Kamery SONY HDR-SR12E, SR11E , SR10E

Geezer

New member
LCC napisał:
Nowe kamery Sony HDR-SR12 i SR11 są następcami modeli HDR-SR8 i SR7.
Zostały ulepszone o:

No i są sporo tańsze od poprzednich.

Bardzo dziwna (podejrzanie dziwna !) polityka cenowa aby model z 2007r. (SR7) kosztowal WIĘCEJ od SR11 i to zarówno w Niemczech jak i w PL.
 

LCC

New member
Nie polityka cenowa tylko mniejsze koszty produkcji z powodu większego zainteresowania nie tylko kamerami ale całą elektroniką i dlatego. Wszystko tanieje, no i dochodzi spadki dolara i euro i mamy lepszy produkt i tańszy :)
 

krzyc

New member
Jaka kamera?

Długo zastanawiam się nad kamerą Sony SR11, SR10, SR12. Tylko po co przepłacać?
Kamery Sony rejestrują obraz 1080i a mało który telewizor potrafi to wyświetlić. Ja mam tv hd ready więc obraz i tak będzie przeskalowany do niższej rozdzielczości. Dlatego nadal szukam kamery, która nagrywa w rozdzielczości 720p. Sony tego nie potrafi. Szkoda.
 

huling

New member
Huzar napisał:
Co ciekawe kamera SR11 działa z odłączonym dyskiem. Ja przed wyprawą w wysokie góry odłączył bym dysk i dokupił dużą kartę pamięci.


Huzar - w jaki sposób odłczyłeś dysk od kamery? W instrukcji nic nie piszą, że jest taka możliwość.
 

qweq3

New member
Witam! zdecydowalem sie na kamerke SR11 lub 12
moze ktos mi opisac dzialanie i funkcje stacji dokujacej??
wybieram sie na 3 miechy za granice i chcialbym ten wiedziec jak dokladnie e uzytkowaniu przeszkadzaja akumulatorki wieksze niz te z numerkiem 70

jesli zamowilbym kamere z USA to musze kupic osobny zasilacz(w USA i Japonii maja napiecie 110V)?
bo chyba sama zmiana wtyczki nie wystarczy
pozdrawiam
 

emigrant

Member
qweq3 napisał:
Witam! zdecydowalem sie na kamerke SR11 lub 12
jesli zamowilbym kamere z USA to musze kupic osobny zasilacz(w USA i Japonii maja napiecie 110V)?
bo chyba sama zmiana wtyczki nie wystarczy
pozdrawiam

Wszystkie takie urządzenia mają zasilacze 100-240V 50/60Hz, więc nie ma żadnego problemu, kamery, laptopy, komórki itd. Jedynie co właśnie będziesz musiał zmienić to tylko kabel końcowy, albo kupić przejściówkę z bolców płaskich(usa) na okrągłe(eu).
 

tomalax

New member
Witam wszystkich serdecznie,
jako ze jestem szczesliwym posiadaczem SR11 (co prawda dopiero od 3 tygodni - ale zawsze), mam pytanie odnosnie uzywania kart Memory Stick, czy standardowa karta poradzi sobie z zapisem filmu w najwyzszej jakosci?
Czy ktos sprawdzal kamerke podczas nagran na karty? Czy musze kupowac jakas mocniejsza karte (Mark 2)?
tomala
 

viValdi

New member
Bez reklam
Bo JVC to ZUPEŁNIE inna kamera, głównie za sprawą formatu zapisu, i zachwyca się nią KIKI.
W związku z tym już nikt inny nie musi się nią zajmować :grin:
 

80662270a

New member
1. Huzar, jak odłączasz dysk ? 2. Po włączeniu kamery sr12e z zamiennikiem i bez kabelka kamera wyświetla komunikat i się wyłącza. Zamiennik baterii podłączony kabelkiem po wyłączeniu kamery powoduje świecenie migające diody ładowania, czy to oznacza, że trzeba kamerę wyłączać kablem ? bo jeśli wyłączyć przyciskiem to czerpie prąd z gniazda zasilania czyli z samej siebie do ładowania samej siebie. Co oznacza to miganie (instrukcja mówi o trzech przypadkach migotania lampki ładowania, I. złe zainstalowanie akumulatora, II. uszkodzenie akumulatora, III. zuzycie akumulatora) i jaki proces tam zachodzi ? Najlepiej byłoby usunąć styki z zamiennika. Zupełnie nie wiem jak można używać tego zamiennika. Wychodzi na to, że trzeba wyjmować baterię, lub odłączać kabel i tracić ustawienia. Chyba że wetknięty w baterię kabel wyłącza pobór prądu przez styki, ale jak to sprawdzić ? Najlepszą metodą jest nie wkładać zamiennika do gniazda do momentu zatrzaśnięcia, lecz przykleić go plastrem tam (jak dodatkowy magazynek kałasza :)
 
Ostatnia edycja:

sethh

New member
Witam, ok kamerka fajna itd. Ale kurde zastanawiam sie teraz jak bede mogl ogladac material nagrany w najwyzszej jakosci - przy podlaczeniu kamery composite czy hdmi nie bedzie problemu, a co jesli bede chcial zgrac to wszystko na jakis duzy dysk zewnetrzny i ogladac go na lapsie z wyjsciem na hdtv? Bo lapek jest taki sobie 1.6gh proc i 1gb ramu, a tu slysze ze sa problemy z AVCHD przy slabszym sprzecie. Dodam, ze poki co nie interesuje mnie niewiadomo jaka edycja a jedynie ogladanie - do czasu az nie kupie lepszego kompa.
Kolejne moje pytanie to czy moge nagrywac ta kamera w jakosci SD i czy ktos sprawdzal jak wyglada nagranie hd na starszych telewizorach sd?
pozdrawiam

Aha, widzialem jeszcze ktos wyzej spytal o dysk twardy, to dosc wazne pytanie - jak czuly jest na ewentualne wstrzasy itd?
 
Ostatnia edycja:

Huzar

New member
Odłączanie dysku

Witam,

Szanowni forumowicze, na początku chciał bym przestrzec że jest to operacje nie wymieniona w podręczniku użytkownika ;), niezalecana, zabroniona i wykonywana na własną odpowiedzialność. Serwis sony zapewne się wypnie jeśli coś się uszkodzi podczas odłączania dysku.

Przed odłączeniem dysku było by dobrze przestawić zapis zdjęć i filmów na kartę :)

Potrzebny jest mały śrubokręt krzyżowy, i opanowanie.
Na dole kamery są śrubki, chodzi o te w części od dysku. Dysk jest oczywiście po prawej stronie kamery - można powiedzieć że kamerę trzyma się za dysk. Trzeba odkręcić te małe śrubki, zdjąć osłonę. Delikatnie! odłączyć złącze ZIF od dysku. Teoretycznie już jest po robocie. Kamera po włączeniu pokazuje przez cały czas ikonkę o problemie z dyskiem. Problem jest ze złożeniem, trzeba się trzochę pogimnastykować.
Uwaga! złącze ZIF do dystku jest bardzo delikatne, trzeba uważać żeby nie uszkodzić.

Jak ktoś nie ma potrzeby lepiej nie grzebać.

Pozdrawiam
Huzar

PS: a mój oryginalny akumulator NP-FH60 leży nieużywany i się marnuje. Tanio oddam.
 

GrzechU

New member
Witam,
W ostatnia niedziele bylem w Watykanie i zwiedzalem bazyliki. Podczas wchodzenia z pomieszczenia do pomieszczenia strasznie obraz skakal, podobnie jak pisalem wczesniej, ze "z ciemnego miejsca w jasne" troche to chamsko wyglada i nie wiem czy jakis program pomoze w uplynnieniu tych przejsc. Co do wyswietlacza to jak ktos pisal podczas poteznego slonca na nic sie ono nie zdaje, a zwlaszcza z zamiennikiem aku gdzie nie mozna zwiekszyc jasnosci LCD, a przy patrzeniu w wizjer to przeszkadza cudownie magiczny kabelek.Hehe
Potrzebuje znalesc do tej kamery jakis FLYCAM bo w niektorych miejscach stabilizator jest bezurzyteczny.

Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sethh napisał:
Kolejne moje pytanie to czy moge nagrywac ta kamera w jakosci SD i czy ktos sprawdzal jak wyglada nagranie hd na starszych telewizorach sd?
pozdrawiam
HD wyglada bardzo dobrze na tv SD
SD nagrywac kamera HD po co to nie ma sensu no i fatalnie to wyglada, gorzej niz kamera SD
 

Huzar

New member
Seba_Fan napisał:
HD wyglada bardzo dobrze na tv SD
SD nagrywac kamera HD po co to nie ma sensu no i fatalnie to wyglada, gorzej niz kamera SD

Porównywałeś jakiś konkretny model kamery SD do SR11/12 w trybie SD czy tak tylko generalizujesz ?
 
Do góry