Kable HDMI

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolega lolek musi być kobietą :p potok słów... (taki żarcik)
W sumie to nie można porównywać filmów z lat sprzed ery kamer full HD do tych nagranych tymi kamerami bo to znów jakby porównywać jabłka z bananami... Wiadomo, że jak np. Avatara nagrano w FHD to downgrade do DVD nie obniży drastycznie jakości obrazu.
Ale spróbuj to zrobić z filmem nagranym w latach 80-90 na taśmie filmowej. Dlatego wydania DVD i BD filmów z tych lat odstają jakościowo od tych nowszych. Oczywiście jest remastering, ale to jak z Pacmana robić Far Cry :)

Zgadza sie , ale na tych starszych filmach jest tak jak jest, mialem kiedys , kiedys okres na ogladanie horrorow, mam troche tego szczegolnie tych starych bo obecnie juz srednio mam chec na tego typu gatunek , to tam w niektorych naprawde jest porazka i skaler nie pomaga... A odnosnie avatara to jak dla mnie jest to najlepiej jakosciowo nagrany film na bluray, potem hobbit... Remastering tez sprawdza
sie srednio zarowno w filmach jak i plytach cd bo tych tez troche mam...Ale najnowsze produkcje na dvd juz sa calkiem fajne tylko niestety cos sie pogorszylo z dzwiekiem , bo kiedys niby filmy na dvd byly troszke slabiej nagrane pod wzgledem obrazu ale dzwiekowo byly fajnie nagrane, a teraz niestety dzwiek jest slabiutki.. Przykald swiat w plomieniach na dvd - kiszka jesli chodzi o dzwiek. Przykladem innym jest np tez gladiator na dvd z dts, a gladiator na bluray naprawde roznica malenka... na dvd jest naprawde dobrze dzwiek nagrany i wymiata niezle - katapulty na poczatku filmu jak daja czadu to az milo jest posluchac, a film nie jest za nowy...

Ps ja bym mial np sprawe zeby ktos mi wytlumaczyl w czym jest problem zeby na bluray wszystkie filmy byly bez pasow i od kogo to zalezy czy dany film jest z pasami czy tez nie... i czy to az tak duzo wiecej kosztuje ze robia te zakichane pasy, ale jak na razie nikt nie dal mi odpowiedzi jakiejs sensownej..bo tu roznica jest dla mnie strasznie duza jesli chodzi o odczucia w czasie ogladania, a na bluray (jesli chodzi o filmy) juz jest znacznie lepszy obraz niz na dvd wiec filmy wszystkie jak dla mnie powinny byc bez pasow..
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Jasne, są wyjątki. W końcu taśma widzi to co ludzkie oko, ale też i wprowadza trochę szumów. Nie neguję, że da się wycisnąć z taśmy porządne FHD.
I broń Boże, nie chcę zaczynać wojenki zwolenników analogowej taśmy z cyfrową matrycą FHD :p

Dla mnie Gladiator na DVD w DTSie to wyznacznik możliwości dźwiękowych kina z początku ery DVD w Polsce.
Miód na moje uszy...!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jasne, są wyjątki. W końcu taśma widzi to co ludzkie oko, ale też i wprowadza trochę szumów. Nie neguję, że da się wycisnąć z taśmy porządne FHD.
I broń Boże, nie chcę zaczynać wojenki zwolenników analogowej taśmy z cyfrową matrycą FHD :p

Dla mnie Gladiator na DVD w DTSie to wyznacznik możliwości dźwiękowych kina z początku ery DVD w Polsce.
Miód na moje uszy...!

Tak jak mowisz pieknie film nagrany i naprawde jakby taki dzwiek kazdy film na dvd posiadal i obecna jakosc obrazu na dvd to w wielu przypadkach dvd by wystarczylo, ale niestety o dts na dvd juz mozna zapomniec, a dolby digital jest slabiutkie na dvd ( generalnie dla mnie gladiator to miesci sie w pierwszej dziesiatce filmow jakie lubie najbardziej).
Jak masz mozliwosc wez zobacz sobie pierwsza czesc sagi zmierzch i ostania - to fajny jest kontrast w jakosci obrazu, choc jak zapewne bys zauwazyl w dzieku juz nie bardzo...Pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
lolek126 myślę że mijasz się z prawą...
A poważniej piszesz co Ci ślina na język przyniesie...

