JVC X70 - wszystko o serii 26X70 32X70

sidd

New member
yapi napisał:
Kiki, o co chodzi z tą instrukcją?
Czy jest tam coś napisane o ewentualnych problemach we współpracy z PC?
Mógłbyś coś więcej napisać.

Pozdrawiam.
Dzięki.
Chodzi o informację, że "komputery Macintosh nie sa obsługiwane" a sygnał z PC obsługiwany jest w rozdzielczość 1024x768 i częstotliwości pionowej 60hz i na takich ustawieniach telewizor moim zdaniem doskonale wyświetla obraz z kompa, każda zmiana powoduje, że obraz jest gorszy! Zapewniam Cię, że nigdzie w instrukcji nie ma info o ewentualnych problemach we współpracy z PC!
aha przy okazji im dłużej mam ten telewizor tym bardziej przekonuję się, że był to właściwy zakup!
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

yapi

New member
Cześć!

Sidd napisz jeszcze co nie co o współpracy X 70 z DVD, N-ką i Xboxem.
Zdążyłeś już wszystko przetestować ?

Oglądając ten telewizor w sklepie, zauważyłem o czym mówił już m.in. Kiki, że JVC wyświetla bardzo naturalne kolory ( to chyba jest bardzo duża zaleta wobec konkurencji ), natomiast jeśli chodzi o czerń, to stojąc na wprost jest w porządku, natomiast przesuwając się co raz bardziej na bok, czerń robi sie coraz bardziej jaśniejsza jakby szara. W innych TV nie zauważyłem, aż takich zmian. W niektórych TV, przy większych kątach obraz wpada natomiast w kolor niebieski lub nawet fioletowy.
Zaznaczam, że moje obserwacje były prowadzone w sklepie przy bardzo mocnym górnym świetle. Nie wiem jak to wygląda przy dyskretniejszym oświetleniu i na ile efekt ten przeszkadza w oglądaniu, jezeli w ogóle przeszkadza.

W JVC podobało mi się jeszcze menu. Nie wiem tylko czy funkcja Jasność 1 jest odpowiedzialna za regulacje podświetlenia matrycy, o czym też kiedyś wspominał Kiki, bo jest też chyba Jasność 2.

Ciekawe jak X 70 wyświetla szybkie, dynamiczne sceny, np mecze?

Wozim, może jako długi użytkownik X 70 mógłbyś coś jeszcze napisać o plusach i ewentualnych minusach tego LCD.

Pozdrawiam.
 

sidd

New member
współpraca

witajcie!
no więc swoje opinie nt współpracy x70 z pc już napisałem, co do pozostałych to ciągle się przyglądam a enki jeszcze nie mam.
Z jasnością masz rację rzeczywiście w menu są dwie pozycje do jej ustawienia opisane w instrukcji jako:
- jasność 1 - jasność podświetlenia
- jasność 2 - jasność
więc chyba masz rację! Co do obrazu to cholernie mi się podoba chociaż nie mam z czym go porównać gdyż to mój pierwszy TV! Problemu z czernią nie zaobserwowałem więc albo go nie ma albo jest na tyle nieistotny, że w niczym nie przeszkadza.
pozdrawiam
 

andzeloti

New member
Witam
pytanie do sidd a jak wypadają w tym telewizorku kąty i jak oceniasz dźwięk
stoje przed dylematem co wybrac JVC czy Panasonica LX 600 jak rozumiem narazie nie znalazłeś żadnych minusów tego tv.
Pozdrawiam
 

wozim

New member
yapi napisał:
Ciekawe jak X 70 wyświetla szybkie, dynamiczne sceny, np mecze?

Lecąca piłka jest okrągła i nie ciągnie za sobą ogona niczym kometa, jeżeli o to pytasz. Pod tym względem ten telewizorek spisuje się nieźle.

yapi napisał:
Wozim, może jako długi użytkownik X 70 mógłbyś coś jeszcze napisać o plusach i ewentualnych minusach tego LCD.
Nię będe dużo pisał o plusach, bo całą noc bym ten elaborat płodził. :D

Tak jak obserwuję rynek LCD, to wydaje mi się, że podstawową zaletą tego telewizora jest to, że ten model dość wolno się starzeje. Technologia nie stoi w miejscu...Prawdopodobnie, gdybym miał podjąć decyzje ponownie, to byłby nadal na mojej liście.

