JVC X70 - wszystko o serii 26X70 32X70

Airo

New member
2 dni temu kupiłem kupiłem ten LCDek rodzicom. Jeżeli chodzi o kablówkę to mogę zapewnić że odbiór jest fantastyczny. Jest co prawda 5 może 6 programów o gorszej jakości (na 40) ale i na tradycyjnych CRT też takie występują. A kanały dla dzieci (Mini Mini i ZigZap) to bajka:D.
Naturalne kolory bez żadnych przebarwień w czerwieni czy zieleni co bardzo często widać u "koreańczyków". Rozpracowanie pilota z wszelkimi bajerami to kwestia 5 minut tak więc polecam wszystkim którzy mają wrogie nastawienie do skomplikowanych urządzeń:p.
Nie byłem pewny jaki tv kupić. Moje typy były nastepujące:
JVC X70,Panasonic LX600, Philips 9541 i w trochę dalszej kolejności Loewe Concept,LG LB1R,LG LB2R,Samsung N71 i M71 i trochę tańsze Philips 7411,LG LC25R i Samsungi M61 i M51.
Czytałem forum kilka dni. Po przeczytaniu działu Serwis zrezygnowałem z "koreańczyków". Gro napraw są z ich udziałem.
W niedzielę chciałem jechać kupić Tv ale w sobotę pozostało mi jeszcze 3 faworytów:
JVC X70, Panasonic LX600 i Philips 9541.
Wysłałem zapytanie do Kikiego. Niestety do niedzieli odpowiedź nie przyszła.
Przeanalizowałem wszystko raz jeszcze. Zestawiłem ceny do jakości i wyszedł mi tylko jeden model: JVC X70. Dużym plusem było dla mnie to że posiadam już model JVC 100HZ panorame 28 cali od 8 lat i nigdy się na nim nie zawiodłem a jakoś obrazu przewyższa zdecydowanie obrazem inne telewizory którzy mają moi znajomi.
Kupiłem więc rodzicom JVC i teraz wiem że dokonałem dobrego wyboru. Rodzice byli bardzo zadowoleni a obraz nieporównywalnie lepszy do ich poprzedniego tv(28 calowy Sharp, 100Hz, panorama który w ciągu 4 lat 3 razy był zepsuty dlatego modelu Sharpa nie brałem pod uwagę).
No i przyszła tez odpowiedź od Kikiego (co prawda wtedy jak u rodziców stał już nowiutki JVC:mrgreen:): wybierz JVC albo Sharpa ale ze wskazaniem na JVC. (Sharpa bym nie wybrał z powodu mojej niechęci do tej firmy)
Na koniec rada dla wszystkich którzy jeszcze się wahają: postawcie na jakość, wybierzcie JVC.
I jeszcze podziękowania dla Kikiego:
Dziękuje za pomoc i za to że umocniłeś mnie w przekonaniu że dokonałem słusznego wyboru kupując rodzicom tego LCDeka.
Wiem jedno że jak ja za rok może dwa lata bede zmieniał swój tv to na pewnoi bedzie to jakiś model JVC.
 

andzeloti

New member
sidd napisał:
andzeloti polecam włączyć opcję "korekcja dialogów" w menu - dźwięk

Witam sidd
Tak mam ja włączoną jest super ,max bass poziom 3 jak za mało basu polecam 1 dźwiek po prostu extra zresztą nie tylko dźwiek cały tv jest naprawde godny polecenia .
Pozdrawiam.
 

sidd

New member
myślałem andzeloti, że coś nie tak z Twoim tv, kupiłeś i milczysz!
wozim potrafisz wejść w menu serwisowe x70?
pozdrawiam
 

Mikolaj26

New member
Pc - Jvcx70

Witajcie. W poniedziałek nareszcie kupuję. Powiedzcie mi jak najlepiej podłączyć kompa pod ten tv, bo nie moge sie zdecydowac narazie na dvd i chce filmy z kompa puszczac, pozatym z kompa nigdy nie ma problemu z divx i napisami. Czy to moze byc taki kabel: http://www.allegro.pl/item157006265_niemiecka_jakosc_pc_z_tv_euro_svhs_jack_10m.html
http://www.allegro.pl/item156933604_kabel_vga_15hd_15hd_m_m_hq_30m_super_jakosc_fv.html
czy moze taki:
http://www.allegro.pl/item158964407_kabel_tv_out_euro_sv_3_5_prolink_exclusive_5m.html
Czekam na info od Was. Moze jakis inny lepszy sposob. Serdecznie pozdrawiam Mikolaj:-D:-D:-D
P.S. A TO: http://www.allegro.pl/item158305859_kabel_hdmi_dvi_firmy_tech_link_seria_wires_2m.html ???
 