Matematyka jest prosta!

Albo konfabulujesz albo poczytaj o TMDS...

I napisz jeszcze raz o tym że widzisz różnice w HDMI....
Rożnicy być nie może na poziomie kabla.

Rozumiesz co do Ciebie pisze?
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Różnice chyba jednak jakieś są :) można to udowodnić np. na przykładzie smaku piwa, kupionego w sklepie za np. 4zł i wypitego w domu, które nigdy nie będzie tak smakować jak np. te same piwo (tylko za 30zł) kupione w klubie go go, więc różnica jest ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
To w klubie to chyba jak będziesz spijał z piersi tancerki a nie jak będziesz siedział jak grzeczny chłopczyk przy stoliku... :D
 

tdx

New member
Bez reklam
Zapraszam w takim razie do Rzeszowa :D
A co do tematu to armanig Ty pamiętam robisz kable po nocach więc możne zrobisz oplot dla hdmi, ja napisze jakąś eteryczną rozprawkę o tym i zaczniemy czerpać z tego realne zyski :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem przekonany o sukcesie :)
Kiedys na ebayu byla podobna afera, gosc sprzedawal podrobki firmowych kabli.
Mial calkiem spory wybor, a klientow jeszcze wiecej (malo tego, komentarze pozytywne). Ciekawe co? :D
 

gerus6

Active member
Bez reklam
No nareszcie jakieś porządne kable :)
armaning, raczej w tą aferę nie wierzę, myślę, że każdy by zaraz zauważył różnicę w obrazie ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
armaning, raczej w tą aferę nie wierzę, myślę, że każdy by zaraz zauważył różnicę w obrazie ;)

Paradoksalnie, to nawet nie tyle co kable HDMI (tych tez jest cala masa podrobek), a glownie kable glosnikowe :)
Temat szeroko omawiany od dawna, jest tego cala masa:
https://www.google.pl/#q=ebay+fake+speaker+cable+&safe=off
Pierwsze lepsze podrobki:
fake-8tc-on-ebay-150x150.jpg
Bgpp1BGkKGrHqYH-DQEsMu2tL6BLFOvklyzg_12-150x150.jpg
Bgps2gBWkKGrHqMH-DsEsMi7PV-rBLFOv4y4GQ_12-150x150.jpg
Bgpv6B2kKGrHqYH-CIEsUOueWWKBLFOwMmDQ_12-150x150.jpg
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
O ja p...le:shock: To taki z antywirusem ile musi kosztować? ;)
Pewnie jeszcze masz wliczony miesięczny abonament na ochronę posesji i natychmiast przyjeżdża Security :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek126 myślę że mijasz się z prawą...
A poważniej piszesz co Ci ślina na język przyniesie...

Matematyka jest prosta!

Albo konfabulujesz albo poczytaj o TMDS...

I napisz jeszcze raz o tym że widzisz różnice w HDMI....
Rożnicy być nie może na poziomie kabla.

Rozumiesz co do Ciebie pisze?

Rozumiem co piszesz ale tak jak napisalem ja zdania nie zmienie...i nikogo nie zachecam do zakupu drogiego kabla i nie wymagam zeby zmienil swoje zdanie, wiec i Ty nie wmawiaj mi zebym ja zmienil swoje zdanie.. a Ty caly czas na sile wmawiasz mi ze nie widze roznicy. Wiesz na sile to ludziom sie wmawia na Ukrainie , w Chinach, Korei Polnocnej co maja robic, co maja sluchac, co maja ogladac itp ale mysle ze w zadnym z tych krajow nie chcialbys mieszkac. Dlatego tez nie wmawiaj mi co ja widze czy slysze czy czego nie widze i nie slysze z drozszymi kablami. Polska to wolny kraj chcialem przypomniec..Niech kazdy z nas zostanie przy swoim zdaniu i tyle..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Paradoksalnie, to nawet nie tyle co kable HDMI (tych tez jest cala masa podrobek), a glownie kable glosnikowe :)
Temat szeroko omawiany od dawna, jest tego cala masa:
https://www.google.pl/#q=ebay+fake+speaker+cable+&safe=off
Pierwsze lepsze podrobki:
fake-8tc-on-ebay-150x150.jpg
Bgpp1BGkKGrHqYH-DQEsMu2tL6BLFOvklyzg_12-150x150.jpg
Bgps2gBWkKGrHqMH-DsEsMi7PV-rBLFOv4y4GQ_12-150x150.jpg
Bgpv6B2kKGrHqYH-CIEsUOueWWKBLFOwMmDQ_12-150x150.jpg

