JVC X70 - wszystko o serii 26X70 32X70

magiclong

New member
ma PAP

Ten tv ma PAP " obraz i obraz" dzieli ekran na 2 części i obraz jest ruchomy, możesz też przełączać fonie z 1 na 2... np oglondasz mecz na tvp2 i na Polsat sport z tunera sat. Fajnie funkcja lepsza niz pip - moim zdaniem.
 

qlaka

New member
Dzięki wozim za odpowiedź.
Próbowałem już z różnymi rozdzielczościami. Niestety niczego to nie zmienia. Tryby 720p (50/60) oraz 1080i (30) i 1080p (60) próbowałem. 1080i (60) nie mam, chyba że da się wymusić te 60Hz. Testowałem między innymi w trybie klonowania. W innych również.
Czy długość i producent kabla może mieć wpływ na to czy obraz jest lub nie ma go wcale? Bo wydaje mi się to bardziej prawdopobne niż zmiana jakości obrazu.
W innych postach można przeczytać, że jakość wykonania kabla HDMI (mimo, że sygnał jest przesyłany cyfrowo) może mieć wpływ na JAKOŚĆ wyświetlanego obrazu. Ja mam puszczone audio z komputera do amplitunera cyfrowym wyjściem, beznadziejnym kablem o długości 8 m (sam "zmontowałem" ten kabel) i wszysto działa- oczywiście nie ma zakłóceń takich jakie były przy analogu.
Wydaje mi się, że nie pozostaje mi nic innego jak spróbować innego kabla. Myślę, że krótkiego i po prostu DVI-HDMI (bez przejściówek).
 

Marion

New member
po przeanalizownaiu wszystkich za i przeciw jestem bliżej zakupu Panasonica 32LX600... chyba ze cena sie zmieni na korzyśc JVC.
 

qlaka

New member
o JVC LT-32X70

Posiadam ten telewizor kilka tygodni i ogólnie jestem zadowolony.
W porównaniu do Sharpa BV9E (czyli to samo co GA9E) wyróżnia go szybkość wyświetlania obrazu przy zmianie kanału. W Sharpie trzeba chwilę odczekać zanim coś się pojawi. Przynajmniej u mnie tak było-może zależy to od syganłu ale wątpię. W JVC jest dość szybko. Jak ktoś wali po kanałach góra/dół to przy Sharpie dostanie nerwicy.

W przyapadku serii GD w Shaprie, posiadają one tunery cyfrowej telewizji naziemnej (podobnie SONY V2000). JVC takiego nie ma.
Odnośnie sportu, to niewiele wniosę. Na sygnale z kablówki na TVP jest bardzo słabo, na Polsacie SPORT- już lepiej.

Telewizor ma jeden tuner. W jednej chwili (ekran podzielony na dwa okienka o proporcjach 4:3) można wyświetlić na ekranie obraz z anteny a w drugim z jednego z wejść (Scart, component, S-VHS). Może coś opuściłem, jednak na pewno nie można razem z obrazem z anteny wyświetlić obrazów z gniazd HDMI ani PC (taka informacja nawet jest w instrukcji). I tak jak pisał magiclong można przełączać fonię z jednego lub drugiego okna (źródła).

Wygląd to rzecz gustu. Dla mnie Sharp był ładniejszy, jednak wybrałem JVC ze względu na szybszą reakcję przy przełączaniu kanałów, bardziej naturalne kolory (biały jest biały a nie niebieskawy). Sharp miał za dużo niebieskiego -moim zdaniem.
JVC też jest dość ładny. Dla mie zwłaszacza pilot wygrał w porównaniu do Sharpa.

Na jedną rzecz nie zwróciłem uwagi przy prezentacji-na kąty.
JVC w bardzo małym zakresie (powiedziałbym 30 stopni) ma niezmienny obraz. Dalej jak gdyby blednie (nieznacznie) i pozostaje taki już do końca. Nie nazwałbym tego tragedią, bo wszystko widać, jednak twarze robią się takie piaskowe (kolor). Trochę mnie to drażni. Nie wiem niestety jak to wygląda w Sharpie i Sony.
Jeżeli chodzi o czerń, to jest do zaakceptowania. Na standardowych ustawieniach była lepsza niż w Sharpie - moim zdaniem. Sharp za mocno wpadał w niebieski. Nie wiem jak w nocy. Prezentacja była w dzień chociaż raczej pochmurny. Telewizory stały obok siebie i wyświetlały ten sam program.
I jeszcze jedno. JVC można obrócić względem podstawy (stopy) o kąt około 30 stopni. Niby nic takiego ale jednak bardzo przydatne.
 

witex

New member
do Magiclong

Hej Magiclong, a wiesz co powiedział mi specjalista w JVC Polska? Powiedział, że dzielenie obrazu to jest zamrażanie obrazu i że ten TV nie ma funkcji, która pozwala na oglądanie dwóch obrazów ruchomych. Ha!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
tzn. że był cienki specjalista.
JVC ma więcej potrzebnych rozwiazań
- lepsze formatowanie obrazu
- lepszy dźwiek
- regulowane podświetlenie matrycy
- większą mozliwość operacji w menu / np. ogladanie starych filmów/
- przy dobrym sygnale - nie ma mocnych
pozdrawiam
 

andy51

New member
do kiki

Znasz praktycznie wszystkie telewizory. Czy mozesz mi napisac cos wiecej na temat JVC 46 Full HD? Planuje zakup telewizora przed swietami. A moze Sharpa 46 xd. Mam jednak kino domowe JVC, tak wiec przy zakupie telewizora JVC jego pilot obslugiwalby caly sprzet.