Ostatnia edycja:

sidd

New member
kable?

wozim napisał:
PC analog(DSUB) 1024x768 albo rozciągnięty, albo 4/3 - podłączyłem laptopa z pokładową kartą graf. intela.
4/3 oznacza tyle co oglądanie TV 4/3 w orginalnych proporcjach - są pasy po bokach ekranu i zachowane proporcje - czyli z rodzielczości 1366 jest obcięte z obu stron tyle ile trzeba do osiągnięcia 1024. Wtedy obraz z kompa jest brzytwa. Prz rozciągnięciu do pełnego ekranu 1024 jest skalowane do 1366 i litery są szerokie i mniej wyraźne.
Z drugiej strony terowniki ATI do windowsa pozwalają na ustwienie po DVI sygnału 720p czy 1080i, więc może w systemie Billa G. wyświetli się to ładniej. Myślę, że dopiero przy karcie graficznej z wyjściem HDMI będzie można uzyskać bardzo dobry obraz 720p/1080i z zastrzeżeniem, że niestety matryca 1366x768 zawsze go przeskaluje. Podczas wyświetlania obrazu HD nie zwrócisz na to uwagi.
Mikołaj26 ten tekst autorstwa wozima powinien Ci ułatwić wybór kabla do podłączenia pc, żeby podłączyć pc do hdmi Twoja karta musi mieć wyjście DVI i wtedy kupujesz kabel DVI-HDMI, jeżeli nie masz takiego pozostaje D-SUB, moim zdaniem (również wozima) najlepszy obraz uzyskasz podłączając pc po D-Sub zmieniając równocześnie proporcje ekranu na 4:3,
tutaj bardzo fajna instrukcja do podłączenia i konfiguracji po DVI-HDMI
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10460
dla mnie różnego rodzaju euro i s-video odpada!
aha jeżeli D-Sub to czy na pewno potrzebujesz aż 30 m?
nie za duża ta czcionka Mikołaj?
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
Hej!! Wczoraj wstąpiłem przypadkiem do Euro RTV-AGD JAnki i na półce stoi LT32X70 za 3999.Uważam że to bardzo dobra cena jak za ten telewizor.Przy okazji podpiszę się pod pozywtywnymi wrażeniami jeżeli chodzi o wyświetlanie kolorków przez ten TV.Obraz po HDMI z laptopa (DVI) piękny.NAtomiast mógłby miec troszkę płynniejszy obraz,ale jest ok.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pedro1972

New member
a ja już go MAAAM :D :D :D JVC LT-32X70BU :D :D :D

po tygodniach czytania forum, moim faworytem był jego większy brat - 37S60, ale po prezentacji Kikiego (polecam) niestety okazał się on dla mnie za duży :( ... i całe szczęście, że nie nabyłem go w ciemno a zdecydowałem się na pokaz w domu dobierając do zestawu jeszcze Sharpa BV 9. Na moje warunki (kablówka z C+, dvd, divixy z kompa, internet, pokój średnio jasny, tv tyłem do okna, odległość 2,5-3m) 32X70 okazał się idealny i wygrał z Sharpem stosunkiem głosów 2:0.
Sharp jest fajny, ma czaderski czarny kolor (może nieco przytłaczający) ale miał też kilka drobnych mankamentów, których nie miał JVC - np. brak obrotowej podstawy, widoczna pikseloza na wyświetlanych napisach, czy słynny pilot-skrobaczka ;) no i ogólnie JVC ma taki bardziej subtelny wygląd ale to kwestia gustu ...
jeżeli chodzi o odbiór - miłe zaskoczenie jakością programów z kablówki - byłem przygotowany na gorsze, a tu miła niespodzianka - niektóre programy z tvnowskimi na czele wyglądają świetnie ! dvd i laptop po badziewnych kabelkach też superowo, a jak jeszcze przyinwestuję w nowe dvd z hdmi i dobry kabelek to już chyba będzie kosmos ...
polecam też prezentacje we własnym domu - niby dołożysz 2 paki więcej, ale zaoszczędzisz na nieudanym wyborze - gdyby nie prezentacja, wydałbym ponad tysiaka więcej za telewizor 37", który byłby dla mnie za duży i potem plułbym sobie w brodę ..

i na koniec podziękowania za pomoc, porady i wyrozumiałość dla Kikiego - przez jakiś czas zdrowo zatruwałem mu życie mailami i na GG ... dzięki bardzo - prezentacja w domu to świetna sprawa :cool: ... zresztą, panowie - kto w ciemno kupuje samochód bez jazdy próbnej :fool: ;)
 

Mikolaj26

New member
Juz jedzie.