Ograniczę się do małych rzeczy, które cieszą:

- dobrze pomyślane "prowadzenie" kabli - z boku, bardzo wygodny dostęp. Wszystko zamknięte pod klapką - pełna elegancja. Z jednym wyjątkiem, o którym później.

- bardzo dobry pilot. Elegancki, dobrze intuicyjnie rozplanowany. Rozmiar w sam raz. Dla mnie to dość istotna sprawa.

- bardzo dobry Picture and Picture. Wygodny system przełączania źrodeł sygnału i dźwięku pomiędzy oknami. Jak go kupowałem to wyróżniał się pozytywnie na tle konkurencji.

- dość dobry dźwięk z wbudowanych głośników. Ten TV ma podbicie basów (MaxxBass) i jak na takie małe gwizdki całkiem nieźle się to spisuje.

Wady:

- usytuowanie gniazd HDMI. Są usytuowane gdzie indziej niż pozostałe i by się do nich dostać trzeba się nagimnastykować.

- współpraca z PC opisana wyżej. 1024x768 (DSUB) przy matrycy 1366x768 pozostawia dla mnie pewien niedosyt, ale to w końcu telewizor a nie monitor.

na razie tyle. jak coś jeszcze sobie przypomnę to dopiszę. Pytajcie o konktretne sprawy, to może coś jeszcze wyniknie :cool:
 

sidd

New member
andzeloti napisał:
Witam
pytanie do sidd a jak wypadają w tym telewizorku kąty i jak oceniasz dźwięk
stoje przed dylematem co wybrac JVC czy Panasonica LX 600 jak rozumiem narazie nie znalazłeś żadnych minusów tego tv.
Pozdrawiam

Cześć!
znalazłem x70 w cenie poniżej 4 tyś http://www.agito.pl/product/30823?cid=360
zgodnie z informacjami które udało mi się znaleźć przed zakupem x70 (informacje na stronie producenta są bardzo skromne) kąty widzenia wynoszą odpowiednia od 170x170 do 178x178 stopni. Dla mnie jakość obrazu nie zmiania się w zakresie 45 stopni w poziomie (tyle na razie sprawdziłem) a to zupełnie wystarcza, przechodzenia czerni w fiolet i szarość też nie zaobserwowałem. Co do głośników to trudno mi obiektywnie stwierdzić gdyż nie miały wogóle wpływu na decyzję o zakupie, często z nich korzystam z DVD i Xboxem i sprawdzają się całkiem nieźle.
Tak jak na razie nie znalazłem żadnych minusów i bez zastanowienia kupiłbym ten telewizor ponownie!

wozim napisał:
Lecąca piłka jest okrągła i nie ciągnie za sobą ogona niczym kometa, jeżeli o to pytasz. Pod tym względem ten telewizorek spisuje się nieźle.
podpisuję się pod Twoją opinią wozim!

Wymianiam dzisiaj moje DVD Samsunga HD860 na Panasonica S99 i mam nadzieję, że się nie zawiodę!
Pozdrawiam
 

yapi

New member
Cześć!

Sidd i Wozim dzieki za odpowiedzi.

Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Nie wiem którą wersje x70 posiadacie SU czy BU z czarną ramką, z tego co zauważyłem to chyba jest wykonana ze szkła. Wiele pisano o różnych LCD pokrytych czarnym połyskującym lakierem np. Samsung, niektórym przeszkadza odbijające się w nich światło. Czy zauważyliście podobny efekt w JVC. To co ja zauważyłem w sklepie ( ale na ramce była nie zerwana folia ochronna ), to było ok.

Co do pilota, to mi wydawał sie trochę za długi, ale trzymałem go w ręku tylko chwilkę, więc trudno mi oceniać jak się spisuje w użyciu.