Dokladnie tak jak piszesz i szczegolnie tutaj podrabiane sa kable glosnikowe USA, widzialem na oczy kable Tara Labsa w sklepie jak sprzedawca pokazal mi oryginalny kabel i podrobiony w Chinach i powiem szczerze ze na pierwszy rzut oka to daje swoja pensje ze 99% ludzi w cale by nie zobaczylo roznicy w wygladzie tego kabla.. Dlatego kable powinno sie w dzisiejszych czasach kupowac w sklepie, bo kupowac na allegro to ryzyko jest bardzo duze. Byl nawet jeden jegomosc na allegro on sprzedawal kable audioquesta z cena oczywiscie fenomenalna bo powiedzmy o jakies 50-60% taniej, kiedy wyslalem do niego zdjecia pewnego oryginalnego kabla i spytalem sie dlaczego u niego tak nie wyglada napsial ze to taka seria wyszla. Wiec napisalem do audioquesta czy kiedykolwiek wypuscili taka serie kabla , odpisali ze nie ma takiej mozliwosci zeby cos takiego wyszlo. Wiec odpisalem do goscia z allegro - napisalem jaka otrzymalem odpowiedz ale juz nie odpisal mi ... zreszta gosc byl znany w sklepie dystrybutora tej marki. Takze trzeba uwazac.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Ps ja bym mial np sprawe zeby ktos mi wytlumaczyl w czym jest problem zeby na bluray wszystkie filmy byly bez pasow i od kogo to zalezy czy dany film jest z pasami czy tez nie... i czy to az tak duzo wiecej kosztuje ze robia te zakichane pasy, ale jak na razie nikt nie dal mi odpowiedzi jakiejs sensownej..bo tu roznica jest dla mnie strasznie duza jesli chodzi o odczucia w czasie ogladania, a na bluray (jesli chodzi o filmy) juz jest znacznie lepszy obraz niz na dvd wiec filmy wszystkie jak dla mnie powinny byc bez pasow..

"lolek126" jak masz sprawę,to może pomogę:) Też mnie to interesowało, dlaczego jeden film taki,a drugi inny,a jak zobaczyłem różnice w obrazie tego samego filmu emitowanego w tvp,a wersją dvd/blu-ray,to już miałem dość:) Szukałem i znalazłem.Podam linki do fajnej stronki,która to rozwieje wszelkie wątpliwości dlaczego czarne pasy,dlaczego ziarno...i nie jest to,jak niektórzy mówią 'taki zamysł reżysera". Tematy podaję trzy,ale oczywiście zachęcam do lektury całości;-)
Klub Miłośników Filmu | FORMATY OBRAZU - klatka filmowa
Klub Miłośników Filmu | FORMATY OBRAZU - klatka filmowa
Klub Miłośników Filmu I F/X - OTCHŁAŃ - Super 35 - wpadka czy nie?
 

tdx

New member
Bez reklam
Tylko to nie dywagacje teologiczne o istnieniu Absolutu....
To mimo wszystko forum techniczne....

Jak ktoś pisze że widzi różnicę to chyba wypadało by jakimś argumentem to poprzeć....

Ja też jasno napisałem nie bronie nikomu kupować hdmi za 1K ale niech nie pisze bzdur że mu kabel zrobił z 720p 4K
 

werf

Active member
Bez reklam
A ja tym którzy widzą różnice proponuje obejrzeć jeszcze raz fragment filmu który zamieścił Armanig
 
Ostatnia edycja:
Do góry