Kamery SONY HDR-SR12E, SR11E , SR10E

viValdi

New member
Bez reklam
czarno-biały obraz to klasyka w filmie. Mów, że jesteś zwolennikiem awangardy filmowej i materiał B/W to jedyny z jakim pracujesz :D
panienku będą mdlały, że poznały prawdziwego filmowca

na tym tv to lepiej nie będzie, chyba że trzeba ręcznie zmienić standard z PAL na NTSC - kiedyś miałem taki TV
 
Ostatnia edycja:

Huzar

New member
espero napisał:
dzieki wielkie za krotka recenzje, czekamy na wiecej :)
Mam pytanie o jakosc obrazu - czy faktycznie widoczne sa artefakty kompresji AVCHD?

Dużo już materiału nakręciłem i nie występuje taki efekt. Bitrate jest odpowiednio duży (16MBit VBR).

Pozdrawiam
Huzar
 

Huzar

New member
HafteTir napisał:
4.Ekran dotykowy mocno sie brudzi wymaga częstego czyszczenia

Ja po paru wyjazdach dokupiłem sobię w elektromarkecie folię ochronną. Po odpowiednim docięciu wygląda i sprawuje się bardzo dobrze. Nie widać odcisków i brudnym palcem bez obaw można wciskać.

Pozdrawiam
Huzar
 

GrzechU

New member
Huzar napisał:
Ja do stabilizacji kupuje Hague Mini Motion-Cam z UK:
http://www.b-hague.co.uk/Camcorder Stabilizer HCS3.htm
Huzar
I jak kupiles? Prosze o jakis material jak bedziesz juz w posiadaniu tego produktu, aha i czy wogole podejdzie pod sonowke (zamontowanie niczym jak w statywie?)
Chcialem dodac ze od temperatury 35st kamera zaczyna wolno dzialac tz przy wylaczaniu nagrywania musi troche od siebie kilka sekund dodac za nim sie wylaczy, a i wlaczanie staje sie z opuznieniem. Podobnie przy zdjeciach ktore zapisuje na hdd wolniej, chyba ze macie karte pamieci to wyszystko :eek:k: jest jak na miejscu

PoZdro
 
Ostatnia edycja:

6-tec

New member
Sony HD SR10E

Witam
CHciałbym kupić tę kamerę sobie, oczywiście jestem amatorem.

Moje pytanie czy jest dobra???
I czy nagrywanie filmów z danych taktycznych wynikających, że nagrywa film w rozdzielczości 1,1mln pixeli to dużo tzn czy to wystarczy???
Widziałem, że dużo kamer ma powyżej 2mln pixeli!

Więc czy 1,1 mln wystarczy???
Kamera będzie służyła do wszystkiego, profesjonalnie nie będę raczej nagrywał, zazwyczaj jakieś uroczystości, wycieczki itp.

Aha jeszcze jedno formy nagrywania plików na HDD nie będę miał problemu z odtworzeniem nagrania na PC lub na odtwarzaczu DVD. tzn jak zgram film na PC i nagram na płycie to bez problemu będę mógł je odtworzyć???

Proszę o pomoc.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
 

tomkil78

New member
mam pytanie co do odrazu o rozdzielczosci 1920x1080i ktory nagrywa kamera SR-12? czy jesli wyswietle ten obraz na HD ready tv o rozdzielczosci 1368x768 to czy wszystko bedzie normalnie wygladac?
dziekuje za odpowiedz
 

masio

New member
Witam wszystkich.
Jestem posiadaczką kamery Sony HDR-SR11E . Czas zabawy juz powoli mija i nadchodzi moment na zapisanie materiału :roll: i w tym problem.
Zainstalowałam dołączona płytkę i męcze się okrutnie........:(
Jaki jest sposób, abym mogła zgrać film z kamery nagrać plik na DVD i móc odtworzyć na dowolnym playerze DVD? Czy jest jakiś prosty sposób na to?
Prosze o porady ewentualnie przekierowanie mnie na inne stronki.Co sądzicie o miniaturowej nagrywarce sony VRD-MC5 ?
Jestem laikiem w kwestii kamer cyfrowych, wiec proszę o wyrozumiałość.:grin:
 

bialkooo

New member
Pmb

witam wszystkich ( my first time :)
i od razu mam pytanie czy jest jakaś legalna opcja dostania PMB do hdr-sr12 ?? dzwoniłem do sony powiedzieli ze w centrum sony powinni mieć , w centrum powiedziano mi ze w serwisie , a w serwisie że nie ma takiej opcji !!!! czyli jak zniszczyła mi się płytka to musze kupić drugą kamerę zeby ją nabyć !!!!??? (wypas) czyli muszę jechać znowy do stanów bo w media kamerka stoi 5,500 !!!! dodam ze szukałem tego pół nocy w internecie i nic potrzebuję wersji 3.0.00 moze ma ktoś jakis pomysł ? lub namiary prosze o sugestie na forum lub na maila bialy2110@wp.pl a może ktoś się podzieli kopią zapasową ??(za opłatą off course)
 

sin111

New member
Do Huzar
Napisz koniecznie jak dziala stabilizator bo tez chce go kupic - mimo super steady shot w SR12 jednak podczas chodzenia wszystko sie trzesie co przeklada sie na niezbyt atrakcyjne filmiki.... wsyztsko trzeba krecic baaardzo powoli i najlepiej stojac w miejscu...
 