Dziekuje za pomoc. Kupilem w sklepie internetowym agito.pl . Cena 3989. No i juz do mnie jedzie. Super. Dziekuje wszystkim serdecznie, jak podlacze to sie podziele opiniami. Pozdrawiam.:bober:
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a do mnie juz przyjechal. Pierwsze wrazenia:
bardzo łóadny design (kolor czarny) z dolna srebrna ramka, gustowne ultrafioletowe podswietlenie, plynny obraz, zero smuzenia, mozna by sie przyczepic troche do poziomu czerni, no ale w koncu to LCD, a nie plazma.
Obraz Z dvd bardzo dobry, z kablowki Vectra, w zaleznosci od kanalu, ale ogolnie ok. Odleglosc od tv jakies 3-3,5m, w moim przypadki wiekszy od 32 " bylby za duzy do nocodziennego ogladania kablowki
Jesli chodzi o gry na ps2, to w zaleznosci od gry, ale ogolnie ok.
polecam ten tv
 

Elmo king

New member
andzeloti napisał:
Witam
pytanie do sidd a jak wypadają w tym telewizorku kąty i jak oceniasz dźwięk
stoje przed dylematem co wybrac JVC czy Panasonica LX 600 jak rozumiem narazie nie znalazłeś żadnych minusów tego tv.
Pozdrawiam
Witam
Ja też stoję przed wyborem i na placu boju zostały właśnie JVC, Panasonic LX 600 i ew. jeszcze Sharp BV9 lub RA1. Będę wdzięczny za odpowiedź, który z nich wypada najlepiej. Ma służyć wyłącznie do oglądania telewizji i DVD (zero komputera). Istotne dla mnie jak sprawuje się JVC z N-enką po złączu HDMI, bo niestety nic na razie nie znalazłem na ten temat, a to ważne jeśli mam korzystać z usług "N" (planuję zakup n-box recordera)(wiem że Panasonic i Sharp BV9 działają z N-enką po HDMI)
Pozdrawiam
 

pedro1972

New member
Elmo king napisał:
... na placu boju zostały właśnie JVC, Panasonic LX 600 i ew. jeszcze Sharp BV9 ...

no cóż innego mogę Ci polecić w sytuacji, kiedy od kilku dni jestem posiadaczem Dżiwisa :D ... BV9 wypadł trochę gorzej na prezentacji, a Panasa niestety nie widziałem, ale z tego co czytałem to chyba i tak nie miałby szans ...
 

sidd

New member
Elmo king napisał:
Ja też stoję przed wyborem i na placu boju zostały właśnie JVC, Panasonic LX 600 i ew. jeszcze Sharp BV9 lub RA1. Będę wdzięczny za odpowiedź, który z nich wypada najlepiej.
Trudno obiektywnie stwierdzić, ja również stałem przed podobnym dylematem tyle że wachałem się między lx600 a x70, do bezpośredniej konfrontacji jednak nie doszło, kupiłem jvc dlatego że znalazłem go przez przypadek w tradycyjnym sklepie za 4 tyś zł w folii i kartonie!
Gdybym miał teraz możliwość ponownego wyboru to znów byłby to jvc!
pozdrawiam
 

mikmister

New member
Witam wszystkich.
Czytałem uważnie ten temat, ponieważ jestem bardziej jak zainteresowany tym TV :) ale nigdzie nie znalazłem w opisie i parametrach czy oprócz NICAM obsługuje także A2.

Mam do Was gorącą prośbę, nie znam się w takim stopniu jak niektórzy z Was na telewizji i dlatego prosił bym o poradę. Czy będzie się można cieszyć tym TV chociaż z 5 lat ? Teraz wszystko zmienia się z dnia na dzień i nie zdziwiłbym się jakby TV za dwa lata nie miał co odbierać bo będzie za cienki :) ( a zmieniać telewizor co dwa, trzy lata to nie na polskie wypłaty :D )

Chcę kupić także "n" i przyłączam się do prośby o opinie, jak współpracuje JVC LT 32X70 z n boxem.
Obecnie mam jakieś czarne pudełko z C+, które wygląda jak mój tranzystor z 76 roku i chyba najwyższa pora zmienić na cyfrową jakość :)
Pozdrawiam
 

dj_tapczan

New member
Witam.

Pytanko moje jest następujące.
Nie martwi (osłabia??) was brak w tym modelu tunera cyfrowego??
Bo mnie tak. W Anglii jest model LT-26DX7BJ, który takowy tuner posiada. (podaje jako przykład 26", bo ta wielkość mnie interesuje)
Zasadniczo na chwile obecną tuner nie jest potrzebny, ale np za 3 lata może się to zmienić. I co wtedy?? Trzeba będzie dokupic osobny tuner?
Tak jak pisał "mikmister", w Polsce takie sprzęty kupuje się na dłużej. Może nie dotyczy to wszystkich ale jednak sporą ilość społeczeństwa :sad:

Zasadniczo to zastanawiam się obecnie czy nie warto dołozyc tych 300 zł i nie kupić Sonego KDL-26S2010 (tyle że ten ma tylko 1 hdmi).

Właściwie do niedawna to miałem zakupic Philipsa pixel plusa (lub Sony), ale zobaczyłem w sklepie JVC LT-26X70, sprzedawca poświęcił mi trochę czasu, podłączył oba no i Philips odpadł.
Obecnie na placu boju został JVC (oj ten tuner) i Sony (znów to 1 hdmi:x ).
Może tak przy okazji coś doradzicie?
 
Ostatnia edycja:

wozim

New member
Sporo dywagacji na ten temat znajduje się na forum telewizji nowej generacji. Przykład poniżej.

http://www.telewizjanowejgeneracji.pl/2006/12/31/dvb-t-jest-juz-za-pozno-nie-jest-za-pozno/

W dużym skrótcie - nasza kochana władza nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji co do algorytmu kodowania sygnału wizyjnego: MPEG-2 czy MPEG-4.
Więc decyzja zakupu telewizora z DVBT jest na dzisiaj cokolwiek "w ciemno".
Więc może zaczekać z decyzją? ;)

Platformy satelitarne idą pełną parą. Kablówki ruszają z telewizją cyfrową i pewnie za jakiś czas, mam nadzieję, wpuszczą coś swoimi drutami jakości HD. Każdy z tych dostawców oferuje swoją cyfrową skrzynkę i coraz więcej pozwala na podłączenie do TV po HDMI. :)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Te tunery cyfrowe w tv przydadzą sie tylko osobom, które bedą odbierały sygnał droga naziemną. I tak się właśnie zastanawiam ile jest osób, które stać na zakup lcd a nie stać na wykupienie np N-ki. Za dwa pakiety płace 32zł a za kablówkę płaciłem prawie 50 zł (analogową) . Różnice jaka zapłaciłbym za tuner DVB-t w tv przeznaczyłem na n-boxa i talerz. I w ten sposób nie mam ja jak i wielu innych szczęsliwców problemu z brakiem tunera cyfrowego w tv.
 

jacek.ok66

New member
Mam 40X70 i Polsat Cyfrowy oraz N-ke. Sa pytania o N-ke wiec odpowiadam, ze chodzi na n-box bardzo dobrze. Mam podlaczona przez najtanszy kabel HDMI. Niestety zdarzaja sie zaniki fonii te slynne sekundowe ale nie sa regularne. Ja i tak mam podlaczony dzwiek z n-ki do kina domowego LG, wiec mi to nie przeszkadza. HD oczywiscie chodzi rewelacyjnie. Wczoraj ogladalem na n-sport mecz bundesligi, ten podczas ktorego sypal snieg i cos wspanialego. To samo NHL. Discovery HD tez cudiowne. W zasadzie n-ke wzialem tylko dla tych kanalow w HD ale moge napisac, ze programy TVP chodza bardzo dobrze, zas TVN-y doskonale. Reszty nie ogladam, bo mam Polsat Cyfrowy i jeszcze do tego kablowke w domu. 90% programow chodzi na tym LCD fantastycznie. Przy divx musze zmieniac na Full 16:9 aby pokryc wieksza czesc panela (normalnie mam ustawione na Auto) i divx-y chodza super. Nie wspomne o DVD.
Jesli ktos ma jakies pytania to sluze.
 
Do góry