglądać.

Myślę ,że czasami da.(Nie za mocne zbliżenia,pewna ręka).
Ja polecam również sony sportpack SPK-HCD ,dzięki któremu mogłem kręcić na
Florydzie podczas tropikalnej burzy,w basenie,na plaży i w Universal Studios w
Orlando podczas wodnych atrakcji np JAWS.
Ja mam inny problem.Kupiłem pinnacle studio 12 ultimate i siara ,podczas podglądu
mam pokaz slajdów,mój sprzęt to amd athlon64X2 4200+ 2,26GHZ 3GB Ram
geforce8800GS.Czy myślicie ,że sytuację ratuje tylko intel 2,66 4 rdzenie?
 

mareknyc

New member
kds55a2000 napisał:
Wydaje mi się, że na początek dodatkowa bateria :), a potem jeszcze filtr UV i konwerter szerokokątny, na samym końcu może statyw, no i zastanów się nad odpowiednio dużą torbą, która to wszystko pomieści. Właśnie "przemyśliwuję" kupno wyżej wymienionych osprzętów. Z tego co widziałem to konwerter szerokokątny - taki jaki jest proponowany przez Sony - to koszt ok 600zł, filtr pewno połowa tej ceny.

co do filtru UV niewiele on daje (no może tylko ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi,poza tym zabiera trochę światła.)Chyba lepszy byłby filtr polaryzacyjny.Bateria jak najbardziej (zawsze pusta,kiedy najbardziej potrzebna).No i może dla wygody (posiadam wiem co piszę)ładowarka.
 

mareknyc

New member
Mangel10 napisał:
Jeszcze raz dzięki mareknyc za cenne informacje. Mam nadzieję, że wiesz co piszesz, bo rozwiałeś moje wątpliwości: Biorę SR-11.
Możecie mi jeszcze doradzić co z osprzętu warto dokupić. Kamerę kupuję do filmowania nowonarodzonego dziecka, no i pewnie co rok wakacji (ale nie jestem typem, który całe dnie lata z kamerą i kręci wszystko-trochę ciekawych wspomnień). Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.


Takie przynajmniej były testy przeprowadzone min. w Chip-ie.Z kamer Hd amatorskich 12 zajęła pierwsze miejsce(11 nie było ale w końcu różni się tylko pojemnością HDD nooo i ceną.)10 zajęła chyba 5 miejsce.
 

kds55a2000

New member
mareknyc napisał:
co do filtru UV niewiele on daje (no może tylko ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi,poza tym zabiera trochę światła.)Chyba lepszy byłby filtr polaryzacyjny.

Oczywiście miałem na myśli filtr polaryzacyjny. Po konsultacji z kolegą, który zajmuje się fotografią, doszedłem do wniosku, że pierwsze gadżety to właśnie filtr i szeroki kąt.
 
Do góry