Sdolas

New member
Jak widzę wszyscy zachwycają sie swoimi kamerkami i publikują niewiele wnoszące opinie. Jak nowicjusz zapyta coś konkretnie to się go poprostu olewa.
Nie dziękuję uprzejmie za udzielenie odpowiedzi na moje pytanie
Szkoda że nie można liczyć na fachowców
 

Leszczu

New member
masio napisał:
Witam wszystkich.
Jestem posiadaczką kamery Sony HDR-SR11E . Czas zabawy juz powoli mija i nadchodzi moment na zapisanie materiału :roll: i w tym problem.
Zainstalowałam dołączona płytkę i męcze się okrutnie........:(
Jaki jest sposób, abym mogła zgrać film z kamery nagrać plik na DVD i móc odtworzyć na dowolnym playerze DVD? Czy jest jakiś prosty sposób na to?
Prosze o porady ewentualnie przekierowanie mnie na inne stronki.Co sądzicie o miniaturowej nagrywarce sony VRD-MC5 ?
Jestem laikiem w kwestii kamer cyfrowych, wiec proszę o wyrozumiałość.:grin:

poczytaj to

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12516
 

trampen

New member
GrzechU napisał:
I jak kupiles? Prosze o jakis material jak bedziesz juz w posiadaniu tego produktu, aha i czy wogole podejdzie pod sonowke (zamontowanie niczym jak w statywie?)
PoZdro
Ja zamowilem i odebralem juz to cudo (tj. HAGUE MINI MOTION-CAM). Jednak mam problem z jego regulacja z kamerka HDR-SR12E.
Regulacja polega w skrocie na takim rozmieszczeniu odpowiedniej ilosci zalaczonych blaszek obciazajacych, by srodek ciezkosci kamery znalazl sie w odpowiednim miejscu, gwarantujacym zgodnie z deklaracjami producenta, osiagniecie efektu docelowego, tj. niezmiennosc pozycji kamerki w pionie niezaleznie od ruchow reki operatora.

Prosze o rady od innych, ktorzy moze maja z tym stabilizatorem jakies lepsze doswiadczenia.

Pozdrawiam,
Marek

Tak wyglada ten stabilizator
 

Attachments

  • mmc.jpg
    mmc.jpg
    27,5 KB · Wyś: 168

flavio

New member
Kamera jest już u mnie (SR 11). Oczywiście model amerykański.
Mam pytanie, odnoście sterowania kamerą z dołączonej stacji bazowej.
Po włączeniu urządzenia, otwiera się osłona obiektywu i jedynym sposobem, by przejść w tryb odtwarzania pozostaje otwarcie panelu LCD i wybór odpowiedniej opcji.
Czy zatem można to uczynić bez otwierania panelu (np. pilotem)? Po włożeniu kamery do stacji i włączeniu jej, chciałbym sterować nią wyłącznie z pilota.
 

explorex666

New member
Witam.Jestem całkowicie początkujący i mam kilka pytań.Czemu jak odtwarzam te sample w KMPlayer to w większości zacinają się z reguły pod koniec i albo jest taki przerywany głos albo obraz się tnie...? tO RACZEJ NIE WINA SPRZĘTU...AMD ATHLON 64 x2 dual core 5600+ 2,80 GHz, 3,25 GB RAM, GF 9800GTX. Mam zainstalowany zestaw klite wszystko mi chodzi, stery do karty najnowsze...:/
 
Ostatnia edycja:

domagarow

New member
Witam wszystkich Forumowiczów.
Jestem zaineresowany kupnem wlasnie kamery sr11 lub 12 i mam do posiadaczy kilka pytań.
1. czy różnica pomiędzy 60 a 120 GB dyskiem jest bardzo odczuwalna?
2. czytalem, ze filmy mozna zgrywać na płytę za pomoca stacji dokującej - czy to prawda? jak ma się sprawa archiwizacji filmów?
3. czy nagrywając kamera film w HD będę mógł go obejrzeć na tv HD Ready?? Jesli nie, to czy kamerą można taki tryb (720p) nagrywać?
4. czy nagrany dźwięk 5.1 rzeczywiście jest przestrzenny i czy wyraźnie go słychać na zestwaie kina domowego??
5. wcześniej Koledzy pisali o bateriach. Chodzi mi o to, czy od razu nastawiać się na zakup dodatkowego akumulatora, czy przy zwykłym filmowaniu może wystarczy jeden?

Wiem, że pytania wyglądają jak od laika ale w tym gąszczy suchych danych technicznych cś trudnomi się poruszać.
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
paweł
 

HafteTir

New member
Witaj domagarow.

1. czy różnica pomiędzy 60 a 120 GB dyskiem jest bardzo odczuwalna?
Nie jest wogole odczuwalna. Problemem nie jest pojemnosc dysku lecz pojemnosc posiadanego akumulatora. Aby zapelnic calosc dysku 60 gb, trzeba kilkakrotnie ladowac akumulator lub miec zamiennik pod reka
Polecam 60gb w zupełności wystarczy, a w przyszłosci jak stanieja dyski mozna wymienic ten w kamerze na wiekszy. Pozatym mozna sie tez wspierac pojemnymi kartami MS Duo

2. czytalem, ze filmy mozna zgrywać na płytę za pomoca stacji dokującej - czy to prawda? jak ma się sprawa archiwizacji filmów?

Jeszce nie bawilem sie stacja wiec nie wiem, ale jest guzik ktory podobno jak sie go nacisnie zgrywa na plyte, ale czy te plyte mozna odtwarzac w DVD (oczywiscie SD) czy jest to tylko kopia nieobrobionych plikow z dysku HDD?

3. czy nagrywając kamera film w HD będę mógł go obejrzeć na tv HD Ready?? Jesli nie, to czy kamerą można taki tryb (720p) nagrywać?

Tak, nagrywając kamera film w HD będzisz mógł go obejrzeć na tv HD Ready ale jest warunek odtwarzasz: z kamery, z kompa lub z plyty Bluray
Kamera Sony nie nagrywa w trybie (720p). Albo wysoka rozdzielczosc albo standartowa SD. Aby uzyskac tryb 720p trzeba go przekonwertowac komputerem z AVCHD np. programem Cyberlink PowerDirector

4. czy nagrany dźwięk 5.1 rzeczywiście jest przestrzenny i czy wyraźnie go słychać na zestwaie kina domowego??

Nie posiadam zestawu wzmacniacza 5.1 wiec nie wiem. Dlatego nagrywam w 2.0 i mi wystarczy

5. wcześniej Koledzy pisali o bateriach. Chodzi mi o to, czy od razu nastawiać się na zakup dodatkowego akumulatora, czy przy zwykłym filmowaniu może wystarczy jeden?

Moim zdaniem nie wystarczy. Z dodatkowa bateria to inna ergonomia pracy. Czlowiek jest spokojny ze nie zabraknie zasilania w waznej chwili

Pozdrawiam, HafteTir
 

explorex666

New member
Witam.Jestem całkowicie początkujący i mam kilka pytań.Czemu jak odtwarzam te sample w KMPlayer to w większości zacinają się z reguły pod koniec i albo jest taki przerywany głos albo obraz się tnie...? tO RACZEJ NIE WINA SPRZĘTU...AMD ATHLON 64 x2 dual core 5600+ 2,80 GHz, 3,25 GB RAM, GF 9800GTX. Mam zainstalowany zestaw klite wszystko mi chodzi, stery do karty najnowsze...:/
 

HafteTir

New member
KMPlayer sam w sobie ma kodeki i nie trzeba instalowac dodatkowych klite aby odtworzyc sample. Problemem moze byc np. brak wolnego miejsca na dysku C przy obsludze windowsowego pliku wymiany.
Moja propozycja. Zrob wolne miejsce na C i pozamykaj wszystkie programy w tle (antywirusy, p2p, gg itp) i wtedy sproboj odtwarzac material

Podaj jakie sa parametry tych sampli (rozdzialka, bitrate itp)

HafteTir ;)
 

HafteTir

New member
Jaki jest sposób, abym mogła zgrać film z kamery nagrać plik na DVD i móc odtworzyć na dowolnym playerze DVD? Czy jest jakiś prosty sposób na to?

Tak, jest bardzo prosty sposob. Oto on:

Nagrywasz kamera material w trybie SD (niska rozdzielczosc). Podlaczasz kamere do komputera. Oryginalnym PMB zgrywasz pliki na komputer, albo dowolnym menadzerem plikow np Total Commander'em. Pliki sa nagrywane przez kamere w formacie MPG wiec nic nie trzeba konwertowac czy przechwytywac.

Teraz dowolnym programem do tworzenia DVD tworzysz swoj dysk. Dodajesz efekty specjalne, teksty, menu, muzyczke, przycinasz sceny itp. Wypalasz to na nagrywarce DVD i taka plyta dziala na dowolnym odtwarzaczu DVD.

Ja ostatnio uzywałem do tego Ulead DVD MovieFactory. Jest tam opcja sprawdzenia probnego jak dziala plyta jeszcze nawet przed wypaleniem

Pozdrawiam, HafteTir :p
 
Do góry