Prosba o Twoją opinię
 

qlaka

New member
Miałem wczoraj możliwość użyć innego kabla DVI-HDMI (bez przjściówek-jakieś 1,5 m). Niestety dalej nie ma obrazu na TV. Czyli raczej nie chodzi o kabel. Czyli albo TV (inni zgłaszali już problemy z JVC i połączeniem DVI-HDMI) albo karta graficzna w PC.
 

witex

New member
kiki napisał:
witam
tzn. że był cienki specjalista.
JVC ma więcej potrzebnych rozwiazań
- lepsze formatowanie obrazu
- lepszy dźwiek
- regulowane podświetlenie matrycy
- większą mozliwość operacji w menu / np. ogladanie starych filmów/
- przy dobrym sygnale - nie ma mocnych
pozdrawiam

Do Kiki,
gdzie mógłbym o tym poczytać? Chyba w instrukcji ze strony JVC tego nie ma?
 
Ostatnia edycja:

wozim

New member
witex napisał:
Hej Magiclong, a wiesz co powiedział mi specjalista w JVC Polska? Powiedział, że dzielenie obrazu to jest zamrażanie obrazu i że ten TV nie ma funkcji, która pozwala na oglądanie dwóch obrazów ruchomych. Ha!

Sam w sobie ten tv nie jest w stanie jednocześnie wyświetlić obazu z dwóch kanałów tv, bo ma jeden tuner. Ale jeżeli ma podłączone drugie urządzenie z własnym tunerem TV (np. magnetowid lub nagrywarkę DVD), to obraz z wewn. tunera tv jest wyświetlany w jednym oknie, a zewnętrznego tunera w drugim.
 

black_wic

New member
Witam, w jaki sposob najlepiej podlaczyc do 32x70 tv. Telewizorek zamowilem, czekam na przesylke, teraz musze kupic dodatkowe oprzyrzadowanie.
Aktualnie karta ma same wyjscia cyfrowe (DVI I crossfire). Dodatkowo mam przejsciowke dvi-dsub oraz dvi-composite oraz crossfire-dvi. Zastanawialem sie nad kablami: dvi-hdmi, dsub oraz composite. Ten ostatni w sumie odpada bo przez kompozyta bede mial podlaczone wii, a nie mam zamiaru sie przelaczac co chwila. Pozostaje dvi-dsub i dvi-hdmi. Ktore z tych polaczen polecacie. Chcialbym osiagnac natywna rozdzielczosc panelu, w koncu brak skalowania to lepszy obraz.
Czy ktos z Was posiada podlaczony ten tv pod blaszaka?
Jak wyglada sprawa osiagniecia natywnej rozdzielczosci?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
andy51 - jak dla mnie bardzo dobrze. Na prezentacjach u klientów w domu zagrał kilka razy lepiej niż Sharp XD1. Jest też lepiej wyposażony i ma lepszą kompresję do Palu niż Sharp. Byłem zdziwiomy tą jakością nawet z odległosci trzech metrów. Zapraszam do sklepu przy Piłsudskiego w Olsztynie - tam właśnie gra na zwykłej antenie.

Marion - niestety żaden LCD i żadna plazma nie nadaje sie do jakosci meczy z TVP - bez względu na to ile kosztuje. Taki obraz Cie może rozczarować. Ale mecze w Polsacie czy TVN - to już inna polka . A najlepiej pokazywała telewizja z Kuwejtu - wydawało sie właśnie na tym telewizorze że to HDTV :D .

Witex - niewiele osób zamawiało na prezentacje LX 600 /ok. 10 prezentacji/ , ale dwa razy wygrał konfrontacje z JVC , raz z Loewe Xelosem

black_wic - jeśli zamierzasz serfować po internecie na tym telewizorze to się rozczarujesz. Do tych celów powinieneś kupować jedynie 32 N 71 - robi to rewelacyjnie.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
No własnie odwieczny dylemat co wybrac? Jesli bede oglądął N z odległosci między 2-4 m to lepiej wziąć 32 jvc X70 czy jvc 37 R71?
 

black_wic

New member
kiki napisał:
black_wic - jeśli zamierzasz serfować po internecie na tym telewizorze to się rozczarujesz. Do tych celów powinieneś kupować jedynie 32 N 71 - robi to rewelacyjnie.
A co w x70 jest nie tak w tej dziedzinie?
W sumie glownie kupowalem ten tv pod wii, moze w pozniejszym czasie ps3. Surfowanie raczej nie, bardziej bym chcial ogladac filmy hd za posrednictwem kompa :). Oczywscie do tego dvd z hdmi (planuje zakup onkyo 404e).
 
Ostatnia edycja:

witex

New member
Dziękuję Kiki

Dziękuję za odpowiedź. Mnie się wizualnie X600 bardziej podoba niż JVC, ale panasonic nie jest HDReady, więc sądzę, że nie będzie można na nim odbierać telewizji n. Mam rację?
 

ortax360

New member
Do witex
Panasonic 32lx600 , ma 2x HDMI,component, vga, MATRYCE 1366*768
więc jak myslisz jest HD-READY czy nie ?
Oczywiscie ,ze jest !!.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Nie musi miec napisame
witex napisał:
To gdzie jest napisane, że ma HDCP?
Nie musi miec napisane ze ma hdcp. Teraz kazdy tv z hdmi ma hdcp.Fakt, ze niektore nie wspólpracują z n-ka to juz inna bajka ale kazde hdmi jest z hdcp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry