Kable HDMI

lolek126

Well-known member
Bez reklam
"lolek126" jak masz sprawę,to może pomogę:) Też mnie to interesowało, dlaczego jeden film taki,a drugi inny,a jak zobaczyłem różnice w obrazie tego samego filmu emitowanego w tvp,a wersją dvd/blu-ray,to już miałem dość:) Szukałem i znalazłem.Podam linki do fajnej stronki,która to rozwieje wszelkie wątpliwości dlaczego czarne pasy,dlaczego ziarno...i nie jest to,jak niektórzy mówią 'taki zamysł reżysera". Tematy podaję trzy,ale oczywiście zachęcam do lektury całości;-)
Klub Miłośników Filmu | FORMATY OBRAZU - klatka filmowa
Klub Miłośników Filmu | FORMATY OBRAZU - klatka filmowa
Klub Miłośników Filmu I F/X - OTCHŁAŃ - Super 35 - wpadka czy nie?

Dzieki za linki..Ale niektore filmy ( z ostaniego okresu )nawet na dvd na calosci ekranu chocby wspomiany przeze mnie wczesniej film ostatnia czesc sagi zmierzch czy polowanie na czarownice sa nagrane naprawde na bardzo dobrym poziomie, a ten ostatni to i dzwiekowo jest fajnie zrobiony. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko to nie dywagacje teologiczne o istnieniu Absolutu....
To mimo wszystko forum techniczne....

Jak ktoś pisze że widzi różnicę to chyba wypadało by jakimś argumentem to poprzeć....

Ja też jasno napisałem nie bronie nikomu kupować hdmi za 1K ale niech nie pisze bzdur że mu kabel zrobił z 720p 4K

Ale jak dobrze pamietam to tutaj nikt nie napisal ze 4 k mu sie zrobilo podlaczajac drozszy kabel hdmi..
A na pewno nie jest to forum w 100% techniczne, gdyby tak bylo to nikt nie pisalby o stereo w amplitunerach za 2-3 tys zl, bo jesli taki techniczny jestes to zdajesz sobie sprawe ze w takim amplitunerze to 80% jest wlozone w amplituner ,a te 20% jest w stereo wiec jak moze to grac nawet na poziomie dostatecznym w stereo. A ludzie pisza o roznicach w stereo miedzy amplitunerami za 2 tys, ulepszaja jak moga typu zmieniaja kable , robia bi-amping, robia zworki, doardzaja sobie na wzajem itp.. Wszystko po to zeby uzyskac lepszy dzwiek na tyle na ile jest on mozliwy nawet z budzetowego amplitunera. I co takim ludziom tez zabronic kombinacji w stereo w tanich amplitunerach bo np wg kogos to bedzie glupta albo "matematycznie", "elektronicznie" nie jest mozliwe zeby taki tani ampltuner zagral przyzwoicie w stereo wiec po co komu zmieniac kable i cokolwiek wiecej robic z takim amplitunerem. Przeciez to bzdura. Kazdy ma prawo do oceny swojej i robienia tego co mu sie podoba. A jesli sie to nie podoba to tak jak napisalem jest kilka krajow gdzie tam za czlowieka mysla i wszystko kaza robic wg pewnych schematow wymyslonych przez wladze... A do Ukrainy calkiem blisko ...

Ps mam pytanie: czy Ty kiedys ogladales na tv od 55 cali lub wiekszym na dobrym sprzecie i z dobrymi kablami filmy nagrane na dvd i bluray i porownywales takie kable, czy "matematycznie" do tego podchodzisz? I czy miales okazje ogladac, miec mozliwosc porownania starch filmow na dvd jak np terminator 2 czy gwiezdne wrota..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek daj już spokój nie szukaj różnic tam gdzie ich nie ma

Kolego ja juz dawno przestalbym pisac w tym aspekcie gdyby konkretnie do mnie sie nie odnoszono. Tak jak napisalem zyje w wolnym kraju i nikt nie bedzie mi wmawial czy ja cos widze czy tez nie widze czy cos slysze czy nie slysze.. I jesli Kolega TDX robil takie testy z kablami i na duzym tv i odpowiednim sprzecie i z filmami z roznych okresow to ok.
Ja to przyjmuje do wiadomosci i szanuje ze on tego nie widzi, ale niech tez szanuje moje zdanie , bo mam do tego prawo. A przy tym nie namawiam nikogo na drogie kable.. ani razu nie napisalem zeby ludzie na sile kupowali drogie kable bo od razu zobacza 8k na swoim tv..a do tego na tv 40 czy 46 calowym.. Malo tego napisalem ze na 46 calowym przy tych samych filmach nie widzialem roznic jak i koledzy z ktorymi to sprawdzalismy..
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ja nie pisze o żadnych amplitunerach tylko o kablach hdmi... Zacznij może w końcu czytać posty a nie ze "wszystkim się zgadzać co pisze kolega"

Ps mam pytanie: czy Ty kiedys ogladales na tv od 55 cali lub wiekszym na dobrym sprzecie i z dobrymi kablami filmy nagrane na dvd i bluray i porownywales takie kable, czy "matematycznie" do tego podchodzisz? I czy miales okazje ogladac, miec mozliwosc porownania starch filmow na dvd jak np terminator 2 czy gwiezdne wrota..

