JVC V80 - 42V80, 47V80 - test, opinie, wszystko o serii

lyon7

New member
Spoko jakbys mogl to walnij fotke. Zawsze cos mi nie pasuje i trace tylko czas na ustawienia zamiast ogladac ale w next tygodniu bede mial te plytke kalibracyjna wiec mam nadzieje,ze choc troche bardziej bedzie mozna wyciagnac z tivika moc obrazu,ale w styczniu zamawiam kalibracje IFS bo "Nasz" lcdek JVC to topowy model z 2007 roku wiec taka kalibracja maxymalnie wycisnie 100% z niego (specjalna aparatura-kalorymetr czy cos takiego do pomiaru ciepla barw i podlaczenie laptopa kablem do tivika do ustawiania za pomoca specjalnego softu obrazu). Chcialbym go powiesic na scianie bo jest duzy i bedzie fajnie sie ogladalo filmy oraz gralo na ps3..pisales,ze Ty nie bardzo chciales swojego powiesic? Dlaczego? W instrukcji pisze,ze spokojnie go powiesisz na specjalnym uchwycie...wiec w czym problem jest?...i jeszcze jedno......Moj tivik kupiony w Holandii nie jest caly czarny..pod logiem JVC jest nie gruby,dlugi pas na cala dlugosc tivika w kolorze silver,na ktorym sa napisy: po lewej pisze-100hz Clean Motion Drive II a po prawej pisze-DynaPixHD,Maxx Audio....czy mam na pewno ten sam tivik co wy? Na cartonie pisze normalnie: JVC42V80BU...tak z ciekawosci...pzdr
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
po kolei
-kalibrację i ja zamówię,bo widziałem TV po kalibracji i przed,co prawda był to Samsung,ale to co zobaczyłem po kalibracji to................REWELACJA,kolory nabrały wyrazistości,zadko zdażały się przejaskrawione twarze(co w Samsungu jest prawie normą)
- nie chciałem powiesić bo po prostu nie mam gdzie;),ale tak jak napisałeś spokojnie można go powiesić
- ta srebrna listwa jest i u mie



a tak wygląda obraz w dzień i w nocy(odpowiednio zimny,normalny)







a tu obiecane ustawienia




oczywiście w każdym wypadku włączony tryb eco
 

lyon7

New member
spoko i dzieki wielkie....a co do specjalnych funkcji:color management itd to uzywasz to przy telewizji tez? Telewizor uzywam wylacznie do PS3,Filmow blu-ray i canal+SD wiec mam nadzieje,ze te ustawienia tez dadza lepsze efekty pod tym katem HDMI....funkcje specjalne przy pracy z PS3 maja byc powylanczane ,tek gdzies wyczytalem bo te wszystkie ulepszenia z tv przy ps3 raczej piernicza obraz niz wnosza jakies ulepszenia,co o tym sadzisz? Uzywasz tez PS3 przy tym telewizorze lub Xboxa360? Jezeli tak,to czy te ustwienia tez uzywasz do HDMI dla np: ps3 ? pzdr
 

mishimaz

New member
co wybrać

WITAM
Pisałem już o miom problemie na tym forum w innym wątku, ale może tu otrzymam szybciej opd. na nurtujące mnie poytanie :)

Od dłuższego czasu poszukuje tv, wachałem się między toshibą 42 z3030 lub jvc 42 s90. Po przeczytaniu wczeszniejszych postów mam jeszcze większy mętlik w głowie bo mój wybór skłaniał się bardziej w stronę toshiby, która okazała się słabszym modelem od jvc v80.
W związku ztym dodatkowo zacząłem się zastanawiać, czy może nie lepiej zainwestować w jvc 42v80, zamiast 42s90.
Prosze o opinie osób, które widziały te telewizory w akcji, i mogą wyrazić swoją opinię, który z nich wyświetlał najleszpy obraz (oczywiście po podłączeniu do tego samego żródła)
Dodam tylko, że tv na razie będzie pod ps3 i kablówke. odległość od tv od 1,5-4m (to się dopasuje ;))