Sidd dzięki za linka do sklepu agito. Cena wreszcie zbliża się do moich możliwości finansowych. Bardzo dobra wiadomość!
Kiedy zakładasz N-kę. Jestem ciekaw jak X70 działa z tą platformą, ponieważ, ewentualny zakup LCD chciałem połączyć z zakupem dekodera N-ki.
Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam.
 

andzeloti

New member
sidd napisał:
Cześć!
znalazłem x70 w cenie poniżej 4 tyś http://www.agito.pl/product/30823?cid=360
zgodnie z informacjami które udało mi się znaleźć przed zakupem x70 (informacje na stronie producenta są bardzo skromne) kąty widzenia wynoszą odpowiednia od 170x170 do 178x178 stopni. Dla mnie jakość obrazu nie zmiania się w zakresie 45 stopni w poziomie (tyle na razie sprawdziłem) a to zupełnie wystarcza, przechodzenia czerni w fiolet i szarość też nie zaobserwowałem. Co do głośników to trudno mi obiektywnie stwierdzić gdyż nie miały wogóle wpływu na decyzję o zakupie, często z nich korzystam z DVD i Xboxem i sprawdzają się całkiem nieźle.
Tak jak na razie nie znalazłem żadnych minusów i bez zastanowienia kupiłbym ten telewizor ponownie!


podpisuję się pod Twoją opinią wozim!

Wymianiam dzisiaj moje DVD Samsunga HD860 na Panasonica S99 i mam nadzieję, że się nie zawiodę!
Pozdrawiam

dzięki za odpowiedz
jutro jade zobaczyć na własne oczy to cacko porównam go z lx 600 i na miejscu podejme decyzje .
Pozdrawiam
 

sidd

New member
yapi napisał:
Cześć!

Sidd i Wozim dzieki za odpowiedzi.
Nie ma za co!
yapi napisał:
Nie wiem którą wersje x70 posiadacie SU czy BU z czarną ramką, z tego co zauważyłem to chyba jest wykonana ze szkła. Wiele pisano o różnych LCD pokrytych czarnym połyskującym lakierem np. Samsung, niektórym przeszkadza odbijające się w nich światło. Czy zauważyliście podobny efekt w JVC. To co ja zauważyłem w sklepie ( ale na ramce była nie zerwana folia ochronna ), to było ok.
Posiadam wersję SU czyli srebrną, ramka wykonana jest z plastiku, wygląda to jak pleksi podklejone srebrną folią i nie odbija światła!
yapi napisał:
Co do pilota, to mi wydawał sie trochę za długi, ale trzymałem go w ręku tylko chwilkę, więc trudno mi oceniać jak się spisuje w użyciu.
Pilot rzeczywiście jest długi ale równocześnie bardzo ergonomiczny, wszystkie najczęściej używane klawisze znajdują sie w zasięgu kciuka!;)
Enka prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia. Nie mam odtwarzacza DVD nie było w sklepie.
pozdrawiam
 

sidd

New member
andzeloti napisał:
dzięki za odpowiedz
jutro jade zobaczyć na własne oczy to cacko porównam go z lx 600 i na miejscu podejme decyzje .
Pozdrawiam
No i jak andzeloti kupiłeś? Oczekujemy kolejnego praktyka na forum nieważne czy od lx600 czy x70!
 

andzeloti

New member
Witam wszystkich .
Po wielkim namyśle kupiłem JVC X70 BU . Nie miałem możliwości porównania z Panasoniciem LX 600 bo go nie było a szkoda, obok stał le 60 na mój gust nie sięgał JVC do piet pod wzgledem obrazu (sygnał z anteny siatkowej). Co do mojej opini JVC nie odpowiem dziś na to pytanie w 100%ponieważ dopiero co go podłączyłem moje pierwsze spostrzeżenia : obraz (kablówka multimedia) nie jest tak rażacy jak w przypadku posiadanego poprzednio Samsunga R 71 , dźwiek extra jak na takie małe głośniki naprawde całkiem niezły bas Samsung może pomażyc o takim dzwieku , kolory natularne bez przebarwień dość sporo ustawień obrazu, całkiem niezła czerń, błyskawiczne przełączanie programów,pilot jest rzeczywiście ciut za długi ale poreczny .
To tyle jak na ta chwile po głębszej analizie odezwe sie może wynajde jakies minusy.
Pozdrawiam
 

sidd

New member
jak?

wozim napisał:
X70 po dsub daje się ustawić 1x1 (4x3 - paski z boków).
W tym przypadku obraz jest wyraźny, ale te czarne paski.
wozim jak to zrobić? andzeloti jakie wrażenia?
pozdrawiam i miłego weekendu!

przykleili nam temat o x70 który jest teraz największy w LCD-JVC! miło!
 