Jakaś kolejna teoria czemu na 55" a na 50" już nie zobaczę tej różnicy?
Znowu kolejny brak spójności w Twoim rozumowaniu: z tego co napisałeś kable hdmi poprawiają tylko dobrze nagrane filmy z dobrym bitrate?
Jak podłączę odtwarzacz kora za 129zł kablem hdmi za 200zł z TV za 1500zł to też tej różnicy nie zauważę?
Wychodzi mi na to że bardzo inteligentny musi być ten kabel.

Przecież już pisałem 46" kable od 9-300zł, źródło PC/PS3
 

werf

Active member
Bez reklam
Właśnie teraz zrobiłem taki test

źródło BD z dwoma wyjściami HDMI w jednym metrowy Inakustik Premium w drugim 1m no name do AV wyjście Inakustik Premium dwumetrowy i 1,8 metrowy no name do 55D8000

Jak myślicie co zobaczyłem ?
 

Rafal7

Banned
Lolek126 obserwuje cały czas ten temat i z ciekawością go czytam,ale z całym szacunkiem do Twojej osoby, Twoje wypowiedzi zaczynają się robić męczące.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Właśnie teraz zrobiłem taki test

źródło BD z dwoma wyjściami HDMI w jednym metrowy Inakustik Premium w drugim 1m no name do AV wyjście Inakustik Premium dwumetrowy i 1,8 metrowy no name do 55D8000

Jak myślicie co zobaczyłem ?


To co włączyłeś na Bd
:razz:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze jedna nowinka, kabel ktory nam "mowi" jaki sygnal przepuszcza :) Bajerka, co? :D
Smart HDMI Cables Tell You If You're Getting an SD, HD, or 4K Signal
ku-xlarge.jpg
 

Rafal7

Banned
Są sposoby wyciągnięcia pieniędzy od starszych ludzi na Wnuczka.są również sposoby na wyciągnięcię pieniędzy od ludzi zdrowo myślących.

Armanig musisz się nudzi w ten wieczór :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie pisze o żadnych amplitunerach tylko o kablach hdmi... Zacznij może w końcu czytać posty a nie ze "wszystkim się zgadzać co pisze kolega"



Jakaś kolejna teoria czemu na 55" a na 50" już nie zobaczę tej różnicy?
Znowu kolejny brak spójności w Twoim rozumowaniu: z tego co napisałeś kable hdmi poprawiają tylko dobrze nagrane filmy z dobrym bitrate?
Jak podłączę odtwarzacz kora za 129zł kablem hdmi za 200zł z TV za 1500zł to też tej różnicy nie zauważę?
Wychodzi mi na to że bardzo inteligentny musi być ten kabel.

Przecież już pisałem 46" kable od 9-300zł, źródło PC/PS3

Odnosnie amplitunerow tanich i stereo z nich uzyskiwane to byl przyklad, bo tak samo mozna podejesc do tematu jak do kabli ... A odnosnie testu to pisalem conajmniej 55 cali tv dobry bluray i amplituner, z dwoch stron podpiety dobry kabel i nie ps3 czy pc, bo to juz pisalem i koledzy rowniez przyznali racje ze jest slabsze od dobrego odtwarzacza bluray i z filmami z roznych przelomow od starych jak wlasnie wspomniany terminator 2, gwiezdne wrota itp do obecnych... A poprawia najbardziej wg mnie wtedy kiedy film jest slabiej nagrany, a nie gdzie jest dobrze nagrany, a do tego przy takiej samej glosnosci na amplitunerze w niektorych filmach dvd bylo glosniej . Pisalem nawet ze przy tak dobrze nagranym filmie jak np avatar czy hobbit to roznicy nie widzialem. Tak samo nie widzialem roznicy na tv 46 calowym.. wobec czego doszedlem do wniosku z kumplami z ktorymi testowalem ze im wiekszy tv tym wiecej mozna wychwycic roznic. Choc tak jak pisalem kiedys kiedys na pewno nie jest to adekwatne do ceny jaka trzeba zaplacic za kabel. Ale to tak jest ze wszystkim co sie kupuje, cos drogiego nigdy nie jest tyle razy lepsze od tego co jest tansze w stosunku do ceny jaka trzeba zaplacic.
I tak jak napisalem, Ty nie widziales roznicy ok ja to szanuje i nie neguje i prosze zebys to samo uczynil w stosunku do mojej osoby, gdyz kazdy z nas moze miec inne zdanie. I koncze rozmowe w tym aspekcie bo nikt z nas na druga strone nie przejdzie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Panowie ten wątek można porównać do samochodu na gaz,jak coś jest nie tak z instalacja gazową i zaczniemy jeździć od mechanika do mechanika to usłyszymy co innego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Są sposoby wyciągnięcia pieniędzy od starszych ludzi na Wnuczka.są również sposoby na wyciągnięcię pieniędzy od ludzi zdrowo myślących.

Armanig musisz się nudzi w ten wieczór :D

Ja myslę że to zemsta jakiś dziadków:) Są sposoby na wyciągnięcie pieniędzy na "Wnuczka", i są sposoby na wyciągnięcie pieniędzy od wnuczka:razz:
 
Do góry