Pozdrawiam
 

lyon7

New member
Posiadam JVC 42V80 i jezeli chodzi o PS3,Filmy blu-ray i canal+SD to jest naprawde wporzadku jesli chodzi o obraz i dzwiek!!! Takze testowalem owy model pod katem kablowki(Holenderska kablowka bo aktualnie przebywam w Holandii) i jestem pod wrazeniem...skalowanie,proporcje i oddanie kolorow a takze ogladanie pod katem na tym telewizorku jest czyms przyjemnym...smialo moge ci go polecic jesli chodzi o model s90 to nie wiem naprawde czym sie rozni od v80....pzdr
 

alyjen

New member
O fajnie że znalazłeś idealny dla siebie model ;) Ale nie byłbym sobą gdybym się nie przyczepił trochę

jak zmierzyłeś odwzorowanie kolorów, bo użyty zwrot sugeruje raczej fachowe podejście czyli jakiś materiał testowy + kolorymetr i sprawdzamy czy to co podaliśmy jako czerwień wyszło jako czerwień czy raczej jako pomarańczka ;) i mogę się założyć o moje niemałe kieszonkowe, że jeżeli oba TV były skalibrowane przez zawodowca to było niemalże identycznie, w Toshibie można złą kalibracją na prawdę sporo popsuć ;)

Czepiam się bo akurat w Toshibach obiektywnie i subiektywnie można uzyskać najwierniejsze kolory bez różowych-sharpowych wstawek czy innych mankamentów ;) więc właściwszym stwierdzeniem byłoby, że kolory JVC bardziej Ci się podobały a nie że odwzorowanie jest lepsze, a że każdy ma inną percepcje kolorów to inne rzeczy się podobają, np ja do filmów i TV włączam czasami barwy ciepłe, do komputera naturalne, na zimne patrzeć nie mogę ;) do tego poprawiłem sobie nasycenie poszczególnych barw żeby móc rozróżnić ich wszelkie odcienie i takie tam, daleko temu jeszcze do ideału ale wygląda całkiem naturalnie

No a kąty pionowe Toshiby to już osobny temat, pierwszy tydzień za każdym razem gdy wstałem to zwracałem na to uwagę, niestety tak mi przeszkadzało, że musiałem przestać oglądać filmy na stojąco hmm zaraz nigdy nie oglądałem filmów na stojąco ;P na boki natomiast jest zdecydowanie powyżej średniej

Możesz jakoś subiektywnie opisać jak objawia się większa płynność? Jak dla mnie to ta Toshiba i tak jest ostrzejsza i płynniejsza niż np. obraz w kinie który niesamowicie się rozmazuje przy jakichkolwiek szybkich zmianach kadrów, jeżeli 100Hz działa lepiej w Toshibe to znaczy że poruszające się obiekty są ostrzejsze, i utrata rozdzielczości przy ruchach jest mniejsza, a jednak jest mniej płynnie niż w JVC, pytam bez złośliwości, po prostu mnie to interesuje ;)