Ostatnia edycja:

Mikolaj26

New member
Jvc Lt-32x70bu

Witam. Miałem straszny dylemat, chciałem kupić Samsunga LE32N71B, albo LE32R72B. Czytaja posty zalamałem się jesli chodzi o N71. Pojechalem do MediaMarkt, Electroworld i Euro. W Electroworld powiedzieli, ze wychodza z Samsungow poniewaz maja czeste zgloszenia awarii. W Euro facio zachwalał Samsungi, jaki to super sprzet, ja tez do tej pory zylem w takim przekonaniu, ze jak lcd to tylko samsung, no i w ciagu 10 minut zmienilem zdanie. Pierwszy raz zdarzylo mi sie trafic w MediaMarkt na sprzedawce ktory potrafil powiedziec cos na temat telewizorow lcd (MediaMarkt, Aleja Krakowska 61, Warszawa). Zaczeliśmy od Samsunga N71 i R72, poprzez Sony (troche mi oczy wywalilo :shock: - ceny) i skończylismy na JVC LT-32X70BU. Te kolory i ta głębia, samsung to wysiad odrazu, sony porownywalny, ale tyle kasy to nie mam. No i zmieniłem zdanie, na koniec stycznia kupuje JVC. Napiszcie coś o nim wiecej. Podłaczę do niego kino domowe YAMAHY. Serdecznie pozdrawiam.:):):)
 

sidd

New member
Cześć Mikołaj!
Już sporo o nim napisaliśmy przeczytaj cały temet, jeżeli chcesz miec możliwość wyboru to porównaj x70 z Panasem lx600. Co oprócz Yamahy zamierzasz do niego podłączyć?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ja rowniez jestem zainteresowany zakupem tego JVC X70. Mam w zwiazku z tym pytanko: Czy na wejściu component obsługiwane jest progresywne skanowanie? jak sprawa z czernią oraz czy występuje smużenie w dynamicznych scenach? Mam takze zamiar podłączyc PC, czy wejście to standardowe d-sub? Jak współdziala ten tv wraz z konsolą PS2? Pozdrawiam
 

wozim

New member
drosophilia napisał:
Czy na wejściu component obsługiwane jest progresywne skanowanie?
sure - wyświetla 480p, 576P i 720p :)
drosophilia napisał:
jak sprawa z czernią oraz czy występuje smużenie w dynamicznych scenach? Mam takze zamiar podłączyc PC, czy wejście to standardowe d-sub?
Jak prześledzisz ten wątek od początku znajdziesz tam odpowiedzi na te pytania. :rolleyes:

drosophilia napisał:
Jak współdziala ten tv wraz z konsolą PS2? Pozdrawiam
Mam podłączoną czarnule po componencie i tam gdzie gry wspomagają tryb 480p (też progresiv :D) gra to moim zdaniem całkiem nieźle. Pojawiła się też nowa ciekawostka, o której poczytasz tu - http://www.xploder.net/ps2/products/...DTV-Player.htm
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Wita, a wiec jutro , tj. w srode prawdopodobnie bedzie juz u mnie X70 kolor black, czy wiecie moze jak wejsc w tryb serwisowy i sprawdzic ilosc przepracowanych godzin? czy wersja black rowniez posiada taka fajna jasnofioletową diode standby jak srebrna wersja tego tv? :)
 

sidd

New member
dioda

drosophilia napisał:
Wita, a wiec jutro , tj. w srode prawdopodobnie bedzie juz u mnie X70 kolor black, czy wiecie moze jak wejsc w tryb serwisowy i sprawdzic ilosc przepracowanych godzin? czy wersja black rowniez posiada taka fajna jasnofioletową diode standby jak srebrna wersja tego tv? :)
tak ma diodę i oprócz diody dwustopniowe podświetlenie logo JVC (również w wersji srebrnej), na szczęście i jedno i drugie można wyłączyć chociaż wnioskuję, że Tobie to się podoba.
Ja nie potrafię wejśc w menu serwisowe, nie miałem takiej potrzeby. Może wozim?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry