Kamery SONY HDR-SR12E, SR11E , SR10E

blady82

New member
nie prosciej napisac mam procesor taki i taki ramu tyle i tyle
film zgrywa mi sie wraz z obrobka np 1h:)
jakbym mial czasu to pewnie i przeczytalbym ta instrukcje
potrzebowalem 2 szybkie odpowiedzi ale to chyba za trudne;)
 

viValdi

New member
Bez reklam
@blady

jesli potrzebujesz szybkich odpowiedzi to sam sobie odpowiedz - tak jest zasada każdego forum.

na naszym forum użytkownicy są mili i życzliwi, ale nie mają obowiązku odpowiadać.

Jeśli ktoś musi odpowiedzieć to jest to dział marketingu producenta - do nich pukaj.
 

rufus1988

New member
SONY hdr SR10e + BRAVIA KDL46W4000

Witam, jakiś czas temu zakupiłem kamerę HDR SR10e, po prezentacji w sklepie na tv full hd byłem zachwycony jakością nagrania, obraz był ostry i czysty jak igła. Od kilku dni szukam do tej kamery dobrego TV - po przeczytaniu wątku na tym forum o serii W zdecydowałem się na KDL46W4000, wczoraj kiedy byłem finalizować transakcję wzięłem ze sobą kamerę żeby przed zakupem jeszcze sprawdzić jak będzie się spisywała z tym tv, i tu zaczął się problem;/
bo efekt delikatnie mówiąc KIEPSKI;/ pojawia się niesamowita ziarnistość(np. na czarnej kurtce po prostu jasne ruszajace się plamy, coś jakby zakłucenia(jestem amatorem)). Nie mówiąc o ogólnej ostrości obrazu;/ Na pewno nie wygląda to jak VHS no ale po sprzęcie jakości 1080p spodziewałem się czegoś lepszego TYMBARDZIEJ że przy zakupie kamery w listopadzie ubiegłego roku no obraz mnie POWALIŁ a tv był z podobnej pułki cenowej. Co o tym myślicie?? Bo nie bardzo wiem co mam teraz robić;/. Napisałem też do kolegów z działu TV, lecz postanowiłem napisać również tu, do fachowców od kamer, czy możliwe żebym gdzieś w ustawieniach kamery aż tak zepsuł obraz?? Od razu dodam że kamera na pewno była i jest ustationa na nagrywanie w najwyższej jakości. . .pozdrawiam i bardzo proszę o wypowiedzenie się. . .
Aha dodam że obraz i przy zakupie i wczoraj szedł przez kabel komponent więc to raczej nie kwestja kabla. . .
 

rufus1988

New member
Dodam jeszcze że był wyłączony tryb x.v.colour, włączony steady shot, w ustawieniach obiektywu też nic nie namieszałem. Zgodziłbym się że szumy=brak wystarczającej ilości światła, rzecz w tym że testowałem tą kamerę W TYM SAMYM sklepie, także ilość światła była wystarczająca bo przed jej zakupem jak wspominałem obraz był REWELACYJNY !!
 

huling

New member
Skoro to ten sam sklep, to może mają jeszcze ten telewizor, na którym wcześniej sprawdzałeś. Żeby się upewnić, czy nie namieszałeś w kamerze podłącz w sklepie inną podobna kamerę, żeby porównać obraz. I radzę jeszcze raz przeczytać instrukcję, bo tryb x.v.colour polepsza (podobno, bo nie mam jak sprawdzić) obraz, a ta kamera na pewno nie nagrywa w 1080p.
A tak na marginesie... czy aby na pewno widziałeś wtedy obraz z twojej kamery, a nie z SR11, która ma lepszy przetwornik (widziałem kiedyś taki numer w sklepie dla idiotów)
 

trops55

Member
Mam pytanie do użytkowników kamer Sony HDR-SR 11, 12.
Czy bezpośrednio z tych kamer można za pomocą dostarczonego programu nagrany materiał w HD przekonwertować na SD i nagrać na płytę DVD, aby móc odtworzyć ten materiał na zwykłym DVD. Wiem, że to będzie degradacja jakości, ale osoba , której przegrać chcę ten materiał nie posiada odtwarzacza Blu-rayahttp://hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=88.
http://hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=88
 

Shinzon

New member
@trops55

Oczywiście jest taka możliwość. Do kamery SONY SR11/12 jest dołączone oprogramowanie Picture Motion Browser. Daje on możliwość konwersji plików AVCHD do DVD. Korzystam z tego bardzo często, dla przykładu jak daje rodzinie nagrania z kamery, a nie mają możliwości odtwarzania AVCHD tylko DVD. Można nawet konwertować pojedyncze pliki lub nagrać całą płytę DVD razem z menu z plików AVCHD.

Sama kamera SONY SR11/12 ma również dwa tryby nagrywania SD i HD. A więc jak się coś nagrywa dla rodziny to można nagrać od razu w SD i nie trzeba potem tego konwertować. Konwersja oczywiście trwa i im szybszy komputer tym szybciej się robi. Jeżeli ma się procesor dwu lub czterordzeniowy to wszystkie rdzenie są wykorzystane do konwersji i robi się to dużo szybciej.

Podsumowując można kamerą SONY SR11/12 wszystko nagrywać w HD, a później bez problemu można z tego zrobić materiał SD.
 
Ostatnia edycja:

trops55

Member
Problem polega jednak na tym że ten PMB po wybraniu importowania na dysk, analizie, tworzy: pliki strumieniowe mpeg-2 (które można odtworzyć w np media playerze) oraz jakieś swoje modd'y itp. Po wybraniu opcji dvd-creation disc, dostaję info że wybrane pliki (te które PMB wcześniej zimportował na dysk) nie są formatem zgodnym do nagrania. Może jestem zielony i robię to źle, prosiłbym więc o możliwie jak najbardziej łopatologiczne opisanie procesu krok po kroku. :hmm:

dziękuję za uwagę szanowne grono
 

Shinzon

New member
@trops55

Do zgrywania plików z kamery korzystam z programu "Handycam Utility", który przenosi nagrania z kamery i zapisuje je w postaci plików m2ts. Później otwiera się automatycznie PMB i można ściągnięte pliki obrabiać.

Nie miałem nigdy problemów z tworzeniem płyt DVD z plików m2ts.

Można też (będąc w PMB) spróbować najechać na ściągnięty plik i przerobić go na plik zgodny z DVD przy wykorzystaniu opcji "Convert to MPEG-2 and save ...". Tą opcję wybiera się z podręcznego menu, które wywołuje się klikając prawym klawiszem myszy na dowolnym pliku z materiałem filmowym (na ikonie filmu).

Warto się też upewnić czy ma się najnowszą aktualizację programu PMB - w Menu / Help / Check for updates. Ja już parę razy uaktualniałem sobie PMB.
 
Ostatnia edycja:

sin111

New member
Jaki statyw polecacie do Kamery SR12?
Chodzi mi o statyw zwykly oraz naramienny.
http://allegro.pl/item612576138_statyw_sony_vct_60av_warto_bez_ryzyka.html

a z naramiennych np:
http://allegro.pl/item611769661_profesjonalny_statyw_naramienny_pokrowiec_warszawa.htmlhttp://allegro.pl/item612576138_statyw_sony_vct_60av_warto_bez_ryzyka.html
Nie wiem czy naramienny statyw bedzie ok zwlaszcza ze jest w cenei 100zl. Zwlaszcza jak widzialem na aukcjach Flycam 5000 za ponad 700zl.
Co jeszce z przydatnych akcesorii polecalibyscie do kamery?
Dzieki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sin111

New member
Sorry juz poprawione.
Kusi mnie Flycam 5000 ale to jest 910zl plus kamizelka okolo 1100 badz prostsza wersja 300zl. POprostu po zgraniu amterialu jak ogladalem to jest koszmar i musze koneicznie cos z tym zrobic.
Prosze o wszelkie porady
 

jackpe

New member
Duży statyw jest niewygodny do filmowania.Ciężko co chwile go rozkładać aby zrobić krótkie ujęcie i sam w sobie jest ciężki. Naramienne statywy też nie zapewniają komfortu podczas chodzenia z kamerą. Ich głównym zadaniem jest odciążenie dłoni trzymających sprzęt. Na pewno nie zastąpią stabilizacji. Pozostaje nauczenie się chodzenia i trzymania kamery, ew zakup czegoś podobnego jak HAGUE MINI MOTION-CAM STABILIZER. Zresztą prawdopodobnie filmując z kamerą zamocowaną na nim dłonie nie wytrzymają Ci za długo. Sam się nad nim zastanawiam.
 

sin111

New member
Tak ogolnie sie tzresie przy chodzeniu,wchodzeniu, badz nie jest to super plynne nawet jak filmuje krajobraz zalozmy 180 stopni...
ze statywem to wiem ze duzo roboty jest dlatego o czyms naramiennym myslalem. tylko 700zl to troche jest kasy - na youtube fajnei to wyglada... coprawda to ruch jest az za plynny bo wszytsko jakby lekko "plywalo" no ale tego juz wyeliminowac si enei da - w kazdym razie lepiej to wyglada niz takei telepanie. Co jeszzce polecilibyscie do tej kamerki?
 

sin111

New member
jackpe napisał:
ew zakup czegoś podobnego jak HAGUE MINI MOTION-CAM STABILIZER. Zresztą prawdopodobnie filmując z kamerą zamocowaną na nim dłonie nie wytrzymają Ci za długo. Sam się nad nim zastanawiam.

Z tego co pamietam to nawet w tym topicu ktos juz wspominal o tym urzadzeniu - potem go kupil i nie byl zadowolony z rezultatu na samym poczz uzytkowania - chyba nie mogl poprawnie skalibrowac...
 

jackpe

New member
sin111 napisał:
chyba nie mogl poprawnie skalibrowac...
Pamiętam,że gdzieś to czytałem na forum. Natomiast jest to już tylko kwestia kalibracji. Nie ma złotego środka na stabilizacje kamery kiedy się z nią poruszasz. Tak naprawdę to każdy statyw jest niewygodny,ciężki,zajmuje miejsce w plecaku,torbie itd,uniemożliwia szybkie załączenie kamery i filmowanie pod dowolnym kątem. Mówimy o małych amatorskich kamerach,najczęściej używanych w plenerze do filmowania dzieci,zwierząt,lub ogólnie przyrody.Najbardziej mobilny jest dobry statyw naramienny, ponieważ umożliwia filmowanie pod dowolnym kątem - góra -dół, no i ostatecznie możesz nie wypinać z niego kamery przez dłuższy czas. Jednak nie uzyskasz wtedy bardzo dużej poprawy stabilizacji. Statyw rozkładany przeczy idei mobilności,chyba że będziesz "polował" z kamerą na ciekawe ujęcia.Mam w domu obydwa statywy i przyznam Ci się, że nigdy jeszcze z nich nie korzystałem w połączeniu z SR12. Może dlatego,że najmłodsza córka jeszcze nie umie chodzić i nie biegam na razie z kamerą:) Przez te kilkanaście lat zabawy z kamerami oduczyłem się też niepotrzebnego chodzenia podczas filmowania. Najlepszm wyjściem było by mieć wszystkie 3 statywy i korzystać z nich w zależności od potrzeby. Tylko kto to wszystko będzie nosił:)
 
Ostatnia edycja:

sin111

New member
Dzieki za wszystkie porady i sugestie - zastanowie sie nad monopodem.
Pare osob z allegro ma mi odpisac ad statywu naramienneo - jak sie sprawuje itp.
 
Do góry