edyta

co do trybów 24p to chodzi o to, czy telewizor w ogóle przyjmuje z czytnika nieprzekonwertowane 24 klatki na sekundę, na przykład PS3 by default robi coś co się nazywa 3:2 pulldown http://en.wikipedia.org/wiki/Telecine podając na telewizor sygnał 50Hz który to telewizor jest w stanie bez problemów wyświetlić niezależnie od tego czy ma jakiś tryb 24p czy nie (można konsolę przełączyć w tryb 24p wtedy TV się będzie mógł wykazać)
praktycznie każdy telewizor ma teraz jakiś tryb 24 i w większości przypadków wygląda to tak że wykrywając sygnał 24p sam sobie robi 3:2 pulldown
co to faktycznie jest to już można sobie doczytać ;) powoduje to dość nienaturalny ruch ze względu na to, że klatki parzyste i nieparzyste pozostają na ekranie nierówną ilość czasu, nie chodzi o to że się rwie, ale o to że rwie się skokami
w ogóle to 24fps w BluRay to sprawa dość problematyczna dla LCD, nawet w kinie projektory są 48 lub 72 Hz bo gdyby leciało czyste 24fps to widzielibyśmy migotanie ekranu
uff rozpisałem się ;) w skrócie jak chodzi płynnie to git i nie ma co szukać dziury w całym, myślę że na pierwszy rzut oka zorientowałbyś się gdybyś zobaczył to rwania o którym mówię, zresztą daj znać na PW to podeślę Ci info co można zaciągnąć (do odtworzenia z kompa) co doskonale obrazuje ten problem
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
kolorymetr mam w swoich oczach;),a ustawiałem na podstawie plansz testowych ,i tablic kolorów kodaka,jestem zapalonym fotorgafem(no może to nadużycie) ale naprawdę umiem odróżnić czerwony od pomarańczowego;),kalibracja przez zawodowca na pewno da zblizone efekty,lecz nie każdy zastanawia się nad tym czy to zrobić,wybrałem TV który bez zbędnej (czasami niezbednej) kalibracji potrafi zagrać tak jak to robi V80
to że Tośka gra lepiej od Sharpa jeśli chodzi o kolory,szczególnie pastele,to fakt,jednak należy zwrócić uwagę na podbarwienie błękitu w Tośkach,które mi osobiście nie za bardzo pasuje,jak dla mnie dominanta tego koloru jest dosyć męcząca,szczególnie jak oglada się zdjęcia na ekranie TV,nie wiem jak to zrobiłeś u siebie,ale mi osobiście ani na testowanym telewizorze,ani na telewizorze znajomego nie udało się osiągnąć błekitu żeby choc trochę odpowiadał błekitowi kadaka A38,zresztą w naprawdę niewielkiej ilości LCD da się uzyskac przynajmniej 6 odcieni niebieskiego,to po prostu taka przypadłość
jeśli chodzi o kąty,i o przyzwyczejenie się do tego,moim zdaniem prawda jest taka,że każdy do wszystkiego się przyzwyczai,jedni nie zwracają uwagi na różowość Sharpów,drugim nie przeszkadza plastikowość Samsungów,a jeszcze inni nie zwracaja uwagi na buczące obudowy,nie ma co się w tej materi spierać bo jak Sam napisałeś kazdy inaczej widzi(lub nie) i kazdy ma inne oczekiwania
moim zdaniem Z3030 jest zdyskwaliwikowana włąsnie za kąty góra dół,w moim przypadku boczne mnie nie intresowały,jeśli chodzi o oglądanie filmów,to zapewniam Cię że oglądam je w jednej pozycji,w wygodnym fotelu i nie wstaję co 5 minut po piwo czy orzeszki,jednak patrząc tak ekonomicznie to gdybym ogladał tylko filmy to po pierwsze nie wydawał bym 5tyś na TV tylko udawał się do kina,nie dość że oglądał nowości to jeszcze wystarczyło by mi do późnej starości żeby cieszyć się obrazem na naprawdę dużym ekranie:-D
czasami oglądam przypadkowe programy,do których pozycja niejako wymuszona przez instalację KD nie jest niezbędna,a patrząc na ekran z odległości 4 metrów podnosząc się z fotela widzę jak ekran zmienia barwy to sorry,jesli mam wybór to wybieram to co nie ma takiego mankamentu

płynność obrazu
hmmmm
tu jak pewnie Wiesz jest największy problem żeby w jakiś sposób to opisać,ale spróbuję
ogladając np skok Blanika w moim JVC widziałem dosyć dokładnie co się dzieje na trybunach(kamera podąża za sportowcem)u znajomego w Toshibie mecz finałowy w piłce nożnej tez pod tym względem wyglądał ok,ale juz np w Sharpie podczas wyścigów kolarskich na dochodzenie,banery zlewały się a publiczność była zbita w bezkształtną masę,
oczywiście nie da się tego jednoznacznie stwierdzić ,ponieważ różne były warunki,różne dyscypliny itp,ale np tego co jestem pewien na 100% to że układy Sharpa jakoś mało mnie przekonały podczas prezenatcji,koncert The Eagles zapodany na JVC i Toshibie był ostry w każdym calu,natomiast na Sharpie szybki ruch kamery po publiczności i mamy piękna zbita "papkę"
oczywiście Twoje pytanie zapewne odnosiło się do porównania w tej kwesti JVC i Toshiby,więc napiszę to jednoznacznie,oba te TV radzą sobie z tym zadaniem,czyli płynnością obrazu znakomicie,na pewno dużo lepiej na moje oko jak wychwalany Sharp,nie chcę tu rozpoczynać jakiejś wojenki,ale takie jest moje zdanie do którego mam prawo:cool:
tak na marginesie to napisze że i ja byłem napalony na Z3030,i już prawie zamówiłem ją w Digitalo,jednak postanowiłem zdecydować nie na podstawie opinii tylko własnych odczuć ,i dlatego zamówiłem prezentację,która pokazała że nie wszystko złoto co się świeci(Sharp),oczywićie jedni napisza że widzą to inni że tamto,ja widzę to co widzę i dlatego zdecydowałem się na JVC
 

alyjen

New member
Rozumiem ;) Co do tego zapalonego fotografowania to mogę się odezwać niedługo bo nie wiem czy kupić Pentaxa K200D czy dorzucić do body Nikon D80 + kit VR z nowych nikonów ;) Czy może jak masy kupić sobie EOSa

