Kalibracja kina domowego - dyskusja.

emdzej30

Member
Onkyo 3030 i głośniki Heco, mam takie ustawienia. Proszę o porady co zmienić i ustawić. Może jesteś ktoś z pomorskiego żeby to ustawił jak trzeba - nie za darmo oczywiście.
 

Attachments

  • IMG_20190831_0035269.jpg
    IMG_20190831_0035269.jpg
    293,9 KB · Wyś: 64

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kalibracja ci tego z automatu nie ustawia?
Wszystko dajesz na 80hz.
Suba mozesz dac na 80, 100 lub 120hz.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@lolo2
A czy kalibracja w onkyo cokolwiek ustawia dobrze? przecież tam wszystko trzeba poprawić od odległości po głośność poszczególnych głośników kończąc na odcięciach, wiadomo że ma na to wypływ akustyka pomieszczenia ale onkyo jest wyjątkowo "głupie" a raczej te całe ich AccuEQ.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
black chyba miałeś jakiś trudny przypadek bo u mnie cała kalibracja Accueq działa znakomicie, nic nie muszę przestawiać i uważam że Accueq działa lepiej niż np.Ypao Yamahy
emdzej tak jak lolo pisze ustaw wszystko na 80Hz
A jak mało basu bo sub za słaby to daj fronty na full band i zaznacz opcję double bass
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie podobnie, świetnie się sprawia i sobie chwalę. Żadnych problemów.
Zresztą temat prosty, zrobić, ustawić, zapomnieć i korzystać ze sprzętu.

Nie wiem tylko, czy w 3030 nie jest inna?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
@lolo2
A czy kalibracja w onkyo cokolwiek ustawia dobrze? przecież tam wszystko trzeba poprawić od odległości po głośność poszczególnych głośników kończąc na odcięciach, wiadomo że ma na to wypływ akustyka pomieszczenia ale onkyo jest wyjątkowo "głupie" a raczej te całe ich AccuEQ.

Wszystko dobrze ustawia. Lokalizacja źródeł jest bardzo dobra.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Niestety również uważam że kalibracja w Onkyo to jakaś porażka !!! Mam Onkyo 800-ke i próbowałem już chyba wszystkich możliwości kalibracji , zawsze jest coś nie tak :(
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Piszę tak bo sam mam takie wyniki pomiarów i praktycznie każdy kto pyta o radę na każdym forum to wkleja podobne cudactwa w przypadku onkyo więc to powszechne.

Druga sprawa macie onkyo rz830 które dostało "lepszą" kalibrację w onkyo 3030 jest jeszcze starsza niż w moim rz810 czy tam 686 które też miałem.

Na koniec skoro piszecie że wam ustawia wszystko perfekt czy weryfikowaliście pomiary decybelomierzem? bo tego to nawet nie potrafi dobrze ustawić Audyssey...

Onkyo powinno te swoje AQUQU :wink: zaktualizować***to nowszych wersji a nie zmuszać do kupowania nowych modeli, przynajmniej tyle by zrobiła.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dla mnie najważniejsze jest to że mam ogarniętą akustykę i nie mam nadmiaru pogłosu, echa a room gain jest częściowo okiełznany i pomiary zawsze wychodzą co najmniej dobrze.

Cudactwa jak piszesz, to wklejają ludzie gdzie nie ma elementarnych podstaw z prawidłowym ustawieniem kolumn a echo szaleje w pokoju. Fizyki sie nie da oszukać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie. Cały ten wątek, czyli ponad 500 stron to lamenty ignorancji i braku elementarnej wiedzy, spędziłem kupę czasu nt. kalibracji i wszystkich wątków jej dotyczących, potem najprostszym językiem pomagalismy w tym wątku dając na tacy rozwiązanie, a ludzie i tak mieli w upie. Nie chciało im się cofnąć kilka stron wstecz po odpowiedź. Każdy kto tu siedział godzinami pisząc wie o czym mowa.
Na zagranicznych forach jak ktoś opisuje "problem" tzn. że jest takim samym ignorantem.
 

castel

Member
Witam jak już pisałem kupiłem na próby 686.
Powiem szczerze pierwszy odpał i nie ma dużej różnicy pomiędzy RZ730,jedynie trzeba go trochę mocnie podkręcać,ale spokojnie daje radę do mojego pomieszczenia(20m2).
Kalibracja przebiegła następująco.
W RZ730 wyciszyło głośniki do -10,-9,odcięcie central,surround 40Hz.
W obecnym 686 ustawiło wszystko na 0,jedynie centralny jest +1.,odcięcia idealnie 80Hz.
Dziwi mnie jedna rzecz co do odległości.
Fronty ustawiło 3,25m,surrondy 2,05,a CENTRAL dziwacznie 0,03m.
Czy mam coś przestawiać czy zostawić,proszę o poradę.
Ogólnie jest OK.
 

viki0987

Member
Ciekawostka. Zawsze myślałem że obojętnie jak połączymy suba z ampitunerem ,czy to pojedynczym kablem czy też kablem typu Y (U mnie tym Y) . Odcieciem steruje zawsze amlituner? Co sądzicie czy kabel ma znaczenie?

Znalezione w sieci cytuję.

"Jest jeszcze jedna sprawa, którą trzeba poruszyć. W jaki sposób masz spięty sub z amplem, znaczy w jakie wejście w subie wpięty jest kabel łączący go z amplem. Jeśli do LFE to odcięciem steruje amplituner natomiast jeśli Line L i R IN to odcięcie ustawiasz w subie i musisz metodą prób i błedów kręcić pokrętłem w subie. O tym mało kto wspomina. Zapomina się."
 

Lobit

Member
U mnie sprawa wyglada tak, ze jak z pojedynczego kabla dam rozgałęzienie Y ( bądź drugi kabel rownolegle, bo mam dwa wyjścia na subwoofery) to sub gra poprostu dwa razy mocniej. Nie wiem jak powinno być poprawnie podłączone, a ewidentnie jest duża różnica.

Sub Klipsch SW450
Volume ustawione na 2/3 mocy
Częstotliwość na subwooferze na 120Hz
Częstotliwość w amplitunerze na 120Hz
A autokalibracji sub mam -8dB
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
10 razy głośniej od razu..
Jest głośniej bo dajesz podwójnie sygnał mocy, jak ma być podłączone? pojedynczym w wejście lfe mówi o tym instrukcja amplitunera i subwoofera.
 

Lobit

Member
Mam 2 x pb4000 i są podłączone pojedyńczym, bez żadnych cudów x 10 czy x2 . Producent chyba wie lepiej niż forumowi znafcy.

Jak mailem jednego suba to w kinie wolałem mieć połączone ma dwa kabelki, ale po zakupie drugiego mi nie pasowalo granie, dlatego zapytałem bo sam nie wiedziałem jak to ma być w koncu podłączone i juz po wypowiedzi użytkownika bl4ck zmieniłem na pojedynczy i jest klasa.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Mam 2 x pb4000 i są podłączone pojedyńczym, bez żadnych cudów x 10 czy x2 . Producent chyba wie lepiej niż forumowi znafcy.
Daj sobie Kolego na luz, tu nikt sobie takich kabelkow nie lutuje sam, jest możliwość jest odpowiedni przewód to można podłączyć wedle swojego upodobania nie bo ZNAFCY jak to napisałeś wymyślili. Nie pisz głupot. Pzdr
 

legaar

Member
Mam pytanie - czemu ustawiacie odcięcie wszystkich głośników na 80Hz ? Mi Onkyo 696 z Heco Aurora 700 4.1 po kalibracji odległości zmierzył idealnie, dB wszystko na 0 - jedynie suba podbił (ale to wina jego ustawienia w pokoju), front na 40Hz, surroundy na 50Hz. Wg specyfikacji te głośniki spokojnie przenoszą takie częstotliwości.
 
Do góry