Toshiba przy ciepłocie barw "naturalnej" jest dość chłodna i faktycznie trochę niebieskawa, taka bardziej jak monitor mniej jak telewizor, trzeba ostro zjechać z nasyceniem koloru niebieskiego żeby rozróżnić poszczególne odcienie lub zanurkować w menu serwisowym w każdym razie mi się udało uzyskać zadowalający efekt ;) Tobie też więc wszyscy są zadowoleni

Pozdrawiam ;)
 

piteron

Active member
Bez reklam
tu pełna zgoda
Toshiba chyba jako jedyna firma daje swoim userom dosyć precyzyjne narzędzie do ustawiania parametrów kolorów,jednak jednych to bawi ,a drudzy po tygodniu stwierdzą że mają dosyć ustawiania TV:D
co do aparatów to zapraszam na PW lub na forum temu poświęcone;)
 

Mikes

New member
LT-47V80 w dobrej cenie w sklepie dla idiotów

Przecena z 8999 lub 7999 na uwaga 4999. Lokalizacja Kraków, M1. Tak więc jeżeli ktoś jest faktycznie na kupnie tego modelu, to niech bierze. Ciekawostka dodatkowa ten sam model, ale 42 też jest przeceniony na 4999 :roll: Z ciekawości zerknąłem dziś na ceneo, w najtańszym sklepie 6239 model 47.
 

jofilm

New member
LCD - szumią

Czy podczas testów zauważyłeś, który z monitorów jest najcichszy, to znaczy z wyłączonymi głosnikami najmniej buczy i szumi?
jofilm
 

repsak

New member
LCD JVC42V80 - wrażenia po pierwszym dniu oglądania

Do niego doszedłem przez to forum. Czytałem wsio i eliminowałem, co mi nie odpowiada, jednocześnie słuchałem pozytywów. Interesowały mnie negatywne wypowiedzi ludzi co już mają dany model. Pomału zacząłem zadawać pierwsze pytania Kikiemu na prv. Rozpoczęła się eliminacja modeli i marek. Pierwszego odrzuciłem panasa 42PV80 za to że "redy". Drugi odpadł też panas 42PY85,ale fullhd. Trzeci odpadł samsung 50a656 full. Kiki podpowiedział mi model JVC42V80 fullhd. Zacząłem czytać o nim wszystko, zacząłem zadawać pytania Kikiemu o wszystko co mnie nurtowało w tym JVC, czego nie rozumiałem.
Jednym słowem chciałem wiedzieć o tym modelu jak najwięcej. Wtedy po ochłonięciu od natłoku wrażeń i wiedzy podjąłem decyzje, że biorę JVC 42V80, ale od kogo? W międzyczasie wpadłem do Media Marktu, bo tylko tam można było obejrzeć go na żywo. Zobaczyłem cenę, popatrzałem też na ceny i opinie sklepów netowych. Zaczęły się rozmowy z KIKIM. Charakter tych maili był sinusoidalny. Zakończył się pozytywnie dla obu stron. Kupiłem go od KIKIEGO za dobrą , jak mi się wydaje cenę razem z kalibracją.
Ponieważ mam CP i zwykły dekoder więc na razie nie mówię o odbiorze w HD (będzie w grudniu).

JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z TEGO MODELU. ŻONA PRZESTAŁA GDERAĆ PO GODZINIE. MARTWI JĄ JEDYNIE, GDZIE POSTAWIĆ DEKODER. (hehe)

Programy są super jakości , w porównaniu do poprzedniego telewizorka jakim był panasonic 29". Pod koniec roku zmienię platformę, prawdopodobnie na N lub pozostanę w CP, ale wezmę dekoder hd. Wtedy wszystko będzie jeszcze lepiej.
DZIĘKI CI KIKI ZA POMOC I WYTRWAŁOŚĆ ZE MNĄ.

Teraz mogę powiedzieć, że bałem się tej transakcji. Ale kto nie ryzykuje ten nie ma.

Pozdrawiam serdecznie Zenon

Proszę admina o nie usuwanie mojego krzyku, ale to emocje, które tak wyraziłem.
 

piteron

Active member
Bez reklam
a zauważyłes może "mrówki " pojawiające się przy logach lub innych liniach,i tu ciekawostka,tylko koloru czerwonego
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zapomniałeś dodać że kilka ma grane juz kilka tysięcy godzin na półce.
Nic dziwnego :D że nie dla idiotów.............
 
Do góry